Ниво на звука по време на реклами

Телевизиите в България - за телевизионните канали, кабелните мрежи, сателитните оператори, телевизионните кули, телевизионните звезди, сериали и шоу програми
Аватар
misho36
500+
500+

Re: Ниво на звука по време на реклами

Мнениеот misho36 » 28 Апр 2013, 23:13

Има преходен период на реклами,които са били пуснати да се излъчват преди влизането на тази наредба.Очаква се окончателно да се изчистят нещата към 1-ви юни.
Роси
1000+
1000+

Мнениеот Роси » 30 Апр 2013, 20:46

Откакто са ме родили, все съм в преходен период...
Строго погледнато, няма наредба, а споразумение.

Лошо впечатление ми направи Диема и Fox Crime. За другите не мога да кажа, понеже сръчността ми (с дистанционното) е голяма, но при тези двете някак не успявам.
Аватар
GIF
1000+
1000+

Мнениеот GIF » 30 Апр 2013, 21:58

Каква е ползата за рекламодателите от издуването на звука на рекламите, след като много зрители го изключват, защото е нетърпим ?
От някои мазни, лигави и досадни рекламни гласове ми се повръща, а те рекламират хранителни продукти или пасти за зъби "за тези, които плюят кръв" ! :Icecream
Аватар
radiomanbg
1000+
1000+

Мнениеот radiomanbg » 01 Май 2013, 13:30

...Да не говорим пък з арекламите дублирани с гласа на Силвия Лулчева направо ми сеповдига от тях кат оги слушам префърцунтени, мазнишки и лицемерни към потребителя, все едон е глупак, че още не си е купил рекламираното...! :-[
Аватар
GIF
1000+
1000+

Мнениеот GIF » 06 Юли 2013, 19:15

БТВ изравниха звука по време на рекламите.
Аватар
radiomanbg
1000+
1000+

Мнениеот radiomanbg » 06 Юли 2013, 19:49

Напротив БНТ първи го направиха, от тази седмица го направи и Нова ТВ , остава да го направи само ТВ7!
tv_maniac
100+
100+

Мнениеот tv_maniac » 07 Юли 2013, 00:24

"Чукча не читател, чукча - писател!" Освен това винаги е готов да спори. Започваш с "напротив", което означава, че цитираният от теб е казал противоположно на твоето твърдение. Говориш за това кой първи е изравнил звука на рекламите с този на редовната програма и изреждаш 3 от четирите най-разпространени в страната ефирни канала. По пътя на логиката в цитирания коментар по-горе пропуснатия от теб ефирен канал трябва да е изтъкнат като този, който първи е изравнил звука на рекламите с този на останалата част от програмата. Но за мен е загадка къде виждаш такова изтъкване в коментара на GIF. Или просто целта беше да се каже, че БНТ били първи? Да, вярваме ти, че са били първи! Те са и първата българска телевизия въобще, защото ги е имало още преди бТВ, Нова и ТВ7 да се появят. И какво от това - медали ли се раздават? :D
Роси
1000+
1000+

Мнениеот Роси » 07 Юли 2013, 05:56

@radiomanbg, БНТ практически нямат реклами, нивото на звука си е равно-равно и без това ::) С музикантско ухо мога да кажа, че общото ниво на звука, т.е. и по време на предавания, е по-ниско от останалите телевизии и без това. Но ухото е подвеждащо и би било интересно някой да направи техническо измерване-сравнение.

За Нова ТВ също не е вярно. Те имат изравнен звук на рекламите още преди да се приеме стандартът.

Така че спокойно мога да кажа, че хвалбата на BTV от новините оня ден си е съвсем вярна.
Аватар
Stani
1000+
1000+

Мнениеот Stani » 08 Сеп 2013, 14:56

Не знам как е при другите телевизии,но при btv,нивото на звукът на филмите е по ниско,започвам да си мисля,че това се прави умишлено от телевизията,а има разпореждане на СЕМ,нивото на звукът на рекламите и предаванията да бъде еднакво,беше им даден някакъв срок в който трябваше да приведът апаратурата в норма и мисля,че този срок изтече и не знам защо СЕМ не започне да налага глоби.
Последна промяна 1 на Stani, променена общо 18 пъти
CrazyT
100+
100+

БСП vs СЕМ

Мнениеот CrazyT » 09 Сеп 2013, 23:05

СЕМ си затваря очите за звука на рекламите, алармира Захари Георгиев

Въпреки промените в Закона за радиото и телевизията, влезли в сила от края на юни, СЕМ продължава да си затваря очите за рекламите с различна степен на звук от останалите програми.

