Диема Спорт HD

Телевизиите в България - за телевизионните канали, кабелните мрежи, сателитните оператори, телевизионните кули, телевизионните звезди, сериали и шоу програми
newto
1000+
1000+

Re: Диема Спорт HD

Мнениеот newto » 03 Юли 2015, 00:01

@parksf, Има го и при Виваком ТВ.
parksf
100+
100+

Мнениеот parksf » 03 Юли 2015, 06:47

Само че Булсат го дават само по Ф+ ХД а Виваком го нямат.
Аватар
popovp
1000+
1000+

Мнениеот popovp » 03 Юли 2015, 15:05

Кабелна МСАТ Уимбълдън - SK2 HD, Спорт1 HD, beIN Sports1 HD( в момента Kyrgios-Raonic 4:5 , Григор и Гаске загряват)

Изображение

SKY Sport HD - G.Dimitrov-Gasquet
Изображение
ktamara
100+
100+

Мнениеот ktamara » 03 Юли 2015, 15:32

Това че ти пускат BEIN, далеч не изглежда легално
bks
Нов
Нов

Мнениеот bks » 03 Юли 2015, 19:53

По добре ,махни снимките, защото ако те набарат органите ще гледаш Bein и SKY Sports през крив макарон.
И двете платформи нямат права за разпространение в България.
Тук много форумци имаме сателитни антени и кака Шер пее, така, че с това не впечатляваш никого. Само си вредиш. ;)
mach
1000+
1000+

Мнениеот mach » 03 Юли 2015, 22:37

RTS каналите дават всички мачове от Уимбълдън free!
Martinski
100+
100+

Мнениеот Martinski » 07 Юли 2015, 10:15

Тези канали ги има не само при МСАТ, та едва ли ще впечатли органите, а и както се вижда жабарския скай е ХД и има зелен бутон, което навява на мисълта, че май са с оригинална карта и приемник :D
bks
Нов
Нов

Мнениеот bks » 07 Юли 2015, 12:08

Tова че е HD версията, не означава, че се гледа с оригинална карта. ;) и е легално.
Още повече пък разпространявано по кабел... Ако не знаеш, даже за разпространението на свободен канал по кабел - оператора трябва да плати. Няма безплатен обяд бе хора.

Иначе от друга страна всяка оригинална карта изнесена извън територията за която е предназначена, автоматически я прави нелегална :) Даже и Булсаткомската карта. Всеки изнесъл оборудването на Булсатком извън граница подлежи на глоба, но е друг въпроса доколко това е в интерес на операторите. Те все пак печелят от това, че им плащаш, па макар и извън територията, за която са предназначени да излъчват.

Даденият оператор плаща права на излъчване САМО са своя си регион.
Не случайно SKY UK ограничават яко сигнала. Ако можеха щяха всичко да прехвърлят на UK спот-а. Но има някой клаузи, които не им позволяват да го направят. За определни канали обаче само.

Edit: Георги
Премахнат ненужен цитат на предходен пост
tv_maniac
100+
100+

Мнениеот tv_maniac » 09 Юли 2015, 23:37

Въпрос с повишена трудност: ще го бъде ли Диема Спорт, ако изгубят правата върху излъчването на мачовете на ЦСКА? :D
megara
100+
100+

Мнениеот megara » 10 Юли 2015, 00:00

bks написа:Иначе от друга страна всяка оригинална карта изнесена извън територията за която е предназначена, автоматически я прави нелегална :) Даже и Булсаткомската карта. Всеки изнесъл оборудването на Булсатком извън граница подлежи на глоба, но е друг въпроса доколко това е в интерес на операторите. Те все пак печелят от това, че им плащаш, па макар и извън територията, за която са предназначени да излъчват.

http://www.theguardian.com/media/2011/o ... v-coverage

http://europa.eu/rapid/press-release_CJE-11-102_bg.htm
bks
Нов
Нов

Мнениеот bks » 10 Юли 2015, 13:43

Football Association Premier League (или „FAPL“) администрира основния професионален футболен шампионат в Англия, „Premier League“, и продава правата за телевизионно излъчване на срещите от този шампионат. На териториална основа в рамките на открита конкурентна процедура тя предоставя на излъчващите организации изключително право за пряко излъчване на срещите от Premier League. Тъй като териториалната основа обикновено съвпада с територията само на една държава членка, телевизионните зрители могат да гледат само мачовете, излъчвани от организации, установени в държавата членка, в която зрителите пребивават.

