Никой в Гърция не иска да гледа бозата "Стъклен дом"

Телевизиите в България - за телевизионните канали, кабелните мрежи, сателитните оператори, телевизионните кули, телевизионните звезди, сериали и шоу програми
Аватар
radiomanbg
1000+
1000+

Re: Никой в Гърция не иска да гледа бозата "Стъклен дом"

Мнениеот radiomanbg » 08 Юли 2011, 10:02

В Гърция и Турция продължителността на епизод от сериал е далеч по-малка от тази, която ние правим.
Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Мнениеот UGLY_BOY » 08 Юли 2011, 10:44

radiomanbg написа:В Гърция и Турция продължителността на епизод от сериал е далеч по-малка от тази, която ние правим.

Хм, че турските сапунки са с епизоди по час. "Стъклен дом" час и половина ли беше? Това наистина е много за една серия... според мен.
Аватар
radiomanbg
1000+
1000+

Мнениеот radiomanbg » 08 Юли 2011, 12:23

UGLY_BOY написа:
radiomanbg написа:В Гърция и Турция продължителността на епизод от сериал е далеч по-малка от тази, която ние правим.

Хм, че турските сапунки са с епизоди по час. "Стъклен дом" час и половина ли беше? Това наистина е много за една серия... според мен.

Турските и гръцките сапунки са по час продължителност при нас, защото в БГ обединяват по два епизода в един.
Стъклен дом е 2 часа продължителност. Кой би го изтраял?!
Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Мнениеот UGLY_BOY » 08 Юли 2011, 16:38

radiomanbg написа:Турските и гръцките сапунки са по час продължителност при нас, защото в БГ обединяват по два епизода в един.

Когато излъчват два епизода, турските сапунки заемат времето от 20 до 22 часа. Сигурен ли си, че обединяват по два епизода в един?
Аватар
radiomanbg
1000+
1000+

Мнениеот radiomanbg » 08 Юли 2011, 17:16

UGLY_BOY написа:
radiomanbg написа:Турските и гръцките сапунки са по час продължителност при нас, защото в БГ обединяват по два епизода в един.

Когато излъчват два епизода, турските сапунки заемат времето от 20 до 22 часа. Сигурен ли си, че обединяват по два епизода в един?

Разбира се че съм сигурен ! Нали пред да почне офанзивата с турските и гръцките сериали там споделиха че в тези страни епизодите са по-кратки и нашите са поръчали варианти с едночасова продължителност на епизод понеже българина харесва по-дълги серии.
Още по-рано когато започна сериала ДЪРЗОСТ И КРАСОТА беше първия път когато се наложи да се обединяват два епизода за нуждите на БГ телевизия.
Аватар
simeon.bg
100+
100+

Мнениеот simeon.bg » 10 Юли 2011, 00:56

Есента идва нова вълна сериали спокойно ще има време да се наслаждавате. Да не забравим, че пък през пролетта на 2012, пък вероятно ще се развартят много от новите филми, които по насъбраха награди - Мисия Лондон, Лов на дребни хищници. Току виж може и анимационния Българ да развартят по телевизията, за лека нощ, Деца.

Стъклен дом много го разводниха, а и се опитват да минат метър с хонорарите на актьроте. Да стегнат сериала като хората, да го приключат и толкоз, няма да минат Дързост и красота по серии, да са спокойни сценаристите.

Столичани в повече, ще е хубаво да са повече в комедия, от колкото м/у някакви съседски конфликти, които са по-скоро българска трагедия.

И двата сериала трябва да се отстранят от властовия елемент. Аз като зрител, не искам да се акцентира на подобно нещо в тях.

Забранена любов, отиде в историята, и за цялата глупост са си виновни от Нова телевизия и малоумната им програмна схема, покрай поредния сезон на Биг Брадър през 2008г.

Под прикритие, много добре се движи и съм радостен, че той повече е финансиран от продуктово позициониране, от колкото от НФЦ, БНТ. Като сценарии е добър, не се копират други криминални сериали. Като идея е хубаво направен, има на къде още да се действа. Убеден съм, че има материал за развитие за поне още 1/2 сезон - 12 епизода.

