БНТ 2 - емисии, новини, свързани с програмата

Телевизиите в България - за телевизионните канали, кабелните мрежи, сателитните оператори, телевизионните кули, телевизионните звезди, сериали и шоу програми
Аватар
veniotr
100+
100+

Re: БНТ 2

Мнениеот veniotr » 20 Окт 2011, 16:49

Не отдавна канал Пирин не излъчва за Кюстендил а и все още няма излъчване на БНТ2 :-\
Даниел
100+
100+

Мнениеот Даниел » 20 Окт 2011, 22:13

Бубич, нищо лично, но постовете ти винаги са ужасно дълги и не по темата. Иначе добре пишеш нещата, но често излизаш от темата и става товарещо да се разлиства тема с толкова дълги офтопици. Не го приемай като забележка, и без това пишат 3-4 човека в този форум, просто се опитай да си по-конкретен, за да е приятно на всички да четат. :)
Аватар
Playbob
1000+
1000+

Мнениеот Playbob » 20 Окт 2011, 23:17

Бубич, напълно подкрепям думите на Даниел. И според мен всичко ще е по-добре, ако коментираш нещата в отделни теми или коментарите са максимално близки до темата. Много добре знаеш, че не ти пипам коментарите и нямам желание да цензурирам когото и да е било в този форум или където и да било. Поради което най-любезно те каня, да се създаде една тема, в която от която и да е друга тема, ако има нещо, което искаш да коментираш и ще е повече офтопик, просто да го изнасяш в отделната тема. То е хубаво да има и такива дебати и задълбочени да са, но да не се смесват с другите теми. Виждаш, че хората се възмущават, че ровят в дадена тема, защото ги интересува нещо конкретно по нея. Страничните дебати нека са изнесени отделно и да се обсъждат там. Аз поне не виждам нищо лошо в това. Предполагам, че за всички ще е по-добре така, а и по този начин дискусията ще е по-изчистена и ще се премахнат тези караници. Именно това ще е най-ценно и за тб и за другите, защото ще може да се изкажете пълноценно. Голяма част от постовете отиват в репликиране един на друг, че дори и обиди. Нека, моля, да изчистим тези неща. И отново подчертавам, че толерантността, за която ме обвиняват, че е прекомерна е само с идеята за свобода на словото. Нека всеки каже това което иска да каже, НО където трябва. Разбира се, този призив е насочен към абсолютно всички.

И както казва един от най-великите умове на човечеството, проф. Стивън Хокинг в песен на любимите ми Pink Floyd: "All we need to do is make sure we keep talking".
Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
Руски форум: питаш нещо - получаваш нови въпроси;
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

:bg:
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 21 Окт 2011, 05:24

Аватар
GIF
1000+
1000+

Мнениеот GIF » 21 Окт 2011, 10:16

.
Последна промяна 2 на GIF, променена общо 21 пъти
Аватар
Радио София
100+
100+

Мнениеот Радио София » 21 Окт 2011, 10:42

GIF написа:След като направих няколко опита да гледам БНТ2, моето мнение е следното:
БНТ2 е безинтересна и ненужна програма.

А, добър ден!!!!
Аватар
stankos
100+
100+

Мнениеот stankos » 21 Окт 2011, 10:55

Приветствам появата на БНТ 2 и се надявам програмата да е ориентирана и да отразява живота и събитията случващи се извън София . Надявам се по нея да видим представления да речем на Старозагорската опера или на Пернишкия театър . Съвсем произволно избрани в момента на писане , но съм сигурен , че има доста неща заслужаващи си вниманието ни ! Местните хора знаят най-добре как да отразят своята самобитност и култура , нещо което комерсиалните канали няма да направят ! Точно пуснатия от теб линк го потвърждава , за това е необходима обществената телевизия и я има в цяла Европа ! Може в момента да ни се вижда скъпо , може в момента изпълнението да е "дървено " , но съм сигурен в бъдещето на такава телевизия ! Защото в Европа търсят разнообразието , подкрепят го и го стимулират . Това е по повод националното самочувствие , да си различен да си самобитен ! Достатъчно дълго време сме били "дупедавци и гъзолизци " сега е време да защитим достойнството си а това става с проявата на характер .
Надявам се не съм досадил с дългото си писане .
Аватар
747
500+
500+

