Цифрова ТВ(DVB-T MPEG4) в югоизточна България

Телевизиите в България - за телевизионните канали, кабелните мрежи, сателитните оператори, телевизионните кули, телевизионните звезди, сериали и шоу програми
hrdm80
100+
100+

Re: Цифрова ТВ(DVB-T MPEG4) в югоизточна България

Мнениеот hrdm80 » 17 Сеп 2013, 10:27

Раздаване на Ваучери за Сливен от 17 септември както следва-Имената от буква А до Л в пощенски клон кв.Надежда, а имената от буква Л до Я в пощенски клон кв.Клуцохор.Работно време на служителите от социално подпомагане е от 09.00 до 16.00.Приемниците се раздават в магазин Техномаркет. :Happy
Аватар
cifronim
500+
500+

Мнениеот cifronim » 17 Сеп 2013, 10:29

Газ за неота :D Пиши после какво раздават? SD или HD
hrdm80
100+
100+

Мнениеот hrdm80 » 17 Сеп 2013, 10:35

И още инфо по темата,след разговор с юрист от нашата парламентарна партия ми беше казано че,ваучера е официален платежен документ издаден от Министерството на финансийте и си има номинална стойност 60 лева и всеки притежател е в правото си да закупи стока до написаната сума в самия ваучер.И всички колеги или техни близки имащи това право на безплатен приемник да си търсят правата в магазина до последно а да не се съгласяват защото неформално ми беше казано че ако ви се даде приемник за 39.90 останалата сума отивала дарение на бдж.До колко е вярно не знам но може да се провери.
hrdm80
100+
100+

Мнениеот hrdm80 » 17 Сеп 2013, 10:38

За в момента на брат ми му взехме ваучера и изчаквам един приятел също да го получи и тогава ще кажа какво е станало с техномаркет в нашия случай.Но при всички положение на брат ми няма да позволя да се вземе евтин.В най лошия случай ще му дам да си доплати.
Аватар
ibonevkz
Нов
Нов

Мнениеот ibonevkz » 17 Сеп 2013, 13:24

само да ти уточня, че приемника не се избира ... ваучера си го даваш като лист хартия - пълномощно да ти дадат кутийката и да искаш и да не искаш това ...
hrdm80
100+
100+

Мнениеот hrdm80 » 17 Сеп 2013, 13:51

И да уточняваш и да не уточняваш не ги разбираш тия работи,аз комуникирам с ЮРИСТ ако ти е ясно какво значи това понятие.А и ако трябва да съм честен всеки да си духа супичката всеки сам да се спасява. :D
Аватар
ibonevkz
Нов
Нов

Мнениеот ibonevkz » 17 Сеп 2013, 14:31

Аз се надявам юриста ти да не те подведе и да ти вземе парите, щото трябва да се гледа ... демек обяснено е просто и едва ли той/тя може да ти каже друго. Демек Ваучера ти е за 60 лева, ама спечеленият конкурс е за приемник от тази цена и забележи ... друг приемник не се дава - даже по телевизиите разискваха този казус :) Има търсачка порови и изгледай всички новини.
rainov
500+
500+

