Цифрова ТВ(DVB-T MPEG4) в северна България

Телевизиите в България - за телевизионните канали, кабелните мрежи, сателитните оператори, телевизионните кули, телевизионните звезди, сериали и шоу програми
Аватар
palman
1000+
1000+

Re: Цифрова ТВ(DVB-T MPEG4) в северозападна България

Мнениеот palman » 18 Авг 2013, 20:38

Как стана тоя номер .Я пусни видео на форума!От къде излъчва 57 канал или мукс.ПР 123 и т н ги няма от 1 месец .Да не си хванал нещо чуждо! Приемник с т 2 не регистрира наши мухове.Да не си хванал турци или руси украинци!!!!Дай видео!!!! и антената каква е -поляризация!
Аватар
popovp
1000+
1000+

Re: Цифрова ТВ(DVB-T MPEG4) в северна България

Мнениеот popovp » 19 Авг 2013, 09:44

Ако става въпрос за Тетевен - турски, украински, руски - невъзможно.
Турците засега имат тест само на 31 канал(Анкара). Украински муксове излизат понякога по черноморието, но навътре в страната поради релефа - невъзможно, аналогично и за руски канали отчитайки и разстоянието.
Program1-4 излизаха временно във Варна на 29к(все-още ми стоят в списъка на ТВ-то), но сега не излизат при сканиране.
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 19 Авг 2013, 10:14

Възможно е приемника да ги вижда не активните канали който реално предават следното като индикация
VIDEO PID :0 AUDIO PID:0 PCR :8190 LCN5,6,7,8 и е естествено да ги изкара.. но Телевизорите и повечето примници гледат Видео и Аудио дали имат нещо и тогава го показва :) :)
ruul
Нов
Нов

Мнениеот ruul » 28 Авг 2013, 21:32

Здравейте,

Аз на 24 и 25 имах близка среща с липсата на телевизия /нито аналогова нито цифрова/ в град Левски. Реших да взема нов телевизор на бабата, взех и една антена стайна с усилвател с която много хубаво си хващах в София / да я пробвам, нямах очаквания от нея/.

Та аз телевизора и антената стигнахме до бабата, която от 15 дена няма телевизия и почнах да търся сигнал. Никой, има 2 антени външни - които до преди 15 дена хващаха поносимо БТВ. След неуспешните опити на 24-ти, купих нови кабел за старите антени и нищо. Накрая намерих местен, които гледа ефирна телевизия, но се оказа че и той няма сигнал. Споделиха приятели, че и в Българене няма. От време на време се показваше цифров сигнал, но изчезваше супер бързо и много слаб. Говорих с много възпитано момиче от инфо телефона за драмата около цифровата телевизия, която много любезно ми обясни, че нищо не знае, нищо не разбира и няма как да ми помогне. Аз просто питах имали въобще сигнал, че да го търся.

На шега пак пуснах телевизора със стайната антена и хванах аналогова Нова ТВ. Тук трябва да отбележа, че от години се се пробвам да пусна Нова на бабата. Последно пробвах на пролет и нямаше сигнал.

Повечето хора в града са на кабелна, но е монопол бабата неще да дава пари - нито приема аз да я платя. Пък и те наистина са нагли 16 лв за 40 канала, от които 10 чалга.

Гледах на картата, Ловеч и Плевен са горе долу еднакво далеч по права линия, но ми се струва че посока Ловеч "хоризонта" е по чист, кулата в Ловеч е по-високо. Видях, че има предавател на ТВ7 в с. Червена, но ТВ7 също никога не съм хващала там.

Рано или късно ще пуснат сигнала, но аз съм си наумила да купя хубава антена и да приключа с драмата. Проблема ми е там, че аз не разбирам от антени. За антена мога да отделя 60 до 100-120 лева - мир да има и повече ще дам, бабата да си гледа новините цифрови :). Пък и идва зима, бабите през зимата там спират социалните контакти, ептем ще изкука и без телевизия.

Ще се радвам ако ми препоръчате хубава външна антена - колкото по-лесна за монтиране толкова по-добре.
newto
1000+
1000+

Мнениеот newto » 28 Авг 2013, 21:55

ruul написа:Здравейте,

Аз на 24 и 25 имах близка среща с липсата на телевизия /нито аналогова нито цифрова/ в град Левски. Реших да взема нов телевизор на бабата, взех и една антена стайна с усилвател с която много хубаво си хващах в София / да я пробвам, нямах очаквания от нея/.

