Диема Спорт HD

Телевизиите в България - за телевизионните канали, кабелните мрежи, сателитните оператори, телевизионните кули, телевизионните звезди, сериали и шоу програми
Аватар
popovp
1000+
1000+

Re: Диема Спорт HD

Мнениеот popovp » 30 Юни 2015, 23:45

bks
Нов
Нов

Мнениеот bks » 01 Юли 2015, 10:21

Надали Диема Спорт разчита само и единствено на феновете на ЦСКА и Локо, за да се издържа. Освен това Левскарите винаги са тръбяли, че са ПО от другите. Нима те няма да гледат Левски по Диема Спорт?
Повечето изкавания тук са странни, на фона на това, че хубавите спортни канали навсякъде по света са платени. Хубавите неща стават с пари, а по-хубавите, с още повече пари. Няма как да очаквате един канал да ви предава ТОП 5-те първенства на Европа за без пари.
Имам чувството, че сякаш се радвате Диема Спорт да спре.
Надали някой от вас ходи на работа и не иска заплата. Българина не обича да плаща и от това си пати. Има една приказка - пари при пари отиват. Колкото повече харчиш, толкова повече пари се стремиш да изкарваш. И докато не раберете, че пиратсването на телевизионни програми не е гордост, а е едниствено във ВАШ ущърб, и че сиренето навсякъде е с пари, България ще е все на гъза на света и ние все ще си тънем в мизерия.
Това на кой е една телевизия не е важно. По света 99% от добрите телевизии са частни, но абонатите си плащат и гледат. И имат добри телевизии. Да ревеш, че телевизията била скапана е меко казано безотговорно и глупаво, ако не си дал и 1 ст. за нея. След като не плащаш, нямаш право да се оплакваш от съдържанието.
Пирати има навсякъде по света, но тук при нас това е нцаионална гордост, граничеща с простотия, защото тези който пиратстват не разбират всъщност какво правят.
Не ме разбирайте погрешно, не защитавам Диема Спорт ( аз мразя футбол невероятно много ), нито работя там, нито пък я гледам, но ако някога Българина иска да има ДОБЪР спортен или какъвто и да е друг телевизионен канал, трябва да се начуи, че всяко нещо си има цена.
Аватар
Vass
100+
100+

Мнениеот Vass » 01 Юли 2015, 10:43

Интересно защо в Германия, Англия, Австрия ефирно футболните първенства са безплатни, сателитните в SD вариант също........ Да не говорим за Ф1 и други спортове. В момента тече Уимбълдън и HD канала също е отключен. Това за българския манталитет и безплатното пиратство идва от мизерията при комунизма и факта, че хора свързани пряко с висшите ешалони на тогавашната ни власт,продължават да ни доят и днес.... докога ще търпим това...не знам. >:( >:( >:(
В случая Гелосания купува правата и ги препродава на Нова тв. Как и защо е допуснат до конкурса след като няма телевизия да излъчва, никой не пита. Важното е, че човека на Винету трябва да лапне и от това
Сори за спама ! :D
kiko plus
500+
500+

Мнениеот kiko plus » 01 Юли 2015, 14:06

Нека се провали,а за капак четох,че мачовете на ЦСКА отиват при конкурента БТВ,стига са ограбвали българския народ,щом в другите страна,както е написано под моя пост защо да не може и тук да се гледа свободно,това което го говори французчето от нова са глупости,изсипват се сумати пари за безмислени реалита и цигански сериали,и когато дали пари за спорт било скъпо,да ходи да се гръмне.
bks
Нов
Нов

Мнениеот bks » 01 Юли 2015, 14:49

Къде точно се гледа Бундеслигата или Калчото безплатно. На кой ефир?
Затова ли има 10 канала Sky Bundesliga и още толкова Sky Calcio на германската и италианската платформи Sky?
И тези точно канали са платени. Не са свободни. И не са ефирни. Само и единствено на сателит са.
И то зор да се защитят Sky преминаха на NDS кодировка на HD каналите. За да се предпазят от хакери.
ktamara
100+
100+

