Българска телевизия за класическа музика и джаз

Телевизиите в България - за телевизионните канали, кабелните мрежи, сателитните оператори, телевизионните кули, телевизионните звезди, сериали и шоу програми
Аватар
Radiofen
100+
100+

Българска телевизия за класическа музика и джаз

Мнениеот Radiofen » 22 Фев 2011, 08:40

Отдавна си мисля да пусна тема, свързана с липсата на специализирана музикална телевизия, насочена към класическата музика и джаза…
Как мислите, драги колеги, дали културата на нацията ни към този момент е на необходимото равнище, за да се създаде подобна медия? Като се огледаме, ще видим колкото щете чалга-телевизии, хип-хоп, а сега виждам, че е на път и рок-телевизия да се създаде… А кога ли ще дойде моментът за едно българско Mezzo?...
Почти навсякъде, където пътувам, съм с радио, независимо дали в колата или в раницата.
Изображение Изображение Изображение
wladoal
Нов
Нов

Re: Българска телевизия за класическа музика и джаз

Мнениеот wladoal » 22 Фев 2011, 09:18

Мисля, че е достатъчно повече оператори да пуснат Mezzo с качествен звук и картина. Гледал съм "Тоска" на голям екран със супер звук и няма по-върховно изживяване. Ако, дай Боже, пуснат цифровата ефирна ще им се наложи на операторите да пускат подобни канали освен чалга каналите.
Аватар
ogibo
1000+
1000+

Мнениеот ogibo » 22 Фев 2011, 11:59

Този вид музика не е за всяко ухо. Смятам че една такава телевизия е достатъчна за цяла Европа. Модният канал на Визаж (или както там се пиши) май вече не съществува. Същото ще се получи и с едно българско Mezzo.
Аватар
krasiobg
100+
100+

Мнениеот krasiobg » 23 Фев 2011, 01:31

Visages TV все още се излъчва. Интересното е, че колкото и пъти да попадна на въпросния канал, дават едно и също ревю. :D Колкото до нуждата от нова българска музикална телевизия, мисля че на този етап би било по-наложително да стартира музикална телевизия само за българска музика. Да излъчва както златните български песни, така и новите български надежди. Но с тези баснословни суми, които искат от БНТ за ползване на архива им, едва ли ще се случи скоро в България да има подобен тв канал. >:(

P.S. Те от "големите" сателитни и кабелни оператори се мръщят и не се знае дали с 1000 зора ще излъчват T-Rock TV, че очакваш някой да се навие току-така да пусне тв за класика и джаз?
Аватар
hot_fan
1000+
1000+

Мнениеот hot_fan » 23 Фев 2011, 01:42

krasiobg написа: Колкото до нуждата от нова българска музикална телевизия, мисля че на този етап би било по-наложително да стартира музикална телевизия само за българска музика. Да излъчва както златните български песни, така и новите български надежди.

Вече беше правен опит за подобен проект, а именно М2. За съжаление, след силният старт на телевизията, тя беше оставена на произвола на съдбата и в последствие закрита.
Аватар
jorko
1000+
1000+

Мнениеот jorko » 23 Фев 2011, 06:28

krasiobg написа:би било по-наложително да стартира музикална телевизия само за българска музика

Вече има такава телевизия само с БГ музика - Box TV
Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Мнениеот UGLY_BOY » 23 Фев 2011, 12:52

hot_fan написа:Вече беше правен опит за подобен проект, а именно М2. За съжаление, след силният старт на телевизията, тя беше оставена на произвола на съдбата и в последствие закрита.

Интересно как българските собственици тогава намериха пари да платят на БНТ, за да се сдобият с архива ? от стари песни?
Аватар
GIF
1000+
1000+

Мнениеот GIF » 23 Фев 2011, 13:41

wladoal написа:Мисля, че е достатъчно повече оператори да пуснат Mezzo с качествен звук и картина. Гледал съм "Тоска" на голям екран със супер звук и няма по-върховно изживяване. Ако, дай Боже, пуснат цифровата ефирна ще им се наложи на операторите да пускат подобни канали освен чалга каналите.

Големият екран и добрият звук са за предпочитане пред плющенето на торбички, обсъждането на клюки и звъненето на GSM в концертната зала.
Има ли разлика в качеството при кабелното ретранслиране на ТВ сигнала на Mezzo, в сравнение с директното приемане от сателит ?
Аватар
krasiobg
100+
100+

Мнениеот krasiobg » 24 Фев 2011, 02:42

hot_fan написа:Вече беше правен опит за подобен проект, а именно М2. За съжаление, след силният старт на телевизията, тя беше оставена на произвола на съдбата и в последствие закрита.

Да, спомням си телевизия "М2" и като концепция доста се доближаваше до това, което имам предвид в момента. Колкото до новата музикална телевизия "BOX TV", доколкото знам я няма качена на спътник, а се излъчва чрез IP-пренос. Разбрах, че кабелна телевизия "СКАТ" я излъчва, сигурно и други оператори, но ние, абонатите на M-Sat Cable и Bulsatcom отново sucks, както и с T-Rock TV. >:(
Аватар
hot_fan
1000+
1000+

Мнениеот hot_fan » 24 Фев 2011, 02:55

В пакета на Булсатком вече има ББТ :D

М2 беше много добре замислена и добре реализирана, но само в началото. Повечето песни бяха с VHS качество, но това сякаш не правеше впечатление, защото подбора на музика беше много добър. Жалко, че вече е в историята.
Аватар
ogibo
1000+
1000+

Мнениеот ogibo » 24 Фев 2011, 12:04

Нещо не я откривам тази BOX TV. Ако може един линк.
Аватар
a69
1000+
1000+

Мнениеот a69 » 25 Фев 2011, 18:22

Има ли админи тук?! Вижте темата!
Аватар
krasiobg
100+
100+

Мнениеот krasiobg » 26 Фев 2011, 00:51

Ха-ха, ти пък какво си тръгнал да се възмущаваш? :D Нека модератора реши, но пък ако тоооолкова много ви пречи тази тема, предлагам да я преименувате на нещо от сорта на: "От какъв тип музикална телевизия има нужда България?". :)

Назад към