bTV здраво се изложи

Телевизиите в България - за телевизионните канали, кабелните мрежи, сателитните оператори, телевизионните кули, телевизионните звезди, сериали и шоу програми
Аватар
lunar_light
100+
100+

bTV леко се надриска - отново!

Мнениеот lunar_light » 25 Сеп 2011, 23:26

Журналистите и репортерите на Босфор TV винаги са били арогантни и груби в ефир. Не ме изненадва това поведение на въпросната тъпа табуретка Бенатова!
Даже умишлено им пуснах новините в 19 за да видя и чуя как ще извъртят нещата с Свирколюба Бенатова.
Ае глупава телевизия, то и за това я гледат предимно хора с не толкова висок интелект.
Последна промяна 1 на lunar_light, променена общо 25 пъти
Meloman № 1
500+
500+

Re: bTV леко се надриска

Мнениеот Meloman № 1 » 25 Сеп 2011, 23:27

radiomanbg написа:бТВ вместо да изгони самозабравилата се от филмови изяви Бенатова, която си помисли че са й поникнали крилца, че е всесилна и единствена разследваща, излезе с декларация да я защитава и я изкара героиня. Пълен позор! Сега си обяснете защо в тази медия умишлено се въртят до полуда турски сериали и защо умишлено се омаловажава и изопачава събитието. Тази вечер Бенатова се скри защото я чакаше линч.
Самозабрави се, а ние се оставяме да ни лъже.Не може повече да търпим ранодушно такава подигравка с доверието ни!

Цитираният от мен по-горе коментар е напълно достоверен. Припомням и друга издънка на същата журналистка, само че преди три години, когато се опита да оневини Максим Стависки за катастрофата, причинена от него. Тогава Мануела, 18-годишна девойка, пострада тежко и бе в кома цяла година. Загинаха и други. И така, при положение, че бившият спортист нанесе множество щети, материални и психически, на семейство Горсови, г-ца Бенатова реши, че той е недвусмислено невинен и започна да настройва обществото против бащата на момичето, който после трябваше да обяснява с кои пари е играл хазарт и как е издържал на нечовешкото напрежение. Ето Ви един "крещящ" пример за зле свършена работа. Разбира се, от bTV ще се опитат някак да зазидат този случай дълбоко в основите на българската журналистика, така, че да се потули, да изчезне вдън земя, обаче хората не са късопаметни и винаги ще помнят обидата, нанесена им от тяхна съгражданка чрез медиите по един нелеп начин. Заставам зад Михаил Щербак и всички останали жители, които се изправят против абсурдите в България. bTV не се надриска леко, а (моля Ви, не ме цензурирайте и не яжте, докато четете следващите думи) направо се осра.
Аватар
radiomanbg
1000+
1000+

Мнениеот radiomanbg » 25 Сеп 2011, 23:39

А някои тук лустросват рейтинга на медията. Хак да им е ,дано се научат и поучат.
А Гласът на България едва ли вече някой ще му пука за него някой.
Чиста работа си е Екс фактор и това си е! Тази вечер се възхитих дори на извънредния им брой.
Аватар
BestRadio
1000+
1000+

Мнениеот BestRadio » 25 Сеп 2011, 23:50

radiomanbg написа: изявата на Бенатова като набираща скорост героиня в сериала.

Ирония на съдбата... След вчерашната изцепка ще трябва да се насочи към сапунките, защото се видя колко безпристрастен журналист е... И никаква декларация с вътрешнофирмено значение не би измила срама! Отдавна прокарвам идеята Haberler-a да се премести в бТВ, това е телевизията на малцинствата!
Аватар
simeon.bg
100+
100+

