Близу спира ZDF по време на мачове....

Телевизиите в България - за телевизионните канали, кабелните мрежи, сателитните оператори, телевизионните кули, телевизионните звезди, сериали и шоу програми
Martinski
100+
100+

Re: Близу спира ZDF по време на мачове....

Мнениеот Martinski » 18 Мар 2014, 16:53

ZDF и ARD си излъчват свободно, както SD така и HD шамп лига и лига европа. RTL излъчва свободно formula 1.
близу на какво основание решават кой има права за България и кой не, това е въпроса? Защо небрежно на надписа пише, че мачовете могат да се гледат по еди си кои канали?
Могат ли булсат тогава да кажат, че те за България държат F1 и RTL трябва да бъде спрян?

Само да напомня, че когато имаше проблеми с договора преди години с битиви медиа груп и каналите им бяха спряни при този оператор, точно тогава мачовете се гледаха по въпросните немски канали, защото те се излъчват в прогр. схема откакто има цифрова ТВ.
Роси
1000+
1000+

Мнениеот Роси » 18 Мар 2014, 18:24

Като каза за булсатовете и ги урочаса.

Булсатовете (F+ и Film+HD) спряха Формула 1.
Тръгват предавания, които по принцип са на Ring.bg:
- "Фифа футбол мундеал" или нещо такова
- "Светът на спорта"
- "Светът на голфа"

Това е егати загадката.
Martinski
100+
100+

Мнениеот Martinski » 18 Мар 2014, 18:54

въпросът е извън темата, но кой тогава е бродкастер на Формула 1 за България ?! :o
Навсякъде пише, че за 2014 са Film+
Роси
1000+
1000+

Мнениеот Роси » 18 Мар 2014, 19:02

май аз бъркам, тази неделя няма Малайзия и това ме подведе, съжалявам.
kikiface
500+
500+

Мнениеот kikiface » 19 Мар 2014, 06:40

Малайзия е 30 март, ако вярно за чиниите, ще ми е интересно Бнт 2 какво ще излъчва?
София, жк Овча Купел 2, бл. 9. Тук е високо и чист въздух.
Аватар
icakabg
Нов
Нов

Мнениеот icakabg » 20 Мар 2014, 04:59

Ето едно писмо от Музикаутор изпратено до кабелните оператори, което макар и по друг повод ще отговори на част от въпросите: http://postimg.org/image/5moz6a4sr/
Роси
1000+
1000+

Мнениеот Роси » 20 Мар 2014, 10:13

хаха, Музикаутор и футбол... (2010 г.), поне да беше Профон.
Но писмото наистина отговаря на въпросите, вероятно нещо такова е станало и през 2014. (много ценна инфо от icakabg, tks!)
Martinski
100+
100+

Мнениеот Martinski » 20 Мар 2014, 10:55

И точно само близу чинно спазват това :D
Почти съм убеден обаче, че на Coming soon каналите, на които ми изписва: няма достъп, вървят BeIn Sport или нещо подобно, само за conax карти на наши хора, но това е друга тема.......
Снощи мача на Борусия пак беше покрит с оня надпис.
Ок, тогава да очакваме и други FTA канали да бъдат "временно спирани" от "вашия коректен" кабелен оператор! :Clap
ivaylo333
100+
100+

Мнениеот ivaylo333 » 21 Мар 2014, 17:09

Martinski написа:ZDF и ARD си излъчват свободно, както SD така и HD шамп лига и лига европа. RTL излъчва свободно formula 1.
близу на какво основание решават кой има права за България и кой не, това е въпроса? Защо небрежно на надписа пише, че мачовете могат да се гледат по еди си кои канали?
Могат ли булсат тогава да кажат, че те за България държат F1 и RTL трябва да бъде спрян?

Само да напомня, че когато имаше проблеми с договора преди години с битиви медиа груп и каналите им бяха спряни при този оператор, точно тогава мачовете се гледаха по въпросните немски канали, защото те се излъчват в прогр. схема откакто има цифрова ТВ.

Напълно съм съгласен с това! Тези канали не са кодирани и се разпространяват свободно навсякъде, където има покритие Астра. По-различно стоят нещата при програмите с абонамент, където в съответните договори е написано картата да не се изнася извън границите на съответната страна.
Още повече, че се намираме в ЕС, където свободата на придвижване и получаване на информация трябва да е гарантирана!
Според мен някои хора (най-вече отговарящи за авторски права) много взеха да си позволяват през последните години и е редно по законен път да им бъде потърсена отговорност. Иначе има риск България да заприлича повече на онези държави, в които се вихри всякаква цензура и ограничаване на Интернет, отколкото на Европейска страна.
Това е равносилно на едновремешното заглушаване на западните станции.

А ZDF Neo и Eins Festival са хубави програми, но не може да ми ги слагат на мястото на мачовете. Правата за тяхното излъчване да не са по-големи? И те са сводобни и то ПО ЗАКОН. Федералния закон на ФРГ! ;)
Аватар
master control
Нов
Нов

Мнениеот master control » 26 Мар 2014, 12:15

Определено има договорка между Близоо и БТВ. Извинете, но в съобщението изрично се споменава къде може да се гледа даден мач, в случая БТВ екшън. Това първо, второ - когато наистина се кодира сигнал, заради териториални права, на екрана излиза просто бланк, както е с програмите Раи. Трето, в мрежата на Мтел /Мегалан/ ZDF не се спира по време на мачовете!
Аватар
RADIOTO
500+
500+

Мнениеот RADIOTO » 09 Апр 2014, 21:56

В момента "моята" кабелна си излъчват ZDF HD и мача Байрен - Мачестър се гледа без проблем.
Явно БТВ са натиснали близу, но на други места не са успяли.
tv_maniac
100+
100+

Мнениеот tv_maniac » 09 Апр 2014, 22:05

RADIOTO написа:и мача Байрен - Мачестър се гледа без проблем.

