bTV здраво се изложи

Телевизиите в България - за телевизионните канали, кабелните мрежи, сателитните оператори, телевизионните кули, телевизионните звезди, сериали и шоу програми
radioMW
500+
500+

Re: bTV здраво се изложи

Мнениеот radioMW » 13 Дек 2017, 21:18

Stani написа:Според мен СЕМ трябва да се самосезира по въпроса, не може 80% от програмата на тези медия да е турска продукция! :Drunk

Кои и за кои 80%? ;)
radioMW
500+
500+

Мнениеот radioMW » 13 Дек 2017, 21:38

А между другото, няма ли дрегер пред студиата в НДК, че май Юкито щеше да го строши! :D
Аватар
cybercrackerbg
100+
100+

Мнениеот cybercrackerbg » 14 Дек 2017, 07:04

Преди да пишете в кои случаи смятате, че СЕМ трябвало да се самосезира, научете какви са му правомощията по ЗРТ - един морално остарял закон, но... СЕМ не се меси в програмната политика и в мениджмънта на медиите и излъчването на турски сапунки не е нарушение.
Аватар
GIF
1000+
1000+

Мнениеот GIF » 14 Дек 2017, 11:10

Роси написа:Да не се обиждат хора от bTV, ако пишат тук, но началниците им са "тъпи копелета". Кой ще гледа явно хубавия сериал в задръстванията 18 ч. в големите градове? Не че хич, но 20 или 21 ч. е друга работа.
А на пенсионерите дали ще е 20 или 18 ч. турският сериал, им е все тая. Вече и аз съм фен на възможната продажба на тая турскофилска медия, аман вече и една промяна поне дава малка надежда.

Турските сериали в 18 и 20 часа са посредствени сериали за пълнеж.
bTV не е турскофилска медия, а "стандартна" чифутска телевизия.
Пожелавам успешни продажби ! :Drunk
Аватар
Stani
1000+
1000+

Мнениеот Stani » 14 Дек 2017, 17:38

cybercrackerbg написа:Преди да пишете в кои случаи смятате, че СЕМ трябвало да се самосезира, научете какви са му правомощията по ЗРТ - един морално остарял закон, но... СЕМ не се меси в програмната политика и в мениджмънта на медиите и излъчването на турски сапунки не е нарушение.

Така е, но не е редно българска телевизия да върти почти целодневно турски сериали!
radioMW
500+
500+

Мнениеот radioMW » 14 Дек 2017, 19:30

А българска ли е? ???
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 15 Дек 2017, 20:42

Stani написа:
cybercrackerbg написа:Преди да пишете в кои случаи смятате, че СЕМ трябвало да се самосезира, научете какви са му правомощията по ЗРТ - един морално остарял закон, но... СЕМ не се меси в програмната политика и в мениджмънта на медиите и излъчването на турски сапунки не е нарушение.

Така е, но не е редно българска телевизия да върти почти целодневно турски сериали!

И кой го казва че не е редно , при положение че се въртят в Хърватски , гръцки и чешки телевизии ???? Стани ставаш смешен !
Аватар
ogibo
1000+
1000+

Мнениеот ogibo » 15 Дек 2017, 21:52

Абе вие сериозно ли гледате телевизия!?! Имам две кабелни (едната безплатна), SAT, IPTV и ефирна, но най вече компа е включен към твто.
Аватар
Stani
1000+
1000+

Мнениеот Stani » 16 Дек 2017, 13:15

ЖОРО написа:И кой го казва че не е редно , при положение че се въртят в Хърватски , гръцки и чешки телевизии ???? Стани ставаш смешен !

Така е Жоро, съгласен съм с теб, ама дразнещо е като пуснеш bTV и видиш че по цял ден вървят турски сериали, не съм против, нека ги има ама при тях са в повече.
Аватар
bojko84
100+
100+

Мнениеот bojko84 » 18 Дек 2017, 09:28

Роси написа:Да не се обиждат хора от bTV, ако пишат тук, но началниците им са "тъпи копелета". Кой ще гледа явно хубавия сериал в задръстванията 18 ч. в големите градове? Не че хич, но 20 или 21 ч. е друга работа.
А на пенсионерите дали ще е 20 или 18 ч. турският сериал, им е все тая. Вече и аз съм фен на възможната продажба на тая турскофилска медия, аман вече и една промяна поне дава малка надежда.

То кой изобщо гледа БТВ в големите градове. Тая телевизия е с основен таргет нискообразовани ,,селски тип'' хора.

Ферми, турски сериали, блудкави предавания..това себеуважаващ се човек няма да седне да го гледа. Гледат я ниските маси.
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 18 Дек 2017, 10:42

Stani написа:
ЖОРО написа:И кой го казва че не е редно , при положение че се въртят в Хърватски , гръцки и чешки телевизии ???? Стани ставаш смешен !

Така е Жоро, съгласен съм с теб, ама дразнещо е като пуснеш bTV и видиш че по цял ден вървят турски сериали, не съм против, нека ги има ама при тях са в повече.

