bTV здраво се изложи

Телевизиите в България - за телевизионните канали, кабелните мрежи, сателитните оператори, телевизионните кули, телевизионните звезди, сериали и шоу програми
Петър Томов
100+
100+

Re: bTV здраво се изложи

Мнениеот Петър Томов » 05 Апр 2020, 22:30

Може, но става дума, когато говоря с хората в обществото, се стрема да назовавам предметите с българските им имена, а лицата-естествено с техните собствени!
Аватар
Джорджи™
1000+
1000+

Мнениеот Джорджи™ » 06 Апр 2020, 00:45

Роси написа:И аз обичам българския - Connecticut си е Свръзкорез, а Wall Street е Стенна улица.
Но имената в оригинал на сериали са нещо като търговски марки. За да ги промениш, трябва да си получил съответните права (говоря формално, за извън форума).

Какво означава "стенна улица"? При превода има свобода да си го нагласите както искате. На мен ми звучи по-добре Стената улица, или Улицата стена.
#StopFMBulgaria
Страни в Европа с DAB+ покритие: SR, NM, GR, RO, HU, CZ, SVK, UKR, CRO, SLO, PL, AUS, DEU, SUI, NOR, SWE, DK, FR, BE, NL, LUX, UK, IRL, IT, ESP, MLT, TU...
Изображение
Аватар
Stani
1000+
1000+

Мнениеот Stani » 11 Апр 2020, 07:56

Петър Томов
100+
100+

Мнениеот Петър Томов » 15 Апр 2020, 14:12

Нямам регистрация в сайта им! Войо не съм ползвал никога, нямам и намерение!
Аватар
Stani
1000+
1000+

Мнениеот Stani » 15 Апр 2020, 14:38

Петър Томов написа:Нямам регистрация в сайта им! Войо не съм ползвал никога, нямам и намерение!

Аз имам регистрация и съм гледал онлайн bTV преди години, когато частното енерго на Бат Сали "функционираше" и оставах всяка вечер без ток, Войо иска пари и не съм го гледал!
Аватар
Stani
1000+
1000+

Мнениеот Stani » 20 Май 2020, 16:30

Аватар
Джорджи™
1000+
1000+

Бтв се излага със звука

Мнениеот Джорджи™ » 26 Май 2020, 15:49

Премествам дискусията тук по темата:
Stani написа:
ShukiBG написа:Още от преди съм забелязал, че звукът и покритието на БГ Он Еър от Русе на 103.9 е много добре, за мен нивото на сила на звука си е наред и се чува добре. Преди си мислех, че звукът на предавателя в Силистра на 92.3 е тих, но сега се чуват еднакво, силата на звука е еднаква, което ме кара да си мисля че може да са пипнали нещо. Вчера и БГ Он Еър в Добрич звучеше добре. Не го слушам толкова много, но събота и неделя си го пускам, музиката ми харесва....

Трябва да хванем сутрешния блок за да раберем. Един пример за ужасен звук - bTVRadio на 89.9 от Русе (то сигурно е така и с другите предаватели). Направо се дразня, като им слушам новините (затова рядко ги слушам). Звукът е много завишен и се чува гадно, Он Еър мисля че дори по-добре им се чуват новините...

Да, явно са пипали нещо, защото преди беше тих, но понякога беше добре, тоест ту е добре, ту не, дано сега остане така за постоянно. 
bTV имат гаден звук от телевизията, завишени средни и срязани високи и когато се излъчват филми, високите на филмите са леко филтрирани в студиата при записа и понеже има филтриране и на високите от апаратната за излъчване и става манджа с грозде, все едно слушаш флашка форматирана на 32kb. Не при всички филми е така, но при повечето, особено при турските сапунки.

ShukiBG написа:Аз доколкото знам, всички новини, които звучат по радиото са от телевизията. Радиото няма собствени новини, всичко е от телевизията, явно както казваш ти е заради това....
#StopFMBulgaria
Страни в Европа с DAB+ покритие: SR, NM, GR, RO, HU, CZ, SVK, UKR, CRO, SLO, PL, AUS, DEU, SUI, NOR, SWE, DK, FR, BE, NL, LUX, UK, IRL, IT, ESP, MLT, TU...
Изображение
Аватар
Stani
1000+
1000+

Re: Бтв се излага със звука

Мнениеот Stani » 26 Май 2020, 16:04

Джорджи™ написа:Премествам дискусията тук по темата:
Stani написа:
ShukiBG написа:Още от преди съм забелязал, че звукът и покритието на БГ Он Еър от Русе на 103.9 е много добре, за мен нивото на сила на звука си е наред и се чува добре. Преди си мислех, че звукът на предавателя в Силистра на 92.3 е тих, но сега се чуват еднакво, силата на звука е еднаква, което ме кара да си мисля че може да са пипнали нещо. Вчера и БГ Он Еър в Добрич звучеше добре. Не го слушам толкова много, но събота и неделя си го пускам, музиката ми харесва....

Трябва да хванем сутрешния блок за да раберем. Един пример за ужасен звук - bTVRadio на 89.9 от Русе (то сигурно е така и с другите предаватели). Направо се дразня, като им слушам новините (затова рядко ги слушам). Звукът е много завишен и се чува гадно, Он Еър мисля че дори по-добре им се чуват новините...

Да, явно са пипали нещо, защото преди беше тих, но понякога беше добре, тоест ту е добре, ту не, дано сега остане така за постоянно. 
bTV имат гаден звук от телевизията, завишени средни и срязани високи и когато се излъчват филми, високите на филмите са леко филтрирани в студиата при записа и понеже има филтриране и на високите от апаратната за излъчване и става манджа с грозде, все едно слушаш флашка форматирана на 32kb. Не при всички филми е така, но при повечето, особено при турските сапунки.

ShukiBG написа:Аз доколкото знам, всички новини, които звучат по радиото са от телевизията. Радиото няма собствени новини, всичко е от телевизията, явно както казваш ти е заради това....

Готов си за модератор ;)
Аватар
Джорджи™
1000+
1000+

Мнениеот Джорджи™ » 26 Май 2020, 16:05

Stani написа:Готов си за модератор ;)

Не, само искам да го видят и ако може да го оправят.
Защото в другата тема може да остане незабелязано.
#StopFMBulgaria
Изображение
Аватар
Stani
1000+
1000+

Мнениеот Stani » 26 Май 2020, 16:08

Джорджи™ написа:
Stani написа:Готов си за модератор ;)

Не, само искам да го видят и ако може да го оправят.
Защото в другата тема може да остане незабелязано.

Не знам дали четат тук, иначе съм им писал за звука, но реакция никаква.
Аватар
Джорджи™
1000+
1000+

Мнениеот Джорджи™ » 26 Май 2020, 16:46

Stani написа:Не знам дали четат тук, иначе съм им писал за звука, но реакция никаква.

Четат, който трябва ще види.
#StopFMBulgaria
Изображение
Аватар
hater
100+
100+

Мнениеот hater » 31 Май 2020, 03:08

Босфорци на 1-ви юни стават на 20 години.. в предаването си от 20:00 часа ще излъчват и кадри от шоуто на Слави. :o Не знам с какви очи ще говорят и за него, след като го спираха на два пъти.. и то го спираха заради управляващите. Превърнаха бтв в подлога на властта. Долу бтв!
Изображение

:Horray :Horray :Horray

Назад към