В рамките на шегата - явно има проблем, щом виждаш отбор Байрен, а съществува само Байерн (или Бавария, ако преведем името от немски).

Може и да е така - бТВ да натиска кабеларките. По-нагоре вече дадоха едно предположение какво се случва и засега нямам причина да мисля, че е невярно.
mach
1000+
1000+

Мнениеот mach » 10 Апр 2014, 13:39

Само в Бг-то се случват такива работи...ШЛ и ЛЕ трябва де се излъчва свободно както е в Германия Сърбия това означава че БТВ Екшън и Ринг трябва се се излъчват свободно ефирно!!!а не да набутват хората да плащат на кабеларки и була...ако си спомняте далаверата с излъчване на едно световно по Диема и тогава принудиха много хора да се вържат с кабеларки :( :( :(
kikiface
500+
500+

Мнениеот kikiface » 10 Апр 2014, 21:31

Годината 2008 беше Европейското в Австрия-Швейцария. Тогава падна голяма кабелизация.
София, жк Овча Купел 2, бл. 9. Тук е високо и чист въздух.
AntonPehlivanov
Нов
Нов

Мнениеот AntonPehlivanov » 13 Апр 2014, 18:55

Малко Off-топик, но ме вълнува дали близу си заслужава?
Роси
1000+
1000+

Мнениеот Роси » 13 Апр 2014, 21:39

аз от този месец съм при тях (пакет премиум) и нямам забележки. Е, даунлоуд скоростта не вдига над 100 (при гигабитова лан карта), ама не ми е никакъв проблем. Тези дни, ако се сетя, ще ги викна да си тестват.
Има период на лична адаптация към менюто... предполагам, че ще свикна. Предишният доставчик ми даваше възможност сам да си номерирам каналите, сега не виждам такава опция.

Да не забравя силно да препоръчам гледане с CAM модул, а не с външен тунер. Дано имате нов тв.
CrazyT
100+
100+

Мнениеот CrazyT » 13 Апр 2014, 21:45

И RTL са пирати. Излъчват незаконно формула 1.
Дааа питайте Филм+ .
СЕМ трябва да ги глоби !
Да не говорим за няколко стотин телевизии !

Нова телевизия излъчват уеб камери от България. http://kamerite.bg
Веднага СЕМ да прекрати излъчването на тези пирати от: http://www.earthcam.com
Тц,Тц ....

А бе тия от НАСА имат ли лиценз в СЕМ ???
Хммм...
Аватар
m3gab0y
1000+
1000+

Мнениеот m3gab0y » 14 Апр 2014, 15:45

Martinski написа:И точно само близу чинно спазват това :D
Почти съм убеден обаче, че на Coming soon каналите, на които ми изписва: няма достъп, вървят BeIn Sport или нещо подобно, само за conax карти на наши хора, но това е друга тема.......
Снощи мача на Борусия пак беше покрит с оня надпис.
Ок, тогава да очакваме и други FTA канали да бъдат "временно спирани" от "вашия коректен" кабелен оператор! :Clap

Това е съвсем правилен подход на оператора, защото той е комерсиален и реално нарушава закона по този начин. Не винаги и не всичко, което е FTA може да се излъчва и от операторите. Такъв е закона. Иначе отдавна щяха да си напълнилнят пакетите си със FTA канали :Drunk
Това, че другите оператори не са отразили това писмо и органите си мълчат за много неща по техния адрес е съвсем друга тема на разговор.

Относно специалните програми - всеки, който има правилните ключове на лилавия оператор (търгуват се евтино по скайпа) и подходящото оборудване (не работи с фабричното или масовите DVB-C платки/приемници) - гледа доста интересни работи по този кабел :Devil
За останалото ще си затрая, защото излизаме сериозно извън рамките на темата и законите на редица страни.
FM-RX:
@Home: Sony XDR F1HD + 1/2 Wave Open Dipole antenna
@Car: Sony DSX-A50BT + 1/4 Wave antenna
@Mobile: Sony Xperia-Z with SpiritFM Unlocked + Logitech UE 350 earphones
WiFi RX/TX:
@Home: 2xAirlive N.Power + 5db ant.
@Laptop: Alfa AWUS036H + 10db ant.
megara
100+
100+

Мнениеот megara » 14 Апр 2014, 21:44

CrazyT
100+
100+

Мнениеот CrazyT » 15 Апр 2014, 16:16

m3gab0y Не напразно сме на 1-во място по-корупция в медиите.
Тия салами си ги пробутвай другаде.

Кат си толкоз отворен на права,какво е: автвнтинчно ваторско право ?
И какво е право за излъчване на продукция наживо,платена от 220 телевизии.

П.С. СЕМ и КРС не са в състояние да регулира Слънчв Бряг.Масово се хващат турски телевизии !
Какво ще им направят ? Война ли ще им обвеят ?!
Ами около Дунав ?,София,Смолен,Крумовград и над 200 още селища ! Аааа ????

ЗДФ Може да купи СЕМ,но обратното настава.Парите са в хотели на морето !!!
И ако има държава тоя Лозанов няма да излезе от затвора.Ама няма !

Назад към