Дарик с регистрация за телевизионна дейност

Телевизиите в България - за телевизионните канали, кабелните мрежи, сателитните оператори, телевизионните кули, телевизионните звезди, сериали и шоу програми
newto
1000+
1000+

Дарик с регистрация за телевизионна дейност

Мнениеот newto » 02 Мар 2011, 17:26

Gogo82
100+
100+

Re: Дарик с регистрация за телевизионна дейност

Мнениеот Gogo82 » 02 Мар 2011, 18:45

Интересно ,каква тв ще ни огрее от дарик нюз
Radio_Strumica
Нов
Нов

Мнениеот Radio_Strumica » 02 Мар 2011, 20:34

Дарик имат добър интернет сайт, но Дарик Радио като програма е един абсолютен гювеч без ясен профил, чиято цел е да представлява бледа имитация на Хоризонт. Така че аз лично не очаквам чудеса от новото начинание.
Аватар
radiomanbg
1000+
1000+

Мнениеот radiomanbg » 03 Мар 2011, 16:08

Според мен идеята не е да се прави Дарик ТВ , а да може всички добри публицистични предавания на медията се реализират като външни продукции в качеството му на продуцент. Така ще цоца повече от парите на Гергов пък и д ан езабравяме че идват избори и нищо чудно на тях да възложат отразяването на изборите в ТВ ефира.
Юнак
1000+
1000+

Мнениеот Юнак » 03 Мар 2011, 16:32

Не знам каква ниша ще търсят, може би не е ниша, след като ще правят политематичен канал... след радио, списание и интернет е нормално да затворят кръга и с телевизия. Можат да правят интересни неща с хеликоптерите си.

Любопитно е, че от решението на СЕМ разбирам, че е първият - единствен засега? - лиценз за наземно цифрово разпространение.
pesh56
Нов
Нов

Мнениеот pesh56 » 03 Мар 2011, 17:21

България се нуждае отчаяно от независими медии, не само телевизии, които да отразяват действителността не само в България но и в света. Имаше един опит за добър новинарски канал, но за съжаление той просъществува много малко време. За Re:TV говоря.
Аватар
ogibo
1000+
1000+

Мнениеот ogibo » 03 Мар 2011, 18:18

Е точно пък Дарик и независима медия…
Юнак
1000+
1000+

Мнениеот Юнак » 03 Мар 2011, 23:47

pesh56, като умувах за ниша, първоначално мислех точно за Re:TV и за Европа. После обаче реших, че не - та радиото вече е лайфстайл, поне от три години насам, Новинарският потенциал отдавна се изнесе по телевизиите. Все пак съществува специфичен ноу-хау, има известна приемственост и ако рекламният пазар подкрепи, всичко може да се възроди.
Риалити тв в "неочаквано добри комбинации", за това си мисля, но ме смущава раздялата с Карбовски.
Не изключвам и сбирка под едно знаме на позакъсали телевизии.
adolf
100+
100+

Мнениеот adolf » 04 Мар 2011, 11:16

"Новинарската" телевизия е прекалено скъпо занимание, не е за нашия пазар. Видяхме докъде се изроди идеята "тв Европа", а за "Ре:тв" да не говорим.И не се заблуждавайте, никога у нас не е имало "независима" медия, няма и да има. Точно пък парите на Прокопиев да ми се сочат като пример за "чисти" пари, зарежи тая. ;)
Би било добре, ако, поне от кумова срама, има що -годе "европейски" медии, които не са независими, но не са и очевадно поръчкови.
ilia.ivanov
Нов
Нов

Мнениеот ilia.ivanov » 04 Мар 2011, 11:19

Те от "Дарик" още преди година казаха какво разбират под телевизия-ще вкарат камера в студиото на радиото и това ще е. Който очаква нещо смислено или ставащо за гледане, от сега да забрави. :-[
Юнак
1000+
1000+

Мнениеот Юнак » 04 Мар 2011, 14:33

Това може да изглежда тъпо, но:
защо не?

