БНТ HD

Телевизиите в България - за телевизионните канали, кабелните мрежи, сателитните оператори, телевизионните кули, телевизионните звезди, сериали и шоу програми
Аватар
tatarina
500+
500+

Re: БНТ HD

Мнениеот tatarina » 25 Фев 2014, 09:06

Добро утро момчета,

каналът работи и това е много хубаво, но програмата не е обявена никъде. Тук чета за някакви нови предавания, но самата програма я няма. EPG има, но не съвпада с излъчваните предавания. Кога ще бъде обявена реалната програма? Някой знае ли нещо по темата? ;) В страницата на БНТ нищо не е публикувано - нито филмите, нито спортни предавания. :)
tarzako
Нов
Нов

Мнениеот tarzako » 25 Фев 2014, 09:28

Нормално това е БНТ, нищо не трябва да те учудва :)
Роси
1000+
1000+

Мнениеот Роси » 25 Фев 2014, 10:15

tatarina написа:програмата не е обявена никъде

mewto писа по-горе, има я в интернет. Вероятно всеки момент ще я качат и на сайта на БНТ (срамота) - имат си твърдо работно време, предполагам.... а от БНТ са станали готови с програмата чак след 18:20 ч. снощи.
За EPG не знам, имаше такава тема* - нямам представа кой и как я качва, дали НУРТС я качва или някой друг, дали са си направили собствен скрипт и я качват ръчно, или някакъв автоматизиран боот я взима от другаде.

* ето я - дори аз съм я пускал, екс-Юнак (админът не щя да ми възстанови ника), гледай ти.
Аватар
tatarina
500+
500+

Мнениеот tatarina » 25 Фев 2014, 10:29

Ами не знам дали изцяло вината е в БНТ. Вярно че те трябва да съгласуват програмата, да я изпратят на ІТ специалист, който да я импортира, но специално за EPG трябва и "Фърст диджитъл" да се задвижи. Каналът БНТ HD е нов и трябва повече време. Явно и аз избързвам. Търпение трябва. :)
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 25 Фев 2014, 10:47

Канала е в т.нар демо период. и успешно мина 1ва фаза.. 2ра фаза ще е от 12.06 до 30.06 като официално стартира на 3та фаза чак от 01.01.2015г. :D :D :D
georgi7
Нов
Нов

Мнениеот georgi7 » 25 Фев 2014, 12:50

Ами то ще се окаже, че сме царе на първите копки, лентички и т.н. по няколко пъти. Официално този канал се откри за началото на Олимпиадата, колко пъти още официално ще се открива :Clap
Аватар
partyfm
100+
100+

Мнениеот partyfm » 25 Фев 2014, 13:42

Тук има актуална програмна схема на BNT HD с което смятам че трябва да сложите точка на спора. :)
http://www.slusham.com/bnt-hd-prodalzhava-izlatchvane-programa.html
Роси
1000+
1000+

Мнениеот Роси » 25 Фев 2014, 15:59

Това вече е старо, още вчера привечер имаше (вж. newto).
gzagorov
Нов
Нов

Мнениеот gzagorov » 27 Фев 2014, 14:04

tv_maniac написа:Въпрос към началниците във форума: има ли право georgi7 да говори неверни неща (той още не го осъзнава, но май е единствен)

Не е единствен. Не че искам да се правя на адвокат, ама спорът между georgi7 и Роси относно БНТ HD остана някак висящ.
Важно: който не го интересува, нека да не чете по-нататък!
Роси ни предостави малка част от истината, неговата гледна точка, но поспести останалото в цитатите си:

На 24 Фев 2014, 17:01
Роси написа:@georgi7, ти си бил и лъжльо бе...(спестявам ти още поне две квалификации, понеже това никого не интересува).

georgi7 написа: Роси твърдеше, че канала изчезва след олимпиадата и се появява за световното.

