Подсилен кино ефект на цветовете на BTV.

Телевизиите в България - за телевизионните канали, кабелните мрежи, сателитните оператори, телевизионните кули, телевизионните звезди, сериали и шоу програми
Роси
1000+
1000+

Re: Подсилен кино ефект на цветовете на BTV.

Мнениеот Роси » 08 Дек 2016, 19:51

При мен уискито разваля баланса на бялото, но оправя контраста. Бургаска мускатова пък оправя баланса, но разваля контраста. Ще взема да ги смеся... ;)
ktamara
100+
100+

Мнениеот ktamara » 09 Дек 2016, 10:19

Роси, бих ти "лайкнал" мнението, но форума няма такава възможност :Drunk
Аватар
Stani
1000+
1000+

Мнениеот Stani » 16 Дек 2016, 16:18

От два дни забелязвам отново претопляне на картината,отначало си помислих,че е от моят телевизор,но се оказа,че не е снощи бях в един приятел и забелязах,че и при него е така. Започвам да си мисля,че от bTV четат форума,ако е така моля ви оправете си апаратурата! Сега е още по зле,лицата на хората особено когато се излъчват филми са оцветени в жълто-червено,като повече доминира зеленият цвят!
hristoslav2
100+
100+

Мнениеот hristoslav2 » 21 Дек 2016, 21:18

Stani написа:Две години след като пуснах темата от едната крайност сега е в другата,забелязва се прекалено оцветяване в червено на някой предавания като "Лице в лице", "Фермата", "bTV НОВИНИТЕ", сутрешният блок и други.

Зависи от осветлението(и декорите) в студиото в което се снима предаването.
ЖОРО написа:Нова има проблеми с контраста.. а не с цвета.. оня ден гледах Диема Спорт ХД .. леле лошо ми стана .. нищо общо с това което трябва да е ХД

Така е от години....Явно там работят хора, които са членове на съюза на слепите в България.
popovp написа:Ако е било кратковременно не е голям проблем. Не съм забелязал подобно явление досега,
На ТВ-то ми Блаупункт съм задал Цветова температура "Студен".
Много добър образ на Diema Sport HD, нямам забележки: цвят, контраст, естествен образ... при МСАТ кебл.

Смени режима на Кино, и евентуално цветовата температура на топъл.
Картината на телевизорите с Led подсветка бие в студената област, а с течение на времето самите светодиоди светят все повече в синьо(студено) и за компенсиране през 2-3 години се налагат корекции в настройките.
Аватар
Stani
1000+
1000+

Мнениеот Stani » 21 Дек 2016, 23:06

hristoslav2 написа:Зависи от осветлението(и декорите) в студиото в което се снима предаването.

Зависи от неграмотността на режисьора в апаратната! Забелязвам,че имат проблем с яркостта,бялото е на моменти като замазано,когато се излъчват филми са леко бледи,а тъмните сцени са прекалено оцветени,наситени с цвят и това е от две седмици,преди това всичко си беше добре. Опитали са се да направят корекции и направо са се престарали!
hristoslav2 написа:Смени режима на Кино, и евентуално цветовата температура на топъл.
Картината на телевизорите с Led подсветка бие в студената област, а с течение на времето самите светодиоди светят все повече в синьо(студено) и за компенсиране през 2-3 години се налагат корекции в настройките.

Не съм съгласен,с времето светодиодите започват да светят по слабо,тоест намалява само светлината им.

Назад към