ЛОГА: Нова тв с ново "ГРОЗНО" лого

Телевизиите в България - за телевизионните канали, кабелните мрежи, сателитните оператори, телевизионните кули, телевизионните звезди, сериали и шоу програми
Аватар
Puflet
500+
500+

Re: ЛОГА: Нова тв с ново "ГРОЗНО" лого

Мнениеот Puflet » 12 Сеп 2011, 20:17

Егаси грозотиите, честно!
Старото лого и визия на Нова бяха в пъти по-добри! А и на диемите жестоко са се изакали ... единственото хубаво е, че като ги отреже телевизора до 16:9 и не се виждат :) Това новото лого дето преди дни се появи в другата тема все си мислех че е шега на някой съфорумец.
И Календар си ми харесваше, новините им още не съм ги гледал, но се надявам тези бюрца до прозорците да бяха временни.
Аватар
nikitrz
100+
100+

Мнениеот nikitrz » 12 Сеп 2011, 22:34

Ами не мога да кажа, че е грозно, но и не е нищо особено!Според мен логата на Нова телевизия и Диема са прекалено малки.Наистина са се подиграли най-много с логото на Диема-изключително грозен цвят има!
Разбирам, че са решили да правят радикални промени, но все си мисля, че не трябваше да сменят името на новинарските си емисии-Календар си беше запазена марка на телевизията!!!Все пак по-логично щеше да е като са решили да правят такива големи промени с името на емисията да сменят и лицата и, а те какво направиха - смениха само името а пък водещите са си едни и същи от преди 10 години!А и щом са решили да залагат на "българското" Kino трябваше да променят и името на Диема Фемили с Diema Familia!Не мога да разбера защо винаги се доверяват на чужденци за направата на нова опаковка на някоя телевизия-толко ли няма в България кой да се опита да направи нещо по този въпрос?!Бас ловя, че българин би се справил хиляди пъти по-добре, защото ще знае какво ще се хареса на хората!
Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Мнениеот UGLY_BOY » 12 Сеп 2011, 22:54

Добре, може и новото ноу-хау да е добро (нямам представа какво е и не следя Nova, за да имам адекватно мнение по въпроса), но логото ми стои като правено на Paint. Можеха да се постараят малко повече.
Meloman № 1
500+
500+

Мнениеот Meloman № 1 » 13 Сеп 2011, 10:35

Смятам, че добре са се справили от "Nova", защото логото е нестандартно и стои добре на екрана. Можеше да се направят подобрения на звуковата част от шапките и всичко щеше да е прекрасно. Впрочем, ако сложат тая топка като емблема и на "Nova Sport", ще ми се прииска да я ритна и да вкарам гол. :D Изглед за промяна към по-добро има.
Аватар
tatarina
500+
500+

Мнениеот tatarina » 13 Сеп 2011, 14:31

Нова ТV има ново лого, всъщност нови са логотата на всичките им канали - Диеми, Нова ТВ, но без Нова спорт. Не ми харесват особено, но моето мнение не е особено важно. Важно е телевизионните канали да имат нов облик, след като имат нови програмни схеми и нови предавания. Не съм голям фен на Нова ТВ и Диемите, но им желая успех. :Clap
Аватар
hot_fan
1000+
1000+

Мнениеот hot_fan » 14 Сеп 2011, 02:56

Отне ми около 2 минути. Това е правено на най-елементарен лого генератор. Изображение
Изображение
Не са точно копие, но с малко Фотошоп могат да станат като другите.
Юнак
1000+
1000+

Мнениеот Юнак » 14 Сеп 2011, 08:15

megara написа:защо каналът още се нарича Diema Family

интересен въпрос, нямам отговор. Но пък се запитах - откъде идва името "Диема"? (Александра тв=> Diema Family, Диема+ => Diema). Какво значи "диема".
Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Мнениеот UGLY_BOY » 14 Сеп 2011, 09:07

Вчера се загледах в интериора на новините и трябва да ви кажа, че ми харесва. И шапките не стоят зле. Приятна и допадаща визия. Дори логото някак си се вписваше в цялостната картинка. Ноу-хауто на водене и приоритетите относно това какво ще се съобщава не са променени обаче.
rainov
500+
500+

Мнениеот rainov » 14 Сеп 2011, 13:04

Според мен едно лого колкото е по-изчистено и по-просто е по-добро, новите лога на МТГ каналите добре се висват със шапките музикалният фон е лек ненатоварващ, пък и програмата на NOVA тази есен е доста по-качествена!

http://mtg.se/en/Brands--Operations/Brands/
Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Мнениеот UGLY_BOY » 16 Сеп 2011, 23:51

Да, днес пак гледах новините на Nova и мисля, че логото и шапките се вписват добре. Харесва ми изчистеността, липсата на кич и същевременно финесът, с който е направена опаковката на телевизията. Дори студиото на новините ми допада. Чак съжалявам, че съм прибързал с негативните коментари.
ico_pol
1000+
1000+

Мнениеот ico_pol » 17 Сеп 2011, 17:59

Не мога да разбера от къде този стремеж тъпите ни телевизии да се опитват да приличат все повече и повече на гаражни кабеларки!? Кухи шапки и лога имат и двете "национални", нищо като хората. И после ми се сърдят съквартирантите, че не седя при тях да гледам БГ простотии. Гледай, ако можеш издържа на тия глупости.
Аватар
simeon.bg
100+
100+

Мнениеот simeon.bg » 21 Сеп 2011, 00:40

Аз предлагам да пуснат планета в национален ефир, ефирно излъчване и да вземе всичките Нови, Диеми -> Тогава може и да имаме HD 16:9 спорт,футбол, новини и предавания. Аз като гледам май само Планета е собственост на българи и е най-успешната издържала медия. РеТВ бяха тръгнали добре, но явно Дневник и Капитал не успяха да издържат на кризата.
Аватар
Indifference
Нов
Нов

Мнениеот Indifference » 27 Окт 2011, 00:01

Гледайки преди малко поредния готин документален филм по Viasat History, изведнъж сред финалните надписи ми извади очите новото лого на NOVA! OK, Viasat History е бранд на MTG, но излъчваният премиерен филм http://www.pbs.org/wgbh/nova/hydro/ няма нищо общо с MTG, а е продукция на http://www.pbs.org/wgbh/nova/ Ето какво казва и Wikipedia по въпроса: http://en.wikipedia.org/wiki/Nova_(TV_series) Като изключим факта, че в родното лого буквите са сбити една в друга, разлика няма, та дори и в цвета! :o Аз ли нещо не вдявам и съм пропуснал някоя световна междумедийна покупко-продажба, или MTG са прихванали крадливия БГ манталитет?!? ???
So Far, So Bad! :-\

Назад към