Сръбските DVB-T2 мултиплекси

Телевизиите в България - за телевизионните канали, кабелните мрежи, сателитните оператори, телевизионните кули, телевизионните звезди, сериали и шоу програми
Аватар
PGF
500+
500+

Re: Сръбските DVB-T2 мултиплекси

Мнениеот PGF » 30 Дек 2013, 23:15

Работата стана дебела,затова дайте без търговски трикове.Нека на едно място където има достатъчен Т2 сигнал съберем всички налични марки приемници и тогава да ги сравним .Да се види чувствителност, селективност, работа в SFN и всичко останало.Другото е празндумство.Весели празници.
tonko
100+
100+

Мнениеот tonko » 31 Дек 2013, 00:49

:Baby Живели!!!
Аватар
32red
100+
100+

Мнениеот 32red » 31 Дек 2013, 10:59

Весело посрещане на Новата година! :)
А това е за ivaylo333 и tonko! :Clap
http://www.rts.rs/page/tv/sr/story/20/R ... ogram.html
Аватар
palman
1000+
1000+

Мнениеот palman » 31 Дек 2013, 11:46

Това е и за мене но няма как да ги гледам освен на интернета но стриима не е добър -картината не върви гладко на този адрес RTS 1 TV Serbia Online-Serbia-Pro free tv-ако някой знае безплатен линк за гледане на РТС-1 без насичане -СРЕЧНА НОВА ГОДИНА-ЖИВЕЛИ :Clap !!!!!!!!!
Аватар
popovp
1000+
1000+

Мнениеот popovp » 31 Дек 2013, 12:06

Maй се откланяме от темата с тези сравнения, но наблюденията ми при Айскрипта показаха следните случаи:

Излиза картина и се гледа без насичане и при 20% сила на сигнала:
Изображение

Насича картината при 6% сила/ 10% качество:
Изображение

Гледа се без насичане и при 10% качество на сигнала:
Изображение

И трите тествани приемника - китайски с MSTAR процесор, ICECRYPT 2300 и GLOBO GL100 приеха украинските муксове.

Весело посрещане Нова година!
ivaylo333
100+
100+

Мнениеот ivaylo333 » 31 Дек 2013, 12:56

Благодаря, 32red.
Ето какво е беше положението тази сутрин, преди отново да започне да прекъсва: http://yadi.sk/d/6-77RD9VFFqJb
Падне ли качеството под това ниво (19-20%), катината изчезва: http://yadi.sk/d/K0syVtB8FFqcM

Весело посрещане на Нова година на всички и от мен! :)
pilatus
100+
100+

Мнениеот pilatus » 31 Дек 2013, 13:09

Палмане аз въпроса съм го решил кардинално от 2008г- срещу 10 евро месечно като абонат на Тотал тв.Ако не ти се виждат много намираш някой добар друг из Србиjе и забравяш за бесни кобили ,црни връх и тако далье.А и там гледаш около 50 канала от Сърбия, Република Српска и БиХ.Това е ако държиш да ги гледаш.Другия по - евтин вариант - кака Шер на 39 гр.Ако е въпроса за тръпката DX -докато не спре аналоговата ще бъде днеска има -утре нема/макар ,че и след това няма гаранция/.
Аватар
32red
100+
100+

Мнениеот 32red » 31 Дек 2013, 13:21

Палмане , тук пробвал ли си?
http://guzei.com/online_tv/watch.php?on ... 555&lang=7
Аватар
palman
1000+
1000+

Мнениеот palman » 31 Дек 2013, 14:09

[quote="32red"]Палмане ,Брато всичко е точно но-програмата ртс-сат не винаги предава програмата на ртс-1 а за тотала благодаря ти ще го проуча ако догодина не се лови сръбска в София-това в краен случай и ако реша ще те питам как става плащането и къде Желая ти СРЕЧНА НОВА ГОДИНА
:Clap
35 39 channel s 78 q 3 Besna from Sofija Sinaps 2900 Канална яги за 35 к. с усилвател тера 011 на височина 30 м. над терена.
Аватар
palman
1000+
1000+

