Нова ТВ също се изложи

Телевизиите в България - за телевизионните канали, кабелните мрежи, сателитните оператори, телевизионните кули, телевизионните звезди, сериали и шоу програми
tv_maniac
100+
100+

Re: Нова ТВ също се подриска

Мнениеот tv_maniac » 08 Юни 2013, 21:50

UGLY_BOY написа:
PatrioT написа:мда явно сте забравили след разследване на НОВА кой депутат "разжалваха" - нека ви напомня Лъчезар Иванов. За Господарите помня неведнъж шеговити шаржове с Бойко Борисов и Цветанов (ако сте забравили шоуто на Иван и Андрей и шегите на Супер Бианка). Явно паметта ви е къса .

След като нито проявяваш наивитет, нито сам не си вярваш, значи си тенденциозна страна, имаща интереси да защитава Нова. Относно разжалвания - колко поръчкови дела е имало и пак ще има!

Доказано тенденциозен е. Виж как ме игнорира, за да мери сили с теб! Хвърля обвинения за къса памет, а когато ги оборят, той се прави на разсеян. :D
Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Мнениеот UGLY_BOY » 09 Юни 2013, 00:22

@PatrioT,
Как си представяш, че телевизия, която не обслужва интересите на определени икономически кръгове, изобщо ще получи лиценз за ефирно излъчване в цялата страна?

tv_maniac написа:Доказано тенденциозен е.

Ти също не падаш по-долу. :D
Аватар
PatrioT
500+
500+

Мнениеот PatrioT » 09 Юни 2013, 21:03

Как си представяш, че телевизия, която не обслужва интересите на определени икономически кръгове, изобщо ще получи лиценз за ефирно излъчване в цялата страна?

НОВА получи националния си лиценз при предните си собственици ....А сега да не кажете ,че вчерашното интервю на Найденов при Диков Бойко си го е поръчал сам .... :D :D :D
Съвет за Електронни Малоумници
Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Мнениеот UGLY_BOY » 10 Юни 2013, 11:10

Ако това интервю бе проведено по друга телевизия, веднага щеше да кажеш, че е поръчково, но понеже е по Нова, няма как да е, нали? :D
Аватар
PatrioT
500+
500+

Мнениеот PatrioT » 11 Юни 2013, 23:04

ако , ако .... няма как да отговоря на теоретичен въпрос за предполагаемият ми отговор .... ??? . но
впрочем именно скандала с Найденов скромно бе отразен от ьтв щото МЗХ бе щедър рекламодател в няколко телевизии....
Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Мнениеот UGLY_BOY » 12 Юни 2013, 13:17

Е, хайде сега. Когато bTV се олеят, мирише, а когато Нова се олеят, не мирише, нали? Стига тенденциозности. Разбирам, че Нова може да са ти работодатели, но едва ли следят какво пишеш из форумите. И, въобще, това, че един олигарх ти дава пари, не означава, че трябва да му въртиш мили очи и да се солидаризираш с него. Вършиш си работата, взимаш си парите и толкоз. Едва ли ти се дават пари, за да сипеш суперлативи по нечеий адрес.
tv_maniac
100+
100+

Мнениеот tv_maniac » 12 Юни 2013, 18:39

@PatrioT,

Какво ти костваше да отговориш? Просто си представяш съответната ситуация и казваш какво би казал. Спокойно, не е необходимо да го правиш, защото знаем отговора. И тук не говорим за бТВ, а за Нова - виж заглавието на темата. Да ти го казвам ли винаги, когато отклониш нарочно или случайно темата в друга посока? :)
Преди два дни "Господарите" направиха подробен преглед на отношенията между Бареков и Бойко Борисов през годините, който очевидно целеше да се подиграят на Г-н Целият ресурс на СНН. Кого ли го устройва това? Напоследък те и Слави Трифонов все по-често се занимават с политика. При Слави тази тенденция не е чак толкова нова, но "Господарите" се самозабравиха тази година и решиха, че журналистите не са им достатъчни и трябва да бистрят политика и да ни обясняват кой е лош и кой - добър, за да не се объркаме и да повярваме на грешния политик. Но това е случайно съвпадение, защото предаванията на Нова са чисти като девици, нали?
Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Мнениеот UGLY_BOY » 13 Юни 2013, 11:31

Слави отдавна се занимава с политика, но сега манипулира все повече и повече. И го прави елементарно, защото стилът му винаги е бил елементарен. Но Бай Ганьо му се връзва, какво да се прави?
Аватар
PatrioT
500+
500+

Мнениеот PatrioT » 13 Юни 2013, 20:55

UGLY_BOY написа:Е, хайде сега. Когато bTV се олеят, мирише, а когато Нова се олеят, не мирише, нали? Стига тенденциозности. Разбирам, че Нова може да са ти работодатели, но едва ли следят какво пишеш из форумите. И, въобще, това, че един олигарх ти дава пари, не означава, че трябва да му въртиш мили очи и да се солидаризираш с него. Вършиш си работата, взимаш си парите и толкоз. Едва ли ти се дават пари, за да сипеш суперлативи по нечеий адрес.

