Teлевизия Нова нюз (новото име на Канал 3)

Телевизиите в България - за телевизионните канали, кабелните мрежи, сателитните оператори, телевизионните кули, телевизионните звезди, сериали и шоу програми
Аватар
ShukiBG
1000+
1000+

Teлевизия Нова нюз (новото име на Канал 3)

Мнениеот ShukiBG » 02 Дек 2020, 08:39

От 4-ти януари 2021 ще се появи нов новинарски канал на мястото на Канал 3 - ,,Нова нюз":
https://www.24chasa.bg/novini/article/9277511

Нова нюз ще е новото име на Канал 3 от 4 януари, когато информационната медия ще стартира не само с различна визия, но и с нова програма, съобщи “24 часа”.

Така ще покаже, че вече е неразделна част от “Нова броудкастинг груп”, която купи Канал 3 и други медии от пакета му преди месец и половина.

Нова нюз ще излъчва новини на всеки час, живи включвания от събития и актуални предавания. Медията ще използва новинарския ресурс на Нова телевизия, като сегашният екип на Канал 3 ще бъде запазен. Предстои той да се обучава две седмици в Нова, затова от 14 декември до 4 януари Канал 3 ще излъчва на запис.

Интересно е обаче, дали новините и живите включвания ще се излъчват и по радио Нова нюз, което преполагам все още е собственост на Фреш Медиа България ? Само на мен, ли ми се струва, че гледаемостта на тази телевизия ще е доста по-висока, ако новините им са през час на 30-тата минута от часа, а не на кръгъл час (тогава няма има новини по радиостанциите и по повечето телевизии). Според мен ще се получи добре с повече новини в комбинация с нелоша музика да съществува радио Нова нюз, което до момента излъчва главно само новини от основния ТВ канал ,,Нова"..

Дали пък не четат форума тук :D - аз много повтярях, че ни трябва 24-часов новинарски канал с предавания на живо, какъвто имат комшиите..

Kакво предстои, ще разберем след 4-ти януари 2021 година....
Последна промяна 1 на ShukiBG, променена общо 2 пъти
8) БЕЗ РАДИО НЕ МОГА 8)
FM/MW/LW/SW/AIR Receiver: XHDATA-D808
DAB/DAB+ Receiver: Panasonic RF-D10, Sony XDR-P1DBP
TV: Leadstar D10

Представител от -> Район - Североизточен !
Роси
1000+
1000+

Re: Teлевизия Нова нюз (новото име на Канал 3)

Мнениеот Роси » 02 Дек 2020, 12:44

Мен лично това не ме касае. Независимо от канала, телевизионни новини са забранени в моя дом. Допреди време си правех майтапи с водещите, но и този театрален жанр омръзва, едно и също. Пишеш "обучение в Нова" - които пък се обучават от НАТФИЗ? :D

Телевизия Европа не е ли отдавна новинарски канал, на кръгъл час + кратки на половин? Със здраве.
Аватар
viliqnko.petkov
500+
500+

Мнениеот viliqnko.petkov » 02 Дек 2020, 15:41

Роси написа:Мен лично това не ме касае. Независимо от канала, телевизионни новини са забранени в моя дом. Допреди време си правех майтапи с водещите, но и този театрален жанр омръзва, едно и също. Пишеш "обучение в Нова" - които пък се обучават от НАТФИЗ? :D

Телевизия Европа не е ли отдавна новинарски канал, на кръгъл час + кратки на половин? Със здраве.

И аз вече почти не предпочитам телевизионни новини, но следя новините в текст от определени сайтове.
А новините на ТВ Европа на всеки кръгъл час са си на живо, а в 30-тата са си репортажи. Не гледам тази телевизия, но пък там са си още Коритаров и А. Тодоров.
Дано по ТВ Нова Нюз не видим Беновска, иначе ще прилича на ПИК ТВ, която се излъчва само когато се случва нещо в парламента или в Министерски съвет с баба Ива... :D
Аватар
avanteex
100+
100+

Мнениеот avanteex » 02 Дек 2020, 16:49

лично аз гледам по някога канал3/нова нюз , но се питам понеже до сега канал 3 е ФТА на сателита като си смени името да не го кодират?
че ми е от безплатни канали на мулти фийда между 39е и 45е ?
Аватар
PatrioT
500+
500+

Мнениеот PatrioT » 02 Дек 2020, 18:37

FB_IMG_1599229184369.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Съвет за Електронни Малоумници
ivan.zonev
Нов
Нов

Мнениеот ivan.zonev » 02 Дек 2020, 18:58

Май със смяната на името ще спре и некодираното излъчване от сателит
Аватар
ShukiBG
1000+
1000+

Мнениеот ShukiBG » 02 Дек 2020, 19:01

ivan.zonev написа:Май със смяната на името ще спре и некодираното излъчване от сателит