Мнениеот palman » 31 Дек 2013, 15:01

Колеги 59 к преди имаше 8 10% сега има 12% сканиране с синапс-регистрира сила но не и качество защото е т -ивайло333 може да потвърди че регистрира само сила на сигнала-скана е от дружба -бл 84 с антена на 7 етаж прека видимост югозапад-Люлин планина АБМ-4551 кабел-20м
35 39 channel s 78 q 3 Besna from Sofija Sinaps 2900 Канална яги за 35 к. с усилвател тера 011 на височина 30 м. над терена.
tonko
100+
100+

Мнениеот tonko » 31 Дек 2013, 18:14

А това е за ivaylo333 и tonko! :Clap - Благодаря 32red -подсети ме, че ходехме до посолството да видим програмата :) Вeсело посрещане на Новата 2014 на всички! Да сме живи и здрави! -другото е фон :Drunk
Аватар
PGF
500+
500+

Мнениеот PGF » 31 Дек 2013, 22:49

Сурва,весела година нова антена на комина.13 -елементно Яги чак до Ястребац да прати . (НА КОЙТО МУ ТРЯБВА И ДО ПИРОТ ИЛИ БЕСНА КОБИЛА) :Drunk
Аватар
radiolubitel
500+
500+

Мнениеот radiolubitel » 01 Яну 2014, 16:36

Честита Нова година на всички! Дай Боже през Новата година- нови и по-силни сигнали. :)
Аватар
RADIOTO
500+
500+

Мнениеот RADIOTO » 02 Яну 2014, 12:58

Честита нова година и от мен!
RADIOTO написа:Ето и видео от днешния прием на сръбската DVB-T2 с антената на ivaylo333 в "Овча купел" 2 и моя Synaps 2858.
Видео: http://www.youtube.com/watch?v=-Au1wYyC ... C8&index=5
..............
Снимахме и аналогов прием, но него ще показвам след няколко дни.

Понеже не е пряко свързано с темата "Сръбските DVB-T2 мултиплекси", аналоговия прием от същата локация споделих тук: viewtopic.php?f=24&t=6500&p=162162#p162162
Martinski
100+
100+

Мнениеот Martinski » 02 Яну 2014, 13:37

Привет и ЧНГ и от мен.
За Коледа си бях на село - северозападна БГ и сигнала през цялото време беше 100% без да е пипано нищо, за разлика от първия път, когато направих видеото в ютюб и беше 70%.
Аватар
Георги
1000+
1000+

Мнениеот Георги » 02 Яну 2014, 18:11

За много години на всички участници тук на форума! :Wave

Пожелавам нови и още по-далечни приеми през новата 2014 година!
–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
Martinski написа:северозападна БГ и сигнала през цялото време беше 100% без да е пипано нищо, за разлика от първия път, когато направих видеото в ютюб и беше 70%.

Наслаждавай се докато още трае - защото тръгне ли влашкия Мукс на 31 к от Балота в СЗ България този канал има шансове да изчезне напълно! Повече за ДВБ-Т от Румъния + каналите на излъчване има тук: http://media.hotnews.ro/media_server1/d ... i-dvbt.pdf - стр.11
––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
bosilegrad написа:Та да се върнем към мощността на ресийвърите и % на обхват..

Ще се върнем, само да разбия преди това малко митове, които наслагваш тук на форума - точно както правят MythBusters ;)

Ще 'карам' отзад напред в изказването нататък на bosilegrad:

bosilegrad написа:Гоше няма да досаждам повече - обещавам, за да не е 'кисело високото грозде' - предлагам да си посадим наше по-хубаво от комшийското.

За 'нашето грозде" си имаме десетки теми тук на този форум. Тук в тази конкретно говорим само и изключително за "комшийското грозде". :Idea
bosilegrad написа:Та канали за култура и детски програми за духовното израстване в българския ефир липсват и ги искаме! Сърбите си ги изграждат и са част от техния процес.

