Цифрова ТВ(DVB-T MPEG4) в югоизточна България

Телевизиите в България - за телевизионните канали, кабелните мрежи, сателитните оператори, телевизионните кули, телевизионните звезди, сериали и шоу програми
wladoal
Нов
Нов

Re: Цифрова ТВ(DVB-T MPEG4) в югозападна България

Мнениеот wladoal » 26 Сеп 2013, 09:13

На Карандилът имат някакъв проблем с 64-ти канал. Предавателят на НТС ми е от другата страна на блока, но него хващам със стайната антена. АФ С-ма ли им прави проблеми, предавателят ли, не знам. Мина достатъчно време да го разберат. При рестарт на предавателят се оправя.
georgi7
Нов
Нов

Re: Цифрова ТВ(DVB-T MPEG4) в югоизточна България

Мнениеот georgi7 » 26 Сеп 2013, 12:48

Вчера сигнала от Карандила от MUX 2 много насичаше, а и по прицип не е само от вечра. Дали ще се оправи положението.
Аватар
radiomanbg
1000+
1000+

Мнениеот radiomanbg » 26 Сеп 2013, 13:09

Направих проба с модел външна телевизонна антена от времето на аналоговата телевизия през 80-те и 90-те година, когато тук в старозагорско широко бяха разпространени антени производство на "Телевизионни и радиосервизи"-Стара Загора. Специфичното е, че антената е широколентова и със сгънат, позициониран хоризонтално вместо вертикално, вибратор. Към антената има кутийка със съгласувател, за да е удобно при ползването на симетричен или коаксиален кабел за пренос на сигнала.
Приемането на цифров сигнал е перфектно дори при хоризонтално позициониране на антената и другото, което установих е, че приема стабилно и качествено сигнал и от далечни предаватели.
Аватар
stankos
100+
100+

Мнениеот stankos » 26 Сеп 2013, 13:18

Значи още навремето са правили много добри "цифрови" антени ! :D
Гледам,нищо ...пак гледам,пак нищо....викам си "Тука има нещо "!
Аватар
techo_87
Нов
Нов

Мнениеот techo_87 » 29 Сеп 2013, 14:19

В Карнобат тв БГОНЕР ту идва ту се маха като има сигнала е добър 80% а като изчезне я няма с дни някой може ли да каже на какво се дължи това ,
Инак другите две честоти са с 91- 96 %
Аватар
radiomanbg
1000+
1000+

Мнениеот radiomanbg » 30 Сеп 2013, 09:21

Снощи в полунощ спря сигнала от РРТС-ии Стара Загора, Карандила, Свиленград и Стръмни рид. Останаха да работят предавателите на ТВ 7 и Нова ТВ в малките градове, които ще бъдат спрени в последствие тези дни.
Веднага започнаха да пълнят мултиплекса с БТВ и Нова ТВ програмите, с новите канали -Ринг+1 и БТВ Лейди+1.
Очаквам да се появят Супер 7, Диема фемили и Новелла.
След напускането на Барекчето проектът със "Спорт 7" е замразен за по-добри времена, отново. Това е причината да не се говори повече за него.
Мощността на излъчване на цифровите предаватели остана непроменена, а на този на БНТ дори е с намалена мощност от тази сутрин, незнайно защо?!
Аватар
radiomanbg
1000+
1000+

Мнениеот radiomanbg » 30 Сеп 2013, 15:13

И в Старозагорско към обяд пуснаха Диема фемили.
MiTkO1BG
Нов
Нов

Мнениеот MiTkO1BG » 30 Сеп 2013, 19:31

Привет колеги!
Да дам малко инфо за цифровизацията в нашия град (Димитровград) - към момента имаме 10 програми (или 11 със БНТ1 ХД)
- БНТ 1
- БНТ 2
- БТВ
- НОВА
- ТВ7
- НЮС 7
- РИНГ.БГ
- БГ Он Еър
- БТВ Лейди
- Диема Фемили
Като БГ Он Еър на моменти е 100 процента и имаме само звук и черен фон, без да се появи никаква картина
Изображение
Другия ми nick e Zipo :)
Аватар
PatrioT
500+
500+

Мнениеот PatrioT » 01 Окт 2013, 18:16

От вчера от Карандила се излъчват и btvlady+1, diema family+1, ring+1 . Само не знам що за глупост е това да не се излъчват програмите в реално време , а с 1 час назад ?
Съвет за Електронни Малоумници
Аватар
radiomanbg
1000+
1000+