Re: bTV здраво се надриска

Мнениеот simeon.bg » 26 Сеп 2011, 03:21

Аз разгледах материалите и на БНТ и Нова обвиняват същите лица, за пияници и дрогирани. Аз да попитам, ако всичките тия 200 човека са фенове от Пловдив, които не са били в трезво състояние как са дошли според вас до селото. До колкото знам хората са идвали с коли, но е имало някакъв КПП, който не ги е допуснало да продължат след това с автомобилите си и те са ги паркирали и тръгнали пеша още няколко км. до самото село. А кажи ми, щом са шофирали, ходили пеш и след това са знаели какво правят, а не са падали, как ще са били в нетрезво състояние. Тия журналисти с дрегери ли ги проверяват, ама като знаят, че са фенове, си говорят едни и същи приказки. Правилно са им резнали жиците на БНТ и БТВ, Нова се пазеха до полицайте и за това не пострадаха, но и трите медии ги обвиняваха. Даже твърдяха, че хората от Катуница, не са ги одобрявали. Днес какво се оказа, точно обратното, много съм доволен от репортерите на ТВ7 и Канал 3, за СКАТ нз, но и там казаха, че са взели доста обективно нещата.
Бареков до някъде добре се включи и правилно се опита малко да тушира напрежението, но и аз съм на същото мнение. Цигани и Турци, които не вредят на обществото чрез кражби, измами, купуване на гласове, някакви далавери, убийства, сплашване, побои, не са и мой врагове и могат да спят спокойни, а и съм убеден, че голяма маса от българите са на същото мнение. Защо се преиначава с етноса ли, защото цигани и турците са вкарани в схемите на ДПС и други партии, които искат да ги приобщават и да ги правят част от Турция, отделно масата от тях, вредят на обществото, чрез престъпленията си.

Националните медии цензурират истината, това е валидно за БНТ, БТВ и Нова. Не съм чул интернет медиите, както и по-малките Тв и радио оператори да са преиначили истината, но за сметка на това имаше цензура и в сайта за видеообмен ВБоКС 7, като през целия ден нямаше репортажи, в които не се съдържаше насилие, а само историята за събитията. Отделно партиотични песни и клипове, също не бяха допускани в топ класацията, бяха сваляни и банвани потребите, заради изявленията си. Също така БТВ цензурираха част от новините си, качени в интернет от събота през нощта, а и в репортажа от вчера не се чуват думите на Миролюба Бенатова. БНТ и Нова, защо и те се отнесоха необективно към ситуацията, от къде знаеш, че някой е футболен фен и е пиян, като от кадрите не става ясно подобно нещо.
Аватар
simeon.bg
100+
100+

Мнениеот simeon.bg » 26 Сеп 2011, 03:28

Според мен БТВ и Нова не си заслужават националните ефирни лицензи и напълно пълноправно ТВ7 и Канал 3 трябва да ги получат. На мястото на лиценза на ТВ7, ББТ и България Он Еър да пуснат нормални телевизионни програми. По-безмислена телевизия от ББТ, аз не мога да се сетя.
Юнак
1000+
1000+

Мнениеот Юнак » 26 Сеп 2011, 08:58

Кофти се насложи във времето за bTV скандалът Бенатова със скандала Ризова. Само в рамките на 5 дни ръководството на bTV Media Group е принудено да излиза със специални декларации.
На Бенатова през юли й взели и книжката за шофиране в нетрезво състояние... а bTV са се разделяли с хора за по-дребни неща, примерно за намек от политик или от бизнесмен.
Аватар
veniotr
100+
100+

Мнениеот veniotr » 26 Сеп 2011, 19:52

Волен Сидеров иска сем да вземе лиценза на бтв http://www.bnews.bg/article-35499 :)
Аватар
radiomanbg
1000+
1000+

Мнениеот radiomanbg » 26 Сеп 2011, 21:01

Напълно горещо привествам подписката за отнемане лиценза на бъ тъ въ!!!
Аватар
veniotr
100+
100+

Мнениеот veniotr » 26 Сеп 2011, 21:22

Оказва се че тв 7 и канал 3 се справят много по добре от трите национални телевизии :)
tv_maniac
100+
100+