Прав си, но какво да се прави - идеален вариант няма и трудно и би имало за всички "угодия". Поне имаме тематичен спортен канал в нашите мултиплекси, какъвто аналог не намирам в сръбските. Въпреки това никой не съжалява за това по техните форуми, и изобщо там не правят паралел между техните канали и каналите на съседните държави както bosilegrad единствен се опитва тук.
bosilegrad написа:Мисълта ми беше: Как можем да допринесем ние за развитието на телевизията в България? (защото форумът като цяло е предназначен за българска аудитория и интереси)

Офтопик е това тук в тема, посветена на сръбските ДВБ-Т2 мултиплекси. :down
Има достатъчен брой други теми, където това изказване би било уместно.
bosilegrad написа:Съгласен съм че не е пример Сърбия, че трябва да се гледа към по-развитите (сега колко са по-бели е въпрос), но процеса протичащ в Сърбия тече по-добре от този в България защото явно те са попили от 'белите' по-добре и повече :D

Така мислиш само ти за щастие, защото ако беше както ти казваш сърбите не биха били на това 'почетно' място тук: - http://www.ses.com/11208896/satellite-m ... tation.pdf - отиди на 28 страница и чети "как сърбите са попили по-добре и повече" :Slap
Ако при сърбите процеса на дигитализация протича по-добре то тогава би следвало вече да се приемат при нас поне няколко мултиплекса на височина от над 1300 м в планината, а не само един-единствен, и то с немалка антена. Вместо това изобилие от аналогови програми http://youtu.be/_ccpnayjpXw би следвало - в случай, че "процесът протичащ в момента в Сърбия е добър от този у нас" - те да се приемат дигитално. Точно както нашите дигитални програми се приемат от месеци в северна Гърция(даже се наложи заради нашите програми/мултиплекси гърците да преместят техните от 33 к. във Верия(Бер) и околностите, ), приемат се и в цяла източна Сърбия - от Кладово на север до Босилеградско на юг, в цяла южна Румъния - от "Железни врата" до устието на Дунава и в СЗ Турция....
Вместо това обаче в града ни и в планините сръбски сигнал трудно се лови, но пък затова "процесът в Сърбия протича по-добре".... :-[
Излкючение на Витоша единствено прави прием на сръбско ДВБ-Т2 от Бесна кобила, но от Витоша до там има пряка видимост и лесно се постига връзка даже и с обикновено уоки-токи, излъчващо с 0,5 w.
bosilegrad написа:Благодаря че следиш моите изяви от първия ден :) те са скромни и некомпетентни, но пък честни и без лични пристрастия. Аз съпоставям България и Сърбия защото следя телевизиите в тези две държави.

Не ти ги следя, - просто ми направиха впечатление отведнъж с нелепите си изказвания, величаещи една от най-изостаналите страни в Европа що се отнася до РТВ разпръскването. ??? Лични пристрастия има в изобилие - как ние сме били назад, а те напред е лично твое пристрастие, не отговарящо никак на истината. Сърбия недей да я сравняваш повече с нашата страна, с Босна, Косово, Албания, Русия и Белорусия, защото те са на същото "напреднало ниво" както Сърбия. :Idea
bosilegrad написа:Изобщо не ми излизай с 'Дебел Офтопик' защото е нечестен аргумент с нотка за блокиране, триене и цензура само защото включваш емоция.

Точно с това ще "ти излизам" при всички твои офтопици. Не бих ти "излизал" с това ако пишеш по темата. Нашата ТВ е тема на много други раздели тук на форума, а в тази конкретна тема тук говорим и пишем само за сръбската ДВБ-Т2, както казах и одеве. Съветвам те за в бъдеще да избягваш всякакви лични конфронтации с модератори и да ги учиш какво да правят и какво не. :Excl
bosilegrad написа:Не е офтопик защото така извадени изказванията са извън темата, но те са написани като подкрепа и продължене на предварително написан текст който не цитираш. Прочети го целия и ще стане он-топик.

