Съкращават 400 души в БНТ

Телевизиите в България - за телевизионните канали, кабелните мрежи, сателитните оператори, телевизионните кули, телевизионните звезди, сериали и шоу програми
Аватар
nnnnn75
100+
100+

Съкращават 400 души в БНТ

Мнениеот nnnnn75 » 10 Мар 2011, 14:41

Съкращават 400 души в БНТ , 10 март 2011, 13:40

Още в средата на март пускат предизвестия за освобождаване
Около 400 служители на националната телевизия ще бъдат съкратени, пише в. "168 часа", позовайки се на източници от "Сан Стефано". Около 300 от освободените ще са тези, които до момента са били на трудови договори. Останалите 100 души били пенсиониращи се в момента служители.

Според слуховете в БНТ запазена от съкращения ще остане единствено дирекция "Новини и актуални предавания". Навремето неин шеф бе настоящата генерална директорка на БНТ Вяра Анкова.

Очаква се в най-скоро време достояние да стане и новата структурна схема на БНТ. Тя трябваше да е готова още в началото на годината, но това така и не се случи. Според запознати чрез преструктурирането ще се стигне до обединяването на различни звена, откъдето всъщност идвало и намаляването на бройките заети хора.

Засега промените вече са налице в автосервиза на БНТ. С решение на УС той вече е даден под наем за три години. Служителите, които преди това работеха в него - 5-6 души, са освободени. Накоро станаха ясни редица нарушения, които предишният финансов директор на телевизията Димитър Чапанов бе установил в автопарка. Сред тях бяха точене на служебен бензин, бракуване на нови части за автомобилите, ползване на коли на медията от роднини на бившия шеф на "Автотранспорт БНТ" Николай Манолов и много други.

В резултат ръководството на телевизията започна разследване. Манолов обаче не бе изгонен, а само бе понижен в длъжност механик. Оказа се, че той имал над 100 дни невзет отпуск. В края на март бившият шеф на автопарка ще се пенсионира и БНТ ще трябва да му изплати всичките дни невзет отпуск.

Очаква се съкращения да има и в регионалните центрове на БНТ и в дирекция "Техника". Как точно и по какви критерии са определени служителите, които ще бъдат освободени, засега не се знае. /БЛИЦ
Юнак
1000+
1000+

Re: Съкращават 400 души в БНТ

Мнениеот Юнак » 10 Мар 2011, 19:09

Само така, бой по автомонтьорите. Добър старт на промените, 5 души от сервиза.
Допускам, че следват чистачките и секретарките. вива ла револусион.
Аватар
747
500+
500+

Мнениеот 747 » 10 Мар 2011, 21:33

ааа, сакън! секретарки кога си чувал да се съкращават - кой ще "завежда кефа на шефа", ако ги съкратят?!
Аватар
a69
1000+
1000+

Мнениеот a69 » 12 Мар 2011, 20:34

А БНР какво чака още...?!
Аватар
GIF
1000+
1000+

Мнениеот GIF » 12 Мар 2011, 21:18

Колко ще останат след съкращенията ?
Когато останат под 400 души (назначени с реални конкурси), БНТ ще има шансове да заприлича на телевизия, но с тази директорка "мисията" е невъзможна.
Юнак
1000+
1000+

Мнениеот Юнак » 13 Мар 2011, 11:13

Що бе, новините са си новини, сутрешен блок си имат, женско предаване си имат, вечерно шоу си имат, неделно шоу имат, сапунки си имат, български сериали си произвеждат, филми излъчват, кампании правят (голямото четене), спорт също. Имат дори "Лека нощ, деца" и "Яко", има и фолклор, и религия, и здраве... имат си и специалитети като "малки истории" или "БНТ такси" или "частен случай" или "открито". По БНТ Свят пък имаше дори някакво за опера, не се сещам как се казваше.
Имат особен статут, напр. комерсиалните тв не ги задължават да си резнат програмата и да излъчват по цял ден от парламента, или пък излъчването на тотото, или пък новините на турски език.