Колкото до съседите ни, както аз не гледам гръцките помии по БНТ и Нова, така и гърците ме съмнява да го правят, въпреки че според мен, ако Под Прикритие отиде в съседните страни, ще има небивал успех, вярно няма да е в тяхната култура, но сравнение с турския Опасни улици, направо е холивудска продукция.
Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Мнениеот UGLY_BOY » 10 Юли 2011, 14:21

simeon.bg написа:Столичани в повече, ще е хубаво да са повече в комедия, от колкото м/у някакви съседски конфликти, които са по-скоро българска трагедия.

Според мен точно това е целта на сценаристите - да представят на зрителя локална българска трагикомедия.

simeon.bg написа:Под прикритие, много добре се движи и съм радостен, че той повече е финансиран от продуктово позициониране, от колкото от НФЦ, БНТ. Като сценарии е добър, не се копират други криминални сериали. Като идея е хубаво направен, има на къде още да се действа. Убеден съм, че има материал за развитие за поне още 1/2 сезон - 12 епизода.

Всъщност, "Под прикритие" се дофинансира чрез продуктово позициониране. Сумите, които се печелят от него, са крайно недостатъчни, за да се издържа сериал. Така че, основното финансиране пак си е от БНТ.
secet
100+
100+

Мнениеот secet » 14 Юли 2011, 16:12

„Стъклен дом“ се провали и в Хърватия

Стъклен дом, сериалът, който отвори широко вратите пред производството на български филми за националните телевизии, продължава печалното си шествие из балканските страни. Първоначално Kanal D в Турция закупи поредицата, но после я свали от програмната си схема преди дори да я излъчи. Сериалът мина незабелязан по турския FOX с едно излъчване седмично – в неделя от 23 часа. От телевизията не проявиха интерес към втори сезон. След като не впечатли турските зрители, Стъклен дом бе спряна само след две излъчвания в Гърция, постигайки исторически ниски резултати в южната ни съседка. Преди седмица пък бе премиерата в Хърватия по RTL Televizija, където историята на семейство Касабови отново не събра никаква публика. Сериалът се излъчва ежедневно с прайм-тайма на канала.

Въпреки източно-европейските неуспехи Стъклен дом ще бъде продължен у нас през есента с нови епизоди от трети сезон.

tvbulgaria.wordpress.com
Аватар
radiomanbg
1000+
1000+

Мнениеот radiomanbg » 14 Юли 2011, 16:33

secet написа:„Стъклен дом“ се провали и в Хърватия

Стъклен дом, сериалът, който отвори широко вратите пред производството на български филми за националните телевизии, продължава печалното си шествие из балканските страни. Първоначално Kanal D в Турция закупи поредицата, но после я свали от програмната си схема преди дори да я излъчи. Сериалът мина незабелязан по турския FOX с едно излъчване седмично – в неделя от 23 часа. От телевизията не проявиха интерес към втори сезон. След като не впечатли турските зрители, Стъклен дом бе спряна само след две излъчвания в Гърция, постигайки исторически ниски резултати в южната ни съседка. Преди седмица пък бе премиерата в Хърватия по RTL Televizija, където историята на семейство Касабови отново не събра никаква публика. Сериалът се излъчва ежедневно с прайм-тайма на канала.

Въпреки източно-европейските неуспехи Стъклен дом ще бъде продължен у нас през есента с нови епизоди от трети сезон.

tvbulgaria.wordpress.com

След всичко това не виждам с какво БТВ може да има пертенции да се хвали?!
Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Мнениеот UGLY_BOY » 14 Юли 2011, 19:25

Проблемът в bTV ли е или в SIA? Защото те правят сериала. Не знам bTV да има нещо общо с екипа на тази продукция, като изключим това, че са я финансирали.
Аватар
radiomanbg
1000+
1000+

Мнениеот radiomanbg » 15 Юли 2011, 09:38

След издънката на Елена Петрова и сега поредната този път на Явор Бахаров вече никой няма да гледа на сериала сериозно.
Аватар
GIF
1000+
1000+

Мнениеот GIF » 16 Юли 2011, 15:39

radiomanbg написа:След издънката на Елена Петрова и сега поредната този път на Явор Бахаров вече никой няма да гледа на сериала сериозно.