За няма извадени офтопици от контекста гледай изобщо да не пишеш офтопици - така няма да има какво да се вади от контекста. :Idea Прочтох го целия и става още по-голям :Offtopic - защото се "дава акъл" на нашата държавна ТВ, която спомената в тема за сръбските ДВБ-Т2 сигнали си е пример за офтопик.
bosilegrad написа:Крайграничните райони не са по-голямата територия на страната, благодаря все пак че ни величаеш и ни смяташ за толкова много и големи.

Не казвам, че крайграничните(ви) райони са по-голямата територия на страната(ви), а казвам - още веднъж - че само до преди месец по-голяма територия в Сърбия бе покрита с наш цифров сигнал а не с техен. Точно както в момента по-голяма територия в Румъния и Турция е покрита с наш сигнал, а не с техен. Даже мисля - но не съм проверявал - че даже и в момента е все още така, защото в изт. Сърбия работят всичко на всичко само три дигитални предавателя(пиротския Църни връх, Тупижница и Бесна кобила), които взети заедно покриват по-малко територия в Сърбия, отколкото покриват нашите в Сърбия, излъчващи от вр. Виден(КН), Копитото, Петрохан и Белоградчик. :Hmmm
Не ви смятам за големи и много - просто сравнявам територии, покрити и непокрити с дигитален сигнал.
bosilegrad написа:И тук както и в България съществуват места с недостатъчно или никакво покритие (това са места с ниска населеност за която няма да се влагат средства за допълнителна техника)

Още един погрешен паралел - у нас няма ред градове непокрити със сигнал, както е това е у вас - цели градове като Кладово, Неготин, Жагубица, Бела паланка, Цариброд, Кучево, Долни Милановац и мн. други са и досега без никакъв сръбски цифров ТВ сигнал :down Казах ти с кои страни можеш да сравняваш Сърбия за да е уместно. :acute:
bosilegrad написа:Ами сравни и днешния момент... още малко и ще са по-напред

Да, още малко, само че не са! O0
Още малко и ще са по-напред от Албания и Босна със сигурност. :da: За да са по-напред от нас им трябва много повече от 'още малко'.
bosilegrad написа:Не разбирам едно нещо, опитваш се да убедиш всички ни че процеса в Сърбия не струва, а същото време търчиш из храстите да уловиш сигнал и подпитваш на техните форуми на чист сръбски език Кога? Кога ще достигне и до нас?

Личните нападки са признак за изпуснати нерви в повечето случай.
Не убеждавам никого за нищо, а развенчавам митове и басни, които ти ни лансираш тук. Митове и басни, а не реалност. Ако беше реалност щях да призная очевидните факти за сръбското превъзходство, които за сега отсъстват, а даже и на хоризонта ги няма. Що се отнася до това, че съм търчал из храстите това е така, защото точно това ми е хобито и точно това ми е интересно. По принцип не би следвало да търся сръбския ДВБ-Т2 сигнал "из храстите", но какво да направя, след като само там той се лови и то едва-едва, вместо по покривите ни тук в София на само 55 км от границата, но това е защото вероятно "сърбите са по-напред". :psycho За сръбския ми език - той е само един от общо 7 чужди езика които знам и използвам. :Idea За 'подпитването' най-вероятно ме бъркаш с палман - само той от всички българи на сръбските форуми гори от нетърпение да хване сръбски ДВБ-Т2 сигнал. За мен е без значение сръбския сигнал, при положение, че имам на сателит пълен "к*рд-ш*ринг" . :dirol
Сръбския ДВБ-Т2, или 202 сигнал го чакаме още от 2007, така че година-две в повече не са от съществено значение.
bosilegrad написа:Пожелавам ти за Новата 2014-та: 'Чисто нов висок голям стълб на планина Бесна кобила' и по-силен сигнал от Пиротско, докато не го затапят новите български мултиплекси с платени канали.