Мнениеот tv_maniac » 26 Сеп 2011, 21:45

veniotr написа:Волен Сидеров иска сем да вземе лиценза на бтв http://www.bnews.bg/article-35499 :)

А случайно да иска лиценза да бъде даден на Алфа ТВ? :)
adolf
100+
100+

Мнениеот adolf » 26 Сеп 2011, 22:06

Така е. Заради една комплексирана кукувица ще теглят стотици. Хак да им е на БТВ медия груп.
А ТВ7 и Канал 3 с нищо не изпъкват, единствено Бареков направи интересно предаване тази сутрин. Другите им включвания са с кабеларски манталитет: грозновати и нескопосани репортерки, със селски акцент. Дошлите от Про Бг им правят телевизията. Сори.Това е истината.
Канал 3: Сашо Диков е интересен сам по себе си, като екземпляр Иначе Канал 3 не е телевизия, а радио с визуални ефекти ;)
БТВ се насраха сами. Първи подхванаха събитията, насъскаха хората и накрая, вместо да жънат плодовете на рейтингите, една самовлюбена коза ги затри за 2-3 минути. Няма да я уволнят, защото е дясна ръка на Ризова. Макар че трябваше това първо да направят, за да спасят имиджа си. :Drunk
rainov
500+
500+

Мнениеот rainov » 26 Сеп 2011, 23:59

Според самовъзгласилата се за обществена телевизия, всички с негативно мнения към тях е им платено, но обаче групата срещу тяхната служителка става с близо10000 човека. Явно народа се усеща макар и късно, че е манипулиран и зомбиран от новините и предаванията им.
Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Мнениеот UGLY_BOY » 27 Сеп 2011, 00:22

Всичко това ми изглежда прекалено режисирано от някой, който се възползва от етническите конфликти и гледа как събитията просто се стичат на принципа на ефекта на доминото. От една страна човек си позволява най-безнаказано да сгази друг човек, след което се укрива (няма да се учудя и ако полицията го укрива и защитава, а това с паленето на къщите е пълен цирк с цел да се покаже, че уж възмездие срещу неговото деяние има, докато той същевременно е на свобода). От друга страна, протестиращите, запалили къщите на Цар Киро, по същество също са престъпници. Оплакват се от телевизията, защото знаят, че за подобен сорт престъпления също са подсъдими и ги е било страх, че камерите ги снимат в близък план. Това не са хора, които протестират срещу реалния акт на жестокото убийство на едно момче, а футболни фенове, които просто търсят повод да излеят агресията си (както правят и по време и след футболните мачове), националиситическите си подбуди и етническите си пристрастия. Мотивацията им е далеч от желанието за мъст срещу зверската несправедливост. Убийството на момчето е само повод за безчинствата им. Но правят впечатление няколко неща:

