Някой на кабелна тв Мсат да каже за тв Варна

Телевизиите в България - за телевизионните канали, кабелните мрежи, сателитните оператори, телевизионните кули, телевизионните звезди, сериали и шоу програми
Аватар
alex2510
100+
100+

Re: Някой на кабелна тв Мсат да каже за тв Варна

Мнениеот alex2510 » 06 Май 2020, 17:36

BestRadio написа:
chebaev написа:Днес е последния ден от излъчването на телевизия "Черно море". От утре всичко е история......

Каква е причината - доколкото четох дружеството е било под запор? Да очакваме ли продажба на Радио България он ер? Или просто се отказват от местните си медии? Какво ще се случи с лицензията на ТВ Черно море (впрочем ТВ Варна има ли общо с медийната група)?

"Втората най-древна професия": последствията от два "непрепоръчани" въпроса към един кмет

Лично на мен не ми се вярва радиостанцията да я продадат, но нищо чудно да останат само с нея и Блумбърг ТВ. Колкото до регистрацията (а не лицензията, защото се излъчва по кабел и сателит), скоро време след като се прекрати излъчването на ТВ Черно море би трябвало да я заличат от регистъра. И не, ТВ Варна е коренно различен канал и няма абсолютно нищо общо с групата на Инвестор.бг или с информационна агенция "Черно море".
ТВ Новините
My YouTube Channel
#ГледамИНеВярвамНаУшитеСи :o
:bg:
Радиото у дома: JVC TH-S11 с антена жица.
Радиото в колата: Ford CD 5000 RDS EON
Радиото на телефона: Samsung SM-A500FU (Galaxy A5 2015)
Аватар
chebaev
500+
500+

Мнениеот chebaev » 06 Май 2020, 19:39

До колкото знам не е под запор дружеството управляващо Медийна група "Черно море". Може би се бъркаш. Преди, а може би и все още е под запор фирмата, която управлява Телевизия Варна. "Телевизия Варна" няма нищо общо с "Черно море". Причините до колкото имам информация са финансови. За радио Bulgaria ON AIR нямам идея какво се случва, нали все още излъчва? Иначе предполагам, че лиценза просто няма да бъде подновен. Той изтича към края на годината. Ако се появи някой мераклия да купи телевизията може да се развият нещата в някоя друга посока.
Аватар
viliqnko.petkov
500+
500+

Мнениеот viliqnko.petkov » 06 Май 2020, 22:51

chebaev написа:Днес е последния ден от излъчването на телевизия "Черно море". От утре всичко е история......

Жалко, че спират. "Черно море" е единствената варненска телевизия с новини от града и региона. Допреди месец съществуваше вестник "Черно море", който също беше единственото издание с местни новини. Сега на пенсионерите трябва да гледат националните телевизии, където новините от Варна едва ли ще ги видиш.
Аватар
popovp
1000+
1000+

Мнениеот popovp » 07 Май 2020, 08:02

Жалко!Много ще ни липсва!Вчерашните сбогуващи коментари в сутрешния блок направо помрачиха празничното настроение.
Изображение
Аватар
nvr
1000+
1000+

Мнениеот nvr » 07 Май 2020, 17:04

ТВ Запад спря през лятото на 2018 и стартира отново през декември 2018.Дали няма да я реновират и от септември да я пуснат?
Подкрепям стартирането на DAB+ излъчването в България
Петър Томов
100+
100+

Мнениеот Петър Томов » 07 Май 2020, 18:12

Жалко за "Черно море"! Само че не знам защо т.нар. "национални телевизии" не отразяват събитията от Варна и то редовно, както прави и Радио Варна? Не че и те нямат мрежа и във Варна, защото първата работа на която и да е телевизия е да се включи на живо не от Катедралата, а от "Цариградско шосе" в столицата, където едва ли някой варненец е виждал със собствените си очи, освен на картинка, както се казва! Да не говорим за разстоянието, което ни дели-цели 500 км-това е на другия край на България, както какво е положението на "Женския пазар", дето кракът ми още не е стъпвал и дали изобщо ще стъпи някога! Ние си знаем нашите си улици, пазари, не ни интересуват тези извън Варна!
pesho06
Нов
Нов

Мнениеот pesho06 » 07 Май 2020, 18:55

nvr написа:ТВ Запад спря през лятото на 2018 и стартира отново през декември 2018.Дали няма да я реновират и от септември да я пуснат?

Силно ме съмнява. Вече обновиха студиото и не мисля, че има шанс за възраждане на Черно Море. А от това, което забелязвам е, че на сайта им живото излъчване на телевизията е изцяло спряло или по телевизията стои на стоп кадър? Като погледнем Варна е един от многото големи градове без собствена телевизия. За това е време да се помисли за връщане на старите програми на РТВЦ. Кошлуков 2017 г. на конкурса спомена, че има вариант за разпад както беше в началото БНТ2 защо не го приложи вече поне регионални новини да си има ако не друго и по един сутрешен блок на РТВЦ.
Аватар
viliqnko.petkov
500+
500+

Мнениеот viliqnko.petkov » 07 Май 2020, 19:44

pesho06 написа:
nvr написа:ТВ Запад спря през лятото на 2018 и стартира отново през декември 2018.Дали няма да я реновират и от септември да я пуснат?

Силно ме съмнява. Вече обновиха студиото и не мисля, че има шанс за възраждане на Черно Море. А от това, което забелязвам е, че на сайта им живото излъчване на телевизията е изцяло спряло или по телевизията стои на стоп кадър? Като погледнем Варна е един от многото големи градове без собствена телевизия. За това е време да се помисли за връщане на старите програми на РТВЦ. Кошлуков 2017 г. на конкурса спомена, че има вариант за разпад както беше в началото БНТ2 защо не го приложи вече поне регионални новини да си има ако не друго и по един сутрешен блок на РТВЦ.

