Quo vadis, Трифонов?

Телевизиите в България - за телевизионните канали, кабелните мрежи, сателитните оператори, телевизионните кули, телевизионните звезди, сериали и шоу програми
Роси
1000+
1000+

Re: Quo vadis, Трифонов?

Мнениеот Роси » 14 Май 2020, 11:03

Брифингът бе до около 21:35 :-)
@expert, в момента в предиобедния блок на бТВ гостуват Камен Воденичаров и Тончо Токмакчиев и доста сериозно промотират телевизия "7/8", сценаристите, Ку-ку бенд и т.н. с одобрителното модериране на водещата. Впечатлението ми по-скоро не е за "правене на сечено", а обратно - за партньорство.

7/8 не бъркат в рейтинга на никоя от големите медийни групи, което е разбираемо - едва проходила телевизия, с място "на майната си" в подредбата на каналите от операторите, иди че я търси... с изключително слабо, ограничено и еднотипно засега програмно съдържание, практически избягвана от рекламодателите и т.н. Докато не получи по-сериозно финансиране, примерно чрез партийна субсидия догодина, хич не я виждам като придвижване в "рейтингите". Сега и кризата ги удари яко, като всички телевизии. Стискам палци 7/8 по-бързо да се наложат, да имат пари, с които да излизат с повече, по-качествено и по-разнообразно съдържание. Да направят някога и съботно-неделна програма. Да пускат игрални филми не само по национални празници и т.н.
В този смисъл, подкрепата от страна на бТВ, която виждам днес, не е за подценяване. Нещо като подадена приятелска ръка към може би единствения наистина независим тв проект.
Аватар
Джорджи™
1000+
1000+

Мнениеот Джорджи™ » 14 Май 2020, 11:23

Бтв май е единствената (в сравнение с фалшивите БНТ и Нова), която се опитва да допусне свободно слово и да не е от гилдията на мисирките и политически поръчки...
#StopFMBulgaria
Страни в Европа с DAB+ покритие: SR, NM, GR, RO, HU, CZ, SVK, UKR, CRO, SLO, PL, AUS, DEU, SUI, NOR, SWE, DK, FR, BE, NL, LUX, UK, IRL, IT, ESP, MLT, TU...
Изображение
Аватар
Stani
1000+
1000+

Мнениеот Stani » 14 Май 2020, 18:26

Джорджи™ написа:Бтв май е единствената (в сравнение с фалшивите БНТ и Нова), която се опитва да допусне свободно слово и да не е от гилдията на мисирките и политически поръчки...

Това не е вярно, ако беше така Слави щеше да си стои в нея. Относно 7/8TV, изключително некачествено излъчване от към картина и звук, в рубриката "Златната рибка" зрител занимаващ се със звукозапис им направи забележка за лошият звук от микрофоните им със прекалено изразени високи честоти, а те се изгавриха като казаха, че всичко при тях било наред и проблемът бил при него, пълни некадърници, така телевизия не се прави и не е само до средства, така само ще загубят аудитория!
Аватар
expert
100+
100+

Мнениеот expert » 15 Май 2020, 02:21

Роси написа:Брифингът бе до около 21:35 :-)
@expert, в момента в предиобедния блок на бТВ гостуват Камен Воденичаров и Тончо Токмакчиев и доста сериозно промотират телевизия "7/8", сценаристите, Ку-ку бенд и т.н. с одобрителното модериране на водещата. Впечатлението ми по-скоро не е за "правене на сечено", а обратно - за партньорство.

7/8 не бъркат в рейтинга на никоя от големите медийни групи, което е разбираемо - едва проходила телевизия, с място "на майната си" в подредбата на каналите от операторите, иди че я търси... с изключително слабо, ограничено и еднотипно засега програмно съдържание, практически избягвана от рекламодателите и т.н. Докато не получи по-сериозно финансиране, примерно чрез партийна субсидия догодина, хич не я виждам като придвижване в "рейтингите". Сега и кризата ги удари яко, като всички телевизии. Стискам палци 7/8 по-бързо да се наложат, да имат пари, с които да излизат с повече, по-качествено и по-разнообразно съдържание. Да направят някога и съботно-неделна програма. Да пускат игрални филми не само по национални празници и т.н.
В този смисъл, подкрепата от страна на бТВ, която виждам днес, не е за подценяване. Нещо като подадена приятелска ръка към може би единствения наистина независим тв проект.

