Протест и контрапротест

Телевизиите в България - за телевизионните канали, кабелните мрежи, сателитните оператори, телевизионните кули, телевизионните звезди, сериали и шоу програми
Аватар
минстрел
100+
100+

Протест и контрапротест

Мнениеот минстрел » 24 Авг 2020, 10:54

Според Вас обективно ли се отразяват протестите и контрапротестите?
Каква беше причината катунарите да хвърлят яйца по сградата на обществената телевизия?
Робът се бори за свобода, свободният за съвършенство.
az
1000+
1000+

Re: Протест и контрапротест

Мнениеот az » 25 Авг 2020, 09:09

Имам чувството, че БНР и БНТ са получили едно "рамо" от Божков, а вероятно и от пасоль Макаров.
Аватар
nvr
1000+
1000+

Мнениеот nvr » 25 Авг 2020, 15:20

Защото са слугинска медия.Както и Нова телевизия
Подкрепям стартирането на DAB+ излъчването в България
Роси
1000+
1000+

Мнениеот Роси » 25 Авг 2020, 20:48

Камерата си е обективна.
Въпросът е какво време се отделя за това нещо в ефир.
Три месеца ставахме и лягахме с коронавирус, сега - с шествия, яйца, домати и памперси (чудя се защо някой ги чисти).
Аватар
минстрел
100+
100+

Мнениеот минстрел » 25 Авг 2020, 21:37

Не сме правова държава, щом хвърлят яйца по министерство на правосъдието, при това без последици.
Аватар
минстрел
100+
100+

Мнениеот минстрел » 26 Авг 2020, 10:42

Роси написа:Камерата си е обективна.
Въпросът е какво време се отделя за това нещо в ефир.
Три месеца ставахме и лягахме с коронавирус, сега - с шествия, яйца, домати и памперси (чудя се защо някой ги чисти).

Преди избори за агитация отделят по 30 секунди за всяка партия, а пък Слави Трифонов разполага с един час всяка вечер.
Как няма да стане Слави политическа сила ?
gat3way
100+
100+

Мнениеот gat3way » 26 Авг 2020, 11:57

Ох голяма драма....тва че Бойко изфирясвал. Много неочаквано и шокиращо, почти колкото това че в последно време няма читави домати в магазинчето за плодове отсреща.
Аватар
минстрел
100+
100+

Мнениеот минстрел » 28 Авг 2020, 15:29

Боко се вози на джип не от суета, а защото често инспектира строежите по пътища без настилка, там където не е за лимузина.
Аватар
минстрел
100+
100+

Мнениеот минстрел » 02 Сеп 2020, 19:45

gat3way написа:Ох голяма драма....тва че Бойко изфирясвал. Много неочаквано и шокиращо, почти колкото това че в последно време няма читави домати в магазинчето за плодове отсреща.

Ако хвърляш яйца и домати много е вероятно да ти отговорят с пръскачка например ....
gat3way
100+
100+

Мнениеот gat3way » 04 Сеп 2020, 23:28

Е то и като управляваш некадърно е доста нормално да ти бият шута.
Роси
1000+
1000+

Мнениеот Роси » 05 Сеп 2020, 12:30

С това за шута имаш предвид резултата от изборите през 2017 г., нали?
Аватар
минстрел
100+
100+

Мнениеот минстрел » 11 Сеп 2020, 07:57

Има такъв чалгар... :o
Аватар
MCKristiyanPro
500+
500+

Мнениеот MCKristiyanPro » 11 Сеп 2020, 14:57

Това има ли нещо общо с подфорума "Телевизия"?
Изображение
Гласувай бъдещето на forum.predavatel.com тук

Изображение

Тази година слушах Авторадио повече
ефирно, отколкото онлайн!
:Idea
Изображение
Аватар
минстрел
100+
100+

Мнениеот минстрел » 29 Сеп 2020, 19:18

Идат избори. Струва ми се несъвършена системата на гласуване. Да речем всички избиратели в секцията хипотетично гласуват с машина, а един само с хартиена бюлетина. После като броят гласовете комисията ще знае този последният за кого е гласувал. Демек изборът не е таен. Подобна ситуация би била и ако неколцина гласуват с хартия и всичките за една партия/кандидат.
Tarnovetz
Нов
Нов