Това съобщи пловдивският народен представител от БСП Захари Георгиев.

В миналия мандат той и негови колеги инициираха промените, които задължиха телевизионните и радио операторите да излъчват рекламите при еднаква сила на звука с останалите предавания. Тази мярка масово не се спазва, единственото изключение е БНТ, посочи Захари Георгиев. В пленарна зала предстои да се обсъжда отчетът на СЕМ и тогава въпросът ще бъде повдигнат от пловдивския народен представител.

http://www.dariknews.bg/view_article.ph ... id=1141282
CrazyT
100+
100+

Re: БСП vs СЕМ

Мнениеот CrazyT » 09 Сеп 2013, 23:16

Отчет на СЕМ:
Малко се провалихме с цифровата :-\
Кабеларките пускат филми без права ама... Ние не сме нинджи !
За реклама. Ми.. То някои нямат техника а други не ни слушат.Ние ги глобяваме те ни съдят и все печелят.
За аналоговия тв сигнал .Ми той отдавна е спрял ! Питайте абонатите на ***** Сат !
г-н. Лозанов вие отговаряте за телевизиите в България ?
-Ко! Аз да им пускам бозите?
Ама вие сте СЕМ
-Не е верно ! Аз съм СЕМ вие не !
Защо има 60 лиценза и 7 цифрови.
-Ако беше обратно ко ша ме питаш а?

И като махнем шегичката да чуем СЕМ.
На мен ще ми е интересно.
Но да има и въпрос: По-колко апартамента имате ?
С факти от сметната палата.
И от прокуратурата.
Аватар
radiomanbg
1000+
1000+

Мнениеот radiomanbg » 10 Сеп 2013, 09:41

Нивата на звука се спазват от БНТ , в повечето случаи от ЬТВ и Нова, но не и от ТВ7, които след период на въздържане отново почнаха да не се съобразяват.
Роси
1000+
1000+

Мнениеот Роси » 10 Сеп 2013, 11:59

Нещо се бъгна кардинално TV7 & News7, да видим какво ще стане след пресконференцията утре (когато може би ще разберем кой ще стане изпълнителен директор на мястото на Бареков).
А инак тръгнаха доста силно в началото, след предишните собственици. Сега, като гледам, са останали почти нонстоп на сериали (и то повторения). Програмната им схема е пълна трагедия, и то точно на старта на есенния сезон - свили са се като нишов канал почти. Много реклами, много нещо - очевидно на безценица; кой да мисли па за звука баш...
slav4o.com
Нов
Нов

Мнениеот slav4o.com » 22 Дек 2013, 15:30

Самата природа на звука е такава, говор, музика, шум, понякога тишина. Т.е. това е нещо много относително. Например във филма мъжки времена има един път когато гръмва пистолет и звука е силен колкото в рекламите. В останалата част обаче когато гонят булката е пълна тишина. Няма и музика. Така е и с другите филми. Някъде четох че имало трик да се пускат рекламите когато никой не говори по време на филма който върви. Та това е нещо относително като цяло, няма как да се дефинира, за да се каже че някой го нарушава. В рекламите звука е съставен от постоянна музика, което създава субективното усещане за силен звук. Така че пак казвам всичко е субективно усещане. И така е, но няма как да се дефинира за да се каже после - ето това и това е нарушено.
Роси
1000+
1000+

Мнениеот Роси » 22 Дек 2013, 16:09

Преди няколко дни Георги Лозанов каза в интервю за bTV (мисля, че за Антон Хекимян - но го слушах по радиото), че да, има нарушения. Тоест, контролиращият орган има начин да дефинира.
Каза, че след Нова година щели да започнат и да наказват. Това малко ме учуди, защото бях останал с впечатление, че е на доброволна основа. Но като ще наказват, да наказват, не знам ние как ще разберем.
Аватар
Филипов
Нов
Нов