Мнениеот 747 » 21 Окт 2011, 11:06

а аз не мога да разбера защо изобщо разглеждате БНТ2 като "нова програма"?! То е все едно да кажем, че БНТ1 беше нова програма, когато преименуваха "Канал 1", или че "Канал 1" е бил нова програма, когато спря да има "Първа програма"... БНТ2 съществуваше в същия си този вид и досега, само че с 4 различни имена за 4 различни региона, където обаче пак вървеше "копи-пейст" програма, сглобена от редактор в София или разменени вехаески между 4-е РТВЦ-та, и разликата беше, че ако документалният филм "А" на N-ското РТВЦ се излъчва в понеделник по едното РТВЦ, във вторник го излъчва другото, което пък праща своя понеделнишки филм на третото... и "разпад" се получаваше пак само и единствено заради "местен прозорец" от кратки новини и някое местно предаване между повторението на "Индия, любовна история" и похилядадеветстотиничетиринайстването на "Дързост и красота"
Аватар
GIF
1000+
1000+

Мнениеот GIF » 21 Окт 2011, 11:24

.
Последна промяна 2 на GIF, променена общо 21 пъти
Аватар
747
500+
500+

Мнениеот 747 » 21 Окт 2011, 11:42

да, прав си, кадрите са им ужасни... дори сега вече са почнали да си качват на запис и петте емисии, и като почнеш да гледаш една по една вчерашните емисии, и ти иде да се застреляш - хем заради кадрите пред камерата, хем заради кадрите зад камерата, хем и заради кадрите в апаратната - как пък в Пловдив никой не забелязва, че двете камери, с които правят новините, не са изравнени?! как никой не вижда, че младежът в Благоевград е със страхотен, радиофоничен глас, перфектна постановка на гласа и прочее, ама не всеки, който става за радио, става и за телевизия... и как пък никой не разбра, още докато се мотаеше в М-САТ, че софийският водещ по принцип за нищо не става, милият?! на Варна засега не мога да им намеря особен кусур, ама то там е толкова безлично и толкова пълно с международни новини и новини от София, които даже не са премонтирани и преозвучени, че се чудиш какъв е смисълът да я правят изобщо тая емисия... само Русе се държат на ниво!
Юнак
1000+
1000+

Мнениеот Юнак » 21 Окт 2011, 13:15

stankos написа:Защото в Европа търсят разнообразието, подкрепят го и го стимулират .... да си различен да си самобитен

Е добре де, какво разнообразно и самобитно има в това, освен по БНТ1 и БНТ Свят, да гледам волейбол сега и по БНТ2, футбол от А група - отново и по БНТ2, същото и с художествената гимнастика, и с баскетбола и т.н. Колко повече зрители ще има Черно Море - ЦСКА на записа в събота или волейбола България - Полша на запис още от световното, тази неделя?!
Нали по БНТ СВят си имат специално предаване за тези неща, казва се "Ретроспорт".

Ето сега и изборите - едно и също и по трите им канала (БНТ1, БНТ Свят и БНТ2), едновременно. Пълно разхищение на ресурс.
Ми че това си е нагла, отгровена, пладнешка, пред очите ни кражба. Що за наглец трябва да си, за да го извършваш.
Аватар
stankos
100+
100+

Мнениеот stankos » 21 Окт 2011, 14:39

stankos написа:.... . може в момента изпълнението да е "дървено " , но съм сигурен в бъдещето на такава телевизия !

Надявам се в бъдеще да се даде повече възможност РТВЦ-тата да покажат своите възможности в направата на предавания . Сигурен съм , че е въпрос на координация да се стигне до момента , в който ще запълнят цялото време със собствена продукция и тогава ще стане обратното телевизията - майка ще ползва техен материал за запълване на времето си . За съжаление този процес ще отнеме време и то много . В най-оптимистичните ми прогнози това ще се случи след около 10 години.
Гледам,нищо ...пак гледам,пак нищо....викам си "Тука има нещо "!
Юнак
1000+
1000+

Мнениеот Юнак » 21 Окт 2011, 15:41

То и в момента майката - но в БНТ Свят - запълва време с регионална продукция (култура, фолклор, че и риболов от БНТ Пирин)
За да прави регион продукция, в която всеки детайл да е пипнат, говорим за хора. Ако има по-млади, те гледат на работата си там като на нещо временно. Дано регионалното развитие стигне след 10 г. дотам, че да задържа младите по родните им места. Но дори в най-развитите държави интелектуалец трудно се задържа там, където нищо не се случва - вижда развитието си в културния център, а не в периферията.
Да добавим и разликата в заплащането (БНТ - частен сектор).

Ще пропусна излишни разсъждения и направо ще кажа, че "ще стане обратното" е утопия без никакви основания.
Аватар
simeon.bg
100+
100+

Мнениеот simeon.bg » 21 Окт 2011, 22:58

Аз предлагам да спрете да пишете съчинения на теми избори, комунизъм, да ли е имало национална тв в България, Русия или Европа. Замълчете и не обръщайте форума на селения. Винаги сме се придържали към нормалния тон и не искам това да се променя. Ако някой е финансиран за изборите да коментира и агитира да се маха от тук. А и нз как още администратора и модератора не са ви изтрили постовете, заради несъответствие с темата на обсъждане.