1. Полицията твърди, че издирва извършителите на престъплението (убийците на момчетата), като същевременно подава информация, че сем. Рашкови се намират на друго място, което МВР знае, но не желае да издаде, за да не провокира общественото недоволство. Е, добре, питам аз, след като знаят къде е престъпникът, защо просто не го арестуват, а "задоволяват" обществото с половинчата информация?;
2. Палежите и навлизането в чужди имоти също е престъпление, наказуемо със закон. Никой не може да ме убеди, че подобен погром е адекватна ответна реакция на случилото се. Аз също участвам в протести, протестирал съм мирно, признавам си откровено, че при определени условия бих си позволил по-крайни действия, защото определено на някои хора никак не им е ясно, че не са безнаказани, но едва ли стигането чак до такава крайност (тотално разрушение, палеж, изпочупване, съсипия) е адекватен начин да се протестира срещу ситуацията. Още повече, че мотивацията на тия хора сто процента е сбъркана. Те не протестират срещу това, че престъпници, занимаващи се с нелегален алкохол, а може би и със сутеньорство и продажба на нарктоици, биват прикривани от закона и безчинстват, убиват, смятайки, че са ненаказуеми, а срещу това, че смятат, че циганите трябва да станат на сапун. Сори, но това е прекалено елементарна позиция, типична за първичния и лесно манипулируем Ганьо. Убийство би могъл да извърши всеки криминално проявен тип, независимо дали е българин или циганин. но ответната реакция би била различна. Точно този акт не е продукт на цигански терор, просто защото Рашкови не са обикновени цигани-кокошкари, а мафиоти и престъпници, по нищо неразличаващи се от останалите (пък били те и българи), които се навъдиха по време на прехода. След като палежът е нарушение на закона, и убиецът, и извършителите на погрома срещу домовете на убиеца, трябва да получат заслуженото си по смисъла на този закон. Не може да се фаворизира едната група за сметка на другата, при условие, че и двете групи са съставени от криминално проявени типове, просто едните (палещите) са кокошкари, а другите (Рашкови) са част от организираната престъпност, с която уж държавата ни се "бори". Никой не може да ме убеди, че на тия футболни хулигани не са им дадени по 300 лева (както бе направено преди две години с онези, които буквално унищожиха мирния студентски протест по случай смъртта на Стоян Балтов пред Народното събрание). И никой не може да ме убеди, че полицията не е знаела, че тези футболни агитки отново (за n-ти път) са подкупени. Жандармерията е била там час преди палежите, но не е предприела нищо по време на тях, защото "трябвало да се спазва общественият ред, а не да се пазят къщите на Цар Киро". Тинтири-минтири и глупости на търкалета. По тая логика, ако някой запали дома ми, аз не трябва да сигнализирам в МВР, защото общественият ред не е нарушен. Просто полицаите целенасочено са стояли и не са предприемали нищо!;
3. Никога не съм харесвал bTV, винаги съм смятал, че тази телевизия поднася повече от елементарно съдържание на своите зрители, едва ли не смляно, готово за моментално преглъщане, винаги съм мислил, че новините им са тъпи и бозави, но въпреки това ми се струва, че Бенатова ще изхвърчи не заради некадърността си (ако изобщо е некадърна, не следя кариерата ? и не мога да кажа), а защото на някой не му изнася да се знае, че полицията целаносочено е стояла и не е предприемала умишлено никакви действия през онази нощ - факт, който журналистката съобщи в прав текст в ефир. Този някой, на когото не му изнася да се знае, просто е организирал този цирк и сега гледа отгоре как събитията се развиват, следвайки логическите си причинно-следствени връзки - връзки, които той е предвиждал предварително, обществени реакции, които са му били ясни предварително, отприщване на етническа омраза, която целенасочено е била насаждана изкуствено с години (било чрез фаворизиране от страна на държавата на определени етнически групи, било чрез излишно насъскване с цел печелене на електорат на избори) и която този някой знае до какво води. Нещо повече, този някой знае как да се възползва от тази омраза, за да държи контрола над хората в свои ръце. Този някой може да не е един човек, може просто да е събирателен образ на всичко, което се случва в политическия живот на България, но не се заблуждавайте - биг брадърът още живее! Този някой се възползва най-гнусно, нагло и безнаказано, както от нещастната смърт на двете момчета, така и от безчиснтвата и вандализма на агитките.
Юнак
1000+
1000+

Мнениеот Юнак » 27 Сеп 2011, 00:41

на пръв прочит разбирам, че целият народ се надриска (какво остава за една телевизия)
Аватар
Playbob
1000+
1000+

Мнениеот Playbob » 27 Сеп 2011, 01:05

Юнак написа:на пръв прочит разбирам, че целият народ се надриска (какво остава за една телевизия)