Мнениеот ktamara » 01 Юли 2015, 15:20

То хубаво да е платен, но три месеца преди да си отворят платеният канал, от НОВА вдигнаха цените към операторите (с доста) под предтекста че имат много качествено и скъпо спортно съдържание. А странното е че не отнесоха почти никакви негативи
Аватар
Vass
100+
100+

Мнениеот Vass » 01 Юли 2015, 17:03

@bks
Какво съм написал на първия ред: ефирно(наземно излъчване) :)
Германия- Kabel 1 , Sport1, Всички регионални варианти на SWR, NDR, MDR , WDR, NWR
Австрия - ORF2 пак с регионалните си варианти.
В Англия не мога да ти ги изредя, но във всеки град в който има мач местния канал на BBC ефирно или Sky Digital на сателит само на UK Beam: http://en.kingofsat.net/sat-astra2g.php
За Италия не съм написал и ред, но ме подсещаш , че наземните RAI, Canale5, Italia1 също излъчват свободно от Муксовете на :
http://en.kingofsat.net/pos-5W.php
Все пак телевизиите с красивото име Sky са сателитни и са 1,2,3,4,5, за да може маниаците да гледат който си искат мач навсякъде, където има покритие този сателит. Аз поне не се сещам за нито един Sky с наземно излъчване.
За Русия нали няма смисъл да пиша ;)
Дали някой си плаща или пиратства си е негова работа навсякъде по света, но когато разни мушмороци, които видимо те ограбват, без да получаваш това за което си си платил, започваш да се замисляш дали да скъсаш поредните 4, 8 или 20лева слушайки в 90% коментар не на това, което гледаш, а на социалните придобивки и интимният живот на футболиста, пилота, скиора и прочие :( :( :(
mitkod
Нов
Нов

Мнениеот mitkod » 01 Юли 2015, 18:02

Всеки пише, че не може безплатно. Но ние досега си плащахме по 2 лв. за Диема и Нова Спорт, а сега освен тези 2 - искат още 4. Защо, като съдържанието, което получаваме остава същото.
Аватар
32red
100+
100+

Мнениеот 32red » 01 Юли 2015, 18:28

Е ми, плащайте ...
manechi
100+
100+

Мнениеот manechi » 01 Юли 2015, 18:29

Диема спорт в Разградско като регионална ! Точка! И отбора там и феновете там и шефовете там ! Ако има любопитни има лек - мощни антени тип яги с усилвател и въпроса е решен, освен ако все пак е кодирана ! Точка !
bks
Нов
Нов

Мнениеот bks » 01 Юли 2015, 22:14

@Vass
Чакай малко - ти говориш за местните мачове. Калчото или Бундеслигата в Англия се гледат ама платено. Както и английското първенство в Германия и Италия също е платено. Освен това ББС излъчва само 1 мач, а не всички. И надали излъчват точно дербито или както там му казват ( прощавайте ама не гледам футбол, освен световно и европейско + Копа Америка понякога ).
И още нещо -
"Все пак телевизиите с красивото име Sky са сателитни и са 1,2,3,4,5, за да може маниаците да гледат който си искат мач навсякъде, където има покритие този сателит. Аз поне не се сещам за нито един Sky с наземно излъчване."
Телевизиите SKY UK имат права за излъчване САМО на острова и никъде другаде. Изнасянето на оборудването на SKY извън UK, Scotland и Ireland е подсъдимо и наказуемо. Така, че маниаците - могат да гледат SKY единствено и само на Острова, а не навсякъде където имат покритие сателита. Всичко друго е незаконно. Това е валидно и за Булсат де, както и всеки един DTH оператор. Не случайно BBC се излъчва само UK лъча. А той е достатъчно тесен, за да се хваща трудно след Женева на изток и от Мадрид на юг. Е, с 2.10 антена се гледа и тук, но това е друг въпрос. SKY нямат наземно излъчване - те все пак са сателитна платформа с близо 1000 канала. По-голямата част от тях платени. Друг е въпроса какво дават и колко е качествено. Само като се сетя за рекламата OUCHa :o ...Както и да е.

