Нова ТВ също се изложи

Телевизиите в България - за телевизионните канали, кабелните мрежи, сателитните оператори, телевизионните кули, телевизионните звезди, сериали и шоу програми
Аватар
nvr
1000+
1000+

Re: Нова ТВ също се изложи

Мнениеот nvr » 09 Май 2020, 16:40

Войо синема има ли права за излъчване по кабелните мрежи?
Подкрепям стартирането на DAB+ излъчването в България
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 09 Май 2020, 16:59

nvr написа:Войо синема има ли права за излъчване по кабелните мрежи?

Има ..не е по кабел а IPTV , а там юридически нещата са други ...
Аватар
hater
100+
100+

Мнениеот hater » 10 Май 2020, 16:26

Не е голяма загуба и да го нямате тоя канал. Пак повтарям - с лошо качество е. Иначе е с бг аудио. :Clap
Изображение

:Horray :Horray :Horray
Аватар
Джорджи™
1000+
1000+

Мнениеот Джорджи™ » 11 Май 2020, 11:35

hater написа:И понеже днес ми монтираха iptv на виваком искам да ви кажа, че като си пусна btv comedy HD и btv cinema HD все едно гледам съвсем други канали.

Подобно е и за аудиофилите. Ако слушаш един албум на телефон и после го пуснеш на CD Audio на висок клас аудио уредба, ще усетиш съвсем различно представяне. Все едно слушаш различна музика.

Както и на компютър с вградена звукова карта и на компютър с висок клас звукова карта.

Както и разликата между FM звучене и DAB+ звучене.

hater написа:Дори 78TV изглежда по съвсем друг начин. Имам и канал Voyo Cinema, но не е HD и ми се струва малко мазньоч.
#StopFMBulgaria
Страни в Европа с DAB+ покритие: SR, NM, GR, RO, HU, CZ, SVK, UKR, CRO, SLO, PL, AUS, DEU, SUI, NOR, SWE, DK, FR, BE, NL, LUX, UK, IRL, IT, ESP, MLT, TU...
Изображение
Аватар
Stani
1000+
1000+

Мнениеот Stani » 11 Май 2020, 12:08

Джорджи™ написа:
hater написа:И понеже днес ми монтираха iptv на виваком искам да ви кажа, че като си пусна btv comedy HD и btv cinema HD все едно гледам съвсем други канали.

Подобно е и за аудиофилите. Ако слушаш един албум на телефон и после го пуснеш на CD Audio на висок клас аудио уредба, ще усетиш съвсем различно представяне. Все едно слушаш различна музика.

Както и на компютър с вградена звукова карта и на компютър с висок клас звукова карта.

Както и разликата между FM звучене и DAB+ звучене.

hater написа:Дори 78TV изглежда по съвсем друг начин. Имам и канал Voyo Cinema, но не е HD и ми се струва малко мазньоч.

При даб звукът може да бъде доста лош, зависи с какъв битрет се излъчва. При fm ако има добро покритие, силен сигнал и модулиране без звукови корекции и компресия, звукът може да бъде доста добър. Модулирал съм fm предавател с аналогов звук през качествен източник и звукът в ефир беше с много добра честотна характеристика, тоест всичко си зависи от качеството на излъчването и апаратурата!
Аватар
Джорджи™
1000+
1000+

Мнениеот Джорджи™ » 11 Май 2020, 12:54

Stani написа:При fm ако има добро покритие, силен сигнал и модулиране без звукови корекции и компресия, звукът може да бъде доста добър. Модулирал съм fm предавател с аналогов звук през качествен източник и звукът в ефир беше с много добра честотна характеристика, тоест всичко си зависи от качеството на излъчването и апаратурата!

Много АКОта, ако това, ако онова, ако трето и се получава, че ти никога не можеш да изкараш свестен ФМ сигнал. В сигнала винаги има едно сссссссс, дали по-слабо или по-силно се превръща в пращене.
Смърди като каруца пълна с гюбре.

То и аналоговата телевизия е така - никога не можеш да изкараш кристално чиста картина както при Цифровите програми.
#StopFMBulgaria
Страни в Европа с DAB+ покритие: SR, NM, GR, RO, HU, CZ, SVK, UKR, CRO, SLO, PL, AUS, DEU, SUI, NOR, SWE, DK, FR, BE, NL, LUX, UK, IRL, IT, ESP, MLT, TU...
Изображение
Аватар
Stani
1000+
1000+

Мнениеот Stani » 11 Май 2020, 13:19

Джорджи™ написа:
Stani написа:При fm ако има добро покритие, силен сигнал и модулиране без звукови корекции и компресия, звукът може да бъде доста добър. Модулирал съм fm предавател с аналогов звук през качествен източник и звукът в ефир беше с много добра честотна характеристика, тоест всичко си зависи от качеството на излъчването и апаратурата!