Мнениеот rainov » 19 Сеп 2013, 07:55

PatrioT написа:В последните няколко дни бях из южна България (Странджа-Сакар)и бях втрещен от т.нар. цифровизация на "ефира". Ето и обобщението - в целия район от Сакар (Тополовград) до част от Странджа (южно от Болярово) покритието с цифров сигнал е около 10-20% от населените места. Заради спецификата на релефа цели села въобще няма следа от цифров сигнал , или в най-добрия случай трябва да си късметлия и къщата ти да е разположена нависоко и да няма високи дървета в двора ти и/или да няма възвишение , което да прегражда изгледа към най-близкия предавател (в случай Елхово). Самият предавател в Елхово е разположен според мен на изключително НЕ подходящо място, да той осигурява покритие на града , но не и на селата. Вярно че целия район на крайните южни части на Странджа-Сакар е слабо населен , но е гадно хора (главно възрастни) да бъдат изцяло изолирани от приемането на ефирна телевизия, и да бъдат принудени или да си вземат Булсат или да нямат допир до света . И някак абсурдно звучат изказванията за "над 90% покритие на територията на България с цифров сигнал".
Има хора вдигнали 5-6 тръби със закачени антени за приемане на цифров сигнал , който е слаб и при най-малкото влошаване на времето просто няма сигнал. НЕ знам какво би могло да е решението дали разполагане на предавател на някое по-високо възвишение из Странджа -Сакар , или увеличаване на мощностите на предавателите. А и там където сканирах - БОЕ и БНТ2 и БНТ_HD не излизаха , а читав сигнал от три телевизии има само на около 10км от Елхово .
Би било гадно държавата да остави един цял регион без телевизия или да го принуди да си плаща , за да гледа телевизия. Логично се пита къде е КРС тук, свършила ли си е работата с определяне каква е степента на покритие на България с цифров ефирен сигнал , къде са местата с не покритие и какво е решението на това , защото е гадно държавата да дели гражданите си на такива , които могат и не могат да гледат телевизия безплатно и едните да са дискриминирани само , защото живеят в слабо населени региони. Предполагам този проблем тепърва ще излиза наяве и в други райони на страната с - Родопите, Пирин , Рила, западните и централни части на Стара Планина и т.н. някои колеги могат да споделят в тези региони има ли такива проблеми и какво е не покритието на населените места
Скана го направих с usb dvb-t тунер
Изображение

Не само южната част, а и източната част на ямболска област няма сигнал. Няма справедливост, хора плащащи данъците си нямат ефирна телевизия, а примерно ромите от кв. Надежда Сливен им се раздават ваучери за декодери за БЕЗПЛАТНА ефирна дигитална телевизия.
Аватар
Stani
1000+
1000+

Мнениеот Stani » 19 Сеп 2013, 09:15

Не е само там, на много места е така особено по селата, село Ново село/Самоковско/,ретранслатор има ,но цифров сигал няма, село Шипочан/Самоковско/ същата картинка,ретранслаторът в селото бичи само аналог. В това село има някаква видимост към Боровец,но мощността на МУКСА РРС БОРОВЕЦ не е достатъчна да покрие качествено град Самоков, да не говорим за селата около него,които нямат местен МУКС.
georgi7
Нов
Нов

Мнениеот georgi7 » 19 Сеп 2013, 09:44

Така е колеги. Почти във всички села с изключение на равното поле сигнала е много труден за стабилизация. Постоянно накъсва с изключение на MUX 1 BG ON ER.
wladoal
Нов
Нов

Мнениеот wladoal » 19 Сеп 2013, 11:36

:D Ха, ха ! :D Този MUX от снощи не излъчва от Карандила.
georgi7
Нов
Нов

Мнениеот georgi7 » 19 Сеп 2013, 12:54

Само немога да разбера какво има смешно като казах, че MUX 1 не накъсва, тази информация я получавам през почивните дни че снощи не е излъчвател голяма работа. Само констатирам и давам информация. А да си пишим общи приказки от рода на ваучера на 60 лв или на 39,00лв.Всеки регион нека да споделя какво приема, мисля че затова е този форум.
Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Мнениеот UGLY_BOY » 19 Сеп 2013, 12:56

radiomanbg написа:Можеха да предвидят мултиплекси по границата, като се почне от Дервишка могила, Тополовград, Елхово Болярово, Малко Търново, а то от посочените само в 3 има , останалите са изолирани. Това е дереджето!

