"Аз съм българче" на турски в телевизионния ефир

Телевизиите в България - за телевизионните канали, кабелните мрежи, сателитните оператори, телевизионните кули, телевизионните звезди, сериали и шоу програми
Аватар
R R П
1000+
1000+

Мнениеот R R П » 29 Окт 2006, 18:03

[quote=""Anonymous""]На Балканите, където и да е, различните етноси винаги и сега си живеят дружно.
Политиците настройват чрез административна дискриминация или платени провокации определени прослойки от тези етноси едни срещу други, за да разделят и владеят, да натрупват пари.
Славянското население в Македония, казва, че си живее добре с местните албанци - канят ги на гости и ги черпят с баклава.
Същите са отношенията и между българското и турското население в България, между етносите в бивша Югославия и даже между кипърските гърци и турци.
Политическите методи на етническо разделение са просташки и назадничави.
Трябва да живеем още по-свободно, като в някои развити демокрации. Ние да можем да имаме имоти и бизнес в Ниш, например, както и те тук.
Всъщност всички държави са федерации - независимо дали това е утвърдено официално и административно. Колкото повече не се съобразяват властниците с това, толкова повече излишни и тежки проблеми ще имаме. Защо да не живеем, да работим и да се придвижваме свободно. Като в Америка, Белгия, Швейцария и т.н.
Да не се създават излишни пречки от хора, които искат да забогатеят от това разделение, пак за наша сметка.
Е, разбира се, могат да живеят заедно етноси, които нямат съществени битови и финансови разлики.[/quote]
И ТОВА МНЕНИЕ Е МОЕ, ПАК ЗАБРАВИХ ДА СЕ ЛОГНА.
Аватар
R R П
1000+
1000+

Мнениеот R R П » 29 Окт 2006, 18:44

В тази логика, що се отнася до етническия мир у нас, той е гарантиран, защото се даде власт и пари на ДПС, представляваща турското малцинство. Тя се подкрепя и от сегашните управници, защото без нея трудно се влиза в парламента.
НДСВ е също партия от седесари, но за разлика от тъмносините, те са много гъвкави и умеят да се съюзяват в своя полза с БСП и ДПС, както и да предлагат кандидати, които да се харесват на народа - царя и Борисов /който ще е следващия премиер/.
За съжаление и НДСВ и ДПС не се различават съществено от останалите и не носят нищо добро на народа.
Аватар
R R П
1000+
1000+

Мнениеот R R П » 29 Окт 2006, 19:14

Иначе, на избори всички уж различни в момента сини "партии" се обединяват /Костов и Стоянов също/, като призовават избирателите си да гласуват за когото им посочат и така продължават участието си във властта. Те всъщност са се разделили, защото който е бил премиер след това не го избират. Така внушават "различие" сред избирателите преди избори. Това не важи за президентските избори, защото умишлено е направено държавния глава да няма власт. Затова и кампанията за Беронов беше слаба.
С този хитър ход /благодарение на глупавите избиратели/, на последните парламентарни избори преметнаха и БСП, като избраха Станишев за премиер да обере негативите, а зад гърба му НДСВ и ДПС си вършат далаверките.
Не, че БСП не е склонна към далавери.
Аватар
Du4e
Нов
Нов

Мнениеот Du4e » 30 Окт 2006, 13:38

не исках да пиша по тази тема повече, но като гледам какви гледам какви глупости се постват просто не издържах.
бсп имали малко власт през 90, костов ограбил спестяванията като финансов министър и тнт
за началото на 90 си спомням малко, но основно на власт беше бсп
спестяванията изчезнаха по времето на жан виденов и държавата на мутрите
костов продаваше държавата срещу дарения по разни фондове
симо си дойде с голям дълг на хазарт а сега не иска да си ходи в мадрит защота сигурно още му капе от някъде
за сегашните няма да коментирам просто гледайте ТВ и/или слушайте радио
Аватар
luzius
100+
100+

Мнениеот luzius » 30 Окт 2006, 20:16

[quote=""Du4e""]не исках да пиша по тази тема повече, но като гледам какви гледам какви глупости се постват просто не издържах.
бсп имали малко власт през 90, костов ограбил спестяванията като финансов министър и тнт
симо си дойде с голям дълг на хазарт а сега не иска да си ходи в мадрит защота сигурно още му капе от някъде
за сегашните няма да коментирам просто гледайте ТВ и/или слушайте радио[/quote]

Батка, не им се връзвай. Те са част от всеобщата промивка: "Колко лоши са десните". Това е стар, исторически доказан с ефективност сценарий. Повтаряй лъжата и накрая ще вземат да и повярват: Е, повярваха... два милиона българи-олигофрени. Гледай себе си и остави стадото да се кефи на тези, които ще им теглят ножа. Интелигентният човек винаги е в безопасност, манипулират се само простите и бедните.

