"Аз съм българче" на турски в телевизионния ефир

Телевизиите в България - за телевизионните канали, кабелните мрежи, сателитните оператори, телевизионните кули, телевизионните звезди, сериали и шоу програми
Аватар
predavatel
1000+
1000+

Мнениеот predavatel » 19 Окт 2006, 10:49

[size=18px]"Аз съм българче" на турски в телевизионния ефир[/size]
СКАТ пусна провокацията на фона на снимки на Първанов
2006-10-19, в.Новинар

Стихотворението на Иван Вазов "Аз съм българче!" беше излъчено на турски език малко след полунощ в сряда в рубриката "Президентски избори" на телевизия СКАТ. Докато дикторът редеше думите на турски език на най-популярното българско стихотворение, което знае всяко дете, върху екрана вървеше оригиналът на български, придружен със снимки на президента Георги Първанов и на премиера Станишев, както и снимки на водачите на трипартийната коалиция - Сергей Станишев, Симеон Сакскобургготски, Ахмед Доган.
По моя информация се очаква опит на лидера на "Атака" Волен Сидеров за изкуствено опорочаване на изборите в неделя сутринта, когато негови активисти, заедно с телевизия СКАТ, ще играят застъпници на Първанов и ще се опитат от чуждо име да агитират пред секциите, коментира зам. -шефът на Висшия съвет на БСП Ивелин Николов. Според него това "Аз съм българче" на турски език е издевателство над българщината.
Това е стар материал, който се излъчва във връзка с отказа и на управляващите, и на т.нар. опозиция да свалят новините на турски език от Канал 1 на БНТ, каза пък кандидатът за вицепрезидент на "Атака" Павел Шопов.
"Стихотворението "Аз съм българче" може да бъде преведено на всякакъв език. Даже може да бъде издадено и в Турция и там да се чете, но семантиката, която е заложена в неговото излъчване по СКАТ, е със съвсем друг смисъл - иска да покаже, че България е турцизирана, което е провокация." Така коментира излъчването на стихотворението "Аз съм българче" на турски език депутатът от ДПС Ариф Агуш.
"Подобни шеги сме правели едно време и ние в "Ку-ку", а после и в "Каналето", коментира депутатът от "Гергьовден" Любен Дилов - син. Според депутата това, което в момента се прави срещу Волен Сидеров, само вдига рейтинга му и повишава решимостта на неговите привърженици да гласуват.
ico_pol
1000+
1000+

Мнениеот ico_pol » 19 Окт 2006, 13:43

Повишава решителността на привържениците му да гласуват! Хахаха! След като се омискини и си показа истинския профашистки образ, болшинството които останаха привърженици на Атака са предимно хора, които много приличат на лидера си. Ако не си спомняте Волен завладя хората с евтини популистки трикове, като плюене по циганите, упрекване в кражби и злоупотреби действащата власт (и тази преди нея, дори цялата политическа каста в Страната), както и зло роптаене срещо турците. Много хора тогава гласуваха наивно, защото виждаха в него човек, който ще постави досега действащите политици на мястото им и ще засили изпълнението на задълженията които имат всички в България и които някои малцинствени групи (най-вече ромска) не спазваха много. В последствие какво се оказа!? Че Волен е същия като останлите червени, жълти и сини във всичките им нюанси. Оказа се, че и на него му харесва властта да е такава. И какво...почна да реве срещу циганите и турците. И аз не съм съгласен с привилегиите на т.нар. роми, но не това е начина. Историята е показала, че такива лица изповядващи крайно ксенофобски разбирания са пагубни. Пример: Адолф Хитлер, Слободан Милошевич. Тези са ми в главата в момента. Така, че...да, ще гласуват не малко за Волен, но ако той стигне до балотаж, то това ще е по-скоро плод на ниската избирателна активност, не толкова на "многобройните" му почитатели...предимно от групите на скинхедс и куклус клан. :lol: Колкото и да не съм съгласен с данданиите, които правят в дясно, съм по-склонен да подкрепям сини, въпреки принципната си позиция срещу тях, отколкото да се занимавам с такива като Волен. Ако тоя вземе властта, след някоя година ще има авономни области Лудогорие и Родопи. Това ли искате!?
митко

Мнениеот митко » 19 Окт 2006, 22:04

браво на скат :da:
Аватар
Enchev
1000+
1000+

Мнениеот Enchev » 19 Окт 2006, 23:37

Това го излъчват от поне 6 месеца по партийната телевизия на ПГ АТАКА - СКАТ.
Нормално е сега да се извади пред всички това, изборите са в неделя.
По-скоро е ход да се вдигне рейтинга на Волен и Първанов че те двамата да отидат на балотажа.