Не знам вие как гледате телевизия, но аз слушам телевизия... има и такъв тип потребление. Твърде ми е времегубещо да гледам екрана. Не отхвърлям предварително и тази странна, на пръв поглед, възможност ("радио-телевизия").
Но не я вярвам; ако изключим едно-две talk предавания, останалото е 2-3 мин. говор и две-три песни от компа - камера в студиото ще показва празен стол през повечето време. Без да претендирам за точност, понеже го хващам (радиото) от дъжд на вятър.
Аватар
emokey
Нов
Нов

Мнениеот emokey » 07 Мар 2011, 11:52

"ДАРИК" ПРАВИ И ТЕЛЕВИЗИЯ

Плановете са новата радио-телевизия да стартира до края на годината. Първоначално ще върви по кабел и сателит, а след това вероятно ще бъде качена на т. нар. мултиплекс и ще се разпространява по ефир.
Съветът за електронни медии издаде лицензия за цифрова телевизия на “Дарик”. Разрешението е за програма с наименование “Дарик радио и телевизия” и трябва да е с политематичен програмен профил, пише на сайта на медийния регулатор. Идеята е да се набляга на информационно-музикалните предавания.

В момента се прави ремонт на сградата, където ще се помещава новата радио и тв компания. Тя се намира на столичния бул. “Ситняково”. Целта е студиата да станат подходящи и за поставянето на камери. От екипа разглеждали оферти за нова техника. На помощ ще се включат и двата новинарски хеликоптера, които “Дарик” купи преди 2 години./БЛИЦ

http://www.blitz.bg/news/article/101590
Аватар
lunar_light
100+
100+

Мнениеот lunar_light » 15 Окт 2011, 10:52

Юнак написа:Не знам вие как гледате телевизия, но аз слушам телевизия... има и такъв тип потребление.

След като вече "чухме" тази "повече от телевизия" Изображение защо да не "гледаме" и усмивки по радиото, буквално. :)
whatever
ИзображениеИзображение
Аватар
tatarina
500+
500+

Мнениеот tatarina » 17 Окт 2011, 11:19

То лошо няма да се развиват фирмите в България, било то завод за шоколади или медийна компания, но нещо ТV каналите не стават много. Разнообразието е добре да го има, но нашият рекламен пазар позволява ли го. Дарик АД е уж стабилна фирма, не вярвам да пере пари чрез временни дейности. ;D Дано да си струва 8)
Юнак
1000+
1000+

Мнениеот Юнак » 17 Окт 2011, 12:02

emokey написа:07.03.2011
Плановете са новата радио-телевизия да стартира до края на годината

Краят на годината наближава, пак ще си пишем тогава.

@ lunar_light - да призная, не те разбрах. Кога сме я чули тази (т.е. Дарик-) телевизия? / пък "повече от телевизия" нали е на bTV. Може би имаш предвид комбинацията радио и телевизия в една група?
Юнак
1000+
1000+

Мнениеот Юнак » 19 Окт 2011, 07:50

bubic написа:Това радио е решило действително да се гаври с името на страната

Дарик радио - Вид дейност: радио; Профил: политематичен; Времетраене:24:00; Вид обхват: Национален; Способ на разпространение: Аналогово наземно радиоразпръскване; Лицензия:421-00193 от 23.11.2000 г.
Дарик Радио и Телевизия (DRT) - Вид дейност: телевизия; Профил: политематичен; Времетраене:24:00; Вид обхват: Национален; Способ на разпространение: Цифрово наземно радиоразпръскване; Лицензия: 03-024 от 15.03.2011 г.

=====

Радиото ли е решило да се гаври?! Или такъв е Негово Величество законът?* Айде по-внимателно с изстрелите.
Нито форумът, нито радиото ще ти реши проблема с фиксацията.Намери си или си направи законодателна инициатива, а ако не ти стиска - по-добре не ни занимавай с глупости.

"Глупости" са ръчкането да те образоваме, но това оттнема поне 5 години, така че карай на линкове. Ръчкане е нещо като poke.
____
* Чл. 110. (1) Лицензията за радио- и телевизионна дейност съдържа: 5. обхвата на разпространение (национален, регионален, местен) & множество свързани с това закони, правилници, наредби, инструкции, заповеди и съдебни решения, вкл. тълкувателни от ВАС.
Аватар
Playbob
1000+
1000+

Мнениеот Playbob » 22 Окт 2011, 17:00

А аз мога ли да помоля междуличностните войни между потребителите да си се водят на ЛС.
Или може би не оценявате факта, че най-учтиво изразявам молба, вместо да раздавам банове, както в много други форуми щеше да се случи отдавна. Бубич, това може би се отнася най-много към теб. Многократно ти правя забележки по възможно най-учтивия начин. Ако ще ме игнорираш, то и аз ще те игнорирам от форума, но не мисля, че ще трябва да се сърдиш на мен. Както и не мисля че е в полза на всички, да се случват такива неща, защото не смятам, че трябва да се затваря устата на интелигентни, поне по мое мнение, хора. Вече ако те го искат - ОК.
Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
Руски форум: питаш нещо - получаваш нови въпроси;
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