А ето какво казва Роси:
09 Фев 2014, 20:11
Роси написа:
... факт, че от БНТ са разпратили до всички вестници програма до 24:00 ч. на 23.02.2014 г. Това е моята пък информация, която тук потвърдиха поне двама души - никове "Радио София" и "Жоро".
Разбира се, тази информация е валидна към този момент. Утре може да вземат и да пуснат програма и за 24.02.2014, кой знае. Но не вярвам.

Към датата на пускане на темата дори не бе забелязал проблема, нали? Забеляза го благодарение на мен, нали?

Към тази дата, 16 януари, имаше няколко публикации и нямаше никаква яснота, бе пълно с противоречия.
Постепенно се разбра, след месец време (на 19 февруари), че няма да спират канала, но няма готовност за програма. Но дори тогава не твърдях нищо за спиране или не - аз или питах, или говорех за липсата на програмна схема.

Да запомним последното изречение, подчертал съм го.
А всъщност:

На 09 Фев 2014, 18:33
georgi7 написа:Ясно ли стана, че този БНТ HD канал ще го има и след приключване на Олимпиадата. Не знам, защо все някой продължава твърди точно обратното. Досега тези които твърдяха за някои неща едва ли не излизащи от кухнята явно са се объркали или просто искат по някакъв начин да са малко или много значими!!!

На което Роси отговори така:

На 09 Фев 2014, 18:56
Роси написа:Че кой твърди "точно обратното"?
Според мен е ясно друго: че няма да има този канал между 23 февруари и 1 юни 2014.

Удебелил съм интересната част. Днес, 27 февруари, обаче е ясно, че каналът го има. Но да си спомним ще веднъж вече запомненото и подчертано по-назад от мен твърдение на Роси от 24 Фев 2014, 17:01. Интересно като твърди в този (от 09 Фев 2014, 18:56) цитат, че е "ясно друго" и пояснява кое е то, пита ли или говори за липсата на програмна схема?
Както и да е,

На 09 Фев 2014, 19:49
georgi7 написа:Абе Роси от чужбина пиша и казвам че този канал ще го има и след края на олимпиадата - без прекъсване.Четете правилно...

И 13 часа и 11 минути по-късно уточнява, като

На 10 Фев 2014, 09:00
georgi7 написа:Ето какво имах предвид като казах, че не се чете достатъчно!!!

С БНТ HD основната ни цел е да поднесем зрелището на спорта във възможно най-добро качество. Да прибавяме постепенно любимите ви сериали, игрални филми, документалистика, развлекателни програми, но да останем верни на традицията и да гледате най-големите спортни форуми – 64 мача от световните футболни финали в Бразилия от 12 юни до 13 юли, европейските квалификации на националния ни отбор по футбол – още тази есен, финалите на „Евро-2016”, игрите в „Рио-2016”, , „Мондиал-2018”, "Мондиал-2022" и още много други - в ефира на обществената телевизия на България.
Силната в спорта 2014 година на БНТ дава повод да почнем от Сочи с хокея, алпийските ски, биатлона, сноуборда, ски-соковете, фигурното пързаляне, да не изброяваме останалите 9 спорта. Ще запазваме свидетелства за постигнатото от нашите спортисти и ще продуцираме репортажи, интервюта и филми във висока резолюция.

Разбира се, отговорът не закъсня и

На 10 Фев 2014, 09:04
Роси написа:много добре знам какво си имал предвид.
Най-ранната дата в споменатия текст е 12 юни ;D

Тук потребителят georgi7, в отчаянието си, просто се предава и избира мъдър подход - да остави времето да бъде съдник:

На 10 Фев 2014, 09:30
georgi7 написа:Ще поживеем и ще видим тогава, има няма до края на олимпиадата две седмици и тогава ще се разбере кой е прав.

И Роси се съгласява:

На 10 Фев 2014, 09:53
Роси написа:това е приказка. И аз това викам (дори не знам какво има още да пишем в тази тема, нека я подновим след три месеца).

