Цифрова ТВ(DVB-T MPEG4) в североизточна България

Телевизиите в България - за телевизионните канали, кабелните мрежи, сателитните оператори, телевизионните кули, телевизионните звезди, сериали и шоу програми
Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Re: Цифрова ТВ(DVB-T MPEG4) в североизточна България

Мнениеот UGLY_BOY » 19 Юли 2013, 10:58

@ bobi_borissov,

Да, ЖОРО има цветущ език, но е запознат с олигополните интереси на собственика на мултиплексите. Както сами знаем, няма честен частник, има частник, регулиран от държавата. Тъй като въпросният частник е олигарх, държавата няма да упражнява никакъв контрол върху него. Ако той каже: "Не ми се занимава да си играя регионалните програми на БНТ2 да се излъчват на мултиплексите", или: "Нека КРС ми даде баснословна сума и тогава ще го направя", се сещаш какво става. Ще бъдем лишени от достъп до информация и ще гледаме само TV7. То това май е и целта.
Аватар
svilen4u
Нов
Нов

Мнениеот svilen4u » 23 Авг 2013, 12:19

В момента в Русе наблюдавам яко пикселизиране и прекъсване на аудио потока заедно с видеото на 698 а сигнала е 89
Аватар
coolsat
Нов
Нов

Мнениеот coolsat » 23 Авг 2013, 16:06

Към момента, няма проблем с мукс-а при мене..
gqg
Нов
Нов

Защо в нчалото хващах а сега не мога цифрова ефирна телевизи

Мнениеот gqg » 03 Окт 2013, 21:00

Здравейте! В поледно време прекарвам достъ време в с. СРЕДНЯ Шуменко. Още в нчалото когато пуснаха цифров еферен сигнал си купих декодер и ловях 8 програми. Използвах ъналогэва антена с осилвйтел. От време на време...черен екран. След една буря канал 1 почна да се приама черно бял на снежинки аналогэво а цифровшят сигнал съмсем изчезна. Анологэво ловях идеално БТВ и конол 7 конол 2 но снежшнки черно бял. Обърнох антенота вертикалн...пак няма цифров сигнал. Какво да правя и кого да питам? Може ли шзобщо тук да се хваща цифрова ефирна и как.
Аватар
techo_87
Нов
Нов

Re: Защо в нчалото хващах а сега не мога цифрова ефирна теле

Мнениеот techo_87 » 03 Окт 2013, 21:12

Според списъка с покритие има сигнал
Пробвай с друга антена тази може да се е повредила
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Роси
1000+
1000+

Мнениеот Роси » 03 Окт 2013, 23:51

По-скоро списъкът е фалшив!
Аватар
misho36
500+
500+

Мнениеот misho36 » 04 Окт 2013, 00:19

Забележете в графа "Покрито население в населено място".Общият брой на населеното място е различен от бройката,която е покрита т.е господинът може да е един от малкото,които остават в разликата между тези две числа.
Аватар
Frankie
Нов
Нов

Мнениеот Frankie » 04 Окт 2013, 09:07

Не може, защото човекът е приемал и след буря се е влошило приемането и на аналогова и на цифрова. Най-вероятно му се е повредила антената или кабела.
dj4eha
Нов
Нов

Мнениеот dj4eha » 07 Окт 2013, 20:04

аз съм от белослав не знам защо мутиплекс е няма сигнал тое ислъчва на 22 канал..само на него канал няма сигнал,само на 27 и 29 има сигнал,,но от време на време и на 29 се губише///.тоес само мутлиплекс 2 и 3 ми вървят но първият хич го няма..незнам защо а пише че стартира с една програма тоес 1
dj4eha
Нов
Нов

Мнениеот dj4eha » 08 Окт 2013, 20:07

няма ли някои да ми отговори ако е от моя район да ми пише защо мутилпк 1 няма сигнал а сев излъчва на 22 канал http://www.predavatel.com/bg/tv/bulgariaonair
dj4eha
Нов
Нов

Мнениеот dj4eha » 08 Окт 2013, 20:14

пише че ислъчва мутип;екс 1 но за жялост само него не..трабва да си оправят...нещата
http://www.predavatel.com/bg/6/beloslav
dj4eha
Нов
Нов

Мнениеот dj4eha » 16 Окт 2013, 23:57

в Белослав се приема програмите на мултиплекс 2 и 3 с вътрешна антена а програма на мултиплекс трябва външна тоест няма сигнал от предателя на мултиплекс1 в Белослав а само на предавателите на другите два мултиплекса с вътрешна антена 100% е сигнала на 2 и 3 мултиплекс а на първи хич няма сигнал..заради проблем си предавателя в белослав трябва да си купя външна антена да мога да гледа и програма на него мултиплекс да хвана сигнала от съседните кули..тоес от други предаватели ..
denyo
Нов
Нов

