Няколко въпроса относно телевизията

Телевизиите в България - за телевизионните канали, кабелните мрежи, сателитните оператори, телевизионните кули, телевизионните звезди, сериали и шоу програми
nradkov
500+
500+

Re: Няколко въпроса относно телевизията

Мнениеот nradkov » 01 Юни 2016, 11:06

Вече не разбирам, какво те тревожи. Сплитерът е направен точно за това, което си решил да правиш да гледаш на повече от един телевизор. Режи го вече този кабел :-[ , все пак е само един кабел, пък и няма как да разбереш дали ще имаш/нямаш сигнал преди да си го монтирал.
Аватар
ste_fun
100+
100+

Мнениеот ste_fun » 02 Юни 2016, 23:18

да бе! к'во си се заял с тоя сплитер? първо го пробвай - пък к'вото стане... досега да си го направил, вместо да пишеш... една круша като я разделиш на две, две круши ли са или ДВЕ ПОЛОВИНКИ! Отварял ли си сплитер? вътре има разни елементи, които неминуемо влияят на сигнала. Колегите от кабелните телевизии ги поставят като затихватели (атенюатори), когато сигнала е силен.
ОТРЕЖИ СИ 1 (ЕДИН) МЕТЪР КАБЕЛ И СВЪРЖИ ПРИЕМНИКА СЪС СЛИТЕРА, А НА ВХОДА НА СПЛ. ВКЛЮЧИ ДЪЛГИЯ 20 М КАБЕЛ И ВИЖ К'ВО ШЕ СТАНЕ!
А относно височината на антената ПРОЧЕТИ внимателно предишния ми коментар за ПРЯКАТА ВИДИМОСТ предавател-антена!
PacoStarAP1125
Нов
Нов

Няколко въпроса относно АНТЕНИТЕ за телевизорите

Мнениеот PacoStarAP1125 » 06 Юни 2016, 10:51

Ами получи се.
И за два декодера има достатъчно силен сигнал.

PS

Необясним е факта, че независимо от това дали декодерите са включени (и работят едновременно), или само един е свързан в системата, силата на сигнала на работещия декодер е все една и съща. Т.е. сигналът се намали заради факта, че сложих сплитер. А не заради факта, че сложих два декодера. Което за мен е необяснима реалност.

Та... Същността на необяснимостта е фактът, че независимо от това дали декодерите са включени (и работят едновременно), или само един е свързан в системата, силата на сигнала на работещия декодер е все една и съща.

Не е необясним фактът, че сплитерите си имат затихване.

Тук следва да благодаря на всички отзовали се по темата. Моите почитания!
Последна промяна 1 на PacoStarAP1125, променена общо 6 пъти
Аватар
Stani
1000+
1000+

Мнениеот Stani » 06 Юни 2016, 11:38

''Което за мен е необяснима реалност.''
Обяснима е,сплитера има затихване на сигнала,обяснил съм в предишен коментар защо!

Назад към