Има нещо такова, досега беше добре, когато Канал 3 не беше кодиран. Интересно е, дали ще вдигнат цената на HD-то на новия канал, например до момента все още има оператори, които не плащат за основния Нова ТВ в HD, дали пък Нова нюз ще е в HD на същата цена като на NOVA HD ?
8) БЕЗ РАДИО НЕ МОГА 8)

Роси
1000+
1000+

Мнениеот Роси » 02 Дек 2020, 19:05

новините на ТВ Европа на всеки кръгъл час са си на живо, а в 30-тата са си репортажи

От любопитство намерих тоя канал, някъде на 120 позиция, и гледам:
- русо маце говори около 15 секунди (нещо като лийд на новина)
- следва видео с глас зад кадър (видеото е нещо общо - ако говорят за гранични проверки, видео от граница, ако говорят за болест - видео от болница и т.н.).
- и така нататък в същия формат.
В смисъл, не разбрах какво е "на живо" освен мацето с хубави зъби.
Но пък се уверих, че "кръгъл час" е нещо относително - няма такова нещо при тях. Емисията си течеше в 18:55 и гледах докъм 19:05, когато свърши с дядоколедовци в Австралия, каращи джетове с благотворителна цел.

Направи ми впечатление, че визуално е абсолютно негледаемо: един широк надпис със заглавие на новината плюс две (!) скрол ленти. Качеството на т.нар. репортажи (видеа от обмена с бегла тематична връзка) е VHS, не S-VHS.
Аватар
BestRadio
1000+
1000+

Мнениеот BestRadio » 02 Дек 2020, 21:25

Някой знае ли каква е причината каналите на "Нова броудкастинг груп" в мрежата на Bulsat, пакет Fusion вече да не могат да се гледат на запис (до 24 часа назад)?
parksf
100+
100+

Мнениеот parksf » 02 Дек 2020, 21:27

Финансова.
Аватар
lunar_light
100+
100+

Мнениеот lunar_light » 03 Дек 2020, 10:58

Не знам защо изобщо се сравнява ТВ Европа с новинарска телевизия ? По-скоро са една пародия на телевизия, за новинарска и дума не може да става. Все пак ако не ви е известно тази "телевизия" е финансирана от #кой и обслужва статуквото. И за да го запазят създават NovaFakeNews
И не очаквайте също реален обективизъм от NovaFakeNews.
То и BBT стана News7 покрай един мустакат бизнесмен, ама накрая целия кораб потъна... герберскосините да внимават, че покрай един гелосан бизнесмен да не станат поредния потънал кораб, че работите на там отиват. (((Just saying)))
Аватар
BestRadio
1000+
1000+

Мнениеот BestRadio » 03 Дек 2020, 12:51

parksf написа:Финансова.

Дали? Или по-скоро с интелектуалните права?
Аватар
viliqnko.petkov
500+
500+

Мнениеот viliqnko.petkov » 03 Дек 2020, 16:41

Ето официалната информация на Нова тв за предстоящото ребрандиране на Канал 3 в Нова Нюз:

NOVA NEWS стартира на 4 януари
03 декември 2020 14:30

NOVA обновява със съдържание и визия Канал 3
Нова Броудкастинг Груп задава нова посока в развитието на най-гледания новинарски телевизионен канал у нас според действащите в България пийпълметрични агенции през последните три години – Канал 3. Компанията ще запази и надгради профила му, след като го добави към богатото си портфолио тази година. От 4 януари 2021 г. Канал 3 се превръща в новинарското продължение на NOVA с напълно обновена визия и новото име – NOVA NEWS.

NOVA NEWS ще послужи като отправна точка в моменти на актуални събития с извънредни включвания директно от най-горещите точки. Зрителите ще имат възможността да проследят важните местни, национални, европейски и световни теми от деня с новини на всеки кръгъл час. NOVA NEWS ще използва опита на новинарския екип и ресурса на NOVA, като развие вече съществуващото съдържание на канала.

„Тази година отново доказа, че във времена на предизвикателства и трудности, информацията става все по-търсена и важна за хората. Като национално отговорна компания и водеща медийна група на българския пазар, Нова Броудкастинг Груп отговаря на тези очаквания с новинарска телевизия, която ще предложи на зрителите актуална и достоверна информация в реално време. Амбицирани сме да утвърдим NOVA NEWS като телевизионен новинарски лидер в България“, коментира изпълнителният директор на Нова Броудкастинг Груп Ива Стоянова.