За да се защитят тези изключителни териториални права и да не се допуска приемането от аудиторията на предавания извън съответната държава членка, всяка излъчваща организация се задължава по силата на сключения с FAPL лицензионен договор да кодира своя сателитен сигнал и да го предава в кодиран вид чрез сателит само на абонатите в предоставената ѝ територия. Поради това лицензионният договор забранява на излъчващите организации да доставят декодерни карти на лица, които желаят да гледат предаванията им извън държавата членка, за която е предоставена лицензия.

Споровете в основата на настоящите дела са свързани с опити за заобикаляне на тези изключителни права. Всъщност за получаването на достъп до срещите от Premier League някои заведения в Обединеното кралство започват да използват чуждестранни декодерни карти, предоставени от гръцка излъчваща организация на пребиваващи в Гърция абонати. Те купуват карти и декодери от дистрибутори на по-изгодни цени от тези на Sky, което притежава правата за препредаване в Обединеното кралство.

И двете статии са от 2011 и са във връзка със случая свързан с гръцката DTH платформа NOVA GREECE. Случката е, че една приотежателка на бар в Англия, ползвала карта на въпросната платформа, за да гледа без пари - най-общо казано.
Знаеш ли какво последва от това: НОВА Гърция я кодираха в ИРДЕТО и секнаха мераците на заведенията в Англия. А и не само на заведенията ;)

Освен това там си пише - "Football Association Premier League (или „FAPL“) администрира основния професионален футболен шампионат в Англия, „Premier League“, и продава правата за телевизионно излъчване на срещите от този шампионат."

Продава ги на такива като Диема Спорт да речем. Най-вероятно всеки един оператор в БГ може да закупи тези права стига да му се дават пари, който после да има как да събере. А ти, аз и всеки един друг трябва да плащаме на оторизираният оператор за НАШАТА територия, за да ги гледаме.

От друга страна ако имаш оборудване на BSkyB например - карта/приемник - и стига да имаш достатъчно голяма сателитна антена, можеш да ги ползваш да си гледаш Лигата с твоята карта в България, НО! - BSkyB e платил правата САМО за НЕГОВАТА си територия - а тя е Обединеното Кралство и Иралндия. И след като картата ти е на BSkyB и гледаш извън територията за която BSkyB e платил права...
Та така.

И да - всеки може да си закупи карта на който и да е оператор по света - стига да даде валиден адрес в съответната държава. Интересно как точно ще купиш карта на BSkyB без да имаш адрес в УК? Същото важи за всеки един оператор. Писал съм на НОВА Гърция - категорично отказаха да ми предложат абонамент, т.к. не съм гражданин на Държавата и нямам постоянен адрес там. Това ще получиш като отговор от всеки един оператор. Това е официалният начин.
Неофициалните всички ги знаем. Но те са нелегални все пак.

Не искам да ме разберете погрешно, това което се опитвам да обясня е, че няма безплатен обяд, че има правила за излъчване на предаванията - някои от тях са само за определени територии.
Това което искам да кажа е, че Диема Спорт, Нова Спорт, ъТВ спорт ( наесен може би ) не са лоши замисли. Зависи как се управляват, какво предлагат. И доколко бай Ганьо ще плаща, за да гледа. Всеки един народ търси келепир естествено, някой народи го търсят повече от други, някой народи са по-тарикати от други и т.н.
tv_maniac
100+
100+

Мнениеот tv_maniac » 10 Юли 2015, 15:32

bks, от всички тези писаници в темата стана ясно, че:
1. ти си бизнесмен или поне защитаваш бизнесмените със зъби и нокти поради някаква причина/необходимост. Възможно е да работиш в кабелна или телевизия.
2. за теб хора с ниски доходи не искат да плащат, защото са Байганьовци. Ако пък имаш парите, но на ниво честолюбие се ядосаш, че се опитват да ти продават по-скъпо нещо, което досега си вземал (вместо с таксата към кабелната с 4 лева отгоре и то засега, докато не решат, че им е малко), то ти пак търсиш келепира и си Бай Ганьо. Усещаш ли слабостите в теорията си? ;)
bks
Нов
Нов

