Вивател-обхват.

Телекомуникационен форум
Аватар
ogibo
1000+
1000+

Вивател-обхват.

Мнениеот ogibo » 25 Ное 2005, 18:40

Преди да тръгни официално Вивател в Свиленград имаше мрежа, а след старта на оператора сигнала го няма. Как е при вас?
Аватар
Enchev
1000+
1000+

Вивател-обхват.

Мнениеот Enchev » 25 Ное 2005, 18:47

Карта на покритие

Споко, и при мен в Добрич в деня преди пускането на Вивател нямаше обхват, но го пуснаха.
Аватар
Puflet
500+
500+

Вивател-обхват.

Мнениеот Puflet » 26 Ное 2005, 22:59

V Samokov 284-03 go ima oshte ot july nqkyde,...
LZ1PUF
Аватар
Георги
1000+
1000+

Вивател-обхват.

Мнениеот Георги » 27 Ное 2005, 13:23

Картата им на покрите не верна ни най-малко..... :!:

Един мой приятел от Велинград си купил карта на Вивател преди дни, сложил я в телефона, - - какво видял - нема сигнал :!: Градът просто не е покрит.... :x А продават карти в него алчниците :evil: Да не споменавам севрозападна България..... :arrow:

До тук с покритието са много зле.
______________ Първият и единствен на Балканите DX форум - www.dxing.org
______________Изображение
Аватар
ogibo
1000+
1000+

Вивател-обхват.

Мнениеот ogibo » 27 Ное 2005, 14:54

Те и в Свиленград продават, ама сигнал йок. Един приятел си взе карта и от Свиленград до Сливен само в Тополовград дала признаци на живот. А ето какви оператори се хващат в града:
M-TEL GSM BG
BG GLOBUL
GR COSMOTE
GR TELESTET
vodafone GR
ico_pol
1000+
1000+

Вивател-обхват.

Мнениеот ico_pol » 28 Ное 2005, 16:18

Няйъде бях чел, че доста от станциите им били спряни, защото не отговаряли на някакви критерии. Може за това да е имало преди сигнал, а сега не. Иначе за покритието, може да го има, може не, но са с пъти по - добре от Глобул, които при стартирането си имаха само в София, Пловдив и...май Варна и Бургас, ако не се лъжа.
Аватар
Георги
1000+
1000+

Вивател-обхват.

Мнениеот Георги » 08 Дек 2005, 21:49

[quote=""ogibo""]А ето какви оператори се хващат в града:
M-TEL GSM BG
BG GLOBUL
GR COSMOTE
GR TELESTET
vodafone GR[/quote]

Това е едно към едно със Сандански. :idea:
______________ Първият и единствен на Балканите DX форум - www.dxing.org
______________Изображение
Аватар
MasterBoy
100+
100+

Вивател-обхват.

Мнениеот MasterBoy » 02 Яну 2006, 12:26

Вивател в моя квартал в София просто не съществуват, чак като излеза от него и към центъра запалва сигнал, а в Центъра е full сигнала ! При мене и Мобилтел мизерстват яко, ту ги има ту не, а пише, че има покритие, но не поече от 1-2 чертички от общо 6 чертички. Глобул са малко по-добре точно в моя квартал, но пък накъсва яко при тях ...
img]http://www.userbars.com/galerie/images/files/3/6/nvidia2.png[/img]
Extra Media LTD. System Administraotr & Support.
Аватар
borosport
1000+
1000+

Вивател-обхват.

Мнениеот borosport » 03 Яну 2006, 12:29

Абе Вивател са на принципа тука има,тука нема.
Язък, че са на БТК дето държи толкова предаватели
Изображение
111

Вивател-обхват.

Мнениеот 111 » 27 Яну 2006, 16:04

[quote=""Enchev""]Карта на покритие

Споко, и при мен в Добрич в деня преди пускането на Вивател нямаше обхват, но го пуснаха.[/quote]
Anonymous

Вивател-обхват.

Мнениеот Anonymous » 04 Фев 2006, 10:46

[quote=""Георги""][quote=""ogibo""]А ето какви оператори се хващат в града:
M-TEL GSM BG
BG GLOBUL
GR COSMOTE
GR TELESTET
vodafone GR[/quote]

Това е едно към едно със Сандански. :idea:[/quote]

Както и с Рожен. Като махнеш Мтел и Глобул обаче....
:D
Аватар
Radiofen
100+
100+

Вивател-обхват.

Мнениеот Radiofen » 04 Фев 2006, 10:51

[quote=""borosport""]Абе Вивател са на принципа тука има,тука нема.
Язък, че са на БТК дето държи толкова предаватели[/quote]

В края на миналата година забелязах, че Вивател има сигнал във всеки град, обаче в момента, в който го напуснеш, изчезва. Освен това прави прекъсвания, буквално на принципа на "дискотеката" (помните ли режима на тока едно време?)
Тази седмица пътувах до Пловдив с влак, е, малко по-добре беше, но все още сигналът извън града е доста слаб и неуверен.
Почти навсякъде, където пътувам, съм с радио, независимо дали в колата или в раницата.
Изображение Изображение Изображение
UGLY_BOY

Вивател-обхват.