ПП. Виж днешното първо заглавие на най-комунистическия вестник "Труд". Да паднеш от смях.
Аватар
R R П
1000+
1000+

Мнениеот R R П » 30 Окт 2006, 21:11

То е очевидно, че вие сте с промити мозъци, щом подкрепяте изобщо някоя партия.
Някой да е подкрепял БСП. Напротив изказването е, че и те са същите.
Ultrablue

Мнениеот Ultrablue » 31 Окт 2006, 00:05

[quote=""R R П""]То е очевидно, че вие сте с промити мозъци, щом подкрепяте изобщо някоя партия.
Някой да е подкрепял БСП. Напротив изказването е, че и те са същите.[/quote]

Изказването "Всички са маскари" е на Бай Ганьо. Ти с него ли се олицетворяваш?
Аватар
R R П
1000+
1000+

Мнениеот R R П » 31 Окт 2006, 00:43

На Алеко Константинов е и олицетворява българската политическа действителност, която не се е променила и до днес.
Аватар
luzius
100+
100+

Мнениеот luzius » 31 Окт 2006, 13:32

[quote="R R П"]На Алеко Константинов е и олицетворява българската политическа действителност, която не се е променила и до днес.[/quote

Бай Ганьо към Иречек: "Ти Консерва ли си или Леберал, май си консерва, а..... Те всички са маскари". Олицетворява малоумното отношение на българина към политиката. "Ще ме извиняваш бай Либене" /Иван Вазов - Под Игото/. Айде следващия път бъди по-подготвен.
ico_pol
1000+
1000+

Мнениеот ico_pol » 31 Окт 2006, 14:19

[quote=""luzius""][quote=""Du4e""]не исках да пиша по тази тема повече, но като гледам какви гледам какви глупости се постват просто не издържах.
за сегашните няма да коментирам просто гледайте ТВ и/или слушайте радио[/quote]

Батка, не им се връзвай. Те са част от всеобщата промивка: "Колко лоши са десните". Това е стар, исторически доказан с ефективност сценарий. Повтаряй лъжата и накрая ще вземат да и повярват: Е, повярваха... два милиона българи-олигофрени. Гледай себе си и остави стадото да се кефи на тези, които ще им теглят ножа. Интелигентният човек винаги е в безопасност, манипулират се само простите и бедните.

ПП. Виж днешното първо заглавие на най-комунистическия вестник "Труд". Да паднеш от смях.[/quote]
Хе! Ся да кажа и аз защо не харесвам "демократите", иначе казано СДС и производните им!
След падането на Виденов СДС пое държавата. Съвзе я със дейното и почти цялостно участие на МВФ. Добре! Това хубаво! И после...
После един син-посинял директор на основно училище в един град в разрез с всякакви трудови кодекси пермята една учителка и без тя да подозира се оказва, че от безсрочен е преминала към срочен трудов договор. Тогава това е незаконно, но кой ти има пари да го съди тоя хубав син директор. Възможни причини за изгонването на учителката: рушвет за да назначи друга учителка с нейната специалност, без да има нужда от нея и съответно да разкара учителката, защото става дублаж на длъжности. Друга причина: била комунистка, бивша членка на БКП...вятно е това! Нали е завършила Висшия музикално-педагогически институт в Пловдив. Който е живял по-дълго време при бай Тодор сигурно знае, че тогава да идеш да учиш висше или дори средно в някой друг град, различен от родния ти е трябвало партиино поръчение. Сякаш тоя хубав, син посинял директор не е имал такова порачение...или пък може и да не е имал, нали е завършил за непрестижната длъжност даскал по рисуване.
Друго... Един завод в същия гард се управлява от подчертано "червен" директор. Има работа, много поръчки от чужбина, добри заплати, дори много добри за града. Тоя червен директор обаче не се харесва на "синята" върхушка в града. Директора е компрометиран с дейното им участие, напуска. В последствие някак си тоя завод сменя приватизационния си фонд с друг, после с друг и накрая е "харизан" на иначе обещаващ фонд със дейното съдействие на въпросните "сини" господа. В последствие се оказва, че въпросния фонд не само, че не е син, ами е и по-скоро близо до кадри, за които се съмнява, че са приближени с кадри от ДС. За капак собственика на фонда наскоро се разбира, че е приближен с настоящия (днешния) министър председател. През времето 1999-2006 приватизирания завод почва да боксува, въпреки че чуждестранните му клиенти се натискат за евтината му продукция. Почват да се бавят заплатите с месец-два, като се стига до днес когато заплатите на някои кадри не са давани почти половин година.
И всичко това, е плод на едни "сини" чичковци!
Е, кажете ми как да симпатизирам на такива хора, които прокарват лични интереси, които подпомагат за разсипването на иначе работещи предприятия! За мен "синьото" е именно това по-горе...просто защото съм го видял и продължавам да го виждам и до ден днешен.
И все пак предпочитам сини пред кафеви...
Аватар
borosport
1000+
1000+

Мнениеот borosport » 01 Ное 2006, 17:21

Докато има ДПС,ДРОМ, Евророма и тем подобни етнически партии и движения, забранени от Конституцията на РБ ще треперим от разни Сидеровци.Българина се страхува, защото вижда, че се нарояват разни партии и движения, които защитават всевъзможни етноси, но българите няма кой да ги защитава и там се появява Сидеров на бял кон.
Това от една страна и от друга са хората, които не са доволни от 17-те години ограбване също гласуват за него.И ето 600 000 гласа.При ниската избирателна активност се получава голяма подкрепа.
А никой не се сеща за останалите 60 % от населението. Това са 4 милиона! Но БСП си знае техния електорат, ДСП-турците, Сидеров- от всички по малко.
Ами някъде сме тръгнали тогава?
Изображение
Аватар
Du4e
Нов
Нов

Мнениеот Du4e » 06 Ное 2006, 08:43

надявам се че сте гледали bTV в неделя 5 ноември в 10 и 30 история на българския преход
Аватар
borosport
1000+
1000+

Мнениеот borosport » 06 Ное 2006, 19:43

Да дори имам предаването на компютъра свалено.
Изображение

Назад към