“Господари на ефира”спират от днес окончателно по БТВ

Телевизиите в България - за телевизионните канали, кабелните мрежи, сателитните оператори, телевизионните кули, телевизионните звезди, сериали и шоу програми
Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Re: “Господари на ефира”спират от днес окончателно по БТВ

Мнениеот UGLY_BOY » 18 Юни 2012, 22:33

Да разбирам ли, че Халваджиян ползва италианско ноу-хау и на франчайзингов модел потребява марката "Господари на ефира", чиято homeland е Италия? Тоест, ако снесеш достатъчно пари на хоумленда (както биват снасяни милиони и милиарди на Endemol от куп телевизии по света), може и на теб да ти преотстъпят правата, въпреки че вече има друг в съответната държава, който реализира въпросния формат?
Юнак
1000+
1000+

Мнениеот Юнак » 18 Юни 2012, 22:52

Хе хе, това е прелюбопитна новинка, Радио София. Доста логична с оглед публикацията на Нова (че излизат от работата си с италианците).
Според мен Халваджиян си държи собственост върху наименованието "Господари на ефира", а bTV ще трябва да импровизират с нова версия на Striscia La Notizia. Не знам италиански, трябва да е нещо от типа "Съблечени новини".

Впрочем "Глобал Вижън" вероятно отдавна и без това са излезли от италианския формат с тези журналистически разследвания.Не съм сигурен, тъй като не съм гледал оригинала, само предполагам.
Аватар
Радио София
100+
100+

Мнениеот Радио София » 19 Юни 2012, 00:16

Юнак,
всъщност не знам на кого е името "Господари на ефира". Може би наистина е на Джуди Х. /само да подчертая, че предаването прави Джуди, а не Маги/.

ер малък тв не знам как ще го кръстят, но - както се вижда - се опитват да не падат по гръб, което все по-трудно ще им се отдава. Особено след интервюто на тази селска особа диана найденова в неделя. Много е наказана от Господ тази жена. Много.

Та така, от есента - два варианта на "Господари на ефира".
И още нещо чух днес: има вариант предаването на ер малък тв да го прави екипът на "Хрътките", което ще бъде дъното. :D :D :D
Юнак
1000+
1000+

Мнениеот Юнак » 19 Юни 2012, 00:29

Дочутото би било в синхрон с казаното от Джуди на пресконференцията, че точно чрез "Хрътките" са им окрали доста идеи. Гледай ти, гледай ти... тази вечер си настроен на сензации, да видим. ;)
Аватар
radiomanbg
1000+
1000+

Мнениеот radiomanbg » 19 Юни 2012, 12:19

Уверен съм че новия формат на Господари на ефира по Нова ТВ ще е още по-добър!
Ер малката телевизия ще прави пародия на италианското, което е доста статично и ми прилича повече на документалистика.
Аватар
GIF
1000+
1000+

Мнениеот GIF » 29 Юни 2012, 10:29

.
Последна промяна 1 на GIF, променена общо 3 пъти
Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Мнениеот UGLY_BOY » 01 Юли 2012, 09:03

GIF написа:Като се пофръцкат в НТВ, пак ще отидат в БТВ и така до края на света !
Зрелища без хляб ! :Happy

Абсолютно. Така или иначе всички наши медии и всички външни продукции, излъчващи се по тях, обслужват властта. Колкото и да му се ще на radiomanbg, разлика между bTV и NOVA няма (най-много едната да обслужва едни, а другата - други интереси), защото в България, ако не се умилкваш на правилните хора и нямаш някого зад гърба си, увисваш и ти отнемат лиценза.
mishetyyy
Нов
Нов

Мнениеот mishetyyy » 02 Юли 2012, 11:17

За да съставиш такава програмна схема има само два варианта - или да си нямаш никаква представа от програмно програмиране, тъй като никога не си работил в медия, или да го правиш с някаква скрита цел. "Браво" на човека, сътворил и сътворяващ това! Всеки от пишещите тук може да състави 100 пъти по-добра схема.
Ъгли, прав сте. Относно съдържанието, ако аз бях на мястото на Светлана Василева, при тези рейтинги аз бих си скъсал дипломата и бих напуснал, след като по някакви си мои причини не желая да правя промени в отделите на медията, тъй като с всичко живо, работещо там, поддържам приятелски взаимоотношения и разбира се Гергов. Вижте новините на какво приличат, вижте програмната схема. Не предлагат нищо по-различно от ьТВ и поради тази причина резултатите са такива. Но при условие, че Гергов е наредил и плаща на Светлето, няма никакъв начин! Гелосаният избърза и продаде ТВ2 навремето, сега си има bTV и Нова, с помощта на които да обслужва интересите на управляващото в момента правителство. На практика пък и на теория различни телевизии, някакви наченки на конкуренция, но реално един и същ собственик. Формална конкуренция. И ТВ7 не изостават в това отношение. Евала!
Аватар
GIF
1000+
1000+

Мнениеот GIF » 02 Юли 2012, 16:19

.
Последна промяна 1 на GIF, променена общо 3 пъти
Юнак
1000+
1000+

Мнениеот Юнак » 03 Юли 2012, 00:21

Действително, в момента има някаква уникална криза в програминга, особено на видните частни телевизии (bTV, Нова, TV7 и България Он Ер).
То не са повторения на сериали, а вече трети и четвърти повторения.
За първи път тази година си менкат сериали. Мислех, че е нормално само за дребосъците.
Такова нещо като сезони, завършване или постоянен час на излъчване е нещо много относително.

bTV през уикенда е филмов канал с по 4-5-6 игрални филма на ден. Защо им е тогава bTV Cinema...
И това са само дребните подробности. То не остана нищо за обсъждане вече. И всичко това на фона на препълнени рекламни блокове и саморекламни форми - когато и да включиш нещо, дори в 3:30 през нощта, пак реклами или вечното "очаквайте". Аман. Без пари ли вече пускат, та са се препълнили така?

Назад към