Не се разбира защо трябва да се замразява (според това, което разбрах от мнението) и подновява 3 месеца по-късно тема за актуална действаща телевизия, както и (ако се отново върнем към запомненото и подчертано твърдение на Роси от 24 Фев 2014, 17:01) дали тук Роси пита или говори за липсата на програмна схема.
Добре, предложените две седмици изчакване минаха, според мен се разбра кой е крив и кой - прав. Разбира се, вместо едно най-обикновено признание за допусната грешка, имаме криворазбрана гордост, в резултат на което се получават остри нападки, обвинения в лъжи, въпроси към началници на форуми и прочее неприятни ситуации.
В края, осъзнал или не положението,

На 24 Фев 2014, 20:10
Роси написа:А бе карай да върви, сега остава и за БНТ да се драпаме...

Началниците на форума вероятно са сезирани, всички си пием ракийката, а georgi7 е набеден за "лъжльо". Което, според мен не е съвсем справедливо и това беше причината да напиша този пост.

А, че всички по форумите в България сме минимум професори със сигурна информация "от кухнята", стана ясно на всеки.

Важно: Написаното от мен няма за цел нито да обижда, нито да съди някого. То просто може да служи като илюстрация за това, че истината може да се извърта на 1440 градуса като на сноуборд слоупстайл по БНТ HD.
georgi7
Нов
Нов

Мнениеот georgi7 » 27 Фев 2014, 14:53

Ето ЖОРО какво написа:

[quoteЩе тръгне чак от Юни как искате да тръгне канал клюойто няма съдържание и няма изграден HD студиен компекс ... в момента карат на директен HD сигнал от Сочи ..][/quote]

Ето Радио София какво написа
Както отдавна знаете, първоначалните планове са този канал да съществува само по време на Олимпидата. Наистина ще спре на 23 февруари. Не се правете на стреснати и изумени от този факт, няма нищо неразбираемо в него. От 1 юни отново ще тръгне, този път завинаги.
В понеделник на дирекционен съвет ще се обсъжда възможността BNT HD въобще да не спира след 23 февруари, но вероятността е много малка, почти незначителна, тъй като БНТ не е закупила никаква HD продукция и няма с какво да пълни програмата. Проектът БНТ 3 е замразен за есента.

Ето и Роси какво написа:

Не знам какво точно четеш правилно (че нямало да има прекъсване след края на олимпиадата), но е факт, че от БНТ са разпратили до всички вестници програма до 24:00 ч. на 23.02.2014 г. Това е моята пък информация, която тук потвърдиха поне двама души - никове "Радио София" и "Жоро".

Разбира се, тази информация е валидна към този момент. Утре може да вземат и да пуснат програма и за 24.02.2014, кой знае. Но не вярвам.[/quote]

Кажете какво разбирате от тези постове нека не продължавме с обидите. tv_maniac ти каков мислиш предишните колеги каков са твърдели. С какво съм излъгал! Аз не го осъзнавам а ти осъзнаваш ли го какви ги пишеш.
Роси
1000+
1000+

Мнениеот Роси » 27 Фев 2014, 16:39

@ gzagorov, имам добър спомен и никъде не съм твърдял, че имам информация "от кухнята" - напротив, винаги съм твърдял, че се опитвам да се ориентирам сред прочетеното от самото БНТ. Те ги пишат тези двусмислени неща, те не публикуваха никаква информация за самия канал през януари.
Може би трябваше да видиш самото начало на темата, защо тя възникна като въпрос - само така ще разбереш проблема