От друга страна, диема спорт е 4 лева на месец ( или 2 беше - не помня ). Ако решиш да идеш на мач на Левски в София например, със сигурност ще дадеш доста повече. Да не говорим, че феновете от провинцията пък няма да се разминат с по-малко от 50-100 лева. Така, че според мен Диема Спорт си заслужава парите ( ако има какво да предложи разбира се ), а друг е въпроса, че българина просто не е свикнал да плаща за телевизия.
И недей мисли, че пълниш гушата на някой - това го правиш постоянно - в супера, в киното, на безиностанцията...кой както се уреди, нали знаеш.
Роси
1000+
1000+

Мнениеот Роси » 02 Юли 2015, 01:03

тезата "българинът не е свикнал да плаща за телевизия" е погрешна и това го доказват поне две неща:
- съотношението кабелно и DTH (т.е. платено) приемане vs. наземно цифрово (т.е. безплатно);
- задържането на каналите на HBO (допълнително заплащане) на бг пазара.

Тоест българинът с удоволствие плаща за съдържание. Случаят с Диема спорт HD е различен: българинът бе приучен да гледа Нова Спорт от 2010 до 2015 г. - платено, но в рамките на пакета. Ненадейно за почти същото съдържание бяха поискани допълнителни пари под формата на уж-нов канал.
bks
Нов
Нов

Мнениеот bks » 02 Юли 2015, 11:21

@Роси:
Аз твърдя, че българина не обича да плаща за телевизия и това е факт. Преди време имаше един DTH оператор, който имаше няколко доста стойностни канала ( вкл. доста HD ) - Satellite BG. Той обаче бързо фалира. Знаеш ли защо - защото таксата беше 30+ лева. И малко хора я плащаха.
Относно това, че плащаш на кабеларки, Булшити, Ментели и т.н. ... плащаш защото нямаш друг избор, освен ако не искаш да стоиш на К1 и ъТВ. Друг въпрос е какво точно гледаш за 14 лева на месец. 7 евро такса за DTH оператор няма никъде по света. И даже се учудвам, че има хора, които са недоволни от съдържанието, броя канали, и т.н. Че за 14 лева да не искаш да гледаш SKY Calcio, или Sky Movies или SKY Bundesliga? Aми няма как да стане. Пълният SKY UK е около 75 британски лири на месец. Може и малко повече да е. Ти ще плащаш ли 190 лева ВСЕКИ месец за телевизия? Ще плащаш, ама друг път. И колко от населението на БГ може да си го позволи? Виж какъв е вой за 2та кирливи лева на Диемата и колко радост ще има да фалира.
А абонатите на HBO да не мислиш, че са толкова много? И тук си в заблуда. Има ги да - но принципа е - гледат 1 месец, после 11 не гледат. До следващата промоция.

А бай дъ уей - един от малкото оператори в БГ, който си плаща правата за разпорстранение на излъчваните канали е Близу. Аз съм на него. И определно това не е най-евтиният кабелен оператор. Всички кабелни оператори с канали SKY, BeIN Sports и т.н. в пакетите си - са си прости пирати. Те не плащат права за излъчване на тези канали. Защото един канал ( RTL да речем ) , дори и да е безплатен на сателита, нямаш право да го излъчваш безплатно по кабел, камо ли пък в друга държава. Не случайно RAI кодират сигнала на някой мачове, спортни събития, филми и т.н.
Martinski
100+
100+

Мнениеот Martinski » 02 Юли 2015, 11:52

Е те близу цъфнали та вързали? Това,че предлагат 140 канала не значи нищо - стандартните платени, които ги има при всички, дублиращи ХД + FTA от 13 и 19,2 Е. ХБО пакета е най-скъп при тях - по малките градове е на половин цена. Откъм спорт - бедно.
Така, че "булшита" колкото и да се плюе откъм цена/съдържание май е най-добре, защото този критерии би трябвало да е определящ при избора на оператор.
Ще цитирам един от собствениците на тогавашния Евротур Сат ТВ при мой въпрос защо в град ХХХ върви Premiere Sport (сега немския скай), а тук не може? Отговорът му беше: СЕМ нас гледа, а не тях.
Сега и при тях има един канал там... coming soon ама е само за наши хора :D

