bTV здраво се изложи

Телевизиите в България - за телевизионните канали, кабелните мрежи, сателитните оператори, телевизионните кули, телевизионните звезди, сериали и шоу програми
Аватар
Stani
1000+
1000+

Re: bTV здраво се изложи

Мнениеот Stani » 31 Май 2019, 22:37

Ок момчета, ще прегледам настройките на телевизора.
dodo
Нов
Нов

Мнениеот dodo » 01 Юни 2019, 12:44

Тази вечер, веднага след централната емисия, на btvnovinite.bg ще може да се направи 360-градусова разходка из студиото.

Междувременно сутринта дадоха няколко кадъра в ''Тази събота и неделя'' :D

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Браво, много е хубаво! Дано излизат повече обективни и позитивни новини от него.
dodo
Нов
Нов

Мнениеот dodo » 01 Юни 2019, 12:47

И едно интервю с Флориан Скала: https://www.btv.bg/article/za-btv/spets ... najat.html
Аватар
prassyo
500+
500+

Мнениеот prassyo » 01 Юни 2019, 19:10

Чисто ново студио и вече със черни стъпки по пода. ( Справака анонсът за мача, който направи Валери). Хубава работа, ама българска... Очаквах много повече, все пак мина повече от година. За такова време, хората 6-етажен жилищен блок пускат в експлоатация. :D
Аватар
NikolaNikolov
Нов
Нов

Мнениеот NikolaNikolov » 01 Юни 2019, 20:04

Видеа от новите шапки може ли? :)
InfoRadio
Нов
Нов

Мнениеот InfoRadio » 01 Юни 2019, 20:20

prassyo написа:Чисто ново студио и вече със черни стъпки по пода. ( Справака анонсът за мача, който направи Валери). Хубава работа, ама българска... Очаквах много повече, все пак мина повече от година. За такова време, хората 6-етажен жилищен блок пускат в експлоатация. :D

Да, прав си. Цяла година им трябваше за да сложат две бюра със столове и няколко видео-стени. Спомням си точно преди да им тръгнат новините преди 19 години, по същия начин бяха изпаднали в транс да рекламират студиото с фон от техния newsroom като "най-модерното в Източна Европа, нещо невиждано досега", докато другите телевизии по света вече преминаваха на видео-стени. Е, след близо 2 ДЕСЕТИЛЕТИЯ ЗАКЪСНЕНИЕ, bTV най-накрая догони другите. На народо-населението обаче, всичко се представя като "най-невероятното студио на света"! Не знае човек да се смее ли или да плаче.
Аватар
alex2510
Нов
Нов

Мнениеот alex2510 » 01 Юни 2019, 21:09

InfoRadio написа:
prassyo написа:Чисто ново студио и вече със черни стъпки по пода. ( Справака анонсът за мача, който направи Валери). Хубава работа, ама българска... Очаквах много повече, все пак мина повече от година. За такова време, хората 6-етажен жилищен блок пускат в експлоатация. :D

Да, прав си. Цяла година им трябваше за да сложат две бюра със столове и няколко видео-стени. Спомням си точно преди да им тръгнат новините преди 19 години, по същия начин бяха изпаднали в транс да рекламират студиото с фон от техния newsroom като "най-модерното в Източна Европа, нещо невиждано досега", докато другите телевизии по света вече преминаваха на видео-стени. Е, след близо 2 ДЕСЕТИЛЕТИЯ ЗАКЪСНЕНИЕ, bTV най-накрая догони другите. На народо-населението обаче, всичко се представя като "най-невероятното студио на света"! Не знае човек да се смее ли или да плаче.

InfoRadio, ако си мислиш, че за да се сложат както казваш "две бюра със столове и няколко видеостени" цяла година, напълно грешиш! За тази ОКОЛО година време не правеха само това. Те деконструираха напълно старото студио елемент по елемент, а и да не забравяме, че декорите за Лице в лице бяха дарени на едно училище. Ако искаш даже мога и да ти преразкажа днешния епизод на bTV Репортерите. Другото което е, не знам какво се е случило преди 19 години, защото новините стартираха по-малко от месец след като съм се родил, но тогавашното студио го направиха с нюзрума зад водещите, за да прилича на това на американските телевизии. Първите студия със видео стени бяха на Шоуто на Слави и на bTV Репортерите, а по-късно и на УЕФА Шампионска лига. Вярно че Нова телевизия изпревари bTV с видеостените в новинарското си студио през 2007 година може би (коригирайте ме ако греша), но пък bTV никога не са имали студио с такъв изчистен дизайн за разлика от нейните конкуренти.
Само като видя Люба Кулезич и почвам да бегам, бате! :Yikes
#ГледамИНеВярвамНаУшитеСи :o
:bg:
Радиото у дома: JVC TH-511 с антена жица.
Радиото в колата: Ford CD EOS 5000
Радиото на телефона: Samsung SM-A500FU (Galaxy A5 2015)
InfoRadio
Нов
Нов