Отделен въпрос е съпоставката предаване по предаване, тук вече е и продуцентски въпрос. Или пък цялостното програмиране, или пък нещата около техниката. Не вярвам всичко да зависи от генералния директор, който и да е той.
Аватар
747
500+
500+

Мнениеот 747 » 13 Мар 2011, 20:44

това вече не е моята телевизия... не може цялата страна да е блокирана от протести срещу високите цени на горивата, а от ефира на БНТ да правят 15-минутно стори за оставката на Минко Герджиков и после с половин уста да покажат няколко кадъра от протестите, някъде там сгъчкано, между другото... и някъде в калабалъка да споменат с половин изречение, че "Кристалина Георгиева била най-одобрявания политик, а ако изборите били днес, щяла да ги спечели ГЕРБ" - алоооу?! новината на "Медиана" беше, че рейтингът на Бойко и Цветанов пада главоломно, а подкрепата за ГЕРБ се е свила наполовина! просто БНТ си е БНТ - вари я, печи я - тя си е БНТ...
Юнак
1000+
1000+

Мнениеот Юнак » 14 Мар 2011, 15:54

Оставката на Герджиков (местните данъци) явно не са твоя тема, за разлика от core audience на БНТ. За средна+ възраст, които са основните собственици или ползватели на имоти / = платци, точно тази тема е супер водещата, повярвай.
Младите фейсбук-адикти и протестите им срещу бензиностанциите са подобни на протестите на учениците за коледната ваканция. Нека протестират младите, това им е в кръвта и това им е времето. Иди, че им обясни думата "дистрибуция".... що не протестират в магазините за цените на млякото или пред Светия Синод - за горещините през лятото?! Бахти и глупотевината, макар и симпатична.

С "Медиана" и ГЕРБ също не знам защо изобщо да излъчват, те са последни на опашката от социологическите агенции с една и съща новина. Няма нормален новинар, който през ден да съобщава едно и също...
Аватар
747
500+
500+

Мнениеот 747 » 14 Мар 2011, 17:51

местните данъци на Банишора и Младост-4 касаят само жителите на Банишора и Младост-4, докато цената на горивата касае и жителите на Банишора и Младост-4, апологете!
Юнак
1000+
1000+

Мнениеот Юнак » 14 Мар 2011, 18:52

Е, недей така с "апологете".
Да, цената на горивата касае всички.

И какво общо с цената на горивата имат бензиностанциите? :Happy Понеже виждам, че не ти харесва да говорим за телевизии, а за цените на горивата или за политика. Ми добре. Е?

А защо смяаш, че след като ти не си видял репортаж за протеста, такъв не е имало? Понеже аз точно по БНТ гледах обширен и пространен репортаж (както и по всяка телевизия, радио или уеб сайт с новини).
Аватар
747
500+
500+

Мнениеот 747 » 14 Мар 2011, 21:08

Да, имаше. И ако си ми прочел изобщо мнението, нямаше да ме питаш дали съм видял.

Иначе, ако обичаш, не ми неглижирай мнението, в него изобщо нямаше идея "не ми харесва да говорим за телевизии, а за политика", а за отразяването на обективната действителност, в която живеят тези, на които им удържат данъци, за да съществуват тези, които би следвало да го правят (именно, да отразяват обективната действителност)!

И, повярвай ми, знам как е "отвътре" и знам какво значи "една крива линия да бъде успоредна на партийната", и то точно във времето, което уж (ама много уж!) трябваше да бъде "еманация на демокрацията" (управлението на др. Костов имам предвид). И жалкото е, че на тая телевизия, колкото и да им се иска на всички вътре да си вярват, че се развива, "Славният й период" ще си остане само по времето на Иван Славков... Жалко, но факт!
Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Мнениеот UGLY_BOY » 15 Мар 2011, 10:07

Юнак написа:Младите фейсбук-адикти и протестите им срещу бензиностанциите са подобни на протестите на учениците за коледната ваканция.