Не съм го гледал предаването с Камен и Тончо(той отново ли е част от екипа им?), но ще го пусна. Това за правенето на сечено си е моя интерпретация и щом от БТВ са ги поканили да говорят за телевизията наистина може да се счита за подадена ръка. Относно времената на излъчване на Шоуто на Цитаридис не знам защо, но ми се струва, че и в други дни, в които няма брифинг пак го удължават, но може и да греша. Иначе относно съдържанието на 7/8 виждам, че се стараят, вкарват нови предавания като Крум Савов LIVE, и Mate Kitchen. Фен съм им, аз лично не мога да кажа, че е еднотипно, за ограничено - така е, малко предавания имат, но лека-полека мисля, че си стъпват на краката. Само с рекламодателите ме притеснява, че засега са аут(защо ли!?), но Слави със сигурност има алтернативни начини на финансиране, които да държат телевизията над водата. А за рейтинга - Слави преди твърдеше, че в праймтайм слота телевизията му бие по рейтинг БТВ и Нова, което наистина може да се постави под въпрос, но все пак си мисля, че доста хора я гледат.
Аватар
expert
100+
100+

Мнениеот expert » 15 Май 2020, 02:24

Stani написа:
Джорджи™ написа:Бтв май е единствената (в сравнение с фалшивите БНТ и Нова), която се опитва да допусне свободно слово и да не е от гилдията на мисирките и политически поръчки...

Това не е вярно, ако беше така Слави щеше да си стои в нея. Относно 7/8TV, изключително некачествено излъчване от към картина и звук, в рубриката "Златната рибка" зрител занимаващ се със звукозапис им направи забележка за лошият звук от микрофоните им със прекалено изразени високи честоти, а те се изгавриха като казаха, че всичко при тях било наред и проблемът бил при него, пълни некадърници, така телевизия не се прави и не е само до средства, така само ще загубят аудитория!

Не знам аз ли съм глух, но проблем със звука не усещам да има, а уж за музикант се имам!?
Аватар
Джорджи™
1000+
1000+

Мнениеот Джорджи™ » 15 Май 2020, 15:38

expert написа:Не знам аз ли съм глух, но проблем със звука не усещам да има, а уж за музикант се имам!?

Няма проблеми нито със звука, нито с картината.
#StopFMBulgaria
Страни в Европа с DAB+ покритие: SR, NM, GR, RO, HU, CZ, SVK, UKR, CRO, SLO, PL, AUS, DEU, SUI, NOR, SWE, DK, FR, BE, NL, LUX, UK, IRL, IT, ESP, MLT, TU...
Изображение
Аватар
Stani
1000+
1000+

Мнениеот Stani » 15 Май 2020, 16:22

expert написа:Не знам аз ли съм глух, но проблем със звука не усещам да има, а уж за музикант се имам!?

При мен на VIVACOM звукът е със прекалено високи и много високо ниво, като на моменти се усилва и се получава едно дразнещо "съскане", картината е в SD но сравнена с тази на БНТ е доста по лоша, гледах в сайта им записи от предаванията им в HD и се вижда, че камерите им не са с добра резолюция.
Аватар
Джорджи™
1000+
1000+

Мнениеот Джорджи™ » 15 Май 2020, 23:14

Stani написа:При мен на VIVACOM звукът е със прекалено високи и много високо ниво, като на моменти се усилва и се получава едно дразнещо "съскане", картината е в SD но сравнена с тази на БНТ е доста по лоша, гледах в сайта им записи от предаванията им в HD и се вижда, че камерите им не са с добра резолюция.

При мен проблем няма. Да не си свързал с някакви развалени колони или нещо при теб да е проблемно ?

Всъщност 7/8 ТВ е една от малкото телевизии, чието качество на картината и звука не ме интересува. По тази телевизия се гледа качеството на съдържанието, а не дали виждаш или чуваш идеално.
#StopFMBulgaria
Изображение
ShukiBG
500+
500+

Мнениеот ShukiBG » 27 Май 2020, 10:23

Сега имаше реклама на 7/8 ТВ по станция номер 1 за хитове :D - RADIO FRESH...
Аватар
Джорджи™
1000+
1000+

Мнениеот Джорджи™ » 27 Май 2020, 12:41

ShukiBG написа:Сега имаше реклама на 7/8 ТВ по станция номер 1 за хитове :D - RADIO FRESH...

Номер 1001 за "хитове", помия.... :Crazy :Crazy :Crazy

Изображение
#StopFMBulgaria
Изображение

Назад към