Абсолютно си прав. Тая вечер дори тръгнали да палят джамията в София - това пък абсолютно нищо общо няма. Кога ли ще проумеят тия хора, че етническата войа е най-голямата катастрофа, която можем да си причиним в момента. Убиеца няма етнос, раса, религия и пол - той е убиец и трябва да бъде наказан. Тия рашкови, цялата фамилия, начело с този уруд, самотитуловал се за техен главатар са някакви патологични случаи на нарцисизъм и мания за величие. Колкото виновен е този Рашков, то толкова са виновни и ония изроди на жълтите павета, които са му помагали на него, както и на мнооого други знайни и не знайни. Сега същите олигофрени от жълтите павета режисират и тоя цирк, но това вече може да ескалира в неконтролируема ситуация, до която дано не стигаме. Лошото е, че сега всички циркаджии ще се втурнат да ползват нещастието на едно българче за гнусните си политически кампании. Воленчо вече се включи активно. бТВ били виновни, че той не бил премирер. Евала бе, боклук - две деца загинаха, а ти ревеш, че не си премиер - тотален срам. Скоро и другите ще го последват. А ние ще си говорим ли говорим, а две млади момчета, невинни, си отидоха.
Всички думи са просто излишни вече. Светла памет на децата!!! За тях почти не се говори, само за оня мангасар се говори, а пък другите се плюят един друг, за да си осигуряват преднина за изборите.

Да почиват в мир дечицата!
Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
Руски форум: питаш нещо - получаваш нови въпроси;
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

:bg:
Даниел
100+
100+

Мнениеот Даниел » 27 Сеп 2011, 01:17

Аз няма да се съглася с UGLY_BOY, но всеки си има мнение. И моето, че ситуацията е такава - циганите си позволяват МНОГО, чувстват се безстрашни, защитени, силни. Непрекъснато им се угажда, непрекъснато все те са жертви. Живея в Плевенско, около мен са села пълни с цигани, самият аз живея с такива родом, знам им манталитета. Естествено, че има изключения и свестни хора. Българите и ние не сме цвете, и масово битови кражби по села и малки градчета стават от българи, не от цигани, но последните се държат абсолютно нагло. Те са малцинство. Поне така се водят. Не е лошо да го знаят, защото си позволяват прекалено. Това е България, български народ, който се е определил като турчин, циганин или друг, или да си кротува или да се изнася, път отворен. Защото всички ни се качиха на главата, бедни, по 10 деца раждат, и чакат помощи, и не работят. А махалата от моят град малцина работят, но карат сравнително скъпи западни коли. И всеки ден на кафе. Откъде? Българите от същото място са по нивите, или по Плевен. Затова е КРАЙНО време да се сплашат, и да разберат че тук е БЪЛГАРИЯ и не може да си правиш каквото искаш, само щото си малцинство. Пожарите и унищожаването на некви незаконни собствености нищо не е. Стига да няма човешки жертви. А за самата трагедия просто нямам думи да коментирам, какъв човек трябва да си да убиеш и мъчиш така млад човек, защото се е мъчил със сигурност. Просто ми се повръща.
А че всичко е режисура - твърде вероятно - избори идат. Но това не прави проблема несъществуващ или измислен.
Колкото до бТВ - една медия не може и не трябва да изразява мнение. Тя ОТРАЗЯВА. Личните мнения на журналистката кой лумпен, кой пиян да си пази за нея. Не съм чул по bbc, някой да е определял на някакъв в ефир, никога няма и да си го позволят. А съвсем наскоро се спореше за техния проблем с циганите - катуните и че днеска са тука, утре са другаде.
adolf
100+
100+

