IPTV плейлист

Телевизиите в България - за телевизионните канали, кабелните мрежи, сателитните оператори, телевизионните кули, телевизионните звезди, сериали и шоу програми
Аватар
ogibo
1000+
1000+

IPTV плейлист

Мнениеот ogibo » 07 Яну 2019, 19:07

Опитвам да си направя IPTV плейлист в M3U "формат" от телевизиите в раздела ТВ на живо, но не ми се получава. Ще съм благодарен ако някой може да помогне.
Аватар
alex2510
Нов
Нов

Re: IPTV плейлист

Мнениеот alex2510 » 08 Яну 2019, 07:46

ogibo написа:Опитвам да си направя IPTV плейлист в M3U "формат" от телевизиите в раздела ТВ на живо, но не ми се получава. Ще съм благодарен ако някой може да помогне.

Създаваш примерно на Notepad два текстови документа - един за стриймовете, които изкарваш от Интернет и един за .m3u файла, който създаваш. След като си изкарал необходимите стриймове за целта започваш създаването на самата плейлиста. Един даден елемент от плейлистата започва с #EXTINF:[пореден номер на канала],[име на канала], а на следващия ред е вече самия стрийм. Ето и пример:

#EXTINF:1.38542,bTV HD
http://46.10.150.112:1935/61065646/_def ... =817663540

И така докато ги наредиш всички стриймове до един. Най-отгоре, баш в началото на плейлистата може по желание да сложиш #EXTM3U и след това да почваш да изреждаш. След като си направил всичко дотук цъкаш (ако си на Notepad) File, Save As и на прозореца за запис на файла там където е вида на файла избираш All Files, а на името на самия файл слагаш разширение .m3u . Плейлистата ти е готова и можеш да си я пуснеш вече на VLC или някакъв друг плеър, който поддържа този тип файлове.
Желая ти успех!
Само като видя Люба Кулезич и почвам да бегам, бате! :Yikes
Аватар
cybercrackerbg
100+
100+

Мнениеот cybercrackerbg » 08 Яну 2019, 09:36

Сравнени с българския боклук Скъпи наследници и с тъпия филм на Никито Илиев, сапунките даже са хубави :D
Аватар
ogibo
1000+
1000+

Мнениеот ogibo » 08 Яну 2019, 12:41

alex2510 написа:[
Създаваш примерно на Notepad два текстови документа - един за стриймовете, които изкарваш от Интернет и един за .m3u файла, който създаваш. След като си изкарал необходимите стриймове за целта започваш създаването на самата плейлиста. Един даден елемент от плейлистата започва с #EXTINF:[пореден номер на канала],[име на канала], а на следващия ред е вече самия стрийм. Ето и пример:

И така докато ги наредиш всички стриймове до един. Най-отгоре, баш в началото на плейлистата може по желание да сложиш #EXTM3U и след това да почваш да изреждаш. След като си направил всичко дотук цъкаш (ако си на Notepad) File, Save As и на прозореца за запис на файла там където е вида на файла избираш All Files, а на името на самия файл слагаш разширение .m3u . Плейлистата ти е готова и можеш да си я пуснеш вече на VLC или някакъв друг плеър, който поддържа този тип файлове.
Желая ти успех!

Точно това правя, но не знам как да извлека тези адреси като този който си ми дал за пример.
Аватар
alex2510
Нов
Нов

Мнениеот alex2510 » 08 Яну 2019, 13:38

ogibo написа:
alex2510 написа:[

Желая ти успех!

Точно това правя, но не знам как да извлека тези адреси като този който си ми дал за пример.

Обикновено това го правя със Inspect Element на браузъра за всеки един сайт за ТВ на живо. Обикновено търся стрийма в един JavaScript файл в плеъра на страницата и оттам вадя всичко. Интересното е че при някои сайтове като бТВ Плюс например не е точно така. Там адреса на стрийма се генерира в такъв подобен файл, пълен със всякакви оператори, променливи, константи и т.н. .... Сложно е в тоя случай. Но като цяло ползвам тоя метод с Inspect Element (ползвам и view-source преди URL адреса на страницата при Chrome за Android).

Един съвет: Пробвай стриймовете на VLC или друг плеър.
Аватар
ogibo
1000+
1000+

Мнениеот ogibo » 08 Яну 2019, 17:22

Нещо не се справям със задачата, но когато имам време ще продължа с опитите. Благодаря ти за помоща.
Аватар
alex2510
Нов
Нов

Мнениеот alex2510 » 09 Яну 2019, 08:17

ogibo написа:Нещо не се справям със задачата, но когато имам време ще продължа с опитите. Благодаря ти за помоща.

Няма защо! :D

Назад към