Цифрова ТВ(DVB-T MPEG4) в северна България

Телевизиите в България - за телевизионните канали, кабелните мрежи, сателитните оператори, телевизионните кули, телевизионните звезди, сериали и шоу програми
stonesour
Нов
Нов

Re: Цифрова ТВ(DVB-T MPEG4) в северна България

Мнениеот stonesour » 21 Окт 2013, 19:33

филипов, gsm клетки трябва да са. вилата ми е на рупци, под полатен, малко по-надолу от чешмата се пада, в посока гложене. едната клетка е буквално на баира над мен. ако беше предавател, ехеее ...
антената на вилата ми е монтирана на метален прът на височина 5 метра над плочата на тавана, посока стария ретранслатор (ябланица) и не съм си и помислял да се катеря по ската и да пробвам да я местя или обръщам вертикално. хваща си 41 и 57 к.
при първия опит да хвана сигнал тествах с друга антена, която въртях под покрива вертикално и сигнал на 51-ви канал не излезе, ама телевизора ми беше два етажа надолу и очаквах сигнала да е силен - звук с картина. предстои да пробвам пак. тоя път ще кача телевизора с приемник на тавана и ще си поиграя с по-прецизна настройка, трябва да излезе ...

в селото го подкарах по същия начин с телевизор на тавана, хубава стойка и фино местене на антената. малко е слабичък сигнала на 51 канал и насича, но все пак и там съм под покрив.
излезе с тази антена - http://www.synaps.tv/?q=product&id=35, вертикално ориентирана.

ще взема още една такава и ще боря работата и на вилата, ако не застуди идните седмици.
Аватар
Филипов
Нов
Нов

Мнениеот Филипов » 21 Окт 2013, 21:09

Нещо ми се струва че антената и/или кабелът ти не става. Вземи пробвай

http://eshop.bg/eshop3/phps/addord.php?myid=796830

Изображение

Тази гарантирано работи в такива дупки, в които не стават никакви турско - китайски произведения. Като Николаево и Къртожабене из нашия регион. Можеш да пробваш и модел без усилвател, струват по-евтино. И сложи хубав кабел, виж какво ползват кабелните.
Аватар
GIF
1000+
1000+

Мнениеот GIF » 23 Окт 2013, 15:28

@ Филипов,
Тази антена е от 6 до 60 канал и е за хоризонтална поляризация.
Продават ли се подобни външни широколентови антена тип скара само за дециметров обхват и вертикална поляризация ?
Аватар
Stani
1000+
1000+

Мнениеот Stani » 24 Окт 2013, 09:43

Щом антената е до 60 канал,ако и трите мукса в твоят раион излъчват под 60 канал,можеш да я плолзваш,само трябва да я завъртиш вертикално,което предполагам не е трудно за изпълнение.
Аватар
Филипов
Нов
Нов

Мнениеот Филипов » 24 Окт 2013, 10:28

Да, не е проблем да се завърти за другата поляризация. Така си пише каналите вв описанието защото така се ползваха по OIRT. Но усилването в UHF е доста по-голямо. което е и целта на занятието. Все пак само в кабела на 700-750 МХз ще губиш поне 10dB.

Масовите логопериодични са с малко усилване и са правени за силни отразени сигнали из градските панелки.
Аватар
plamen74
Нов
Нов

Мнениеот plamen74 » 03 Ное 2013, 22:10

@stonesour радвай се, че имаш сигнал в Гложене, че тия дето са в Черни Вит, Дивчовото и Зеленика май никога няма да ги огрее цифровизацията (даже и от Ботев нанайси сигнал)!
Изображение
EDISION Miniplus Highspeed COMBO & Ferguson Ariva 252Combo
Аватар
Филипов
Нов
Нов

Мнениеот Филипов » 26 Ное 2013, 18:12

Да допълня и предавателите за район Ловеч:

