Нова ТВ също се изложи

Телевизиите в България - за телевизионните канали, кабелните мрежи, сателитните оператори, телевизионните кули, телевизионните звезди, сериали и шоу програми
tv_maniac
100+
100+

Re: Нова ТВ също се подриска

Мнениеот tv_maniac » 03 Юни 2013, 01:06

Носят се слухове, че Бойко Борисов е купил Нова телевизия чрез офшорка. Ако това е вярно, то това е най-голямото подрискване за тях, които минаваха за политически независими. От известно време насам "Господарите на ефира" лаят усърдно по Станишев. Някой друг да е забелязал подобен наклон в посока ГЕРБ в други предавания на медията в рамките на последните месеци?
megara
100+
100+

Мнениеот megara » 03 Юни 2013, 02:33

Не трябва да се вярва на всеки слух, който някой пуска. Ако има нещо ще почакаме и ще видим. За момента обаче Нова ТВ е собственост на MTG (95%) и Eastern European Media Holdings S.A. (5%), които са наследници на Apace Media.
manechi
100+
100+

Мнениеот manechi » 04 Юни 2013, 09:53

А какво ще кажете за М.Цвеклов ?Направо се чуди как да угоди на Б.Б.
tv_maniac
100+
100+

Мнениеот tv_maniac » 04 Юни 2013, 23:04

megara написа:Не трябва да се вярва на всеки слух, който някой пуска. Ако има нещо ще почакаме и ще видим. За момента обаче Нова ТВ е собственост на MTG (95%) и Eastern European Media Holdings S.A. (5%), които са наследници на Apace Media.

Аз не вярвам на всеки слух, но малко след пускането на слуха "Господарите" внезапно започнаха да бълват помия предимно по адрес на Станишев, Местан и Сидеров, но не и по Бойко Борисов. А в предаванията от началото на годината си го майтапеха без да се срамуват. Или телевизията е купена от него, или предаването е подкупено от същия човек. Ти избирай! Пък и наскоро се потвърди слуха, че бТВ са купили правата за италианското и френското първенство, а според наш колега те самите го бяха отрекли преди време. Затова при наличие на такива съмнителни подробности като гореизброените съм длъжен да обърна сериозно внимание на слуха.
Колкото до "М.Цвеклов" - той от край време бие към ГЕРБ. Както Кошлуков от ТВ7 направи всичко възможно да ни обясни колко объркани са били протестиращите през февруари. Друг е въпроса, че го хванах да говори абсолютни неистини и да омаловажава някои неща.
Аватар
zap_lv
100+
100+

Мнениеот zap_lv » 04 Юни 2013, 23:53

Предлагам нова тв да се избърше с тоалетна хартия заедно с БТВ ,обществена тайна ,е че колкото повече пари има ,толкова по-голяма мафия има ,По честен път много трудно (почти невъзможно ) се печелят пари в България ,а стремежът на нашите бизнесмени да живеят като американските богаташчета води до стремеж за нарушаване на законите ,включително и моралните такива .
adolf
100+
100+

Мнениеот adolf » 05 Юни 2013, 07:12

Чужденците дойдоха, видяха, че у нас нещата не се получават като в нормалния свят на белите хора и решиха да се изнижат, докато не са натрупали прекалено големи загуби. (Дали ги бяха излъгали при покупките, дали не си направиха добре сметката по време на криза, но резултатът е незадоволителни приходи от реклама или поне не според очакванията, за да си върнат инвестицията в рамките на 5-10 години.)

А за мощта на групата около КТБ имат дял всички управляващи от последните 10 години. Те им позволиха с обществени средства да си строят частна бизнес-империя. Донякъде това е добре, защото без КТБ - ТВ7, а сега и БТВ щяха да са жестоко орязани. Като никой чужденец не иска да дойде в България и да налива стотици милиони, идват нашите момчета, защото идеята им е не толкова да печелят от медиите, а да търгуват с влияние. Същото е положението и при Нова. Ако ГЕРБ се разпаднат, при тях ситуацията ще стане катастрофална. Затова очаквам безпрецедентни сблъсъци на медийната сцена в близките месеци.
Аватар
mita6ki
1000+
1000+

Мнениеот mita6ki » 05 Юни 2013, 19:04

Мале да знаете вчера как ме напъна. Тъкмо си гледах Нова и се бях намаал с плескавици и една бира със странен вкус и след 20мин като ме напъна и толко яко съм срал, че направо олекнах. Толкоя ко дрискане скоро не бях имал :D
Аватар
PatrioT
500+
500+

Мнениеот PatrioT » 05 Юни 2013, 23:10

хахахаха тва е най-малоумната "новина" която съм чел ! Нова е една от малкото обективни телеивизии на пазара от националните (заедно с БНТ), останалите ТВ7- на мутрата Цветан Василев и "бизнеспартньора" му Пеевски и личния им слуга Николай Бареков, а другата ьтв слуша бившия служител на 5-то управление на ДС Красимир Гергов (няма да забравя заради не дадената субсидия от държавата демек от нашите данъци за прословутия голф турнир на агента гергов как Цолова яростно нападна в ефир бившия служебен министър на спорта Йовчев).
Съвет за Електронни Малоумници
Аватар
Xemyc
100+
100+