Какво е направила Елена Петрова ? Тройка или четворка ?
Мадамата още става, а сериала е добра реклама.
Келешът Бахаров, кой каза, че е талантлив, че не разбрах ?
Курви, наркомани и некадърници. С такъв екип и в Южен Судан няма да ги гледат.
Аватар
radiomanbg
1000+
1000+

Мнениеот radiomanbg » 16 Юли 2011, 17:34

Уважаеми съфорумници, бъдете спокойни! Скоро ще гръмне фитила на ПЪКЛЕН ДОМ и тогава много ще мирише от кухнята на сериала. :Happy :Clap
Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Мнениеот UGLY_BOY » 17 Юли 2011, 16:13

GIF написа:КаКелешът Бахаров, кой каза, че е талантлив, че не разбрах ?

За пръв път си позволявам да не се съглася с теб. Следя (до някаква степен) кариерата на Бахаров и в театъра, и в киното, гледал съм дори студентски филми с негово участие и мога да ти кажа, че съвсем не е нито келеш, нито некадърен. Виж, за това, че Елена Петрова става за друго освен за секси гадже, мога да поспоря.
Аватар
biggeorge
500+
500+

Мнениеот biggeorge » 17 Юли 2011, 16:29

Не съм гледал нито един епизод от "Стъклен дом","Столичани в повече" или "Под прикритие" и не съжалявам изобщо. :-\
Гледах първи сезон на "Забранна любов" и ... до там. ???
Всички тези сериали според мен са твърде нереалистични. 8)
Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Мнениеот UGLY_BOY » 17 Юли 2011, 16:31

biggeorge написа:Всички тези сериали според мен са твърде нереалистични. 8)

Има нещо вярно в думите ти. Проблемът на производството на сериали в България е, че от самото начало едни и същи сценаристи пишат сценариите. Няма нови лица, няма алтернатива, няма дъх, няма реалистичност.
Аватар
biggeorge
500+
500+

Мнениеот biggeorge » 17 Юли 2011, 16:44

UGLY_BOY написа:
biggeorge написа:Всички тези сериали според мен са твърде нереалистични. 8)

Има нещо вярно в думите ти. Проблемът на производството на сериали в България е, че от самото начало едни и същи сценаристи пишат сценариите. Няма нови лица, няма алтернатива, няма дъх, няма реалистичност.

Да,именно. :(
Каква е вероятността в реалния живот да имам сестра близначка,в която да се влюбя?!? :Blink
Каква е вероятността в реалния живот да си купя МОЛ и след това отдавна умрелият ми баща да се окаже жив и да купи съседния МОЛ,като съсипе моя бизнес с нелоялна конкуренция,а през това време престъпния ми брат да ми прави мръсни номера. :-[
Каква е вероятността в реалния живот да изживея това,което се случва в сериалите?!? :Baby
Нулева - такива неща не се случват. 8)
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 17 Юли 2011, 23:36

Филмчето,за което става въпрос е на изключително ниско ниво,особенов художствено отношение. А за многото елементарни актьорски примитивизми да не говорим. Това,че се покзват и загатват много реални неща от живота,съвсем не рпави филма добър. Просто е невъзможно така деградирала държава и така паднал морал да произвежда стойнсотни неща. Ние трябва да минем в режим на адаптация към култрните народи и сериозността,по принцип,само с анпъни и наивитет не се получава нищо. Ето,след няколко часа пускам Радио Българиоя за поредната "боза". Уникални в негативния смисъл програми. Едва ли има "вътрешна" програма на което и радио да е в България с такива безмислици. Пълна простотия.
Юнак
1000+
1000+

Мнениеот Юнак » 18 Юли 2011, 10:27

Седем часа разлика” (bTV) е единствената българска серийна филмова продукция със сюжет, вдъхновен от реални събития.
Магърдич Халваджиян / Любен Дилов-син и Милена Фучеджиева.
Въртеше ми се из главата този Любен Дилов, днес получих просветление :)

Назад към