Много АКОта, ако това, ако онова, ако трето и се получава, че ти никога не можеш да изкараш свестен ФМ сигнал. В сигнала винаги има едно сссссссс, дали по-слабо или по-силно се превръща в пращене.
Смърди като каруца пълна с гюбре.

То и аналоговата телевизия е така - никога не можеш да изкараш кристално чиста картина както при Цифровите програми.

Там е работата, че много от радиостанциите скапват звука при тях с разни процесори и корекции и колкото и да се мъчи човек при слушане да изравнява с еквалайзари, ефекта не е добър, много от станциите повдигат баса при което високите стават от "ссссс" на "шшшш", като повдигат и леко средните, а някои пък правят и филтрация на високите и става мазало и така се убива естественият звук и където и да слушаш, било то на ДАБ, аналог, интернет или сателит манджата е пълна, българска работа!
Аватар
Джорджи™
1000+
1000+

Мнениеот Джорджи™ » 11 Май 2020, 14:53

Stani написа:Там е работата, че много от радиостанциите скапват звука при тях с разни процесори и корекции и колкото и да се мъчи човек при слушане да изравнява с еквалайзари, ефекта не е добър, много от станциите повдигат баса при което високите стават от "ссссс" на "шшшш", като повдигат и леко средните, а някои пък правят и филтрация на високите и става мазало и така се убива естественият звук и където и да слушаш, било то на ДАБ, аналог, интернет или сателит манджата е пълна, българска работа!

Колкото и да ти е неприятно защото си ефемофил-аналогофил и не признаваш предимствата на цифровото, истината е, че ФМ е на доизживявване и кара последните си месеци живот преди умирачка.
ФМ беше в пика си през 2002 г.
Ако се разходиш до Западна Германия, ще се убедиш собственоръчно, че и ТАМ ФМ радиостанциите пращят и вече започнаха полека лека да ги изключват.

Вече не е 1980 г. да ревеш за ФМ и аналог.
#StopFMBulgaria
Изображение
Аватар
Stani
1000+
1000+

Мнениеот Stani » 11 Май 2020, 15:09

Джорджи™ написа:
Stani написа:Там е работата, че много от радиостанциите скапват звука при тях с разни процесори и корекции и колкото и да се мъчи човек при слушане да изравнява с еквалайзари, ефекта не е добър, много от станциите повдигат баса при което високите стават от "ссссс" на "шшшш", като повдигат и леко средните, а някои пък правят и филтрация на високите и става мазало и така се убива естественият звук и където и да слушаш, било то на ДАБ, аналог, интернет или сателит манджата е пълна, българска работа!

Колкото и да ти е неприятно защото си ефемофил-аналогофил и не признаваш предимствата на цифровото, истината е, че ФМ е на доизживявване и кара последните си месеци живот преди умирачка.
ФМ беше в пика си през 2002 г.
Ако се разходиш до Западна Германия, ще се убедиш собственоръчно, че и ТАМ ФМ радиостанциите пращят и вече започнаха полека лека да ги изключват.

Вече не е 1980 г. да ревеш за ФМ и аналог.

Не е вярно, че съм привърженик на аналога, за съм за новите технологии, исках да ти кажа, че проблемът със звука е и при самите станции, но ти ме разбираш погрешно, нека има ДАБ, нямам нищо против него!
Аватар
Джорджи™
1000+
1000+

Мнениеот Джорджи™ » 11 Май 2020, 15:19

Stani написа:Не е вярно, че съм привърженик на аналога, за съм за новите технологии, исках да ти кажа, че проблемът със звука е и при самите станции, но ти ме разбираш погрешно, нека има ДАБ, нямам нищо против него!

Да, само казвам, че аналоговите технологии имат ограничения извън самите програми - пращенето и снежинките няма кой да ги махне.
Докато при цифровото ще излезе я нов кодек, я може да напишеш едно писмо да им кажеш, че нещо не е наред и те имат възможност да поработят, за да оправят.
#StopFMBulgaria
Изображение
Аватар
Stani
1000+
1000+

Мнениеот Stani » 11 Май 2020, 15:25

Джорджи™ написа:
Stani написа:Не е вярно, че съм привърженик на аналога, за съм за новите технологии, исках да ти кажа, че проблемът със звука е и при самите станции, но ти ме разбираш погрешно, нека има ДАБ, нямам нищо против него!

Да, само казвам, че аналоговите технологии имат ограничения извън самите програми - пращенето и снежинките няма кой да ги махне.
Докато при цифровото ще излезе я нов кодек, я може да напишеш едно писмо да им кажеш, че нещо не е наред и те имат възможност да поработят, за да оправят.