Хайде, хайде. Имам приятели-икономисти, които казват, че тази цена може да се стабилизира. Ясно е, че руснаците не ти продават горивото на цената, на която го купуваш на бензиностанциите. Аз лично нямам интерес при тия цени само след няколко месеца за цената, за която съм си купувал половин кило сирене, да си купувам 200 грама. Държавата яко печели от акцизните стоки, но ми е интересно как ще се справи с девалвацията на валутата ни, която ни чака поради тия скокове на цените на горивата.
Аватар
biggeorge
500+
500+

Мнениеот biggeorge » 15 Мар 2011, 15:28

Юнак написа:Младите фейсбук-адикти и протестите им срещу бензиностанциите са подобни на протестите на учениците за коледната ваканция. Нека протестират младите, това им е в кръвта и това им е времето. Иди, че им обясни думата "дистрибуция".... що не протестират в магазините за цените на млякото или пред Светия Синод - за горещините през лятото?! Бахти и глупотевината, макар и симпатична.

М,да и аз съм на същото мнение! 8)
UGLY_BOY написа:Държавата яко печели от акцизните стоки, но ми е интересно как ще се справи с девалвацията на валутата ни, която ни чака поради тия скокове на цените на горивата.

На държавата нищо няма да й стане от високата инфлация,нали има валутен борд. :-\
Но инфлацията ще удари хората - "средната класа" ще станат бедни,а бедните ще станат още по - зле. :Baby
Юнак
1000+
1000+

Мнениеот Юнак » 15 Мар 2011, 16:41

Ugly_Boy написа:Имам приятели-икономисти, които казват, че тази цена може да се стабилизира. Ясно е, че руснаците не ти продават горивото на цената, на която го купуваш на бензиностанциите.

Да, трябва да видим за каква цена става дума, цени много. Докато стигне до бензиностанцията, докато от нефт стане гориво, се извървява някакъв път.
В случая, най-общо, имаме:
- производствена цена на Лукойл (най-висока в Европа);
- ДДС и акциз (сумарно, най-ниски в Европа)
- марж за търговеца на дребно, бензиностанцията.
Има и още подробности, излишни за тук.

И така, като задръстиш града, реално искаш нещо от държавата. Акцизът не може да се пипа, тук няма спор. Правителството (не само сегашното) си е свършило работата, в момента сме под минимума... за съжаление, само ще расте. ДДС-то... може (подобно на Белгия), но ще рухне бюджетът, плюс верижна реакция от искания по отрасли. Аз съм на мнение, че ДДС не бива да се пипа.

Като задръстиш бензиностанциите, искаш нещо от тях. Какво? - да си намалят маржа. Не знам какъв им е, затова ще цитирам Димитър Димитров, председател на Асоциация на собствениците на газстанции и бензиностанции: "... печалбата е 3-4 стотинки на литър". Наскоро ги напънаха и да инвестират в нови измервателни уреди, в нова фискална памет, във връзка с НАП. Затова той смята че "всички ценови удари се поемат от дребния и среден бизнес и ако цените продължават да растат, на пазара на горива ще останат само големите търговски вериги". Виждате, че той самият е притеснен от цените... На практика излиза, че с протеста се цели да се разкарат малките бензиностанции и да останат само големите вериги. Така излиза!
Пък и не чух някой от ОМВ, Шел или Лукойл, или от друга верига бензиностанции да каже лоша дума за протеста. Че как, той напълно ги устройва!

Затова, според мен, ако ще се протестира, това да се насочи срещу Лукойл (80% от пазара), а оттам пък ни препоръчват да протестираме пред либийското посолство...
Има и вариант "внос" (логично, ако в другите страни е по-евтино). Тук обаче се оказва, че регулациите по вноса са такива, че да започнеш, трябва да хвърлиш към 30 милиона долара за начало. Ето: нека се поиска либерализация на търговския режим, по-лесен достъп на фирмите до това, да им се разреши да внасят.
* * * * *
извинения към администратора, дано не претоварвам сървъра с този офтопик
* * * * *

За БНТ (@747) можем да опитаме да видим през призмата на личния интерес. Данъците няма да ни намалят след съкращенията... По-скоро за тях самите е от значение, може пък да им вдигнат заплатите или да се освободи ресурс за друго, знам ли. Хората са същите, да не забравяме - дишат същия въздух, не са от друга държава. Пък и тв лицата се въртят от една в друга телевизия, никой не е застрахован от промяна. Затова, да видим нещата, дето не се мерят с пари - дали реформа в БНТ се прави в тази насока, това за мен е по-интересно.
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 15 Мар 2011, 22:22