Никоя телевизия не ми е работодател или камо ли каквито и да е било взаимоотношения да имам с такава (апропо работата ми е толкова далечна от телевизията каквато е и между земята, и небето).
Пиша това, което мисля и съм си съставил мнение като обикновен зрител . Но с едно съм съгласен с теб
Слави отдавна се занимава с политика, но сега манипулира все повече и повече. И го прави елементарно, защото стилът му винаги е бил елементарен. Но Бай Ганьо му се връзва, какво да се прави?

От години схемата на Слави е следната - в ркая на мандата на управляващата партия той почва да ги плюе и иронизира , и фаворизира задаващата се нова власт в лицето на опозицията , после в края на мандата на тази бивша опозиция почва да плюе и тях и почва хвалби за другите идващи .... А "анализаторите " които Дългия канеше преди предсрочните изброи бяха жалки - Кънчо , Райчев и други боклуци. Предаването на Трифонов стана от не гледаемо в посредствено , гротескно , помийно и пълно с политическа пропаганда !
Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Мнениеот UGLY_BOY » 14 Юни 2013, 11:34

PatrioT написа:Никоя телевизия не ми е работодател или камо ли каквито и да е било взаимоотношения да имам с такава (апропо работата ми е толкова далечна от телевизията каквато е и между земята, и небето).
Пиша това, което мисля и съм си съставил мнение като обикновен зрител .

След като и аз, и ти сме обикновени зрители, мисля, че не трябва да се заблуждаваме относно това дали има плуралистични новини в Нова или където и да било. Навсякъде е отвратителна манджа, затова не бих защитавал никой олигарх - собственик на медия. Просто си спестявам това да му правя безплатна реклама, докато той влага пари в медията си, за да ме манипулира.

PatrioT написа:От години схемата на Слави е следната - в ркая на мандата на управляващата партия той почва да ги плюе и иронизира , и фаворизира задаващата се нова власт в лицето на опозицията , после в края на мандата на тази бивша опозиция почва да плюе и тях и почва хвалби за другите идващи .... А "анализаторите " които Дългия канеше преди предсрочните изброи бяха жалки - Кънчо , Райчев и други боклуци. Предаването на Трифонов стана от не гледаемо в посредствено , гротескно , помийно и пълно с политическа пропаганда !

Абе, честно да ти кажа, Слави ругаеше правителството на ГЕРБ още доста преди края на мандата му. Но той си има причини за това. Често хората, свързани със службите, влизат в конфликт на интереси, защото като мине време, вчерашните приятели се скарват, тъй като всеки иска кокала само за себе си... и за никого другиго. Какво да се прави? Живеем в милиционерски заговор.
tv_maniac
100+
100+

Мнениеот tv_maniac » 14 Юни 2013, 23:38

UGLY_BOY написа:Абе, честно да ти кажа, Слави ругаеше правителството на ГЕРБ още доста преди края на мандата му. Но той си има причини за това. Често хората, свързани със службите, влизат в конфликт на интереси, защото като мине време, вчерашните приятели се скарват, тъй като всеки иска кокала само за себе си... и за никого другиго. Какво да се прави? Живеем в милиционерски заговор.

Когато някой казва истината, как да спориш?

П.С. Специално за нашия форумен Патриот - http://kostas.blog.bg/drugi/2013/06/08/levon-hamparcumian-armenskiia-prestypnik.1118237 Виж снимката и най-вече кои двама души са на нея освен този, за когото се отнася статията. И после се изненадвай, че напоследък "Господарите" са всичко друго, но не и обективни по темата "Политиците в България". "Трябва да спасяваме падналите поради некадърност и да ги върнем във властта, за да си докрадат и за няколкото месеца, които народът им спести!" - това е мотото на предаването от месец февруари тази година насам. :D
mishetyyy
Нов
Нов

Мнениеот mishetyyy » 15 Юни 2013, 00:25

Точно ти ли говориш за цензура... дето работодателите ти диктуват на водещите какво да не питат...
Някаква информация за Алексей Петров няма ли да изнесете? Как се развиват нещата напоследък покрай този индивид?
Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Мнениеот UGLY_BOY » 15 Юни 2013, 11:38

tv_maniac написа:Когато някой казва истината, как да спориш?