Мнениеот Филипов » 22 Дек 2013, 20:50

Винаги може да се дефинира стига да има желание. Само че защо тоя от СЕМ трябва да се пудри, нали те се занимават само със съдържанието. Трябва ония от КРС да се занимават с техническите параметри. Допреди 50 дни имаше много лесна дефиниция - девиацията на звуковата подносеща по стандарт беше регламентирана на 50KHz. И всякакво превишаване се виждаше веднага. Но без санкция - разбирай добро пожелание.
Предполагам че не е проблем да се дефинира и при цифрово.

А отделно на това има и още нещо - съвременния звук е доста по-различен спрямо преди 20-30 години. Материал за четене, макар и леко стар. http://forums.softvisia.com/index.php/topic/5676-статия-войната-за-силата-на-звука
Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Мнениеот UGLY_BOY » 23 Дек 2013, 11:57

Да, тази статия е прекрасна. Тя демонстрира как във филмите, за които пише потребителят по-нагоре, се разчита на психологическото въздействие на звука - определени звуци са по-силни от други (защото, примерно, се предполага, че така е и в живота - гърменето от пистолет е по-силно от въздишането на главния герой). Това, което се прави сега, обаче, е т.нар. нормализиране на всички звуци до едно ниво. Без значение дали някой просто говори без музика под гласа си или има тежък бийт, съвременните нормалайзъри на звука "нормализират" нивото му до зададена от този, който ги е настройвал, стойност (примерно - минус 3 децибела), при което цялата звукова картина е с това ниво. Това ще направят и телевизиите, ако рекламите им не са по-силни - от една страна ще намалят дразнението у зрителя, но от друга страна филмите, които излъчват, ще са с плосък и нединамичен звук (а в киното въпросното унищожаване на динамиката не е прието като прийом дори и до ден-днешен, за разлика от в музиката). Но така или иначе гледането на филм по телевизията по принцип си е глупост, така че... да слагат нормалайзъри. И без това ценителите на киното гледат филмите на голям екран.
Роси
1000+
1000+

Мнениеот Роси » 23 Дек 2013, 12:39

извън темата, вчера нещо се замислих точно по този въпрос - връзката между телевизия и кино. Според мен, тя все още е жива: чрез избора заглавие, жанр и др., телевизията е още един източник за информация, макар и със закъснение, което обаче не е фатално. Подобна е връзката радио (и музикални телевизии) - музика. Закъснението от 1-2 години е ОК особено за това голямо мнозинство, което не може да си позволи 10 лв за билет, да не говорим за 100 лв за концерт.
tv_maniac
100+
100+

Мнениеот tv_maniac » 24 Дек 2013, 12:11

UGLY_BOY написа:Но така или иначе гледането на филм по телевизията по принцип си е глупост, така че... да слагат нормалайзъри. И без това ценителите на киното гледат филмите на голям екран.

Да, по-добре да ги слагат! Ще преживея промените във филмите, но поне няма да правят опити да ме оглушат с рекламите си.
radiomanbg, имаш ли мъжеството да се извиниш или си поредния форумен трол в Интернет, който няма капчица дойстойнство?
slav4o.com
Нов
Нов

Мнениеот slav4o.com » 24 Дек 2013, 19:22

Да ама това с компресията вече е модификация върху филма, а телевизията е длъжна да го излъчва такъв какъвто е направен. Или поне така иска да го да го излъчва, което е напълно допустимо, с оглед да не се променя сюжета, който включва динамичен звук :D
Относно девиацията, +/-50 kHz е максималната. Тя няма как да бъде постоянно толкова, освен ако не се пусне изпитателната таблица и 1 kHz звук... И всичко под тая стойност е допустимо. При цивфровата телевизия има някакъв друг параметър, но така или иначе щом не се изкривява звука - все в порядке.... сичко друго е ала бала. Няма как да стане просто работата.

Назад към