Нищо няма да предвидят. Ще оставят нещата така. Доколкото знам, държавата им е позволила да има не повече от 85% покритие от територията на страната и няма да ги гони заради това, че някъде няма сигнал. Всичко отново буквално смърди на олигополен милиционерски цинизъм. Оня ден по bTV съобщиха, че в регионите, където нямало цифров наземен сигнал, потребителите трябвало да изберат да ползват услугите на някой от кабелните или DTH оператори. Каква наглост! Всички си плащат данъци, за да гледат БНТ, но някои изглежда са "по-равни" от другите (както през комунизма) и са облагоделствени със сигнал, докато по-малко "равните" не са. В много от държавите в Европа съществува същият проблем с покритието, но там поне обществените и част от частните телевизии могат да се приемат свободно (некодирани) и на сателит, така че на хората в такива региони се раздават безплатни сателитни приемници. Но тук ще си мрем. Цифровизацията е създадена, за да обслужва милицонерски интереси и бе стартирана и завършена (ако изобщо непокритието със сигнал може да се смята за завършване), за да се отбие номерът пред европейските институции. Преспокойно можеха да сложат мултиплекси и на ретранслаторите, защото така или иначе вече има изградена инфраструктура.

hrdm80 написа:Раздаване на Ваучери за Сливен от 17 септември както следва-Имената от буква А до Л в пощенски клон кв.Надежда, а имената от буква Л до Я в пощенски клон кв.Клуцохор.Работно време на служителите от социално подпомагане е от 09.00 до 16.00.Приемниците се раздават в магазин Техномаркет. :Happy

Искаш да кажеш, че след като името на баба ми започва с В, тя трябва да ходи в циганската махала, за да си получи ваучъра? Ебаси цинизма!
georgi7
Нов
Нов

Мнениеот georgi7 » 19 Сеп 2013, 13:03

Да така това е отбиване на номер. Според мен се върнахме 70-те и началото на 80-те години на миналия век когато пак трудно се приемаше телевизия(не на всички места разбира се).
Аватар
Stani
1000+
1000+

Мнениеот Stani » 19 Сеп 2013, 23:58

Българска работа, в 21 век да няма покритие на цифров сигнал в почти цялата страна,същотото беше и с аналогът,в много от населените места покритието беше некачествено и сигурно още е така,да не говорим за цифровото.
georgi7
Нов
Нов

Re: Цифрова ТВ(DVB-T MPEG4) в южна България

Мнениеот georgi7 » 22 Сеп 2013, 19:42

От Карандила само нормално се приема БГ ОН ЕР и БНТ1, БНТ2 и БНТ HD, а другите канали постоянно насичат въпреки, че сигнала който приемам е добър. Днес след като за известно време нямаше БНТ-та сигнала беше нула а БТВ,Нова, ТВ7 и News7 си беше всичко нормално без насичане и замръзване на образа. Това на какво може да се дължи, трябва ли да предприема нещо. Приемам с външна антена и нямам пряка видимост към предавателя.
georgi7
Нов
Нов

Мнениеот georgi7 » 23 Сеп 2013, 08:12

От Карандила само нормално се приема БГ ОН ЕР и БНТ1, БНТ2 и БНТ HD, а другите канали постоянно насичат въпреки, че сигнала който приемам е добър. Днес след като за известно време нямаше БНТ-та сигнала беше нула а БТВ,Нова, ТВ7 и News7 си беше всичко нормално без насичане и замръзване на образа. Това на какво може да се дължи, трябва ли да предприема нещо. Приемам с външна антена и нямам пряка видимост към предавателя.
georgi7
Нов
Нов

Мнениеот georgi7 » 23 Сеп 2013, 08:25

Предполагам, че двата предавателя на Твърдица и Карандила оказват влияние в моя случай, но пък защо само на MUX 2.
wladoal
Нов
Нов

Мнениеот wladoal » 23 Сеп 2013, 08:30

Има излъчване и от покрива на НТС.
hrdm80
100+
100+

Мнениеот hrdm80 » 23 Сеп 2013, 15:26

Да така е там има антени от доста време и затова силата на сигнала в града е много добре,щом с портативна антена за usb тунер излиза 100 процента.

Назад към