Той не е у нас, а е у БНТ. Бе съвсем ясно, че има колебания и неясноти: че нещо трябва да тръгне, но не се знае как и докога и пр.
Нима си забравил, че към момента на пускане на темата дори отсъстваше лиценз за канала?!
Нима си забравил, че именно аз поставих въпроса за лиценза?! (22 Яну 2014, 00:18)
Нима си забравил пуснатата (не от мен) вътрешна информация, че няма техника и ПТС?
Нима си забравил, двусмислицата от БНТ на 19 януари: " ...250 часа телевизионна продукция, която ще бъде разпределена между каналите БНТ1 и БНТ2. Отделно от тези канали, самите състезания ще могат да се гледат по БНТ HD." - без грам инфо за БНТ HD и дали ще бъде различно от БНТ1?
Нима си забравил, че и програма, и лиценз излязоха на 5 февруари - а на 6-ти вече трябваше да излъчват?!
Нима си забравил, че БНТ няма достатъчно HD продукция? (и че днес събират 10 часа програма, от които 7 часа повторения на Сочи...)

Към 21 февруари, само 2 дни преди края на Олимпиадата, тук се получи вече наистина вътрешна информация (за дирекционен съвет) - но не от мен.
Нима не е очевидно, че самата БНТ не знаеха какво да правят с канала след 23 февруари?

За мен е очевидно.

Като сме тръгнали да цитираме, ето:

22.01.: видимо техническите хора в БНТ не си общуват много с комуникаторките и оттук разминаванията и тълкуванията.

22.01. Ама защо всичко на юруш и в последния момент

25 Яну 2014, 13:54 смятам темата за приключена

ненадейно,
georgi7 » 09 Фев 2014, 18:33
Ясно ли стана, че този БНТ HD канал ще го има и след приключване на Олимпиадата. Не знам, защо все някой продължава твърди точно обратното.

следва цитираната вече по-горе полемика. >:D Основен довод на georgi7 е едно мъгляво пожелателно ПР-изказване на Методи Манченко.

10 Фев 2014, 09:30
georgi7: Ще поживеем и ще видим
Роси: това е приказка. И аз това викам (дори не знам какво има още да пишем в тази тема, нека я подновим след три месеца).

Става ясно кой неколкократно е предлагал прекратяване на спора.

Извод:
georgi7 "получи" по някаква случайност, а не на база разумни доводи, програма на БНТ HD в момента.
Явно нещата са изнасилени. Не е нормално това със 7 часа повторения от общо 10 часа програма (27.02.2014).
gzagorov
Нов
Нов

Мнениеот gzagorov » 27 Фев 2014, 17:37

Роси, мисля че предишното ми мнение е с достатъчно ясно формулирани цел и обосновка.
Затова ще си позволя само няколко допълнителни думи:
Не знам дали от БНТ са знаели какво да правят след 23 февруари, но според мен никой в този форум не е бил (и още не е) напълно наясно с плановете и действията на екипа на националната телевизия.
Вместо
"Наистина ще спре на 23 февруари."
можеше да се напише
"Засега спира на 23-февруари, но се работи по въпроса да остане и след тази дата"
и щеше да звучи доста по-правдоподобно и по-близо до истината. За съжаление, "вътрешните информатори" не написаха подобно нещо.

Между другото,
" ...250 часа телевизионна продукция, която ще бъде разпределена между каналите БНТ1 и БНТ2. Отделно от тези канали, самите състезания ще могат да се гледат по БНТ HD."
може да не внася изцяло яснота относно програмата на БНТ HD, но не е двусмислица.

П.П. Не се обиждай, не съм твърдял, че има "информация от кухнята". Затова в предишния си пост в заключение писах за "всички по форумите", не конкретно за теб. По-скоро визирах по няколко потребители, но затова пък в почти всички форуми, които посещавам.
Роси
1000+
1000+

Мнениеот Роси » 27 Фев 2014, 18:45

Честно казано, и на "Радио София", и на "Жоро" и др. имам много голямо доверие, макар да не се познаваме.
Те ни дават две неща:
- кратка инфо от кухнята
- своя интерпретация

Така напр. липсата на ПТС, предполагам, е факт. Провеждането на дирекционен съвет е факт. Това е краткото инфо.
Въз основа на този факт има интерпретации.