Ловеч
    Троян
    Ряховците
    Априлци
    Дълбок дол
    Калейца
    Балканец
    Крошуна
    Пресяка
    Орешак
    Малиново

Тетевен - 2 броя
    Гложене
    Торос
    Български извор
    Галата
    Кирчево
    Лесидрен

Ябланица
    Червен бряг
    Луковит
    Правец
    Струпец
    Боженица
    Новачене
    Етрополе
Аватар
Vass
100+
100+

Мнениеот Vass » 26 Ное 2013, 23:15

Филипов написа:Да допълня и предавателите за район Ловеч:
Правец
Струпец
Боженица
Новачене
Етрополе[/list]

Здравейте г-н Филипов!
Случайно да знаете мощностите на тези релейки !
Благодаря предварително ! 8)
Аватар
Филипов
Нов
Нов

Мнениеот Филипов » 27 Ное 2013, 01:44

Не са релейки, а предаватели.
Вече писах че повечето селски са 30-50W. И ти е отговорено в другата тема
Frankie написа:
Vass написа:Случайно да знаете мощноста на Правец и Роман(Струпец)?

И двата са по 100W.

Мен лично не ме интересуват мощности.

И да им отправя поздрави на лаладжиите от КРС че имало само 1800 човека в България без ефирна телевизия.
Тази вечер лично пробвах с антена в с. Беглеж. Както се очакваше, няма и помен от какъвто и да е сигнал. Сигурен съм че е абсолютно същото положение и в околните села - Горталово, Бежаново, Ъглен. И почти сигурен за поне половината Садовец. В него преди е имало аналогов ретранслатор, докато другите никога не са имали и преди е било кофти. От снежинки до нищо. Сигурно има и още от "зоната на здрача".

Малко официални данни: http://www.grao.bg/tna/tab02.txt
По настоящ адрес брой жители за цитираните села:
Садовец: 2198
Беглеж 796
Бежаново 1447
Горталово 198
Ъглен 91
Последна промяна 1 на Филипов, променена общо 27 пъти
Аватар
Vass
100+
100+

Мнениеот Vass » 27 Ное 2013, 12:29

Задай въпрос в немски форум, за да ти отговорят 8)
Задай въпрос в руски форум, за да ти задат уточняващи въпроси. ::)
Задай въпрос в български форум за да ти покажат колко си тъп.... :(
Поздрави на всички цифромани :Drunk :Drunk :Drunk
Аватар
Филипов
Нов
Нов

Мнениеот Филипов » 27 Ное 2013, 13:36

Не знам във връзка с какво е поста ти.

За релейките - образователно четиво. Wikipedia
За другото ти е отговорено. И се замисли има ли някой освен мен да е написал някаква конкретна информация?

Интересно ми е stonesour гледа ли вече нещо в Гложене? След като официално има обект там. Сложил съм снимки, на единия в Тетевен също.
Аватар
Vass
100+
100+

Мнениеот Vass » 24 Дек 2013, 20:25

Здравейте !
Може ли някой от района на кулата в Правец да потвърди дали 51 и най-вече 57 канал работят нормално. При мен 51 работи (сила 65%/качество 85%) и изчезва за кратко, докато 57, когато има сигнал, седи на 65% сила и 25% качество и естествено ни звук, ни стон. Апаратурката ли им се скапа на тия смешници незнам, ама нали гушнаха парите...... ::)
Весели Празници !
Аватар
plamen74
Нов
Нов

Мнениеот plamen74 » 25 Дек 2013, 13:19

Vass написа:Здравейте !
Може ли някой от района на кулата в Правец да потвърди дали 51 и най-вече 57 канал работят нормално. При мен 51 работи (сила 65%/качество 85%) и изчезва за кратко, докато 57, когато има сигнал, седи на 65% сила и 25% качество и естествено ни звук, ни стон. Апаратурката ли им се скапа на тия смешници незнам, ама нали гушнаха парите...... ::)
Весели Празници !