Нищо неме учудва от КТВ СКАТ. Те там са родени за скандали.
trmkr
100+
100+

Мнениеот trmkr » 20 Окт 2006, 00:24

Абе тая мизерна телевизийка в която работят само олигофрени и психично болни некадърници няма ли няй-накрая да се намери някой да я затвори?
Zen
1000+
1000+

Мнениеот Zen » 20 Окт 2006, 03:31

За ТВ "Атака" ли иде реч?
Що се занимавате с глупости? Вдигате нечии рейтинги безплатно. Колкото повече хора говорят за нещо - толкова по-известно става то :) Едва ли "Атака" го заслужава...
Аватар
Du4e
Нов
Нов

Мнениеот Du4e » 20 Окт 2006, 08:58

[quote=""diger""]Абе тая мизерна телевизийка в която работят само олигофрени и психично болни некадърници няма ли няй-накрая да се намери някой да я затвори?[/quote]
ако някой започне да затваря телевизии в България заради програмата им ще подам молба за жителство в Афганистан
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 20 Окт 2006, 12:08

Дуче, ако си привърженик на Атака - направо си подай молбата в Кабул.

Тези хорица си играят на политика и не осъцнават какви проблеми могат да нанесат на без това малката ни държавица.
С какви цигани се борят??? С какви Турци?? Че те са повече от нас бе! И за това сме си виновни ние, защото докато те реализират положителен прираст, българското семейство като институция е разградено от болни кариеристки схващания, беднотия (която е нормална за този преход) и т.н. Как очаквате да се реализират програмите на Атака? С оръжие ли?? В кой век живеем? Готови ли сте да избият децата ви, вас, хората които обичате в една гражданска война? Виждали ли сте последици от гражданска война? Аз съм виждал и искам да ви кажа, че ако вярвате на Сидеров, сте не по-малко болни мозъци от тези, които му плащат да говори глупостите, които говори!

Кой ще управлява държавата? Безработните ли? Или тези без образование? ... всичките тези, които го подкрепят сляпо и не си дават сметка, че президентът няма изобщо такива правомощия, за да изпълни това, за което Сидеров се кълне, че ще направи. Това което може да направи той, както направи и лекето СТоянов е да предизвика скандали, изолация и не дай Боже размирици, от които ще изгубим всички!

Ето затова трябва да има спрени телевизии, защото ас опасни и защото българинът не е дорасъл да съвременното схващане и измерение на демокрацията - дойде царят - излъга, аййдее всички след него. Дойде после Станишев, и той лъга - айдеее след него, сега Сидеров - да видим... после Бойко и т.н. Българинът го мързи и чака "да го оправят" и поради тази причина трябва да има контрол, защото всякакви предлагат оправия и естествено простият народ тръгва след най-нереалистичните обещания..
Аватар
borosport
1000+
1000+

Мнениеот borosport » 20 Окт 2006, 12:13

Това, което казваш трябваше да го кажат неговите опоненти без никакви задръжки по телевизията и радиата, но не го правят и тоя ненормалник продължава да печели доверие.
Лошото е, че му се хващат, а никой не се замисля, че това е неизпълнимо.
Изображение
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 20 Окт 2006, 12:17

Затова излезте и гласувайте!

Повечето интелигентни хора с бизнес или отговорна работа все пропускат избори, имат по-важни неща... излезте този път, пуснете за някой човек с акъла си. ПОследните години гласуват бабичките, таксиметровите шофьри и безработните, е нека не забравяме и малцинствата - там 10 лв на калпак, дори и 5 - чудеса правят.