И в заключение - ние тук във форума поназнайваме това-онова и вярвам, че всеки се е сдобил с перфектната за него платформа "цена/съдържание".
newto
1000+
1000+

Мнениеот newto » 02 Юли 2015, 12:07

Martinski, ако качеството на звука и картината не са важни за твоите нужди, Булсатком е перфектен оператор откъм цена .
Martinski
100+
100+

Мнениеот Martinski » 02 Юли 2015, 12:22

Разсъждавам от гледна точка на масовия потребител, недоволен от 4те лева отгоре за Диема-та, който дава 2000 лв за голям и модерен телевизор, а си бодва коаксиал-а или скарт-а и качеството е след цена/съдържание или въобще не е критерии.
Роси
1000+
1000+

Мнениеот Роси » 02 Юли 2015, 13:01

bks - твърдиш, че е факт, но не е :) Международните сравнения в цените не означават абсолютно нищо по отношение на този "факт".
Освен това моят акцент е пазарната измекярщина на НБГ, а не народопсихологията. Потребителят с удоволствие би ги наказал - злопаметността като обратната страна на лоялността е част от науката за маркетинга. Закон, независим от националността.
bks
Нов
Нов

Мнениеот bks » 02 Юли 2015, 13:54

@Роси - разбирам за какво говориш. Имаш предвид, че дори и да плащаме за даден канал, то собственика му няма да влага парите за подобрение на качеството и съдържанието на канала, а ще си пълни гушката. Поне в БГ това се случва. За съжаление е така.

@Мартински - Марто, аз съм един от хората който са дали не 2000лева, а 3400 лева за телевизор и съм му боднал HDMI, а не СКАРТ. А ако не му боднеш коаксиал или оптика, не зная как точно ще вкараш сигнал в телевизора. Все донякъде ще е коаксиал или оптика. Най-малкото до приемника. И смея да твърдя, че Близу предлагат едно от най-доброто качество на телевизията в БГ. И каналите не са им 140, а 220 ( 16 или 18 от тях са радиостанции , но пак са над 200 телевизии ). Техен абонат съм откакто бяха ЕвротурСат и съм им скъсал задника от обаждания и оплаквания към КЗП докато си оправят мрежата при мен. Сега като им се обадя на кол-центъра, ме знаят по име. Та за Близу моля да не спорим.
Булсат, Мтел и Виваком предлагат възможно най-компресираната мазна картина от всички. Повярвай ми. Тези точно оператори са единствено критерии как НЕ трябва да се прави DTH телевизия.
Не ми давай Булшита за сравнение само. AXN Black и White ги нямахте 6 месеца, а при мен не са спирали. Говорите ми за някакви мизерни 7-8 HD канала компресирани до насиране, и се кефите на "нови" канали, които Близу ги има от години. От друга страна Близу излъчва не твърде много канали от 13 и 19. Даже почти никакви. Имате един крилив Синемакс СД - къде ви е ХД версията, а Синемакс2 SD и ХД версията къде са ви? Ами IDx HD къде ви е? Просто не знаеш колко си ограничен от Булсат в разнообразие от програми. FOX HD, FOX Crime HD и FOX Life HD имате ли ги на Булшита? Ще ги имате, ама друг път. Ако си платите. Ама за 14 лева няма да ги имате. И Диема Спорт HD нямате.

Не искам да говоря за това което получавам от сателит. Там качествто на HD каналите е на светлинни години от това в БГ. Гледаме и чужди DTH оператори все пак и сме образовани.
Martinski
100+
100+

Мнениеот Martinski » 02 Юли 2015, 17:28

Да, съгласен съм, и аз гледам близу ;) и аз навремето съм се разправял.... дори сега с техния HD приемник сигнала е на 70% и горните честоти пикселизират, а с моя всичко на 100% и няма ядове.
Няма тогава да ти напомням как само те спираха канали и как само те не могли да уредят правата.
Ставаше въпрос за какво получаваме и за колко пари, и кое е определящо.
Wimbledon по близуто нанайси......ама нека имат 20 ХД канала........
parksf
100+
100+

Мнениеот parksf » 02 Юли 2015, 17:56

Я кажи освен Булсат къде другаде има Уимбълдън.

Назад към