Quo vadis, Трифонов?

Телевизиите в България - за телевизионните канали, кабелните мрежи, сателитните оператори, телевизионните кули, телевизионните звезди, сериали и шоу програми
Роси
1000+
1000+

Re: Quo vadis, Трифонов?

Мнениеот Роси » 14 Май 2020, 11:03

Брифингът бе до около 21:35 :-)
@expert, в момента в предиобедния блок на бТВ гостуват Камен Воденичаров и Тончо Токмакчиев и доста сериозно промотират телевизия "7/8", сценаристите, Ку-ку бенд и т.н. с одобрителното модериране на водещата. Впечатлението ми по-скоро не е за "правене на сечено", а обратно - за партньорство.

7/8 не бъркат в рейтинга на никоя от големите медийни групи, което е разбираемо - едва проходила телевизия, с място "на майната си" в подредбата на каналите от операторите, иди че я търси... с изключително слабо, ограничено и еднотипно засега програмно съдържание, практически избягвана от рекламодателите и т.н. Докато не получи по-сериозно финансиране, примерно чрез партийна субсидия догодина, хич не я виждам като придвижване в "рейтингите". Сега и кризата ги удари яко, като всички телевизии. Стискам палци 7/8 по-бързо да се наложат, да имат пари, с които да излизат с повече, по-качествено и по-разнообразно съдържание. Да направят някога и съботно-неделна програма. Да пускат игрални филми не само по национални празници и т.н.
В този смисъл, подкрепата от страна на бТВ, която виждам днес, не е за подценяване. Нещо като подадена приятелска ръка към може би единствения наистина независим тв проект.
Аватар
Stani
1000+
1000+

Мнениеот Stani » 14 Май 2020, 18:26

Джорджи™ написа:Бтв май е единствената (в сравнение с фалшивите БНТ и Нова), която се опитва да допусне свободно слово и да не е от гилдията на мисирките и политически поръчки...

Това не е вярно, ако беше така Слави щеше да си стои в нея. Относно 7/8TV, изключително некачествено излъчване от към картина и звук, в рубриката "Златната рибка" зрител занимаващ се със звукозапис им направи забележка за лошият звук от микрофоните им със прекалено изразени високи честоти, а те се изгавриха като казаха, че всичко при тях било наред и проблемът бил при него, пълни некадърници, така телевизия не се прави и не е само до средства, така само ще загубят аудитория!
Аватар
expert
100+
100+

Мнениеот expert » 15 Май 2020, 02:21

Роси написа:Брифингът бе до около 21:35 :-)
@expert, в момента в предиобедния блок на бТВ гостуват Камен Воденичаров и Тончо Токмакчиев и доста сериозно промотират телевизия "7/8", сценаристите, Ку-ку бенд и т.н. с одобрителното модериране на водещата. Впечатлението ми по-скоро не е за "правене на сечено", а обратно - за партньорство.

7/8 не бъркат в рейтинга на никоя от големите медийни групи, което е разбираемо - едва проходила телевизия, с място "на майната си" в подредбата на каналите от операторите, иди че я търси... с изключително слабо, ограничено и еднотипно засега програмно съдържание, практически избягвана от рекламодателите и т.н. Докато не получи по-сериозно финансиране, примерно чрез партийна субсидия догодина, хич не я виждам като придвижване в "рейтингите". Сега и кризата ги удари яко, като всички телевизии. Стискам палци 7/8 по-бързо да се наложат, да имат пари, с които да излизат с повече, по-качествено и по-разнообразно съдържание. Да направят някога и съботно-неделна програма. Да пускат игрални филми не само по национални празници и т.н.
В този смисъл, подкрепата от страна на бТВ, която виждам днес, не е за подценяване. Нещо като подадена приятелска ръка към може би единствения наистина независим тв проект.

Не съм го гледал предаването с Камен и Тончо(той отново ли е част от екипа им?), но ще го пусна. Това за правенето на сечено си е моя интерпретация и щом от БТВ са ги поканили да говорят за телевизията наистина може да се счита за подадена ръка. Относно времената на излъчване на Шоуто на Цитаридис не знам защо, но ми се струва, че и в други дни, в които няма брифинг пак го удължават, но може и да греша. Иначе относно съдържанието на 7/8 виждам, че се стараят, вкарват нови предавания като Крум Савов LIVE, и Mate Kitchen. Фен съм им, аз лично не мога да кажа, че е еднотипно, за ограничено - така е, малко предавания имат, но лека-полека мисля, че си стъпват на краката. Само с рекламодателите ме притеснява, че засега са аут(защо ли!?), но Слави със сигурност има алтернативни начини на финансиране, които да държат телевизията над водата. А за рейтинга - Слави преди твърдеше, че в праймтайм слота телевизията му бие по рейтинг БТВ и Нова, което наистина може да се постави под въпрос, но все пак си мисля, че доста хора я гледат.
Аватар
expert
100+
100+

Мнениеот expert » 15 Май 2020, 02:24

Stani написа:
Джорджи™ написа:Бтв май е единствената (в сравнение с фалшивите БНТ и Нова), която се опитва да допусне свободно слово и да не е от гилдията на мисирките и политически поръчки...