Няма как да се напише "Засега се спира, но се работи по въпроса", защото това би било измислено от тях. Всъщност две отделни "Засега се спира" и "Неочаквано съветът реши" е по-добрият вариант, на който всъщност сме свидетели. Може да не е толкова удобно и смляно, но ако това е истината, по-добре така.
tv_maniac
100+
100+

Мнениеот tv_maniac » 27 Фев 2014, 20:18

georgi7, разбирам, че потребителят Роси се позоваваше на наличната информация към съответния момент, която после беше променена внезапно благодарение на БНТ. Ти пък започна да твърдиш, че отдавна било ясно, че БНТ ще се излъчва и след 23-ти. А всъщност до преди няколко дни никой не можеше да напише със сигурност нещо различно освен ако не фантазира. Така че нищо не е било ясно отдавна - възможно е дори в БНТ доскоро да не са знаели какво ще правят. Сега е лесно човек да се бие по гърдите и да казва, че каналът съвсем очаквано си продължава. Предлагам ти да приемеш, че този път си извадил късмет с предположението си от 9-то февруари и да се успокоиш или да признаеш, че работиш в БНТ, защото само това някак би променило ситуацията.

Колкото до лъжите - питай Роси, защото той те обвини в лъжа и единствено той знае какво е имал предвид! За мен си човек с прекалено високо самочувствие и дразнещо поведение ("Ясно ли стана, че...", "Вземай си лекарствата редовно"). Оттам и твърдението ми, че говориш неверни неща - има предвид твоите думи, че отдавна се е знаело за БНТ ХД (без уточнение "в БНТ" или нещо подобно), но казани по време, когато никой извън медията не е знаел подобно нещо. Легитимирай се като служител на БНТ или намали ентусиазма си и поведението тип английски аристократ, докато не ни докажеш нуждата от двете! >:(
megara
100+
100+

Мнениеот megara » 27 Фев 2014, 20:22

При вас трепери ли леко картината?
Аватар
cifronim
500+
500+

Мнениеот cifronim » 27 Фев 2014, 20:47

не леко ами бая :D
georgi7
Нов
Нов

Мнениеот georgi7 » 27 Фев 2014, 22:03

Абе tv_maniak май и ти нещо си се сдухал. >:D Явно и ти не си вземаш лекарствата редовно от това да гледаш дали трепти картината. Това от горе ми го говорят зведите, а и като хвърля на райкин боб. Не съм служител на БНТ, но им чертая перспективите на развитие!. Просто спинкам с шефа на БНТ :Happy
Аватар
GIF
1000+
1000+

Мнениеот GIF » 27 Фев 2014, 22:27

georgi7 написа:... Просто спинкам с шефа на БНТ :Happy

Да даде Господ на всеки мераклия ! :Happy
Аватар
Atlantique
100+
100+

Мнениеот Atlantique » 28 Фев 2014, 00:28

Е това вече е определено положително развитие! :Clap

Предлагам да се открият 2 рубрики в темата:
1) От кухнята на БНТ
2) От спалнята на БНТ :Happy

Ами ако Томас Лавчис разбере?! Ами сега!!! :D
Или, още по-интересно - Томас Лавчис е сред нас, и сам той пише във форума!

Ей на това му казвам аз форум! :Happy :Horray
:Drinks
PhonoStar.com

tv_maniac
100+
100+

Мнениеот tv_maniac » 28 Фев 2014, 00:40

Atlantique, закъде сме без "От детската стая на БНТ"? Те хубаво правят планове в кухнята и нови канали в спалнята (БНТ2 и БНТ ХД в миналото и БНТ3 в бъдеще), но нали малките каналчета трябва да спят и играят някъде, за да не пречат на мама и татко да им създават... още ТВ братчета и сестричета, че мултиплексите съвсем осиротяха! ТВ сайтовете (и съответно нашият форум) не искат ли новини за развитието на дечицата или щом се родят, да се оправят сами? :D :Happy

Назад към