Знаеш много добре, че въпросът на дневен ред в България е не дали някой казва истината, а защо я казва. ;)
Аватар
PatrioT
500+
500+

Мнениеот PatrioT » 15 Юни 2013, 12:55

П.С. Специално за нашия форумен Патриот - http://kostas.blog.bg/drugi/2013/06/08/ ... ik.1118237 Виж снимката и най-вече кои двама души са на нея освен този, за когото се отнася статията. И после се изненадвай, че напоследък "Господарите" са всичко друго, но не и обективни по темата "Политиците в България". "Трябва да спасяваме падналите поради некадърност и да ги върнем във властта, за да си докрадат и за няколкото месеца, които народът им спести!" - това е мотото на предаването от месец февруари тази година насам

Този "блог" е най-обикновено "лайнохранилище" по-бетер и от кенеф , така че няма какво да коментирам .. Между другото ьтв отново "блесна" с "обективното си отразяване на събитията" в апогея на протеста снощи ьтв показваха Комиците ,а НОВА Черешката на тортата , а в обедната емисия на ьтв бяха ... протестите в Турция , язък явно биезнес-партньорите на Гергов - Кънчо Стойчев и Андрей Райчев си знаят работата .... АФЕРИМ !
Аватар
radiomanbg
1000+
1000+

Мнениеот radiomanbg » 15 Юни 2013, 13:09

То затова Нова прекъсваха четири пъти черешката, а БНТ непрекснато правиха включвания по времена По света и у нас и Панорама, за разлика от ьТВ, ТВ и Нюз 7 нито веднъж!!
tv_maniac
100+
100+

Мнениеот tv_maniac » 15 Юни 2013, 20:46

@PatrioT
Да, за втори път бягаш от неудобните теми с помощта на неубедителни извинения и не коментираш това, което не ти изнася като снимката на въпросния сайт. Обявявам на колегите в тази тема, че Патриот доказа колко греши за живота! По-нататъшни разговори с него биха били най-обикновено спорене с радиоточката.

@UGLY_BOY
Коментарът ми беше съгласие с удебелената част от изказването ти. А колкото до причината - какво значение има? Всеки човек има някакви предпочитания и цели в живота, но ако ги обвържем с поведението му трябва да не вярваме на никого дори да ни казва, че държавата ни граничи на изток с Черно море. Знаем ли го с какви намерения ни го казва? Мога да те успокоя, че умея да разсъждавам самостоятелно за живота в страната ни и не се ръководя от съветите на редколегията на Слави Трифонов при житейските си избори. Но е полезно някой да казва на Б.Б. и приближените им колко струват, защото се самозабравиха. Някъде хвърлят една четка боя и той идва с ножичката, за да реже лентата и да "открива". Той направил това, той направил онова... по негово време нямахме държава, а някакъв хибрид между монархия и диктатура съдейки по думите му. А ако въпросният отрезвител не е лизал долния край на гърба Бойков по-рано както Бареков, тогава как да го игнорираш и да го плюеш? Пък нека да го прави с някаква користна цел както всеки човек на света. Може да не го харесваш като човек, но делата му нямат нищо общо с това какъв човек е. Ако и делата му са като него, тогава вече го отписваме напълно. Но иначе е престъпление да пренебрегваме добрите дела, защото са дело на лоши хора.
Иначе трябва да търсим онзи, който казва истината от любов към истината и без задни намерения и скрити помисли? Тогава голямо търсене ще падне... Особено в страна като нашата!
Аватар
gadchet0-
100+
100+

Мнениеот gadchet0- » 16 Юни 2013, 00:29

@ tv_maniac
Аз до тук не видях нещо съществено като аргументи от твоя страна. По-скоро ми звучиш като "новина" от вестник "Шок" или "Уикенд" .. Което пък ме кара да си мисля, че по-скоро ти имаш нещо общо с някоя от онези "телевизии" ьтв и тв7.
От всичко видяно от последните два дни, мога да кажа че единствено Нова, БНТ и Канал 3 отразяват обективно (засега) протестите. Това е моето мнение просто като зрител. Та - дори и да са се подрискали, поне са се обърсали .. за разлика от други ;)
Роси
1000+
1000+

Мнениеот Роси » 16 Юни 2013, 12:08

Аз следя протестите основно по bTV е изобщо не смятам, че отразява необективно. Не си прав.
Виж за Канал 3 съм учуден, че си я сложил в списъка с телевизии. Това е едно радио с камера. По-удобно ми е да включа Дарик, отколкото да се кьоравя с подскачащ и некачествен образ или с тежкото дишане на някой зад микрофон и извън кадър.
tv_maniac
100+
100+