Дуче и вземи си махни аватара. не те знам колко имаш по национална история, с какво се занимаваш и т.н. Нито ме интересува.

Но такъв лозунг в днешно време е крайно неадекватен. Дефинирай ми свобода, моля ти се.... смърт няма да те карам да дефинираш.
Аватар
borosport
1000+
1000+

Мнениеот borosport » 20 Окт 2006, 12:20

Виж аз съм на 19 години и откакто имам право на глас не съм пропускал.Няма и сега да го направя, защото ми писна бабичките да ми решават бъдещето мислейки си за времето на бай Тошо.И интересното е, че като питам приятелите ми е те смятат да гласуват.
Все още сме повече и е смешно та зависим от ДПС или от циганите.Но за разлика от тях ние сме винаги на повече от едно мнение.
Изображение
C.R.U-TO
500+
500+

Мнениеот C.R.U-TO » 20 Окт 2006, 14:14

САМО ЩЕ КАЖА ТЕЛЕВИЗИЯТА НА БОЛЕН ЛИДЕРОВ Е ЗА ЛУДНИЦАТА
Аватар
Du4e
Нов
Нов

Мнениеот Du4e » 20 Окт 2006, 16:18

[quote=""C.R.U-TO""]САМО ЩЕ КАЖА ТЕЛЕВИЗИЯТА НА БОЛЕН ЛИДЕРОВ Е ЗА ЛУДНИЦАТА[/quote]
телевизията не ама болен лидеров се чудя как не са го прибрарил още
а да съм привърженик на атака - опазил ме Господ
FrozenMax
Нов
Нов

Мнениеот FrozenMax » 20 Окт 2006, 23:04

ще станеш и на ОТБРАНА привържаник спокойно ...ти само почакай :break:
дин Умира друг му го навира!!!
Anonymous

Мнениеот Anonymous » 21 Окт 2006, 13:45

ма къде изчезна плаката на беронов бе?
ico_pol
1000+
1000+

Мнениеот ico_pol » 21 Окт 2006, 14:35

[quote=""radiator""]Дуче, ако си привърженик на Атака - направо си подай молбата в Кабул.

Тези хорица си играят на политика и не осъцнават какви проблеми могат да нанесат на без това малката ни държавица.
С какви цигани се борят??? С какви Турци?? Че те са повече от нас бе! И за това сме си виновни ние, защото докато те реализират положителен прираст, българското семейство като институция е разградено от болни кариеристки схващания, беднотия (която е нормална за този преход) и т.н. Как очаквате да се реализират програмите на Атака? С оръжие ли?? В кой век живеем? Готови ли сте да избият децата ви, вас, хората които обичате в една гражданска война? Виждали ли сте последици от гражданска война? Аз съм виждал и искам да ви кажа, че ако вярвате на Сидеров, сте не по-малко болни мозъци от тези, които му плащат да говори глупостите, които говори!

Кой ще управлява държавата? Безработните ли? Или тези без образование? ... всичките тези, които го подкрепят сляпо и не си дават сметка, че президентът няма изобщо такива правомощия, за да изпълни това, за което Сидеров се кълне, че ще направи. Това което може да направи той, както направи и лекето СТоянов е да предизвика скандали, изолация и не дай Боже размирици, от които ще изгубим всички!

Ето затова трябва да има спрени телевизии, защото ас опасни и защото българинът не е дорасъл да съвременното схващане и измерение на демокрацията - дойде царят - излъга, аййдее всички след него. Дойде после Станишев, и той лъга - айдеее след него, сега Сидеров - да видим... после Бойко и т.н. Българинът го мързи и чака "да го оправят" и поради тази причина трябва да има контрол, защото всякакви предлагат оправия и естествено простият народ тръгва след най-нереалистичните обещания..[/quote]
Интересно мнение...с повечето неща съм напълно съгласен, особено с това, че президента няма чак такива пълномощия, каквито му придават Волен Сидеров и Георги Марков, на които в частност съм им слушал агитациите.
Аватар
borosport
1000+
1000+

Мнениеот borosport » 21 Окт 2006, 20:47

[quote=""x""]volen prezident[/quote]

Никога няма да стане това :wink:
Изображение
C.R.U-TO
500+
500+