Стани нормално това е телевизия с таргет баби !
заради това БТВ има още 5 канала които са с специализиран таргет !
Какво толкова има за разбиране ??? пускаш си БТВ КОМЕДИ или Синема и е ок

Така или иначе аз не ги гледам тези телевизии под нивото са ми ! а и не ме интересуват събитията в България !
ktamara
100+
100+

Мнениеот ktamara » 18 Дек 2017, 11:14

А кои събития те интересуват? В Бангладеш ли?

Като не гледате телевизия и не ви интересуват нещата в БГ, чий го дървите във форума за БГ телевизия. Ако висите само да тролите и хейтвате, мога да ви дам по-добри предложения да си оплътнявате свободното време.

Бтв и Нова излъчват еднакво количество турска помия така или иначе
Аватар
Stani
1000+
1000+

Мнениеот Stani » 18 Дек 2017, 12:06

ЖОРО написа:Така или иначе аз не ги гледам тези телевизии под нивото са ми ! а и не ме интересуват събитията в България !

Как стоят нещата при телевизиите в чужбина относно нивото на звукът при рекламите, повишено ли е както при нас, самите реклами записани ли са с умишлено повдигане на средните честоти за да може да "бумтят" в главите на зрителите или там всичко е нормално? Ще ми интересно на мен и другите потребители в форумът да споделиш.
Аватар
bojko84
100+
100+

Мнениеот bojko84 » 18 Дек 2017, 12:54

Stani написа:
ЖОРО написа:Така или иначе аз не ги гледам тези телевизии под нивото са ми ! а и не ме интересуват събитията в България !

Как стоят нещата при телевизиите в чужбина относно нивото на звукът при рекламите, повишено ли е както при нас, самите реклами записани ли са с умишлено повдигане на средните честоти за да може да "бумтят" в главите на зрителите или там всичко е нормално? Ще ми интересно на мен и другите потребители в форумът да споделиш.

На мен пък ми е интересно кой по дяволите гледа реклами? Аз не си спомням случай, в който гледам телевизия и когато почнат рекламите да не съм сменил канала. Не го сменям единствено когато тв е пуснат за фон, но тогава пък аз и не го слушам изобщо, така че рекламата пак не достига до адресата си.
^BUG^
100+
100+

Мнениеот ^BUG^ » 18 Дек 2017, 15:18

В чужбина има въведена система за Loudness Control и телевизиите хич не си позволяват волности в това отношение. В повечето държави рекламите звучат релаксиращо и звуково издържани в стила на съответната програма - не предизвикват стрес като у нас.
Една боза от шест стотинки !
Роси
1000+
1000+

Мнениеот Роси » 20 Дек 2017, 10:48

bojko84 написа:когато почнат рекламите да не съм сменил канала

Телевизиите имат гадно противодействие на естествения ти импулс, наричат го синхронизация... където и да цъкнеш, и там да има реклами по същото време.

Впрочем самият ни закон (ЗРТ) практически налага синхронизация, ако програмната схема на две и повече телевизии е еднаква, т.е. кога има сериал, кога предаване, кога спорт, кога новини и пр. У нас еднакви са БТВ и Нова и когато са се разбрали помежду си, рекламните им блокове започват практически едновременно с точност до секунди. Когато не са се разбрали, прецакват се взаимно (по-точно прее'ават рекламодателите си), то е ясно. Не случайно за синхронизация са активни самите рекламни агенции, настояват и притискат медиите.

На въпроса "кой по дяволите гледа реклами?" науката (социологията) също дава периодически отговор, измервайки т.нар. zapping в различните типове медии, базирани на реклами. Телевизията като цяло е сред тях въпреки изключенията в отделни по-уникални канали от сорта на HBO и др., разчитащи на абонамент, ppv и подобни. Този запинг, или делът на превключващите канала, за телевизия е от порядъка на 60% - или отговорът на "кой гледа реклами" е около 40% от зрителите.
dubspace
Нов
Нов

Мнениеот dubspace » 26 Дек 2017, 00:00

Доста здраво се изложиха вчера на Бъдни вечер и днес на Коледа. Пуснаха филми, които сме ги гледали 700 пъти и дори ги знаем наизуст (като 4 коледи, Сам вкъши и други). Снощи в прайм тайма само те бяха с филм, докато другите два бяха с концерт. Абе смотана работа му се казва. :Happy
pesho06
Нов
Нов

Мнениеот pesho06 » 26 Дек 2017, 02:31

Наистина този програмен директор за нищо нестава.Да го махат вече,че телевизията се развали напълно!
Аватар
nvr
100+
100+

Мнениеот nvr » 26 Дек 2017, 11:38

Тая телевизия не я гледам,за мен все едно не съществува.Ама ако нямаше БТВ,България нямаше да е на този хал ;D
Аватар
Stani
1000+
1000+

Мнениеот Stani » 26 Дек 2017, 12:45

dubspace написа:Доста здраво се изложиха вчера на Бъдни вечер и днес на Коледа. Пуснаха филми, които сме ги гледали 700 пъти и дори ги знаем наизуст (като 4 коледи, Сам вкъши и други). Снощи в прайм тайма само те бяха с филм, докато другите два бяха с концерт. Абе смотана работа му се казва. :Happy

Така е като се купуват само турски сериали и не се инвестира в качествена собствена продукция, жалка работа, важно е печалба от реклами и далавера да има па зрителите майната им. Същото е положението и с другата конкурентна медия :Drunk

Назад към