Благодаря, но няма нужда - по-скоро през тази 2014 ще дочакаме в пъти по-силен румънски ДВБ-Т2 сигнал, отколкото сърбите да се сетят най-накрая за тяхната най-забита кота. Бесна кобила ще дойде наред през 2015 и то евентуално - така, както стоят нещата сега.
Българските канали - както ти казаха и по-горе - няма да затапват нищо сръбско, нито румънско, гръцко и турско, защото има подписана Женевска конвенция, подписана и от Сърбия. :Idea
bosilegrad написа:България е минала този процес 2004-2012 (впоследствие до 2013 е приключил)
Сърбия е по средата на процеса 2009-2015

Спрямо това излиза, че Сърбия не е толкова напред, както твърдиш, а по-назад. :Idea
bosilegrad написа:И моето твърдение е по моите скромни наблюдения, че в Сърбия този прцес е по-организиран и тече по-добре от този в България.

Ако процесът в Сърбия "толкова добре тече, и толкова организирано" то би следвало да е вече завършил, а не все още да трае. :acute:
bosilegrad написа:Предстви си две деца един в края на пубертета си другия в началото.. как ще ги сравниш единствено в етапите им на развитие, няма как да стане да сравняваш 18 годишната им възраст защто едното дете е на 13 примерно.

А кой каза по-горе, че: "- Сърбия не е напреднала никак и е в отчаяно положение, но България, въпреки че е член на ЕС е там някъде до нея на всички класации на развитие" ???
bosilegrad написа:Перефразирам: "Етапът на развитие на сръбската цифровизация е този в който се намираше българската преди 3-4 години (спомни си на какво дередже тя беше тогава) и за сега процеса при тях тече с тенденцията да не ги притиска крайния срок"

Остави ти какво е било преди години и кажи сега, за сегашния момент това, което те питах в предния ми пост: " Дай да сравним днешния момент - покритие, брой програми, ЕПГ, мощност на излъчване, брой предаватели, височина & конструкция на предаватели, качество на картината.... ??? "
______________ Първият и единствен на Балканите DX форум - www.dxing.org
______________Изображение
Аватар
32red
100+
100+

Мнениеот 32red » 02 Яну 2014, 18:27

Георги, ще запалиш нова Балканска война бре! :D :D
Аватар
palman
1000+
1000+

Мнениеот palman » 02 Яну 2014, 18:58

Георги за много години !!!!
31 к от Мамалигарите няма да заглушава защото си има диаграми на насочване съобразени мощности-виж ЖЕНЕВА!!!!!
Аватар
thebest
100+
100+

Мнениеот thebest » 02 Яну 2014, 20:53

Наздраве, живели... и всичко подобно! Новата година я посрещнахме в Нишка Баня, преди да ни понесе настроението питах информативно в хотела за Т2, ама естествено братята нито ги вълнуваше, нито бяха чували. А после стана една... с плескавици, дюлови ракии, вина (поемаме)... българския химн по наше време, час по-късно сръбския, и се омешахме в едни хора и танци... страшна работа!!! :Drunk Та, за Т2 - следващия път ;D :Happy :Clap
az
500+
500+

Мнениеот az » 02 Яну 2014, 21:20

palman написа:31 к от Мамалигарите няма да заглушава защото си има диаграми на насочване съобразени мощности-виж ЖЕНЕВА!!!!!

ЧНГ и от мене! Да сме живи и здрави. Това е най-важното!

Палмане, не искам да издребнявам, но ей това в червеното мисля, че не е особено подходящо като тон за този форум. Знаеш, че всеки на балканите има епитет за комшията си (не особено лицеприятен). Радвам, се, че на този форум дискусиите са били, а и сега са коректни, без залитания които може да бъдат намерени в изобилие в националистическите форуми.

Назад към