Мнениеот denyo » 17 Окт 2013, 22:47

Тази вечер случайно да ви накъсва мукса на ьТВ и ко във Варна? Щото Франгата ми е отсреща, пряка оптична видимост и 2-3 километра разстояние. Всеки път като завали ли ще е така? А в Девня някой да каже, дали от Разделна се излъчва нещо различно от BG On Air днес.
dj4eha
Нов
Нов

Мнениеот dj4eha » 20 Окт 2013, 17:47

аз имам видемост към нашата кула но само мутиплекс1 няма сигнал .ако има много в ниското идва...иначе другите два програмите вървят ноп стоп...от къща ми се вижда кулата даже и от улица също се вижда..предателите ...но не знам защо не са нагласили да се приема и три мултиплекса от там..а трябва да хващам програма от мултиплекс1 от Франгата или от предателя в разделна..ако излъчва изобщо сигнал на мултиплекса там..
denyo
Нов
Нов

Мнениеот denyo » 20 Окт 2013, 20:50

В Белослав, до колкото знам, ги има само 95%-овите мускове (държавния и тоя на БТВ, Нова и т.н.). Ако много искаш да гледаш "въздушната" телевизия, ти трябва насочена антена с голямо усилване и да пробваш от Разделна или от Франгата ще хванеш по-добре. Има ги на Разделна и трите, но надеждността нещо куса, то и във Варна муксовете се накъсаха да насичат... Симулкаста трябваше да е поне една година, за да могат не само хората да се освестят за декодери, ами и цифровизаторите да си изтестват техниката във всякакви климатични условия. Май баш зимата ще сърбаме цифровата попара покрай печките у дома. Може да се наложи от цифрова да минаваме на най-древната телевизия - гледане на огъня в огнището. В Разделна като паднаха двата мукса ги оправиха след около 24 часа. Ама поне бабите се "информираха" за икономиката от въздушната телевизия.
dj4eha
Нов
Нов

Мнениеот dj4eha » 21 Окт 2013, 20:30

ок в Костантиново имаш ли информация дали вървят и трите муксове..при мен мултипплес1 сигнал идва много ниско..и в всякаква вътрешна антена не няма сигнал..три зора го зампитх канал но мента няма сигнал само двата мултиплекс вървят с обикновена вътрешна тена тази която я продават в коплект с декодерът ..хванах с обикновена стана антена идва сигнал но много ниско и с тази антена само на 22 канал няма сигнал..иначе на 27 и 29 канал няма проблеми ..кога се очаква да пусна и други програми,,и останалите мултиплекси
denyo
Нов
Нов

Мнениеот denyo » 21 Окт 2013, 22:17

Хм, странно, гледам че въздушния мукс са го сложили тук
http://www.predavatel.com/bg/6/beloslav
че го има и на Белославския ретранслатор. Аз мисля, че го няма и за това не го хващаш. За Констатиново е малко сложно, щото се сместват сигналите от Варна и Девня. Някаква насочена антенка би свършила работа мисля. Обърни я към Франгата с перпендикулярни на земята елементи и може да се получи. Други програми скоро не се очакват, ако заради тях търсиш въздушния мукс, забрави. Телевизиите не искат да плащат да им се излъчват ефирно програмите, а искат на тях да им плащат кабелните и сателитни оператори. Нямат далавера да се излъчват ефирно. Тия допълнителните програми виж с колко кл**ми ги пуснаха и то с един час закъснение. То и в далечното бъдеще, след няколко години, няма да има повече от 16-20 безплатни програми в ефира. И ако са като тия дето сега добавиха, хич не ми и трябват на мен.
dj4eha
Нов
Нов

Мнениеот dj4eha » 22 Окт 2013, 20:52

знам че го дават че го има въздушния мулт при мен идва много ниско сигнал а с тази вътрешна антена само него не го лови...иначе разбрах че има сигнал..но не в права линия както при другите два мултиплекса са направени както беше при аналоговата а при мултиплекс1 не така..с една стайна антена коя имах преди...с нея се хвана сигнал но ми е чупена идва сигнала на една страна...и няма как да застопоря
denyo
Нов
Нов

Мнениеот denyo » 20 Ное 2013, 20:09

Ураааа, във Варна вече си имаме телетекст. Не че някой ще го чете, но все пак :)
Аватар
Atlantique
100+
100+

Мнениеот Atlantique » 20 Ное 2013, 23:47

Деньо, извинявам се че и в тази тема ще задам същия въпрос, но ми се струва че си технически компетентен, та сигурно знаеш:

Някой приема ли във Варна сигнала на телетекста с нормално визуализиране на кирилица? Ако приема нормално, с какъв декодер? :unknown
(защото повечето декодери продавани в България изглежда не поддържат кирилица в телетекст) ???
PhonoStar.com

Назад към