Мнениеот InfoRadio » 01 Юни 2019, 21:55

alex2510 написа:InfoRadio, ако си мислиш, че за да се сложат както казваш "две бюра със столове и няколко видеостени" цяла година, напълно грешиш! За тази ОКОЛО година време не правеха само това. Те деконструираха напълно старото студио елемент по елемент, а и да не забравяме, че декорите за Лице в лице бяха дарени на едно училище. Ако искаш даже мога и да ти преразкажа днешния епизод на bTV Репортерите. Другото което е, не знам какво се е случило преди 19 години, защото новините стартираха по-малко от месец след като съм се родил, но тогавашното студио го направиха с нюзрума зад водещите, за да прилича на това на американските телевизии. Първите студия със видео стени бяха на Шоуто на Слави и на bTV Репортерите, а по-късно и на УЕФА Шампионска лига. Вярно че Нова телевизия изпревари bTV с видеостените в новинарското си студио през 2007 година може би (коригирайте ме ако греша), но пък bTV никога не са имали студио с такъв изчистен дизайн за разлика от нейните конкуренти.

Не, благодаря ти, няма нужда да ми преразказваш bTV Репортерите - аз съм доста по-възрастен от теб и не разчитам да бъда информиран от bTV Репортерите за нещо, което знам и съм видял със собствените си очи много отдавна. Все пак, чест ти прави че си признаваш че си млад и не си спомняш ("младостта не е порок") и се радвам, че новия studio set ти харесва.
Аватар
alex2510
Нов
Нов

Мнениеот alex2510 » 02 Юни 2019, 00:23

InfoRadio написа:Не, благодаря ти, няма нужда да ми преразказваш bTV Репортерите - аз съм доста по-възрастен от теб и не разчитам да бъда информиран от bTV Репортерите за нещо, което знам и съм видял със собствените си очи много отдавна. Все пак, чест ти прави че си признаваш че си млад и не си спомняш ("младостта не е порок") и се радвам, че новия studio set ти харесва.

Благодаря за което! Ако по някакъв начин съм те обидил или наранил с нещо, моля те да ме извиниш, не съм го искал, но просто тоя Интернет в последно време толкова се напълни със всякакви хейтъри и байганьовци, че направо ми се повръща. :-[
Само като видя Люба Кулезич и почвам да бегам, бате! :Yikes
#ГледамИНеВярвамНаУшитеСи :o
:bg:
Радиото у дома: JVC TH-511 с антена жица.
Радиото в колата: Ford CD EOS 5000
Радиото на телефона: Samsung SM-A500FU (Galaxy A5 2015)
Роси
1000+
1000+

Мнениеот Роси » 02 Юни 2019, 10:37

Тази сутрин от bTV са разпространили няколко снимки от новото студио (приятел ми препрати - вж. напр. тук и тук), на които виждам обаче само Новините (това включва спорта и времето) и "Тази сутрин". Понеже е неделя, не знам как утре ще изглеждат сетовете на "Преди обед" и "Лице в лице".
В "Тази събота и неделя" като че няма промяна (то си е добро и така), досегашното студио е и за "Cool...T", а "120 минути" предстои да видя днес следобед, ако не забравя де. Другите две дневни предавания, "Търси се" и "Втори план" с Карбовски мисля, че са външни продукции и не зависят от новото студио.
Т.е. ако правилно разбирам, новото студио приема горните 4 предавания (с резерва за 120 минути), или бъркам?

Междувременно, вчера ме впечатли как пичът от Спорт представи в Новините треньорите на Ливърпул и Тотнъм. Все едно живи влязоха в студиото в цял ръст. През 70-те години така се телепортираха герои в Star Wars :-)
dodo
Нов
Нов

Мнениеот dodo » 02 Юни 2019, 13:01

Роси, този ремонт беше планиран само за Новините (вкл. спорт и време), Тази сутрин, Преди обед и Лице в лице. Първите вече презентираха актуалното от деня, времето и спорта. Антон Хекимян е наред утре. А за ''Преди обед'' и ''Лице в лице'' ще почакаме още малко. Те няма да са от утре, не знам защо обаче.