Мнениеот Xemyc » 05 Юни 2013, 23:44

@tv_maniac,
Ако една телевизия, предаване, човек защитава само една партия - за мене това е пристрастие. Ако само се плюе по някоя партия, то пак може да е пристрастие, но може и да е и умишлено. Ако днес се плюе по едни и се ближат за*ници по други, утре се плюят другите и се ближат първите, а в други ден пак се оплюват първите и защитават вторите - много ми мирише на - плащам ти за да опюеш който ти кажа. А ако телевизия или предаване днес осмива упаваляващите, които ти не харесваш, утре се смени властта и тази същата телевизия осмива новите управляващи, които ти вече харесваш - то проблема не е в телевизията, а по-скоро в твоите пристрастия :)

"Господарите " - най-малко може да се каже, че са пристрастни към партия. Те са единствените които се откопчиха от цензурата в ьтв и отидоха в Нова дори за по-малко пари. По-често осмиват управляващите просто поради факта, че който нищо не прави - не греши. А тяхното предаване е най-вече показване на грешките на другите. А тези които са на власт много по-често могат да сгрешат. Но наградата - скункс - са получавали и много други извън управляващите в дадения момент.
Последна промяна 1 на Xemyc, променена общо 5 пъти
Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Мнениеот UGLY_BOY » 05 Юни 2013, 23:48

tv_maniac написа:Носят се слухове, че Бойко Борисов е купил Нова телевизия чрез офшорка. Ако това е вярно, то това е най-голямото подрискване за тях, които минаваха за политически независими.

Някой да е гледал българска политически независима телевизия? Аз не.

PatrioT написа:хахахаха тва е най-малоумната "новина" която съм чел ! Нова е една от малкото обективни телеивизии на пазара от националните (заедно с БНТ)...

Или проявяваш наивитет, или и сам не си вярваш, като пишеш.
Аватар
Xemyc
100+
100+

Мнениеот Xemyc » 06 Юни 2013, 00:05

Винаги всяка медия е подвластна на някой. Ако е държавна - то тя е с пристрастия към управляващите в текущият момент - нормално - те им плащат заплатите. При БНТ се усеща, но обикновено много слабо и е прилично прикрито.

Ако е частна медията - зависи собственика на ТВ-то на кого симпатизира или кого не харесва. ьтв от край време симпатизира на една политическа сила и общо взето кога по-явно, кога по-скрито го показва. Ако сега изгледате една новинарска емисия на ТВ7 веднага ще разберете на кого симпатизира собственика им и кого силно не понася. А до преди няколко месеца беше на обратно? :o За Нова трудно може да се каже че са силно пристрастни към едни или други, или поне не се стига до там да си уволняват журналистите заради една неправилна реплика! Няма да коментирам ТВ като Скат или Алфа - за тях всичко е ясно!
tv_maniac
100+
100+

Мнениеот tv_maniac » 06 Юни 2013, 00:10

@Xemyc,

Защитата на дадена партия може да стане и чрез нападане на основния й конкурент. А това е и по-добрата стратегия, защото другата лесно бива усетена от "материала за манипулиране" (онези, които вярват, че въпросния човек или телевизия е безпристрастен/безпристрастна) и тогава става лошо за нашия некадърен манипулатор...
Колкото до описаната от теб смяна на мнението - така е, но само, ако се случи повече от веднъж и то по една и съща тема. Всеки греши и е човешко да осъзнаеш грешките си и да ги поправиш. Виж, няма как да поправяш грешките си веднъж на всеки 4 години (т.е. да минаваш в "другия отбор") без това да породи сериозни и основателни съмнения.
И да знаете, че сте ми много интересни - кой каза, че харесвам БСП или някой друг от управляващите? Двама души с един и същ неприятел могат индивидуално да плюят своя неприятел без значение, че те самите не са приятели или са в някакви близки отношения. Инфантилна философия е, че ако ревеш "Долу Бойко!", си бесепар, а ако викаш "Долу Станишев!", ти си гербер. Същото може да се приложи и за телевизите, понеже някои заблудени си мислят, че аз харесвам бТВ. Няма страшно! Все някога ще се научите! :D
Аватар
GIF
1000+
1000+

Мнениеот GIF » 06 Юни 2013, 08:56

Парите са в победителите. Журналстите (медиите) следват победителите.
Няма партии - има само кинти!
Колкото и да се правят на американци, с алчността и фукнята си селяндурите си остават селяндури.
Резултатът е тотално подрискване ! :D
Аватар
PatrioT
500+
500+

Мнениеот PatrioT » 06 Юни 2013, 19:25

Или проявяваш наивитет, или и сам не си вярваш, като пишеш.

