Продължава ли да потъва НОВА?

Телевизиите в България - за телевизионните канали, кабелните мрежи, сателитните оператори, телевизионните кули, телевизионните звезди, сериали и шоу програми
adolf
100+
100+

Re: Продължава ли да потъва НОВА?

Мнениеот adolf » 19 Окт 2012, 15:21

Някъде да съм писал, че "се вързвам" или "не се вързвам" на публикуваното в Блиц? Просто цитирам една гледна точка. Тя вероятно е доста проблематична и си има кусури, но пък може и част от изказаните в нея твърдения да имат някакво основание. Щом за БТВ можем да цитираме и пишем каквото ни попадне, защо да не може да правим същото и за Нова, с какво тази телевизия е по-различна? Същото бих могъл да кажа и за ТВ7 и за която и да е друга медия. Нали затова е форум - да обсъждаме, сравняваме, анализираме... ;)
rainov
500+
500+

Мнениеот rainov » 19 Окт 2012, 16:19

Ми по тази логика мога да напиша, че CME и КО а.к.а Гергов решават съдбата на бТВ през ноември, заради провала на есенния си сезон, така свободно и ти трябва да постнеш тук моята гледна точка ли? ;)

В България почти всички медии са навързани до нечей български олигарх, май само NOVA BG (Nova broadcasting group) е с изцяло с чужда собственост, независима от българските олигарси и това бърка нечии интереси!
Юнак
1000+
1000+

Мнениеот Юнак » 19 Окт 2012, 16:32

Не помня дали миналата или по-миналата година имаше същите публикации - от сорта, че MTG ще продават Нова ТВ макар и на загуба. MTG официално опровергаха тогава. Може би не им се опровергава всяка година поред.
Нещо подобно с "Горещо" на Венета Райкова (все го спират от ефир), мисля и с "Шоуто на Слави" имаше подобни игри.

Всъщност като напишеш за 10 предавания, че падат, все за 5 ще уцелиш за следващия сезон, грешка няма.
adolf
100+
100+

Мнениеот adolf » 19 Окт 2012, 16:57

@rainov,
Не че не е писано и цитирано в този форум. Но пък аз най-малко мога да бъда заподозрян в пристрастност към която и да е медия, критикувал съм и БНТ, и БТВ, и Нова, и ТВ7 и т.н. Затова не ме карай да заемам позата на "фен-защитник на БТВ" , след като реално не съм такъв. Както и нямам нищо против Нова, даже доста често я гледам.
На мен ми е ясно защо в Блиц би могла да се публикува такава статия, но това не променя факта, че Нова е в тежка ситуация, както междувпрочем и всички останали телевизии. Освен националната, защото там са на държавна хранилка.
И вместо да се възмущаваш как е възможно жълтурите от Блиц да сипят лайна върху любимата Нова, дай да поразсъждаваме има ли някаква доза достоверност във фактите, а не в предположението, че "съдбата на медията се решавала до март". Иначе, да, логиката на пазарната икономика е да си купиш предприятие, което да ти носи печалба. Противното нее логично и не може да продължава безкрайно дълго, освен ако нямаш други неикономически интереси. А ние приемаме, че СМЕ и MTG няма логика да имат неикономически интереси в България...
Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Мнениеот UGLY_BOY » 19 Окт 2012, 19:11

rainov написа:...май само NOVA BG (Nova broadcasting group) е с изцяло с чужда собственост, независима от българските олигарси и това бърка нечии интереси!

А'ре, бе! Практически разлика между българските медии няма. Всички се стремят да манипулират, борбата е само за това кой на кого да го нахули в устата, за да прави той същото, което е правил предшественикът му.
tv_maniac
100+
100+

Мнениеот tv_maniac » 19 Окт 2012, 19:41

adolf написа:Някъде да съм писал, че "се вързвам" или "не се вързвам" на публикуваното в Блиц? Просто цитирам една гледна точка. Тя вероятно е доста проблематична и си има кусури, но пък може и част от изказаните в нея твърдения да имат някакво основание. Щом за БТВ можем да цитираме и пишем каквото ни попадне, защо да не може да правим същото и за Нова, с какво тази телевизия е по-различна? Същото бих могъл да кажа и за ТВ7 и за която и да е друга медия. Нали затова е форум - да обсъждаме, сравняваме, анализираме... ;)