То абсурда с тая криворазбрана цифровизация е пълен! Не се чуди, че ти липсва сигнала. Няма 100%-во покритие и на самите градове, а какво да говорим за съседни по-малки населени места?! Пример ще дам с гр.Тетевен - пресечена местност с места без покритие! Прилагам снимка от Google Earth в която съм отбелязал как точно е покритието в самия град:
Изображение
В червено съм оградил колко реално е покритието, като в дясно има в червената зона оградено в тъмно синьо, където сигнала въпреки пряката видимост (около 3,5-4 километра въздушно) от ретранслатора сигнала е на принципа тука има тука нема т.е. варира от 70% до под 30% при което почва едно насичане, което няма спиране)! След тези зони в дясно има една в светло зелено (почти жълто) където сигнала е много слаб, но въпреки това се лови - около 45-50% въпреки, че пак се губи от време на време. А още по-вдясно от тях е местността (води се квартал дори) "Скрибътна" където е оградено в светло синьо - там е пълен абсурд да се улови сигнал дори и с Yagi антена + усилвател, а е квартал на града?! Тези тестове са правени не само от мен, а и от жителите на тези места! Просто е абсурдно да се говори, че има покритие дори и в градовете! А какво да говорим за съседните на гр.Тетевен населени места - особено за с.Черни Вит, с.Дивчовото и махала Зеленика, които въпреки, че попадат в линията на сигнала за който се твърди, че е излъчван от вр.Ботев в посока Плевен (Остров) пак няма никакъв сигнал! Прав ще излезе Пънки, когато каза, че България вече не съществува и ще трябва да я преименуваме на Абсурдистан!!!
Изображение
Аватар
Филипов
Нов
Нов

Мнениеот Филипов » 25 Дек 2013, 18:13

Ти се радвай че в Тетевен има цели 2 предавателя (другият е на някакво общежитие), а и върху болницата има някакви антени. Не знам друго градче да има толкова покритие.

Разходи се малко по-нататък до Рибарица да видиш как е - от цели 2 аналогови няма цифров.

А и сума ти села там официално нямат - Градешница, Голям и Малък Извор, Черни вит, Дивчовото и т.н.

Между другото Pacostar са докарали поне няколко нови вида антени.

На мен лично ми направиха впечатление AP1345

Има усилвателче вътре в профила до F - конектора. На тези високи честоти ще компенсира затихването в кабела, че и нещо отгоре ще даде.
Аватар
Vass
100+
100+

Мнениеот Vass » 26 Дек 2013, 09:20

plamen74 написа:[То абсурда с тая криворазбрана цифровизация е пълен! Не се чуди, че ти липсва сигнала. Няма 100%-во покритие и на самите градове, а какво да говорим за съседни по-малки населени места?!

Честита Коледа на всички!
Проблема в случая е, че тези канали(51 и 57) работеха доскоро почти без забележки(изключваха от няколко секунди до 20мин.) един два пъти дневно.
Тъй като не живея там постоянно, а ходя там само събота и неделя, реших че е нещо временно и доуправят настройките.
Сега обаче бях преди Коледа няколко дни, нещата са се променили коренно.
51 работи,спира за кратко и пак тръгва(65/85), докато 57 е сила/качество 0/0 или 65/25, когато има сигнал.
Явно проблема е в излъчвателя...незнам,не съм специалист. 41к си работи перфектно(72/97)-ЗАСЕГА!
Весели Празници ! :Drunk
Аватар
plamen74
Нов
Нов

Мнениеот plamen74 » 26 Дек 2013, 12:02

Филипов написа:Ти се радвай че в Тетевен има цели 2 предавателя (другият е на някакво общежитие), а и върху болницата има някакви антени. Не знам друго градче да има толкова покритие.

Разходи се малко по-нататък до Рибарица да видиш как е - от цели 2 аналогови няма цифров.

А и сума ти села там официално нямат - Градешница, Голям и Малък Извор, Черни вит, Дивчовото и т.н.