Мнениеот tv_maniac » 16 Юни 2013, 14:35

Да обобщя нещата за хора като теб, които не са ме разбрали и нямат силите да изчетат великите 4 страници на тази тема внимателно (дори съм удебелил част от важните неща, за да прочетеш поне тях, ако съобщението ми ти се стори твърде дълго):
1. След предполагаемата смяна на собствеността на Нова "Господарите на ефира" станаха подмазвачи от класа. Може и останалата част от Нова телевизия да е такава (за Милен Цветков това се знае отдавна), но не го заявявам със сигурност, защото нямам преки наблюдения, които да го потвърдят.
2. Никъде не съм казвал, че бТВ и ТВ7 са обективни. Демонстрираш типично едностранчиво мислене - щом не харесва Нова, значи е от бТВ. Ако ти не харесваш синия цвят, по същата логика трябва ли да те нарека комунист и цесекар? :D
3. От началото на темата имам няколко линка към новинарски сайтове, а по темата за "Бойко в Нова или слагачеството на Господарите" прилагам само неща, които са излъчени в предаването им. Изключение е първоначалната новина за покупката на медията, която беше от новинарски сайт. Можеш да провериш споменатите от мен неща в Нова Плей или във ВиБокс7 - където ти се иска! Щом това е несъществено, то кое е съществено по темата - Магърдич Халваджиян да излезе пред камера и лично да признае, че от известно време слугува на Б.Б.?
4. Ти виждал ли си програмната схема на бТВ и ТВ7? А знаеш ли какви меко казано неадекватни репортери все още работят в двете телевизии? Бареков няма да го коментирам, защото псуването във форума едва ли е разрешено. Ако работех при тези идиоти, това щеше да е обида за мен, но голяма чест за тях, защото щях да им вдигна средното IQ осезаемо.
5. Причината да не плюя постоянно бТВ и ТВ7 е, че вече достатъчно народ ги плюе тук и извън форума като пренебрегва такива като Нова, които също не са чисти. Но ако това ти е толкова необходимо, за да разбереш правилно мнението ми - бТВ и ТВ7 не струват! бТВ и ТВ7 са абсолютни боклуци! Бареков е най-големия клоун на света и "капут" му беше малко! "Лице в лице" е пародия на предаване, което се излъчва по пародия на телевизия! Сега можеш да си спокоен, че "евентуалните ми шефове" ще ме уволнят след подобно рушене на имиджа им. :D
Два въпроса към теб - виждал ли си предложенията на "Господари на ефира" за класацията "Господар на седмицата" от петък, 14.06.2013? По-ясно не можеха да го кажат при наличието на толкова други лапсуси и гафове, които да сложат в класацията си! Също така как обективното отразяване на протеста (тук няма да споря) срещу назначението на Пеевски и съответно Пламен Орешарски ги оневинява? Напълно нормално е Нова телевизия да го отрази по този начин, ако е на страната на Бойко. Истината ще се разбере от това как отразяват вредни за имиджа на Бойко новини. А и аз говоря за поне месец, а ти ми споменаваш само нещо от преди няколко дни. :D
Похвално е, че намериха време да се изгаврят с Бареков, но защо спестиха полагащото се и на Бойко Борисов? В последно време не пропускат да клъвнат Станишев, Сидеров и Местан, така че евентуалното оправдание "не се занимаваме с политици, а с ТВ водещи" отпада. В репортажа за Бареков чуваме Бойко да казва за журналиста (2008-ма година според техните надписи към видеото): "Не го харесвам, защото се мисли за всезнаещ, а няма всезнаещи хора." (цитирам по памет) Същият този Бойко през настоящата година заяви по повод евентуален експертен кабинет на ГЕРБ: "Аз ще бъда в кабинета, защото съм експерт по всичко." (чул съм го лично да го казва, а не съм го прочел в някой сайт, ако ще спорите) Е, как никой не е всезнаещ, а той бил експерт по всичко, т.е. всезнаещ? Но "Господарите" не пропуснаха да покажат в петъчното предаване как депутатите посрещат Бойко с ръкопляскане и после да намекнат, че той е забавлявал колегите си преди да започне заседанието, като последователно го сравниха с Павароти и Джей Лено. По-рано тази седмица пък показваха как журналисти от други медии са се залепили за него като пощенски марки и го следват неотлъчно. Кажи сега как да вярваш на предаването и респективно на телевизията, която е допуснала такова откровено манипулативно предаване? Иначе преди няколко месеца "Господарите" не беше същото предаване - бяха критични към когото трябва и не прекаляваха с политиката. Промяната стана неотдавна.
Роси
1000+
1000+

Мнениеот Роси » 16 Юни 2013, 21:00

Би било интересно да треснат един скункс на Орешарски, да видим.

Назад към