Мнениеот bks » 10 Юли 2015, 17:23

Не, не съм бизнесмен, нито пък работя в кабелна или каквато и да е скапана телевизия.
Не защитавам никого, но пък си плащам като ми поискат, при положение, че ми представят точната причина ЗАЩО ми искат тези пари.
Правя сметка на всеки един лев, който трябва да платя, но има неща за които просто знам, че трябва да се плаща.
Няма как да искам да се возя по супер качествена магистрала, без да платя цената за това. Знам, че ако искам да гледам супер най-новият филм с много добро качество - трябва да си платя на киното или да чакам 3-6 месеца за да излезе Блурей изданието.
Всеки търси кепепира. Всеки един народ. То ако не го търсеше телевизиите нямаше да бъдат кодирани, нали? И да - не плащам за Диема Спорт, но я имам. Както и още 12 000 канала - всичките на келепир.
Поради простата причина, че няма как да им стана официален абонат. Опитах се да стана официален абонат на Нова ГР - ето го отговора по-долу:

Dear Mr .........,

Thank you for your interest in the satellite service Nova.

We want to inform you that we have taken note of the decision of the European Court of Justice, which raises important issues as to the satellite television broadcasts within the EU.
and intellectual property rights that protect the transmitted audiovisual content.
However, on the basis of that decision, specific requirements are set out for the availability of the service outside of the Greek territory.
Our company considers these requirements but also the procedures which will ensure the protection of intellectual property rights of transmitted programmes and avoiding phenomena of piracy that endanger the reputation and prestige of our company, both its subscribers and towards content suppliers.

In any case, our company has taken note of your request and will inform you about any newer evolution about this.

With appreciation,

FORTHNET ΤΜΗΜΑ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΩΝ
Διεύθυνση Πωλήσεων Ιδιωτών
E-mail: info@forthnet.gr, http://www.forthnet.gr

[THREAD ID:1-3L55ZW9]

Демек, за разлика от някой, все пак съм имал и все още имам желанието легално да си плащам. Но след като не може - майната им. Тогава минаваме на вариант Но.2 нали? Не че не искам да плащам, просто въпрос на закони.

И да, Близу ми го пее концерта, и BSkyB, и още много. Това ми хобито.За Близу държа да подчертая, че имам и официален абонамент - абонат съм им от времето на ЕСТНЕТ ( преди това даже бяха УНИКОМ Трейдинг - от там тръгнах - 1992-93та мисля, че беше ). В момента им плащам 45 лева/мес. и съм повече от доволен.

Хайде пийте по една бира и весел уикенд!
parksf
100+
100+

Мнениеот parksf » 13 Юли 2015, 14:20

Задава се Diema Sport 2. Проект на дневен ред за 14.07. 2015г.
Доклад на Дирекция «Специализирана администрация – НЛРПР» по заявление от «Нова Броудкастинг Груп» АД за регистрация на аудио-визуална услуга («Диема Спорт2») по реда на чл. 125а, ал. 1 на Закона за радиото и телевизията. Вносител: Ант. Лозенска. Докладва: Райна Радоева.
manechi
100+
100+

Мнениеот manechi » 13 Юли 2015, 15:03

Тотално ще я оплескат тия, но те си знаят !
Роси
1000+
1000+

Мнениеот Роси » 13 Юли 2015, 16:23

Би било логично да изкарат до 49 бр. канали. Така ще можем да играем на тото: 6 спорта от 49. Давам по 50 стинки на канал.
kiko plus
500+
500+

Мнениеот kiko plus » 14 Юли 2015, 17:03

Ще я има даже ще има и - Доклад на Дирекция «Специализирана администрация – НЛРПР» по заявление от «Нова Броудкастинг Груп» АД за регистрация на аудио-визуална услуга («Диема Спорт2») по реда на чл. 125а, ал. 1 на Закона за радиото и телевизията. Вносител: Ант. Лозенска. Докладва: Райна Радоева.
Аватар
yuliqn
500+
500+

Мнениеот yuliqn » 14 Юли 2015, 17:56

Ми като имат намерение всичко щое спорт да излъчват/а,и като видяха че ,номера с диема спорт 1 мина/поне сега щеса 3 канала ...пакета... :D
manechi
100+
100+

Мнениеот manechi » 14 Юли 2015, 18:13

Дали мина, щото при мен- не !
kiko plus
500+
500+

Мнениеот kiko plus » 14 Юли 2015, 23:04

Май ще има комбинирано излъчване на мачовете на Берои и Черно Море по Диема спорт ЕДНО - http://diemasport.novatv.bg/accents/vie ... %BF%D0%B0/

http://diemasport.novatv.bg/schedule - 16 юли,четвъртък 20.00-Футбол: Берое (България) – Брьондби (Дания), първи мач от втория квалификационен кръг за УЕФА Лига Европа, директно

Назад към