А сега колкото до БНТ 2. Аз съм много доволен от нея, но възникват доста въпроси покрай регионалните информационни емисии от 5 Радио - ТелеВизионни Центрове (РТВЦ)-та. Масовата практика на сателитни и кабелни оператори е да взимат сигнал от централата на телевизионния оператор. В случая БНТ 2, ако ще бъде взимана от Сан Стефано 29 и от там на сателит, понеже е национална програма и както се казваше на "България е София и България се интересува от София". С тия новини, може и да си в крива паланка нейде в гората или полето, но ще научиш за нула време къде се намира Попа, НДК и поредния мол. Много е интересно за обсъждане тази част с регионалните оператори, защото повечето кабеларки вече взимат цифров сигнал от DTH операторите (Булсатком, Сателайт или Виваком), а в другия случай от някои FTA сигнали на бг канали, т.е. ако си в Монтана и със сателита, ще гледаш за София, ако си във Варна пак със същия сателит ще гледаш за София. Вече кабеларките, където бяха регионалните канали за тях няма да има проблем, защото ще си ги приемат от същото място. Аз се чудя, защо кабелните оператори в теоретичния район на регионалните канали не могат да си договорят един директен сигнал от самите РТВЦ-та.

Не знам до колко ще е ефикасно и да ли случайно сателитките няма да мрънкат, че ще плащат повече, ако се качат 5 БНТ 2-ки, но след името да пише от къде се приема.

Примерно:
БНТ 2 София
БНТ 2 Пловдив
БНТ 2 Варна
БНТ 2 Русе
БНТ 2 Благоевград

Понеже се излъчват мултиплексно, ме съмнява да се натоварят толкова сателитките, но пък според мен би решило проблема с новините по регионите, поне за тези, които имат такива центрове. Така регионалните кабелни оператори няма да приемат сляпо софийския център и хората извън София да не годуват, че вместо новини от техния регион слушат пак за тая София.

В момента с появата на БНТ 2 се връщаме там, където завърши пътя на Ефир 2 - 31.05.2000 г. 22:15ч., че даже по назад. В момента БНТ 2 щъка, щъка основно на благото на регионалните канали. Да вярно, че БНТ може да бътне в нея баскетболната, волейболната и части от А група, но пак не е достатъчно раздвижено. Не знам тия новини от 16ч. да ли изобщо ги има, тая програма България днес не съм видял едно студио от София, не че съм се и загледал толкова. За разлика от регионалните програми, които бяха от 16 до 24ч. поне по лиценз, както и някога Ефир 2 беше с горе долу същото времетраене, сега поне може да се похвалим с малко над 12 часа програма. Все още се чудя както запълват 12 часовата програма, да не стане така и с 24 часовата или по-лошо да не тръгне такава, както е записано в лиценза.

Аз имам едни хубави идеи за сутрешен блок на телевизионната програма особено за София.
като приемлив час за начало или 6:30 като се започне с регионалните новини от нощта. След това печат - национален и регионален, малко преди 7 - трафик информация за пътната обстановка в страната и в съответния регион, закъсненията на градския транспорт, температурата в момента и прогноза за времето за деня. След това същата информация да си я врътнат до 7:30 и в новинарските паузи да влезе новини, трафик, времето, спорт. А пък във времето след това да канят гости и да обсъждат теми за съответните региони:

- примерно за София: кметска администрация, районни кметове, други общини - Софийски и кметове на населени места в София Област
- същото за Пловдив и Варна
- при Благоевград и Русе същата работа, само че без районна администрация.

Така сутрешния блок може да се завърти до към 9 - 9:30. А сутришните новини да се въртят до 10ч.
След това някакви обедни регионални новини вкл. нощните и сутрешните. - часът на обедната емисия може да бъде 12 / 13ч. или старата класика на К1 - 12:30ч.
Следобедните и сутрешни дупки може да бъдат запълнени с авторска програма за културата, младежта, образованието и проблемите на регионите. Следобедни новинарски блокове са интересни за часовете 15ч. и 17ч. пак на старата класика. Прайм тайма вече наистина трябва да се наблегне с въобръжение за някакви предавания от развлекателен характер и филми, като трябва да се засили присъствието на българско кино и реклама на българското кино. Рекламите също трябва да ги има и СЕМ да направи необходимите мерки - БНТ да има и голямо перо от рекламодатели, което ще е сигнал за гледаемост на медията. Нощем примерно може да има някакви нощни програми за регионите отново за проблемите, нощни новини в 23ч. или полунощ.