Надали ще се върне Черно море, като едноименния вестник също е затрит, а каналът на дружеството, управляващо "Черно море" - България он ер, е свален от ефирния мултиплекс. И аз съм съгласен БНТ да има местна програма, която да се излъчва само ефирно и по кабел в региона, ама няма да е в близко време. От бая време, това на бай Тошо няма нови регионални центрове, защо не се замисли за още един - поне в Северозападна България като БНР.
Аватар
BestRadio
1000+
1000+

Мнениеот BestRadio » 07 Май 2020, 21:16

БНТ2 преди реформите бе най-удачният вариант за локална програма. Не знам на кого хрумна идеята за културен канал, който почти с нищо не се различава от БНТ4... Докато местните ТВЦ в Пловдив, Варна, Русе и Благоевград създаваха изцяло програмата на БНТ2 наистина се получаваше качествен продукт - сутрешен блок от София с включвания по региони, продукции на локалните центрове и централна новинарска емисия с 5-минутни включвания. Това последното не е лош вариант и за БНТ1, със сигурност ще има повече гледаемост от ''ПСН'', тъй като новините са близки до живота на редовия българин - въпреки мащабите си столицата все още не е цялата страна!
Интересно какво се случва с медийната част от холдинг ТИМ - предполагам, че всичко произхожда от прословутата им пестеливост, която е видна в други сфери, където имат влияние. Радио и ТВ България он ер пък е начинание, в което се наливат пари, а реален интерес на аудиторията очевидно няма. Самото радио, подобно на други вериги е слушаемо само в малките градове и там, където няма какво друго да се слуша ...
Аватар
dhamitak
500+
500+

Мнениеот dhamitak » 07 Май 2020, 22:36

Жалко,че вече няма ТВ Черно Море,имаше интересни рубрики и предавания,нищо че съм с София,но доста ми допадаше и ми беше приятно да я гледам!
Роси
1000+
1000+

Мнениеот Роси » 08 Май 2020, 10:41

"Телевизия „Черно море“ не е част от Investor Media Group" - това е официалната информация от [email protected] с дата 08.05.2020 г.
(обратното на написаното в Уикипедия - "Черно море е бивш български регионален телевизионен канал от град Варна, собственост на "Инвестор.БГ" АД")
Аватар
chebaev
500+
500+

Мнениеот chebaev » 09 Май 2020, 13:19

То това няма много значение дали е част от Инвестор или Холдинг Варна или нещо друго. Реално едни и същи хора стоят зад проектите. Факт е, че я няма телевизията. Не вярвам същите собственици да възродят телевизията след месеци примерно или година. Ако някой реши да развива конкретно тази телевизия и я купи (като лиценз, марка и т. н.), може да се случи нещо. Само, че не знам дали не е по-лесно да се направи нова телевизия от това да се купи стара. Имаше си аудиторията "Черно море" колкото и каквато да е била тя. Определено програмата беше с много минуси, но на фона на останалите регионални телевизии не отстъпваше по нищо. Можеше да се развие, но все пак това е бизнес.

Жалко за града като цяло. Остава агонизиращата Телевизия Варна, която излъчва някаква плейлиста без много нови неща. На линия са още и B1B TV и MU-Vi TV, които са строго специализирани в браншовете си.
Петър Томов
100+
100+

Мнениеот Петър Томов » 11 Май 2020, 16:22

Ами ще си слушаме само Радио Варна, това е положението!
Аватар
nvr
1000+
1000+

Мнениеот nvr » 12 Май 2020, 09:56

В Пловдив и Бургас имат все още регионални телевизии.В Пловдив имат ПОТВ Тракия и ППТВ(Пловдивска православна телевизия).За съжаление ПОТВ Тракия е с лошо качество.В Бургас имат СКАТ,СКАТ+ и Канал 0.
Аватар
alex2510
100+
100+

Мнениеот alex2510 » 12 Май 2020, 18:31

nvr написа:В Пловдив и Бургас имат все още регионални телевизии.В Пловдив имат ПОТВ Тракия и ППТВ(Пловдивска православна телевизия).За съжаление ПОТВ Тракия е с лошо качество.В Бургас имат СКАТ,СКАТ+ и Канал 0.

И това какво общо има?!?!
ТВ Новините
My YouTube Channel
#ГледамИНеВярвамНаУшитеСи :o
:bg:
Радиото у дома: JVC TH-S11 с антена жица.
Радиото в колата: Ford CD 5000 RDS EON
Радиото на телефона: Samsung SM-A500FU (Galaxy A5 2015)
Аватар
nvr
1000+
1000+

Мнениеот nvr » 13 Май 2020, 09:28

Искам да кажа,че в тези два града имат регионални телевизии
Роси
1000+
1000+

Мнениеот Роси » 14 Май 2020, 11:10

@chebaev, напълно съгласен. Инфото, на което попаднах го дадох само затова, защото разговорът тръгна в посока Bulgaria ON AIR. Дали "реално едни и същи хора стоят зад проектите" обаче става съмнително, в тази връзка. По-скоро близки един до друг, свързани по някакъв начин хора, но различни :-)

@nvr подема приказка за регионалните телевизии въобще, което е логиката на слуващото се. Като статията на Весислава Антонова от 8 май тук - http://new.aej-bulgaria.org/covid_media_crisis/

Назад към