Мнениеот UGLY_BOY » 04 Фев 2006, 16:23

[quote=""Radiofen""][quote=""borosport""]Абе Вивател са на принципа тука има,тука нема.
Язък, че са на БТК дето държи толкова предаватели[/quote]

В края на миналата година забелязах, че Вивател има сигнал във всеки град, обаче в момента, в който го напуснеш, изчезва. Освен това прави прекъсвания, буквално на принципа на "дискотеката" (помните ли режима на тока едно време?)
Тази седмица пътувах до Пловдив с влак, е, малко по-добре беше, но все още сигналът извън града е доста слаб и неуверен.[/quote]
В моето село също преди да тръгнат CC 284 NC 03 (или просто BG 03) имаха обхват през лятото, а сега нямат. Като пътувам с влака до Сливен (минавам по подбалканската линия) пускам телефона си на ръчно търсене на мрежа, за да видя какво им е покритието и установявам, че е малко по-зле от на другите два GSM оператора.
Последна промяна 1 на UGLY_BOY, променена общо 4 пъти
UGLY_BOY

Вивател-обхват.

Мнениеот UGLY_BOY » 04 Фев 2006, 16:25

[quote=""MasterBoy""]Вивател в моя квартал в София просто не съществуват, чак като излеза от него и към центъра запалва сигнал, а в Центъра е full сигнала ! При мене и Мобилтел мизерстват яко, ту ги има ту не, а пише, че има покритие, но не поече от 1-2 чертички от общо 6 чертички. Глобул са малко по-добре точно в моя квартал, но пък накъсва яко при тях ...[/quote]
От кой квартал си? Аз съм обикалял доста из София и GloBul на малко места са ми правили проблеми. Между другото, от личен опит съм установил, че GloBul май имат най-добро покритие във Варна. Там, където и да отидех, все миа даваше пълен обхват!
Аватар
Jack
Нов
Нов

Вивател-обхват.

Мнениеот Jack » 19 Фев 2006, 17:03

По отношение на Vivatel във Велинград имата една единствена клетка.която има покритие до автогарата и нагоре към един от кварталите. В центара хич нямат :( За извън гарад да не говорим... В селата там ( Дорково и Костандово) имат ПЪЛЕН обхват а общинският център-Ракитово имат по слаб сигнал.Явно клетката им е някаде до Телевизионната Кула в Дорково. На мен лично като съм Ракитово ми се налага да излизам на улицата за да говоря щото на първия етай няма покритие :(
ашите червени мечти са нашите сини реалности!!!САМО ЛЕВСКИ!!!!!
Аватар
Jack
Нов
Нов

Вивател-обхват.

Мнениеот Jack » 19 Фев 2006, 17:06

Поздравления обаче на Вивател за София.Тук нямам абсолятно никакви проблеми.Освен в някои пдлези,ама там даже и М-тел няма покритие... За първите им 5 месеца на пазара се държат доста по-добре от М-тел и Глобул....
Аватар
borosport
1000+
1000+

Вивател-обхват.

Мнениеот borosport » 19 Фев 2006, 19:45

За София е нормално.От тук почнаха остава да нямат покритие.А иначе за кои подлези става дума, че М-Тел нямат обхват.По принцип дори в метрото си имат.Виж за някои от залите на Мултиплекса на НДК, там няма покритие в долните зали :)
Изображение
Аватар
Jack
Нов
Нов

Вивател-обхват.

Мнениеот Jack » 19 Фев 2006, 20:15

На мен лично ми се губи за малко на Плиска в подлеза понякога ама то там другите няма също.А на улица Шипка до Нов Стандарт (сега ресторант Бон Густо) имам само една чертичка от общо 7 възможни :( А на Вивател е пален обхвата. В залите на Мултиплекса не е ли защото стениет са направени атак че да отразяват сигнала или нещо такова?Такива са и на Арената или поне бяха като аз съм ходил там... Вътре никой нямаше покритие а бяхме на последния етаж...
Аватар
borosport
1000+
1000+

Вивател-обхват.

Мнениеот borosport » 19 Фев 2006, 23:25

Сигурно има някаква изолация вътре, а иначе аз на Плиска никога не съм имал проблем с обхвата.Зависи вече и с какъв апарат си.
Изображение
Аватар
Jack
Нов
Нов

Вивател-обхват.

Мнениеот Jack » 20 Фев 2006, 00:44

С Nokia 3510i съм.Железен телефон!!! Ами -не знам.Може и да съм се объркал.
Обаче имам два въпроса за тази тема:
1.Защо апарата ми всяка вечер между 1 и 2 часа през ноща си сменя клетката от която приема сигнал?(ако някой ме попита как разбирам-по звука който издават колнките на компа ми,все едно ще звъни)Да не би нарочно да се спира някоя клетка за профилактика,ама защо пък всяка вечер?!
2.Защо опцията за показване на клетката на дисплея на телефона е спряна от всички мобилни оператори у нас? :stinker:

Назад към