Това не е вярно, ако беше така Слави щеше да си стои в нея. Относно 7/8TV, изключително некачествено излъчване от към картина и звук, в рубриката "Златната рибка" зрител занимаващ се със звукозапис им направи забележка за лошият звук от микрофоните им със прекалено изразени високи честоти, а те се изгавриха като казаха, че всичко при тях било наред и проблемът бил при него, пълни некадърници, така телевизия не се прави и не е само до средства, така само ще загубят аудитория!

Не знам аз ли съм глух, но проблем със звука не усещам да има, а уж за музикант се имам!?
Аватар
Stani
1000+
1000+

Мнениеот Stani » 15 Май 2020, 16:22

expert написа:Не знам аз ли съм глух, но проблем със звука не усещам да има, а уж за музикант се имам!?

При мен на VIVACOM звукът е със прекалено високи и много високо ниво, като на моменти се усилва и се получава едно дразнещо "съскане", картината е в SD но сравнена с тази на БНТ е доста по лоша, гледах в сайта им записи от предаванията им в HD и се вижда, че камерите им не са с добра резолюция.
ShukiBG
500+
500+

Мнениеот ShukiBG » 27 Май 2020, 10:23

Сега имаше реклама на 7/8 ТВ по станция номер 1 за хитове :D - RADIO FRESH...
-> ГЛАСУВАЙТЕ БЪДЕЩЕТО НА ФОРУМА -> - forum.predavatel.com:
viewtopic.php?f=3&t=25929
https://forum.predavatel.com/viewtopic.php?f=3&t=25920
Аватар
alex2510
100+
100+

Мнениеот alex2510 » 27 Юли 2020, 16:39

От септември 7/8 ТВ става платена. Цена - 0,78 лв./месец с ДДС. За българите в чужбина - от сайта на телевизията, на живо, с месечен абонамент.

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 9201986593
ТВ Новините
My YouTube Channel
#ГледамИНеВярвамНаУшитеСи :o
:bg:
Радиото у дома: JVC TH-S11 с антена жица.
Радиото в колата: Ford CD 5000 RDS EON
Радиото на телефона: Samsung SM-A500FU (Galaxy A5 2015)
Аватар
Stani
1000+
1000+

Мнениеот Stani » 27 Юли 2020, 17:20

alex2510 написа:От септември 7/8 ТВ става платена. Цена - 0,78 лв./месец с ДДС. За българите в чужбина - от сайта на телевизията, на живо, с месечен абонамент.

Поредната простотия във фейса! Нищо такова няма да има!
Аватар
yuliqn
500+
500+

Мнениеот yuliqn » 27 Юли 2020, 18:20

Stani написа:
alex2510 написа:От септември 7/8 ТВ става платена. Цена - 0,78 лв./месец с ДДС. За българите в чужбина - от сайта на телевизията, на живо, с месечен абонамент.

офицялное щом го пише в Satinfobox.com :Hmmm
Аватар
hater
100+
100+

Мнениеот hater » 27 Юли 2020, 19:21

Времената са такива, че никой не смее да рекламира в опозиционна телевизия. Досега Слави не е искал и 1 стотинка от тв операторите, което по принцип си е голяма грешка. Преди 2 месеца продаде апартамент, за да издържа телевизията, но без реклами просто няма как да стане. И най-хубавото е, че ако ти харесва плащаш 80 стотинки, ако не ти харесва не плащаш. Аз с удоволствие ще ги давам, защото трябва да има телевизия, като неговата. Не може всички телевизии да бъдат на герб.

Но трябва да се замислите и нещо друго. Нова телевизия искат малко под 3 лева на абонат. Без значение дали ги искаш, дали ги харесваш.. Тези три лева от твоята такса отиват в тях. А в замяна какво получаваш? Подлоги на властта. Платена журналистика и много реклами.

Горе-долу същото положение е и с босфорци. Харесват ти или не.. твоята такса отива в тях. А в замяна нищо. Десет години бяха коври на Борисов.. много реклами, много повторения, жалка журналистика. И едните и другите ги плюят яко по площадите.
Изображение

:Horray :Horray :Horray
Аватар
Stani
1000+
1000+

Мнениеот Stani » 27 Юли 2020, 19:38

yuliqn написа:
Stani написа:

офицялное щом го пише в Satinfobox.com :Hmmm

Да, сега го прочетох, извинявам се за off topica и грубото заядливо отношение, май плача за БАН!
Аватар
hater
100+
100+

Мнениеот hater » 27 Юли 2020, 19:47

Джорджи™ написа:Тези суми от 2, 3 лева и повече ми се струват нереални.
Един оператор със 150 програми и искащ 15 лева, как точно заделя 5 лева само за Бтв и Нова ?