И аз още чакам темите "Нова ТВ получи разстройство", "ТВ7 страда от запек" и "БНТ1 последва неволите на бТВ", както и "Всички останали телевизии в България имат хранително натравяне", но едва ли ще ги дочакам, защото на мода е да се хейти по една телевизия, а другите да се обожествяват от поне 80% от интернет юзърите.
Нова потъват във всяко отношение - върнаха тотално проваления Брадър, правят ДФемили канал за турски сериали, постоянно закъсняват с началото на сериали, които не са от Турция, обмислят да връщат Нова + ... това ако не е потъване, не знам какво е. Според мен вече виждат дъното и скоро ще могат да се разходят по него. Не, че останалите са цъфнали и завързали - ТВ7 и Великолепния век + Екс милионер търси съпруга също кандидатстват за титлата глупост на сезона, но е трудно да надминеш майстора. Да ги купува Пеевски - така и така вече са телевизия, посветена на простаците и турската кинематография!
Аватар
radiomanbg
1000+
1000+

Мнениеот radiomanbg » 20 Окт 2012, 14:29

Тези дни се наложи да коментираме с колегите на тема телевизии и така си направих мини проучване.
Нова и ТВ7 са лидерите им по гледаемост. За нервността на бТВ относно рейтинга им е оправдана защото никога не са си представяли че могат да са губещи. За пореден път ФИКОСОТА и ИТАЛФУУДС Шумен отказаха на бТВ да инвестира бюджета си за ТВ реклама в тази групировка, точно зарадилъжливи рейтинг точки. Истината е че бТВ за да избяга от истината за сгромолясващия си рейтинг бонунсира на халосия клиентите си само и само да останат там и да не се разбягат от неуспешните си кампании. Последната им сделка с Ментел, с които много си приличат по пазарно поведение, включва бонуси във всички останали тв и радио канали, само и само да не врякат че са недоволни!
Юнак
1000+
1000+

Мнениеот Юнак » 20 Дек 2012, 01:06

Вероятно, че Нова започва да изплува ;-)
(но май Халваджиян или Тупарев си разчистват терена)

ПП: Не вждам причина да няма "Станция Нова" на 23-ти в неделя, както пишат в "Труд"
Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Мнениеот UGLY_BOY » 20 Дек 2012, 09:47

Юнак написа:Вероятно, че Нова започва да изплува ;-)

Как по-точно изплува? Не че съм фен на Иван и Андрей, но предполагам, че предаванията им са били рейтингови и са осигурявали реклами на канала. Притеснявам се, че тази рокада може да означава, че TV7 купуват NOVA, за което отдавна се говори тук.
Юнак
1000+
1000+

Мнениеот Юнак » 20 Дек 2012, 18:02

На мен са ми известни 6 предавания, които са правили в Нова (Сблъсък, Шоуто на Иван & Андрей, Станция Нова с Почивна станция, Разбий Иван и Андрей, Специалистите и Всяка неделя). Последните две са сравнително отскоро, три месеца,, а 4 са свалени от ефир. Остава да видим само неделната "Станция Нова".
Според мен това е успешен проект, върви повече от 3 години и е в 4-тия си сезон, но е много вероятно да е засегнат в рейтинга си от конкуренцията - първоначално (2009) креташе на гърба на тръгналото година по-рано "В неделя с" (БНТ), после дръпна, но през 2011 TV7 направи "Блок 7", bTV също постепенно направиха силна сутрин и следобед, а по обед набутаха касови филми. Не изключвам, следователно, гледаемостта на Станция Нова да е паднала значително през последните месеци, пък и орязаха и времетраенето й (и отпред, и отзад).

Допускам, че непрекъснатият поток от поп-фолк певици постепенно е омръзнал на драгия зрител. Аз напр. очаквах, че с влизането на Калканджиева в "Съпругите" балансът ще се промени, но не би.

Назад към