По време на комунистическия режим имаше много голяма дисциплина,много голяма култура,много голяма отговорност,много голяма сериозност,стилност. В каква посока бяха насочени тези неща,това е друг въпрос. Сега е пълна несериозност,лигавост шоу -програми. На фона на тази жалка ситруция,такива цинично-предизвикателни програми,карат народа насила да се смее. Но резултатите ги виждаме.
Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Мнениеот UGLY_BOY » 16 Мар 2011, 01:47

@Юнак,

Признавам, че не съм убийствнео компетентен по тези въпроси, така че не мога да коментирам кой е прав и кой - крив. Не отричам възможността за правдивост на думите ти.
Юнак
1000+
1000+

Съкращават 300 души в БНТ

Мнениеот Юнак » 24 Юли 2011, 16:08

Сега пък съкращават 300 души - http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=974625, 22 юли 2011.
400-те души през март ги съкрати вестник "24 часа".
Общо 700 ли съкратиха, в крайна сметка?
Аватар
simeon.bg
100+
100+

Мнениеот simeon.bg » 25 Юли 2011, 02:02

Да съкращават до 600 човека има накъде още, при положение, че се водеха около 2000 на щат. БТВ има 600 човека на щат, това са вътрешните продукции, за външните не влизат в тая бройка. Основните външни продукции - Слави, Комиците, Аламинут и Господарите, където са още толкова общо.
Аватар
simeon.bg
100+
100+

Мнениеот simeon.bg » 25 Юли 2011, 02:09

Колкото до цената на горивата, от Лукойл излиза на 0.6лв., а защо от колонката излиза на 2.5лв. сами си го обяснете. Тези, които сочат само Лукойл за виновник да питам, що ОМВ не внася от Гърция и Унгария. Само Ромпетрол май внасят гориво от чужбина и то изцяло. В Плевен и Русе нали има преработващи инсталации за нефт, да си ги купят да си инвестират пари и да внасят нефт, ако е по-изгодно от колкото да купуват от Лукойл. За финал, кой ви кара да ползвате бензин, дизел, инвестирайте в газова уредба, метанова уредва, електромобил. Има някои си правят прототипи направи си сам с вода, но масово стават за мотори, а но може и за автомобили. Аз имам познат, които има дизелов автомобил и купува отработено олио от ресторанти и капанчета за по 0.3лв. литър, филтрира си го и му е изключително евтино и те така без да уврежда двигателя на автомобила.
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 01 Сеп 2011, 08:38

"На 27 август внезапно почина Николай Прангов, по-известен сред колегите и софийската бохема като Балзак"

Toва е съобщение за смъртта на служител от Българската държавна телевизия,наречена "нациоална". Лека му пръст. Но какво излиза-зрителите и читателите на БНТ ,трябва да бъдат информирани за нещо,което е много лично,свързано с починалия. Той е определн като бохем,защото е бил познат сред някаква "софийска бохема". Какво е пък това,бохема? И кой е определил починалия за бохем,още повече сега,по повод смъртта му. Добре,сред тази среда-"софийската бохема" е бил познат с някакъв прякор.Но той несъмнено е имал и други стреди-семйна,съседка,родниска,студентска и пр. Там имал ли е прякори?
При такива серизони и трагични поводи,не се съобщават лични иинтимни неща за починалия. Съощава се името ому по паспорт,месторабота,длъжност,може нещо в личен план-семйсно положение,деца внуци и нищо повече.
Ако се пише статия за него,да,може да се направи по-обширен персонален преглед на живота му.
Навремето нямше таква профанщина,такава безпардоност,такава простащина.как няма нито един човек в БНТ и да каже-стоп с простотията,стоп с изкривяването на българския език и да се придържаме към стилния и литературен език,съобразен с протокола . Не може така повече,младите поколения се побркват още в старта на живота,те не знаят,кое е тично и кое грозно.А откиват другатрите всяка година радиа и телевизии в рамките на държавния бюджет,който се подържа от обеднелия народ. Няма ли край,все пак.

Назад към