Нямаше сигнал за няколко дни от връх Ботев, заради промяна на поляризацията на антените от предавателната станция там. Затова не сте хванали сигнал. Днес пробвали ли сте да потърсите аналогов сигнал? Вече би трябвало да има аналогов ТВ сигнал в това населено място, защото монтажните работи по кулата приключиха на 27-ми август.. Ако все още ползвате стайна антена, вече тя трябва да е разположена вертикално(пръчките й да са перпендикулярно на пода). Ето от този списък може да видите кои канали се приемат в град Левски аналогово и на кои честоти: http://www.predavatel.com/bg/8/levski Там би трябвало да се приема и цифров сигнал. Между другото каква е точната марка на телевизора, с който се опитвате да приемете цифров сигнал в град Левски? Защото е възможно, ако е нов с MPEG-4 тунер, можете и цифров сигнал да приемате с него.
ruul
Нов
Нов

Мнениеот ruul » 28 Авг 2013, 22:55

Нов TELEFUNKEN 22970FL и си е с мп4 тунер - затова го взех - колкото по просто, толкова по добре за бабата. Пробвах го в къщи и 2 седмици гледах цифрова телевизия, но от нас се вижда Копитото по права линия. Самият телевизор е прекрасен за целта - баба гледа. Шокирах се че нищо не се хваща на външните антени, а вътрешна хванах при това Нова, която никога не се е хващала там с каквото и да е антена. Със стайната антена прихващах цифров сигнал на двора, един път 41 с много лошо качество, после се губи и няколко пъти 51 и 57, които също изчезваха - мисля че 51 беше най-добре, но изчезна и той след 15-20 мин. Така и не ги хванах 3-те на веднъж пък и да стават за гледане - с нито една от 3-те антени, които ми бяха под ръка. Местих ги антените, катерих се по гаражи, асми и терасата на съседа. Като се оплакаха и други, че нищо не хващат а до преди 15 дена не са имали проблеми, реших че не съм аз лудата и просто ще трябва да изчакам.

Щом е приключил ремонта, ще се опитам да намеря някой да отиде до бабата да се пробва пак.

Както и да е, тия старите антени са пътници - трудни са за монтиране счупени са капачките там където се връзва кабела, като вали картина има звук не - въобще ще си трябва нова външна антена. Гледах тази като модел http://www.vga-sat.com/e-shop/?192,%C5% ... at-uhf-100 какво ще кажете за нея? Вътрешната която в момента хваща Нова е Phlips с усилвател, забравих модела.
newto
1000+
1000+

Мнениеот newto » 28 Авг 2013, 23:06

За съжаление не мога да ви помогна. Най-добре изчакайте някой друг, по-запознат от този форум да изкаже мнението си кое ще бъде най-добре в случая.
До колкото знам е възможно скоро и на връх Ботев да започне цифрово излъчване. А приема, за който споменавате, че е некачествен, може би е от предавателя в Плевен и поради по-далечното разстояние да е слаб сигнала до град Левски, който сте приела. Ако заработи цифров сигнал от връх Ботев, би трябвало да нямате тогава проблеми с приема на цифров сигнал.
Но мисля, че е напълно подходяща антената за целта. Защото е пригодена точно за вертикална поляризация, с която се излъчва цифровия, а вече и аналоговия сигнал.
Аватар
nikitrz
100+
100+

Мнениеот nikitrz » 29 Авг 2013, 00:00

Вижте, аз не разбирам много от антени, но тази която сте посочили като пример е доста скъпа!
http://www.sattvshop.com/index.php?main_page=product_info&cPath=21_214&products_id=560
В този сайт абсолютно същата е на двойно по-ниска цена!
Нека някой ме поправи, ако антената,линк към която съм дал по-горе е по-лоша, но аз не виждам разлика освен в цената!Защо да се набутват хората, като може с двойно по-малко пари да свършат същата работа?
Според мен обаче не трябва да бързате да купувате антена, докато не се уверите, че предавателя работи!Аз например изчаках подмяната на предавателите(района, в които използвам цифрова телевизия е покрит със сигнал от Петрохан) и си купих най-евтината логопериодична антена на Paco Star, която уж е за райони със силен сигнал и в близост до предавателя.Купих я на шега колкото да пробвам, а сега с нея хващам сигнал от предавател отдалечен на над 40 километра и без да имам пряка видимост към него!
След като вашия район би трябвало да се обслужва от предавателя на връх Ботев, си мисля, че когато започне цифровото излъчване от там не би трябвало да имате проблем с приема дори с по-обикновена външна антена!
Все пак тук има хора, които наистина разбират от антени и ще е добре и те да се изкажат!
Дано съм ви бил полезен ;)
Последна промяна 1 на nikitrz, променена общо 29 пъти
Аватар
coolsat
Нов
Нов

Мнениеот coolsat » 29 Авг 2013, 00:11

nikitrz написа:Нека някой ме поправи, ако антената,линк към която съм дал по-горе е по-лоша, но аз не виждам разлика освен в цената!