По този повод се сетих за проблема с радио БОЕ в Боровец, изпратих им съобщение на фейсбук страницата им и след един ден ми отговориха, че ще предадат на колегите от радиото. При цифровото радио поне няма да има този проблем с смущаване и застъпване на сигнал.
Аватар
hater
100+
100+

Мнениеот hater » 14 Май 2020, 17:08

Мисирки не са, но подбрани труженички със сигурност. Днес за бтв и нова телевизия нищо не се е случило в столицата. :o Понеже ми блокираха моя фейсбук ви пращам видео от фейсбук група.

https://www.facebook.com/zvezdelina.kar ... 749220255/

нова и бтв - мълчанието на агнетата. :'( ???
Изображение

Аватар
Джорджи™
1000+
1000+

Мнениеот Джорджи™ » 14 Май 2020, 18:34

hater написа:Мисирки не са, но подбрани труженички със сигурност. Днес за бтв и нова телевизия нищо не се е случило в столицата. :o Понеже ми блокираха моя фейсбук ви пращам видео от фейсбук група.

https://www.facebook.com/zvezdelina.kar ... 749220255/

нова и бтв - мълчанието на агнетата. :'( ???

:)

Изображение
#StopFMBulgaria
Изображение
Аватар
nvr
1000+
1000+

Мнениеот nvr » 14 Май 2020, 19:43

Жалко,че си провали.Дано другият път успеят
Подкрепям стартирането на DAB+ излъчването в България
Аватар
hater
100+
100+

Мнениеот hater » 18 Май 2020, 11:55

Очаквам страхотни циркове между бтв и нова телевизия в близките седмици. Васил Божков днес публикува интересна записка. Интересното е, че Домусчиев дори не се опита да отрече, а нападна бтв за договора на бтв и тотото? Като цяло задуха вятъра на промяната и некой хора се изплашиха. :o :D :D :D Взимайте пуканките.

Изображение
Изображение

Аватар
Джорджи™
1000+
1000+

Мнениеот Джорджи™ » 18 Май 2020, 11:59

hater написа:Очаквам страхотни циркове между бтв и нова телевизия в близките седмици. Васил Божков днес публикува интересна записка. Интересното е, че Домусчиев дори не се опита да отрече, а нападна бтв за договора на бтв и тотото? Като цяло задуха вятъра на промяната и некой хора се изплашиха. :o :D :D :D Взимайте пуканките.

Изображение

Искат да цоцат от големите пари в Еврозоната, ама май-май няма да им се отвори парашута.
Маймуни с трици не се ловят.
Гербавите поне някакви усилия да бяха положили да покажат, че България заслужава.
Вместо това сме последни във всичко и дълбаеме все по-надолу.

Докато другите вече са в бъдещето, ние сме още в каменната ера, по пещерите.
#StopFMBulgaria
Изображение
Роси
1000+
1000+

Мнениеот Роси » 18 Май 2020, 12:53

Ще се повтори темата от 2012 г. "Ексклузивитет в рекламата", нищо повече.
Домусчиев се оказа голям тъпак. Вместо да коментира т.2 от паметната записка, с която лично прецаква рекламния пазар, тръгва като някой крадец да вика "дръжте крадеца". Загубеняк смотан. Какво постига, като повдига стари спорове? Нищо. Идеята му е просто да се сложи на премиера, обвинен от bTV за разпространяване на лъжлива информация ("Божков ТВ").
Аватар
Джорджи™
1000+
1000+

Мнениеот Джорджи™ » 18 Май 2020, 13:14

Роси написа:Ще се повтори темата от 2012 г. "Ексклузивитет в рекламата", нищо повече.
Домусчиев се оказа голям тъпак. Вместо да коментира т.2 от паметната записка, с която лично прецаква рекламния пазар, тръгва като някой крадец да вика "дръжте крадеца". Загубеняк смотан. Какво постига, като повдига стари спорове? Нищо. Идеята му е просто да се сложи на премиера, обвинен от bTV за разпространяване на лъжлива информация ("Божков ТВ").

А каква е точно борбата ? Бтв искат да излъчват реклама само при тях ли ? Какъв е смисълът въобще на такова нещо ?

Така е когато олигарсите са над Закон, над КЗК, над морала и етиката...... няма ли Съд и адвокати за тази работа ?
#StopFMBulgaria
Изображение
Аватар
hater
100+
100+

Мнениеот hater » 18 Май 2020, 13:28

И точка 2 и точка 3 са си за прокуратурата. Какъв е точно Домуса за да дава "съпорт" в комисията по хазарта? :o А ако думите на Божков са истина, че Борисов и Горанов са искали тази среща става съвсем мазало. Как така държавата ще стои зад сделка на две частни фирми.. :D Добре, че не сме Румъния и знаем кой си избра и Цацаров и Гешев.. защото иначе доста хора щяха да изгният по затворите. :) Лошото е, че светлина в края на тунела не се вижда. Тази държава няма да се оправи никога. :( :( :(
Изображение

Аватар
hater
100+
100+

Мнениеот hater » 18 Май 2020, 17:24

ПС. Васил Божков публикува споразумението между нова телевизия, ню геймс и национална лотария.

Перачница на пари, но всичко е точно! :D

Изображение

Изображение
Изображение

Назад към