мда явно сте забравили след разследване на НОВА кой депутат "разжалваха" - нека ви напомня Лъчезар Иванов. За Господарите помня неведнъж шеговити шаржове с Бойко Борисов и Цветанов (ако сте забравили шоуто на Иван и Андрей и шегите на Супер Бианка). Явно паметта ви е къса .
tv_maniac
100+
100+

Мнениеот tv_maniac » 07 Юни 2013, 00:16

Да, и аз ги помня. А да си виждал нова гадна шега с Бойко и Цветанов след онази със сурикатите? И не ми говори за картинката, в която показват Бойко като стриптизьор в костюм на пожарникар или полицай - това плюс възклицанията на репортерките не бяха неща, които биха повлияли негативно на репутацията му, а го изкарваха като голям мъжкар и мечтата на репортерките. Накратко - колко пъти "Господарите" ритнаха срещу ГЕРБ и Бойко откакто излезе новината за купуването на Нова? Номерът "вече не е на власт" не върви, защото Местан, Волен и Станишев си ги солеха редовно и по време на Бойко, а не те управляваха. За цялата телевизия няма да отговарям, защото не следя всяко едно предаване по нея, но това го гледам редовно и знам какво са излъчвали всеки един делник през тази година. Пък късата памет я остави на симпатизантите на някои определени партии. Но това не е за този форум! >:(
Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Мнениеот UGLY_BOY » 07 Юни 2013, 11:56

PatrioT написа:мда явно сте забравили след разследване на НОВА кой депутат "разжалваха" - нека ви напомня Лъчезар Иванов. За Господарите помня неведнъж шеговити шаржове с Бойко Борисов и Цветанов (ако сте забравили шоуто на Иван и Андрей и шегите на Супер Бианка). Явно паметта ви е къса .

След като нито проявяваш наивитет, нито сам не си вярваш, значи си тенденциозна страна, имаща интереси да защитава Нова. Относно разжалвания - колко поръчкови дела е имало и пак ще има!
rainov
500+
500+

Мнениеот rainov » 08 Юни 2013, 10:20

Люба Кулезич е ярък симпатизант на Герб, но има и баланс в медията, може би най-големите критики в тв в ефира срещу управлението на Герб бе в "Часът на Милен Цветков " и в предаването Диков, Кеворкян също е в медията, а при него няма цензурира, да не говорим че преди изборите се направиха разследвания със далаверите на Емил Димитров от Герб във Етрополе, имаше и скандали около разследвания с Лъчезар Иванов пак от Герб... БНТ към момента са безпристрастни. бТВ има голяма цензура и всичките им гледни точки всъщност е една и то на Гергов! За ТВ7 няма какво да коментирам, всеки ги разбра! Ако искам да се информирам гледам независимите телевизии- телевизията на MTG-NOVA TV или държавната- БНТ1
Аватар
radiomanbg
1000+
1000+

Мнениеот radiomanbg » 08 Юни 2013, 11:43

Абсолютно правилно мислиш, подкрепям мнението ти и съм стигнал до същия извод и на практика останаха тези що-готе независими медии, с едно изключение, че НОВА никога не критикува империята на Огнян Донев и Любо пъпката. Да сте виждали разследване по НОВА за скъпите лекарства?!
rainov
500+
500+

Мнениеот rainov » 08 Юни 2013, 11:50

Изображение
Аватар
PatrioT
500+
500+

Мнениеот PatrioT » 08 Юни 2013, 17:52

UGLY_BOY написа:
PatrioT написа:мда явно сте забравили след разследване на НОВА кой депутат "разжалваха" - нека ви напомня Лъчезар Иванов. За Господарите помня неведнъж шеговити шаржове с Бойко Борисов и Цветанов (ако сте забравили шоуто на Иван и Андрей и шегите на Супер Бианка). Явно паметта ви е къса .

След като нито проявяваш наивитет, нито сам не си вярваш, значи си тенденциозна страна, имаща интереси да защитава Нова. Относно разжалвания - колко поръчкови дела е имало и пак ще има!

Въобще не съм пристрастен или "тенденциозен", за ТВ7 писах там обективност НЯМА камо ли журналистическа независимост, тва е клоака обслужваща корпоративните интереси на Василев и Пеевски и ВТБ, ьтв са обективни само до определена степен (т.е. селективна обективност), когато се опре до нов9на или скандал засяга пряко корпоративния интерес на някои фигури около ьтв (включително и рекламодатели - ярък пример е МЗХ ) - да помниш какво казаха в ухото на Цонев преди месеци ? Съжалявам , но аз не мога да се сетя за прикриване на новина или скандал от страна на нова или бнт заради корпоративен интерес или желание да не се "засегне" рекламодател. Колкото и малко да гледам телевизия що се отнася до новини избирам или нова или бнт .Аз ти казвам фактите не си ги измислям , моля ако не си съгласен отговори ми с факти , не с обвинения ,че съм пристрастен (всъщност съм пристрастен , но в друг смисъл- "пристрастен" съм към обективната журналистика, която не и се казва "свише" какво да прави,показва и разследва ).
Да сте виждали разследване по НОВА за скъпите лекарства?!

Проблема е ,че доодите ни са ниски, а не лекарствата толкова скъпи, а конкретно за високата цена на лекарствата е виновна държавната намеса на пазара и регулациите .... А "разследването" на Гайтанджиева беше корпоративна разправия между Донев/Павлов и Василев/Пеевски.

Назад към