Да тази е същата, тъкмо щях да пиша :)
ruul
Нов
Нов

Мнениеот ruul » 29 Авг 2013, 00:33

Аз затова се регистрирах тук, защото сама май няма да се оправя. Истината е че в Левски сигнала винаги си е бил кофти. Затова и сега трудно намерих някой да има все още антена, че да разбера има ли сигнал няма ли. Бабата си държи на нейното иска да гледа ефирна. То и аз съм на ефирна от години съм изключила кабелната, но тук всичко си се хваща. Така или иначе ще трябва да се купи антена искам да е хубава, ако може да ми спести мъки за напред. Така че колкото по голяма толкова по добре, освен къщата е под единствения баир в града от едната страна, от др страна 2 големи сгради + недостъпен покрив. Така че няма да мога да я кача на повече от 5-6 метра. Ако и така не стане, ще викна виваком, ще се мъчат те, да се катерят и хващат сигнали, а на бабата ще кажа че е специална антена ... и ще плащам сметката от тук - пък тя да си мисли че гледа ефирно :Д
Аватар
Воев
100+
100+

Мнениеот Воев » 30 Авг 2013, 00:29

В крайна сметка приема ли се цифрова ефирна телевизия добре във Вашия град и на локацията, на която сте, или още не се те проверила?
ruul
Нов
Нов

Мнениеот ruul » 30 Авг 2013, 12:16

Аз не живея там, ходя през 2 месеца. Когато се опитах да хвана се появяваха много слаби сигнали и изчезваха. Така и не хванах 3 мултиплекса на едно. Когато взех телевизора и го тествах в София, имаше няколко дена без цифрова - сигнала се губеше по същия начин - после пак си тръгна нормално. Сега точно върви поредната реклама по темата "При условие, че има цифрова ефирна телевизия във вашето населено място", явно са предвидили места където няма - явно и "смущения" са си направо без телевизия. Приятел се е пробвал да хване цифрова на друго място в града, където къщите са много ниски - но и той нищо не е хванал. Най смешното е, че хванах нова тв аналогова със стайна антена - там никога не се е хващала нова. Явно ще трябва да изчакам да мине поне 1.09. Но ще трябва да се купи и нова външна антена, ай хубав кабел - че сега са стари антени с евтин кабел.

Там има възрастни хора, на които са раздали хартийки за декодери и са ги пратили в Плевен. Всичко е по-българки. Билета до плевен и после такси до магазина излизат колкото декодера. Аз открих че магазина ще прави доставки за тия декодери, и светнах бабите да хванат някой да ги поръча на куп. Ама като няма сигнал... все тая. А от всичко, което съм чела - би трябвало цифрова да се хваща по-добре и по лесно - с по малко смущения от аналоговата. Там БТВ и БНТ се хващаха нормално - преди да почнат с цифровата. Тук във форума казаха, че от в. Ботев ако пуснат сигнал няма да има проблеми. Но май няма да има сигнал от там.

Тук идва момента за какво бяха 10 тъпи клипа за да рекламират + много печатни материали - адски много пари за реклама на нещо, което май пак не са го измислили как да го направят. Парите за тия 10 клипа + парите за ефирното им време щяха да сложат още един предавател някъде - поне по 30 бона са плащали на клип /това ако са им дали реална цена за тая работа/... за излъчване не мога да преценя не съм си играла да броя колко пъти на ден в кое време - но цените на мин. реклама ги има в сайтовете на телевизиите. Можеха да са 2 клипа, без най-бездарният ни актьор да бърше екрана - а просто да им се обясни на хората. Аз съм режисьор поне от това разбирам - проблема ми е каква антена да купя, че да хвана слабия сигнал от Плевен или Ловеч. Даже гледах на сателитна снимка къде точно да я бодна, така че да има видимост към Плевен и Ловеч едновременно.
Аватар
Воев
100+
100+

Мнениеот Воев » 30 Авг 2013, 12:22

Ако приемате аналогов сигнал от Ботев връх, то това означава, че цифровият също ще ви бъде пуснат оттам. Просто в региона цифровите излъчвания не са започнали... явно.
Аз съм едно малко перде
и ти, ако искаш, ела да сме две.
Така на прозореца ще стоим закачени,
за да закрием всички вътрешни проблеми.
ruul
Нов
Нов

Мнениеот ruul » 30 Авг 2013, 12:38

Еми и аз на това се надявам. Тези дни ще чакам, някой приятел да се прибира към града, да мине да пробва дали има някаква промяна.