''120 минути'' са в студиото, което преди беше за Шампионска лига - модерно, идеално си е за публицистично предаване един път в седмицата, то също е високотехлогично и с възможност за добавена реалност. Та... него ще го ползва като временен сет още малко Цветанка Ризова :D

За 'Тази събота и неделя'' не съм съгласен, че са ОК. Много бледнеят с тези дървени рамки и тухли на фона на новините и актуалните предавания. Бих се радвал, ако ги освежат някак по-приветливо да са :-\ Е, не чак такъв ремонт, но така в момента е много ''тип апартамент''.
Аватар
Stani
1000+
1000+

Мнениеот Stani » 02 Юни 2019, 13:06

Напълно безсмислени простотии, зрителя ще види нищо на тези лед стени, вместо да се инвестира в програми, сериали се дават пари за простотии, има още много да гледате турските сапунки! :Drunk
qwerty1
500+
500+

Мнениеот qwerty1 » 02 Юни 2019, 13:50

Stani написа:има още много да гледате турските сапунки! :Drunk

Бабите и дядовците си ги харесват.
Роси
1000+
1000+

Мнениеот Роси » 02 Юни 2019, 19:29

Всъщност Преди обед и Лице в лице свършват сезона и е по-вероятно наесен да се обзаведат.
Аватар
GIF
1000+
1000+

Мнениеот GIF » 02 Юни 2019, 20:10

qwerty1 написа:

Флориан Скала: "Турските сериали се харесват на широката публика с високото си качество на заснемане, със завладяващи истории и актьорска игра на световно ниво. Те са сред най-гледаните заглавия дори на платената ни платформа VOYO. Не е изненадващо, че Турция се превърна в един от водещите износители на сериали в света. Но в крайна сметка, турски, американски, български, испански… страната производител няма значение. Ако историята е близка до хората, добре разказана и вълнува милиони българи всяка вечер, има място в нашия праймтайм."
:Drunk
Аватар
Stani
1000+
1000+

Мнениеот Stani » 02 Юни 2019, 20:15

GIF написа:
qwerty1 написа:

Флориан Скала: "Турските сериали се харесват на широката публика с високото си качество на заснемане, със завладяващи истории и актьорска игра на световно ниво. Те са сред най-гледаните заглавия дори на платената ни платформа VOYO. Не е изненадващо, че Турция се превърна в един от водещите износители на сериали в света. Но в крайна сметка, турски, американски, български, испански… страната производител няма значение. Ако историята е близка до хората, добре разказана и вълнува милиони българи всяка вечер, има място в нашия праймтайм."

Нека ги има, но са прекалено много, трябва да има място и за други продукции, явно са много по евтини и за това ги купуват!
qwerty1
500+
500+

Мнениеот qwerty1 » 02 Юни 2019, 21:52

Stani написа:
GIF написа:
qwerty1 написа:

Нека ги има, но са прекалено много, трябва да има място и за други продукции, явно са много по евтини и за това ги купуват!

И аз съм на мнение, че трябва да са по-малко, само че няма да има какво да излъчват, ако ги редуцират, особено сега , когато идва лятото.
pesho06
Нов
Нов

Мнениеот pesho06 » 02 Юни 2019, 22:06

Роси написа:Всъщност Преди обед и Лице в лице свършват сезона и е по-вероятно наесен да се обзаведат.

Е тогава на сета където в събота беше ШЛ какво ще има,защото е доста място оставено без реална функция?
Аватар
Stani
1000+
1000+

Мнениеот Stani » 03 Юни 2019, 09:35

Тия екрани ми мязат на обрънати телефони :D :D :D
Аватар
viliqnko.petkov
500+
500+

Мнениеот viliqnko.petkov » 03 Юни 2019, 09:39

Stani написа:Тия екрани ми мязат на обрънати телефони :D :D :D

Нали студиото е високотехнологично, ако гледаш западноевропейска телевизия едва ли ще видиш дали е обърнато.
На мен студиото ми харесва, опаковката също, но някои водещи не са за това студио...
Пък големия текст отдолу трябва да се приравнява с другия, явно бабите и дядовците няма да четат по устните отдолу...

Назад към