Много от Вас ще кажат, че нямат екипи регионалните центрове, ами да се мисли върху това, защото тази сгради да не са вдигнати само заради някакви си 10 - 15 мин. новини дневно и някакви псевдопредавания от студио. Не се прави така телевизия, ако БНТ 2 има някаква амбиция за телевизия на регионите да се направи така, че да може да се направят някакви по всеобхватни предавания.

Не знам да ли сте забелязали, но някой от регионалните репортери на господари на ефира са действащи или бивши кадри на същите тия центрове.

Понеже стана роман за цяла страница, искам да попитам след като има някакво студио на БНТ във Враца, защо не се мобилизират да направят и от там една регионална емисия новини и да кандидатстват за честоти или да влезе в обхвата на БНТ 2.

Пак, се извинявам за дългия пост. Надявам се да дискутираме проблемите, за които говорих и наистина да има бъдеще тази програма, а не да остане на нивото на регионалките.
Юнак
1000+
1000+

Мнениеот Юнак » 22 Окт 2011, 00:17

още предавания, които започват просто да се дублират или повтарят и по БНТ2 (освен изброените вече спортове и сериали):
- Трето полувреме
- Пътеводител БГ
- По света и у нас (18 ч. в деня на изборите, може би еднократно)
Аватар
GIF
1000+
1000+

Мнениеот GIF » 22 Окт 2011, 09:24

.
Последна промяна 1 на GIF, променена общо 3 пъти
Аватар
Радио София
100+
100+

Мнениеот Радио София » 22 Окт 2011, 10:46

Юнак написа: - По света и у нас (18 ч. в деня на изборите, може би еднократно)

Да, тази емисия еднократно ще върви и по БНТ2, но това не решава проблема. Прав си за лошото програмиране. В деня на изборите, утре демек, "централна емисия" става тази в 18.00, а в 20.00 е кратка. Това е причината. Иначе БНТ2 ще имат и свое изборно студио, различно от БНТ1 С ресурса, с който разполагат, прави си изводите на какво ще прилича това студио :Blink >:( !?!???!!

Ако аз бях от Bulsatcom никога не бих пуснал БНТ2 в пакета си. Но понеже не съм, ще го има скоро. :D

Много са далече БНТ2 от някаква алтернатива на нещо - най-вече като програма, но и като ресурс, като визия, като HR, като всичко...
Аватар
tatarina
500+
500+

Мнениеот tatarina » 22 Окт 2011, 15:23

И все пак, това са канали с много спорт и публицистика. Заслужава си да ги гледаме - в момента по БНТ 2 тече художествена гимнастика. Гледам каналът с интерес, спорта, а и регионалните новини. подобна информация няма из търговските канали. А Булсатком продължават да се правят на луди и да не го включват в пакетите. >:D Хубаво че го има в нета, макар и понякога да цепи картината. Но това зависи и от скоростта на нета. :Hmmm
Аватар
tatarina
500+
500+

Мнениеот tatarina » 22 Окт 2011, 17:41

Футбол, художествена гимнастика или баскетбол важно е че може да го гледаш само и единствено на БНТ , БНТ или на БНТ Свят. Това е положението. Спортът предаван на тези канали е от национално значение и интерес. Не е махленски спорт. Нека бъдем оптимистично настроени и усмихнати, дори и с бира в ръка. А инак е много лесно да си критичен и да обиждаш, но то затова е медиатора и прочее наблюдатели. Редно е отрицателните публикации да бъдат изтривани, а същите герои - писарушки предупреждавани да престанат с политика и обиди, а после и изтрити. ;)
Юнак
1000+
1000+

Мнениеот Юнак » 22 Окт 2011, 18:39

@ bubic, не се засягай сега. Наистина не съм ти видял предложението, а и едва ли би могъл да знаеш, че за мен то е унизително.

@ tatarina, мисълта ми по-горе (преди закачката, в няколко постинга - където говоря за липса на достатъчно съдържание по основния канал, а и конкретно при дублиращите се предавания) - е, че всъщност не е "само и единствено на БНТ1, БНТ2 или на БНТ Свят", а че е "и на БНТ1, и на БНТ2, и на БНТ Свят".
Ако визираш ексклузивитет (лицензни права) на БНТ, не е много обичайно да го има за всичките си канали едновременно; но дори да го има в договорите или анексите - въпрос на преценка за аудиторията. това за спорта. За собствените продукции е различно, да ги пускат и по десет канал едновременно, щом ги влече...

Може и да не съм прав, понеже доста зависи от парите - и при частните канали има дефицит на продукция, кризата си е криза.

Назад към