Мнениеот adolf » 27 Сеп 2011, 05:37

Не разбирам от ченгесарски конспирации. Не ми се вярва в теориите за дирижираното прецизно социално инженерство. Конфликтът в Катуница зрее от години, убийството е дело хора, които от години приемат себе си над закона и са толерирани от властите.
Палежът на имотите на циганския клан е справедливо възмездие за беззаконието през изминалите 20 години. Всичко отвъд това обаче ще се превърне в жалка карикатура. Ако се продължи с уличните простотии и не се насочи енергията в правилната посока - срещу управлявлите проследните 20 години, позволили циганизацията, справедливият гняв на един народ ще се изврати в агресия на футболни лумпени.
Що се отнася до Бенатова: нейната трагедия е, че е самовлюбена, нарцистична и емоционално ампутирана градска кучка, която благодарение на нахалството и късмета си минава за "голям репортер", без реално да притежава необходимите интелектуални качества. Нейният проблем не е технологията на репортерството, а липсата на емоционален усет, липсата на чувство за мярка и морални задръжки. Сега се оправдава по изключително нелеп начин. Не е нормално хиляди хора да твърдят, че си ги обидила, а ти да твърдиш, че нищо не разбирали от репортерство. Същото важи и за медията, която иначе добре си свърши работата. Това е голям пиарски автогол заради една ограничена женица, която е свикнала да действа по този безобразен начин. Този път няма как да се прикрие, тъй като стана на живо и в ситуацията, когато емоционално бяха ангажирани хиляди зрители.
Аватар
radiomanbg
1000+
1000+

Мнениеот radiomanbg » 27 Сеп 2011, 07:59

Ейй тези от Босфор ТВ са се взели много на сериозно. Тази сутрин надутата Цолова се фръцна и в ефир заяви че бТВ била обидена на Сидеров. За какво? - затова че ги разобличиха като дезинформатори на събитията!!!
На това отгоре днес изхабеният откъм творчески напъни и с нисък рейтинг Слави се кани да реабилитира Бенатова. Ужааас!
Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Мнениеот UGLY_BOY » 27 Сеп 2011, 12:04

Сори, но този път, въпреки че не съм фен на bTV, съм на страната на Бенатова. Едно е хората от селото да подпалят къщите на Цар Киро, защото искат справедливо възмездие и им е писнало от беззаконие и поради този факт не виждат друг изход, освен да предприемат тази крайна мярка, друго е някакви футболни фенове да бъдат докарани чак от Пловдив, не защото кой знае колко им пука за смъртта на момчетата, а просто защото търсят поводи да намерят отдушник за агресията си. Същата лумпенизация като пред НС преди 2 години и половина. Тогава се говореше, че са им дали по 300 лева. Аз също нямам нищо против къщите на Цар Киро да изгорят, ако 20 години държавата е бездействала пред беззаконието му, но не мога да разбера защо жандармерията стои, нищо не прави и гледа как се руши. Ако това се бе случило в цивилизована европейска държава и по някаква случайност някой имаше незаконни имоти, щеше да стане следното - всички щяха до един да си понесат отговорността - този, който е сгазил момчето, щеше да лежи доживот, тези, които палят, щяха да бъдат обвинени и съдени за извършване на криминални деяния, а онези с незаконните постройки щяха също да получат възмездие. Никой нямаше да остави тълпата да им запали къщите, защото това не е нормалната развръзка на нещата. Нормалната развръзка е държавата да им конфискува имотите, а не мафията да подкупва някакви хора да палят. Явно просто става дума за интереси - Цар Киро убива някакво момче, защото се нерви на недоволството на хората, което е следствие от беззаконието му, а друг, още по-голям мафиот (и може би опонент на Рашкови), се възползва най-нагло от това убийство, за да си уреди сметките и да изгони Рашков от бизнеса. Подкупва някакви хора да палят (като тези хора съвсем не са жители на селото, протестиращи срещи беззаконието), а полицията не предприема нищо, защото е в общия кюп с него и евентуално е част от нелегалния му бизнес (това е просто хипотеза, но в България нещата стават именно така). Отделно - политиците се възползват от случая, за да печелят електорат. Разбирате ли? Както каза playbob, живеем в държава, в която човешкият живот не значи нищо. На никой не му дреме за нещастно загиналите деца! Всеки просто се възползва от ситуацията, за да си вземе своето.

Назад към