Ами защото за пълнежите почти нищо не плащат.. ти знаеш ли, че цената на The Voice е под 10 стотинки на абонат.. не вярвам за City TV да е по-голяма сумата. Mtv-тата в пакет струват толкова. Десетте канала на Box струват под 1 лев. Целият пакет на дискавъри струваше навремето 1 лев. Сега не знам как е.

Навремето когато се скараха бтв и булшитком още тогава стана ясно, че цената на бтв-тата е 2 лева на абонат.. а това беше преди 10 години. ;) Това беше официална информация от булсата. Така че основната част от таксите ни отиват в тези канали :)
Изображение

:Horray :Horray :Horray
Аватар
lunar_light
100+
100+

Мнениеот lunar_light » 28 Юли 2020, 12:24

Честит му фалит. Иронично , господина предложил на референдум партийната субсидия да е 1 лев на глас - сега той да иска по левче от зрителя. Вече свърши парите и опря до една древна професия, срещу някой лев да ти "пусне програма". И тези хора ще стават депутати, ръсещи морал и етика наляво и дясно. Че те от сега започнаха с искането на пари, а я си представете когато влязат в парламента какво ли още ще поискат?
scarface5
Нов
Нов

Мнениеот scarface5 » 28 Юли 2020, 14:34

Джорджи™ написа:Тези суми от 2, 3 лева и повече ми се струват нереални.
Един оператор със 150 програми и искащ 15 лева, как точно заделя 5 лева само за Бтв и Нова ?

За това минаваш на алтернативен оператор. Или и за ТВ-то трябва да те уча?
Вече има толкова много избор, и при правилните умения - и за без пари, в това число за всички платени радио и ТВ програми на планетата.
Знаеш ли какъв кеф ще изпиташ, ако си пуснеш Deep Radio 90s на 320 kbit/s сигнал предвиден за операторите >:D
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 01 Авг 2020, 13:05

hater написа:Времената са такива, че никой не смее да рекламира в опозиционна телевизия. Досега Слави не е искал и 1 стотинка от тв операторите, което по принцип си е голяма грешка. Преди 2 месеца продаде апартамент, за да издържа телевизията, но без реклами просто няма как да стане. И най-хубавото е, че ако ти харесва плащаш 80 стотинки, ако не ти харесва не плащаш. Аз с удоволствие ще ги давам, защото трябва да има телевизия, като неговата. Не може всички телевизии да бъдат на герб.

Но трябва да се замислите и нещо друго. Нова телевизия искат малко под 3 лева на абонат. Без значение дали ги искаш, дали ги харесваш.. Тези три лева от твоята такса отиват в тях. А в замяна какво получаваш? Подлоги на властта. Платена журналистика и много реклами.

Горе-долу същото положение е и с босфорци. Харесват ти или не.. твоята такса отива в тях. А в замяна нищо. Десет години бяха коври на Борисов.. много реклами, много повторения, жалка журналистика. И едните и другите ги плюят яко по площадите.

Цирка с Дискавъри пакета ще е през есента , чува се че от левче ще стане 2.30лева , и единствения вариант е да не поскъпне кабела е да се намалят абонатите на тези канали , за това А1 ги махнаха от сателита. Холандия, Чехия , Словакия и Румъния направиха същото .

Иначе цените на БТВ са 2.40лв
НОВА е 2.60 това е за всички оператори ..без Булсат и Виваком
Роси
1000+
1000+

Мнениеот Роси » 01 Авг 2020, 17:22

Кои канали са в Дискавъри пакета по бг кабелите? (дискавъритата, ID&ID Xtra, Animal Planet, TLC, Евроспортовете, какво пропускам?)
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 01 Авг 2020, 17:35

Роси написа:Кои канали са в Дискавъри пакета по бг кабелите? (дискавъритата, ID&ID Xtra, Animal Planet, TLC, Евроспортовете, какво пропускам?)

Eurosport 1,2
Discovery
Animal
ID , ID Extra , TLC , Travel , Food Network Явно вдигат цената защото се заговори че от есента ще тръгва и HGTV Home Garden TV & Motor Trend , като последния не разбрах дали ще обхване България ..
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 01 Авг 2020, 18:49

NGC пакета и той е 1.30
Дисни пакета е 1.10 Никелодеон 0.80 , Мтв пакета е 0.60 .,
Роси
1000+
1000+

Мнениеот Роси » 02 Авг 2020, 00:01

Джорджи, "Диема Екстра" нали е извън пакета на Нова за крайния потребител, или Нова все едно си взима такса от оператора?
Galin Todorov
Нов
Нов

Мнениеот Galin Todorov » 02 Авг 2020, 10:56

Според мен манталитета на типичния българин няма за му позволи за дава пари за нещо, което довчера е имал безплатно. Отделно тия сметки и стотинки трябва да се правят като продукт за продажба и от операторите. Може да има по-малки провайдъри, които да го откажат примерно.

Назад към