п.с. Ядосах се в горния пост, ама взе да ми писва. То ми писна още от разговора с телефона за информация, аз я питам сигнал тук има ли, тя ми вика, че не знае - да звънна в понеделник, да пусне запитване, да ми каже на кой честоти да го търся.
Аватар
Воев
100+
100+

Мнениеот Воев » 30 Авг 2013, 21:59

Причината е, че няма никаква разлика между това да се обадите на този телефон за цифровизацията и да звъннете до кол центъра на мобилния си оператор, примерно. И в двата случая говорите със служител/служителка на ниско ниво, който/която е технически неграмотен/-на. Много рядко, и то с хиляда молби и увъртания от Ваша страна, можете да ги измолите да Ви пренасочат към някой по-компетентен от техническия отдел.
ruul
Нов
Нов

Мнениеот ruul » 30 Авг 2013, 23:00

Добра новина, бабата гледа цифрова ТВ!!! Има мир и сигнал. Днес е минал един приятел и е пробвал пак едната стара антена хванал сигнал. Има всички канали, без смущения.

Но драмата не е до тук. Бабата на братовчед ми му пратила ваучера, той да избере от тук декодер и сега като се прибира да мине през селото, което е по пътя преди Плевен да им пусне телевизия. Прочетох аз с ваучери в София работи еди кой си магазин, отивам с братовчеда избираме сикиндрика - на касата..."Ама с този номер ваучер може само в Плевен"... А за веригата в София, само един от магазините можел - и ние не го бяхме уцелили... Тия подробности обаче никъде не ги пише. Някак си е максимално сложно, да се откажат хората от тия пусти 60 лева.
Аватар
Воев
100+
100+

Мнениеот Воев » 31 Авг 2013, 18:38

ruul написа:Добра новина, бабата гледа цифрова ТВ!!! Има мир и сигнал. Днес е минал един приятел и е пробвал пак едната стара антена хванал сигнал. Има всички канали, без смущения.

Но драмата не е до тук. Бабата на братовчед ми му пратила ваучера, той да избере от тук декодер и сега като се прибира да мине през селото, което е по пътя преди Плевен да им пусне телевизия. Прочетох аз с ваучери в София работи еди кой си магазин, отивам с братовчеда избираме сикиндрика - на касата..."Ама с този номер ваучер може само в Плевен"... А за веригата в София, само един от магазините можел - и ние не го бяхме уцелили... Тия подробности обаче никъде не ги пише. Някак си е максимално сложно, да се откажат хората от тия пусти 60 лева.

Да, в различните региони на страната различни вериги магазини са спечелили конкурса за раздаване на цифрови приемници.
Иначе, ако селото се намира много близо до Плевен, може би приемате дигитален сигнал от плевенската телевизионна кула. Въпросът е, че след като антената Ви е стара, и кабелът към нея явно е стар, а и самата антена сигурно е с хоризонатлна поляризация, което означава, че ако нещо не е наред, при лошо време сигналът ще се пикселизира или ще изчезва.
Аз съм едно малко перде
и ти, ако искаш, ела да сме две.
Така на прозореца ще стоим закачени,
за да закрием всички вътрешни проблеми.
Аватар
cybercrackerbg
100+
100+

Мнениеот cybercrackerbg » 31 Авг 2013, 19:57

Воев написа:И в двата случая говорите със служител/служителка на ниско ниво, който/която е технически неграмотен/-на.

Какъв е смисъла от този телефон се чудя? Никой няма да отиде на място да помогне на хората, които са толкова объркани...
sena5
Нов
Нов

Няма цифров сигнал

Мнениеот sena5 » 03 Сеп 2013, 09:09

Няма цифров сигнал в с.Мусина, община Павликени, на 25 км от Велико Търново.
Непростимо е предимно възрастни хора да останат без телевизия поради цифровизацията на ефира. Би следвало да се провери дали навсякъде ома покритие на цифровия сигнал и после да се спира аналоговия.
Аватар
Воев
100+
100+

Re: Няма цифров сигнал

Мнениеот Воев » 03 Сеп 2013, 09:57

Напълно сте прав. Единствената мотивация на НУРТС да не спре аналоговия сигнал беше, че приемниците за цифрова телевизия все още не са раздадени на социалнослабите, а не че не се излъчва цифрова телевизия в някои региони. Но тъй като НУРТС е частна компания, собствениците ѝ разсъждават на пазарен принцип и не се чувстват отговорни по отношение на това, че оставят редица хора без сингал. Този акт може да се тълкува и като нарушаване на националните приоритети.

Назад към