Между другото Pacostar са докарали поне няколко нови вида антени.

На мен лично ми направиха впечатление AP1345

Има усилвателче вътре в профила до F - конектора. На тези високи честоти ще компенсира затихването в кабела, че и нещо отгоре ще даде.

Е ти ако на това му викаш покритие... нямам думи просто! Двата най-крайни квартала нямат никакъв сигнал (не само Скрибътна, а и кв.Полатен), че и още един, който е почти в центъра на града в най-горната си част е с прекъсващ слаб сигнал, та какво да говорим за останалите населени места около града (няма нужда отново да ги споменаваме - вече се знае кои са)! Единия тест е с Yagi антена + усилвател, която е в пъти по-мощна от показаната от теб PacoStar (Yagi-то е поне 3-4 пъти по-дълга и с много повече елементи)! За сега "Цифровизация" реално няма, каквото и да си говорим! ;)
Изображение
Аватар
Филипов
Нов
Нов

Мнениеот Филипов » 29 Май 2014, 10:19

Тази седмица наминах към вилата в троянския балкан.

Пряка оптична видимост към 2 предавателя - вр. Ботев на 10-12 км и с Патрешко на 1 км. С проста жичка, с която в Плевен работи - почти нищо. С тези малките антенки от комплектите - на границата, на моменти засича.

Не знам кой от двата надделява, но май нещо синхронизацията куца. А вече цяла година уж с това се мъчат и напасват.
ruul
Нов
Нов

Мнениеот ruul » 13 Юни 2014, 11:28

Здравейте,

След като пуснахме успешно цифрова телевизия на бабата, която живее в Левски, и от септември-октомври всичко беше наред. Бабата гледаше сапунките, не мрънкаше, нещо се случи. От седмица нормално работи само мултиплекса с каналите на БНТ - даже са перфектни. Останалите насичат, при прекрасно време - просто си насичат, но не е някакво временно за секунди, по половин час няма картина.

След като БНТ си върви на пушка, мисля че нямам проблем с антената, кабела или телевизора. Та се зачудих профилактика ли правят някаква, ли са си оставили ръцете?
Аватар
misho36
500+
500+

Мнениеот misho36 » 13 Юни 2014, 11:39

ruul,можеш спокойно да се опиташ да се обадиш на телефоните за връзка с НУРТС(собственици на частния мултиплекс)Доколкото виждам сигнала за гр.Левски идва от гр.Плевен(за уточнение,когато те питат откъде приемаш сигнала)

НУРТС
Гр. София, бул. „П. Яворов” N2
ПК 1164
e-mail: office@nurts.bg
Тел.: 02 806 93 00
Факс: 02 806 93 09
ruul
Нов
Нов

Мнениеот ruul » 13 Юни 2014, 12:29

misho36 написа:ruul,можеш спокойно да се опиташ да се обадиш на телефоните за връзка с НУРТС(собственици на частния мултиплекс)Доколкото виждам сигнала за гр.Левски идва от гр.Плевен(за уточнение,когато те питат откъде приемаш сигнала)

НУРТС
Гр. София, бул. „П. Яворов” N2
ПК 1164
e-mail: office@nurts.bg
Тел.: 02 806 93 00
Факс: 02 806 93 09

Мерси, сигнала трябва да е от Ловеч, Левски е еднакво далеч и от двете. Място на антената е такова, че няма никакъв изглед към Плевен, посока Плевен има огромен блок, община и самата къща и една безумна постройка в двора. Пък и май Ловеч все пак е по на близко. Няма как антената да се качи върху покрива затова я сложих там където си беше и за аналоговата. 7-8 метра височина на един гараж. Най-тъпото е, че там винаги сигнала е бил много зле и всички са с кабелна телевизия, няма къде човек да провери има ли др със същите проблеми. Но след като няколко месеца всичко беше наред мисля, че не е това проблема. Живота ми щеше да е по лесен, но бабата отказва платена телевизия :Bounce

Назад към