:bg:
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 22 Окт 2011, 17:34

"А аз мога ли да помоля междуличностните войни между потребителите да си се водят на ЛС."-Плейбоб
А защо не помоли тези,които ме нарекоха идиот.лъжец,циганин и др. О,банвай ме,нямаш проблем,щом като в това е силата ти,действай. Навремето червената сган ни унищожаваше и съсипваше,пък оживяхме,та сега едно банване,действай и хич не се чуди,убеден съм,че ще изпиташ истинско удоволствие.
Аватар
Playbob
1000+
1000+

Мнениеот Playbob » 22 Окт 2011, 17:40

bubic написа:"А аз мога ли да помоля междуличностните войни между потребителите да си се водят на ЛС."-Плейбоб
А защо не помоли тези,които ме нарекоха идиот.лъжец,циганин и др. О,банвай ме,нямаш проблем,щом като в това е силата ти,действай. Навремето червената сган ни унищожаваше и съсипваше,пък оживяхме,та сега едно банване,действай и хич не се чуди,убеден съм,че ще изпиташ истинско удоволствие.

И я ми обясни, защо според теб ще изпитам удоволствие? Защо при положение, че многократно заявявам, че аз съм твърдо против тези неща. Можеш ли да ми обясниш? Освен това, както казах, това е насочено към всички и просто наблегнах на това, че ти подминаваш тези забележки. Твърдо подкрепям да има диалог и дебати. Защо трябва да се стига до тук? Според мен явно ти ще изпиташ удоволствие от това да те баннат - аз НЕ.

Твърдо настоявам да получа отговор на въпроса, защо според теб аз точно, ще изпитам удоволствие от баннването на когото и да е било. Обоснови тази нападка, ако можеш.
Очаквам отговор!

Аватар
Playbob
1000+
1000+

Мнениеот Playbob » 23 Окт 2011, 08:51

Бубич, не разбирай думите ми погрешно. Тази закана за банване в крайна сметка свърши своята работа и привлече твоето внимание. Няколко пъти просто те помолих тези разговори да ги изнесем в друга тема, а ти игнорираше тези думи. Аз НЕ искам да банвам никого. Ако това ми е втълпено от предишния режим, то аз щях да го правя, а аз НЕ искам - разбираш ли. Аз подкрепям свободата на словото. Много хора тук вече преминаха добрия тон и има много теми в които има условия за наказания на мнго потребители. Но аз не се занимавам с този форум професионално и не ми е работа. В един момент всички ти казаха, това което и аз - тези разговори да не се месят в темите и да не се отклоняваме от тях. Аз никога, ама никога не съм изразявал воля да бъде прекъснат дебата. Аз просто съм те помолил да го изнесем в отделно място. Създавай нови теми, коментирай, пиши - аз се радвам. Аз нямам проблем с това - за разлика от хората за които ти говориш. Аз ненавиждам цензурата. Тя е понятие характерно за предишния режим (въобще не коментирам до колко е предишен и до колко настоящ). Сам виждаш, че този форум е свободна от цензура зона. Искам и така да бъде. Нека и така да си го направим и да водим диалог.
Отново ти казвам - не ме разбирай погрешно. Уважавам теб, тези които псуват и тези които ще напсуват и мен. Това, че имам някакви потребителски права в този форум, които съдържат някаква форма на власт не означава, че аз трябва да я налагам, просто защото аз не се мисля за по-голям от теб, от колегата или който и да е. Всеки има право да каже това което мисли и аз съм на мнение, че така трябва да бъде. Точно за това ти казвам, да не спираш дебата, но просто да е на отделно място - нищо друго. Има свестни хора с които да се дискутират такива теми, но другите потребители си търсят конкретна информация и не желаят да четат тази - това е тяхна воля. Не налагай своята воля на тях - това е поведение аналогично на цензурата - налагаш насилствено на другите нещо.
За пореден път ще кажа само едно - уважавам всички във форума и искам да сте ок, да коментирате и да се чувствате СВОБОДНИ да изразите мнението си. Просто нека да го направим по-културно и по-прегледно. Ако в тези думи виждаш нещо комунистическо - то не знам какво да кажа повече. Това е лично мое мнение и не се базира на форумни правила и тем подобни. Ако искат да ме махнат като модератор, ако искат да ми изтрият профила - ок, но това са моите възгледи. Аз искам да съм полезен на всички и да им помагам с каквото мога - това е страната от характера ми която носи най-много негативи в живота ми, но която и най-много обичам.

Назад към