Мнениеот Tarnovetz » 30 Сеп 2020, 16:34

Казвам се Иван Петровски и съм от В. Търново. Бих желал да се обърна към Вас по повод на това което се случва напоследък в Бьлгария, най – вече сьс законоста, ролята на главния прокурор, и може би най – важното – достьпа до власт на обикновения човек който е безработен и се бори за оцеляване.
В САЩ има 3 дьржавни институции имащи непосредствена роля при сьздаването на нови закони – основен орган на държавното управление е Камарата Предствителите, след което новите закони се одобряват в Сената, а президента е последен да подпише като има право на квалифицирано вето. Или там избирателите гласуват за 3дьржавни институции като мандата на най важната - Камарата – е само 2 години, което позволява на избирателите по-често да заменят законодателите. В Бьлгария на практика има една дьржавна институция – т.н. “Народно Сьбрание” което се избира чрез общи избори, а Президента няма право на квалифицирано вето. Мандата на Бьлгарското Народно Сьбрание е 2 пьти по-дьльг и на практика липсва избираема от гражданите дьржавна институция която ефективно да блокира лобистки закони. За мен в Бьлгария има голяма концентрация на власт в нашия парламент, а предложеното от популистти ськращение до 120 представители ще доведе до още по-голяма власт за едни и сьщи хора – ако паралелно с това не се вьведе избираема от хората контролна институция. Ние хората по натура сме лоши и колкото по висок дьржавен пост заема даден човек, толква по-силен обществен контрол трябва да се упражнява вьрху него. Това се отнася до всички дьржавнии и общински органи не само до прокуратурата и главния прокурор. Аз не вярвам че при сьществуващото политическо статукво у нас е вьзможен ефективен обществен контрол върху главния прокурор – пьрво трябва да се сьздаде избираем дьржавен орган да контролира законите издавани от народното сьбрание и да вземе част от неговите правомощия. Всяка от сьщесѓвуващите 28 области избира 2 члена в този дьржавен орган – така е в САЩ – там щати с около един милион население дават по двама сенатори сьщо колкото големите Калифорния и Ню-Йорк. А защо в Германия Конституционния Сьд и НАП са извьн административната столица Берлин? Не е ли това едно от вьзможните решения поне част от властта да дойде по-близо до хората? И не е ли крайно време кандидатитите за работа в силовите ведомства пьрво да издават изпит на полиграф – какво е това власт и защо искат да са част от нея? Аман от мутри и мутреси!
Аз сьм завьршил ВМЕИ по специалност ТМММ през 1984 г. В група от 27 студенти само 9 завьршихме семестриално в срок – останалите прекьснаха по слаб успех или се отказаха. Аз имах 6 на приемния изпит. Един от моите колеги прекьснали с 3 двойки на изпитна сесия беше T… от София,
- 2 -

kойто на едно студенско сьбиране се обьрна кьм мен с “Вие селяните…” Години след тази случка аз тькмо се канех да вляза в канцелларията на Машинно Технологичен Факултет когато видях сьщия бивш колега в бяла манта каквито носеха асистенти и доценти в института – сега технически университет. И той горделиво ми каза че е назначен във ВМЕИ – ето какво е власт без контрол. А аз вече бях безработен. Аз бях непосредствен участник в събитията от Август 1991 в Москва, и носих ядене за хората от барикадите; тогава Вл. Путин беше телохранител на Б. Елцин и един от 12 офицери от КГБ които отказаха да се подчинят на превратажиите, а техния шеф В. Крючков беше главен организатор на преврата срещу Горби и Елцин. След провала на преврата се установи, че висши функционери на КПСС и КГБ са откраднали и изнесли зад граница повече от 400 милиарда USD, но нищо не беше върнато.
В края на 1996 заминах за DeKalb, IL, USA, за Northern Illinois University, където Department of Mechanical Engineering – College of Engineering, ми даде Teaching Assistantship Award. През част от 1998 бях асистент на Dr. Frank Nezrick от Fermilab Particle Accelerator – Batavia, IL, USA за когото извърших теоретично и компютърно изследване на триножник-поставка за лазерно огледало заедно със самото огледало – за вибро – устойчивост и якостни качества (особено т.н. модален анализ и нелинейни проблеми).
Магистърската ми диплома беше едногодишно изследване върху “Accelerated Vibration Testing in Frequency Domain on Random Vibrations” –
в USA това се извършва повече от 40 години – примерно как самолетна турбина да се тества 200 часа на случайни колебания и шок т. ч. да се гарантира 10000 часа работа. От инженерна точка всеки един от нашите военни самолети и коптери може да падне по всяко време. България трябваше да вземе – 7-8 Grippen и 5-6 Rafale. В Бъгария се върнах 2010 и оттогава с редки изключения съм безработен. На два пъти 2015-2016 кандидатствувах за работа във Вазовските заводи но дори не получих обаждане. Тъй като съм живял 13 години в USA и за кратко в UK и Deutschland съм общувал с най- различни хора и съм чел различни статии и книжки – Linden LaRousche – “How To Recreate our Economy”, “In Turkey with Turkey” – Financial Times etc. в които напълно разбираемо се обяснява дълбоката духовна връзка между Венецианската финансова олигархия (ВФО) и Отоманските Турци и самото създаване на Турската империя, а също можете да разберете по-добре за конфликта между т.н глобалистичен банков капитализм и националния и повече социално обърнат капитлизм.
Благодаря.

Назад към