Мнениеот radiomanbg » 01 Окт 2013, 21:17

В югоизточна България народа до последно не вярваше, че ще спре аналога и чак, когато провери че няма наистина сигнал, тогава тръгна да търси декодери и аксесоари.
В Старозагорско качествените декодери свършиха и останаха много хора чакащи настървено в техноверигите да получат нови партиди от централите им в София. Въпреки това има запазени и налични декодери за хората с ваучери. В Техномаркет разбрах те са с марка НЕО на цена около 40 лева, но с леко размазан образ при гледане, което е отвратително, само ще се мъчат хората. Във веригата Зора тук декодерите също свършиха, като има запазени бройки за собствениците на ваучери, с тази разлика, че са предвидили декодери с марката X-TREMER DTV-X4 RF/ANT, които наистина са по-качествени и на стойност 59 лева, което е и много по-добро предложение при осребряване на ценната хартийка.
Външните антени не са за пренебрегване при приемане в селата, но и там клиентите все още се ослушват, за да видят дали не може прием със старите им аналогови антени вирнати вертикално.
Очаквам и те да почнат да свършват заради търсене по селата.
Поинтересувах се и разбрах, че в Стара Загора отскоро се разпространяват декодери с марката НИППОН, като само заради това, че пред мен взеха последната бройка, не успях да прочета какви са техническите му параметри. Като цяло се търсят декодери повече с три варианта за изходящия сигнал към телевизора - със СКАРТ кабел, с чинчове и с коаксиален кабел.
Аватар
PatrioT
500+
500+

Мнениеот PatrioT » 01 Окт 2013, 21:33

И аз потвърждавам вчера ми поръчаха да купя цифров приемник за ефирна телевизия е.... нямаше никъде нито Техномаркет, нито Технополис , даже в регионалните магазини за техника . казаха ми ,че за 2-3 дни всичко е свършило. А за външните антени - пред 5 дни купих ето тази http://technomarket.bg/products/0912934 ... srt-ant-45 за марката бях чул добри отзиви , обаче се оказа пълен БОКЛУК двоумях се между нея и това НЕО http://technomarket.bg/products/0912826 ... 00-outdoor , и избрах я защото по принцип съм предубеден към марката НЕО . Самата антена на Стронг не е лоша и усилвателя го бива , но за външна антена е недопустимо да сложат пластмасов държач и поставка , е слоих е ои точно след 2 часа и две по-силни духвания на вятъра тя падна и трябваше да мисля други начини да я закрепя за нещо (понеже самият механизъм е така направен ,че без пластмасовия държач е изключително трудно да я закрепиш за каквото и да е.).
Съвет за Електронни Малоумници
Аватар
radiomanbg
1000+
1000+

Мнениеот radiomanbg » 02 Окт 2013, 10:15

Патриот, и аз съм предубезен но в случая антената на НЕО е с по-добра планка и скоба за захващане било за винкел или тръба, има добро усилване подходящо за селски райони, и затова я избрах на мои приятели, които искат да гледат качествена цифрова на вилата си. Не е задължително да се извисява над къщата на мачта. Препоръчват да е позиционирана на място, където има завет и не задържа сняг.
Stefanov _str

Мнениеот Stefanov _str » 11 Окт 2013, 15:37

В Карнобат частните канали излизат с около 50 % сила и 97 % качество на сигнала, докато обществения мукс излиза 0 %.Дали от мен е проблема или от Маркова стъпка ?
zdzdz
Нов
Нов

Мнениеот zdzdz » 28 Окт 2013, 14:44

Нямa никaкъв сигнaл от муксa нa БНТ в Сливен. Сaмо при мен ли е проблемa?
wladoal
Нов
Нов

Мнениеот wladoal » 28 Окт 2013, 16:29

Не съм проверявал скоро, но не е само при тебе.
Аватар
radiomanbg
1000+
1000+

Мнениеот radiomanbg » 28 Окт 2013, 17:04

Проблема е повсеместен и вече забелязвам, че се случва почти всеки делничен ден в часовия пояс 14-17 часа. Започва с постепенна пикселизация на картината докато изчезне звука и на екрана изписва НЯМА СИГНАЛ.
Едва ли е само до слънчевите изригвания и отражението им на йоносферата, а и до технологични тествания по кулите да пробват по-голямо покритие. Представете си какво се случва, когато Шейновец и Стръмни рид надуят сигнала едновременно - следва срив. Един от пишещите във форума, нямам спомен името му, загатна преди време, че това е проблем с който тепърва ще се сблъскаме, защото не са мислили както трябва, когато са изграждали цифровата система на излъчване в България.
Аватар
Георги
1000+
1000+

Мнениеот Георги » 28 Окт 2013, 17:12

@ radiomanbg,

ТВ ефирът в твоя град + Стара загора и околностите спадат към южна България, не към ЮИ. :acute:
Както стои написано на първа стртаница тук:
"На тази тема ще можем да споделяме приемите си на цифрова ТВ в градовете Бургас, Сливен, Ямбол и околностите им". :Book
______________ Първият и единствен на Балканите DX форум - www.dxing.org
______________Изображение
Аватар
radiomanbg
1000+
1000+

Мнениеот radiomanbg » 28 Окт 2013, 17:14

Благодаря за разяснението!
wladoal
Нов
Нов

Мнениеот wladoal » 28 Окт 2013, 19:20

Да, но сме на едни честоти. Така, че може да се спори :D
Аватар
Георги
1000+
1000+

Мнениеот Георги » 28 Окт 2013, 22:41

Няма за какво да се спори - тук на този форум не става въпрос за честотите ви, а за такова деление на страната ни, че да може всеки един лесно да намери информация за неговата част от България. При това не търсейки честоти, а географски райони. :Cool2
______________ Първият и единствен на Балканите DX форум - www.dxing.org
______________Изображение

Назад към