През януари NOVA NEWS ще стартира с обновена програма, в която са запазени спечелилите доверието на зрителите през годините емблематични предавания на Канал 3, сред които “Патарински LIVE”, „Денят на живо“ и „Офанзива“, както и директните излъчвания на всички значими за обществото ни икономически, политически, социални и културни събития. Част от програмата на NOVA NEWS ще бъдат и утвърдените публицистични предавания и опитни лица на NOVA, които ще допълнят качественото съдържание на обновения новинарски канал в началото на следващата година.

Източник: https://nova.bg/accents/view/2020/12/03 ... -4-януари/
Вероятно новините и сутрешния блок на основния канал ще се излъчват и по новия канал, дано остане 'Спорт в обектива".
А в СЕМ вече е подадено заявление за прехвърляне на лицензията от Канал 3 на Нова Нюз.
Роси
1000+
1000+

Мнениеот Роси » 03 Дек 2020, 17:27

lunar_light написа:Не знам защо изобщо се сравнява ТВ Европа с новинарска телевизия

Да не би да е музикална?!
elman22
Нов
Нов

Мнениеот elman22 » 03 Дек 2020, 17:36

ShukiBG написа:От 4-ти януари 2021 ще се появи нов новинарски канал на мястото на Канал 3 - ,,Нова нюз":
https://www.24chasa.bg/novini/article/9277511

Нова нюз ще е новото име на Канал 3 от 4 януари, когато информационната медия ще стартира не само с различна визия, но и с нова програма, съобщи “24 часа”.

Така ще покаже, че вече е неразделна част от “Нова броудкастинг груп”, която купи Канал 3 и други медии от пакета му преди месец и половина.

Нова нюз ще излъчва новини на всеки час, живи включвания от събития и актуални предавания. Медията ще използва новинарския ресурс на Нова телевизия, като сегашният екип на Канал 3 ще бъде запазен. Предстои той да се обучава две седмици в Нова, затова от 14 декември до 4 януари Канал 3 ще излъчва на запис.

Интересно е обаче, дали новините и живите включвания ще се излъчват и по радио Нова нюз, което преполагам все още е собственост на Фреш Медиа България ? Само на мен, ли ми се струва, че гледаемостта на тази телевизия ще е доста по-висока, ако новините им са през час на 30-тата минута от часа, а не на кръгъл час (тогава няма има новини по радиостанциите и по повечето телевизии). Според мен ще се получи добре с повече новини в комбинация с нелоша музика да съществува радио Нова нюз, което до момента излъчва главно само новини от основния ТВ канал ,,Нова"..

Дали пък не четат форума тук :D - аз много повтярях, че ни трябва 24-часов новинарски канал с предавания на живо, какъвто имат комшиите..

Kакво предстои, ще разберем след 4-ти януари 2021 година....

Според мен е възможно от Нова да купят цялото радио, и вече те сами да си го правят.
Аватар
ShukiBG
1000+
1000+

Мнениеот ShukiBG » 03 Дек 2020, 17:53

viliqnko.petkov написа:През януари NOVA NEWS ще стартира с обновена програма, в която са запазени спечелилите доверието на зрителите през годините емблематични предавания на Канал 3, сред които “Патарински LIVE”, „Денят на живо“ и „Офанзива“, както и директните излъчвания на всички значими за обществото ни икономически, политически, социални и културни събития. Част от програмата на NOVA NEWS ще бъдат и утвърдените публицистични предавания и опитни лица на NOVA, които ще допълнят качественото съдържание на обновения новинарски канал в началото на следващата година.

Ух, тук пък се изложиха - къде пък е предаването ,,Беновска пита" :D :D :Happy

Още като видях, че новини ще има само на кръгъл час, си направих сметка. Как новинарски канал ще има емисии новини само на кръгъл час ? За пореден път си казвам, добре че беше Поручик да ни създаде истинско новинарско радио с емисии през 30мин и новини от регионални студиа. Макар и в момента да няма новини на 30мин, ще дойде ден, в който пак ще са си лидер с новини на 30мин...

@elman22
Това ще е най-добрият вариант. Може би ако се пускат новини на кръгъл час от тв канала и на 30мин регионални от радиото ще е идеално - голяма конкуренция ще стане на Фокус например. Музиката сякаш не е зле, но може пък от Нова да сложат по-разнообразна и да не я реди този, който реди сега музиката на Нова Нюз и Авторадио (РТЕ НЕТ). По-добре ще е новини по Нова ТВ да останат само едни обобщителни (по-голяма емисия) новини от 19 до 20 часа - всичко друго е по-добре по Нова нюз ТВ.

По-важня/интересен въпрос е, дали този канал ще се появи мястото на България Он Еър в националния цифров мукс - понеже от месеци се топли местенце за нова програма, дали местенцето не е за Нова нюз ТВ ?
Последна промяна 3 на ShukiBG, променена общо 3 пъти
8) БЕЗ РАДИО НЕ МОГА 8)

elman22
Нов
Нов

Мнениеот elman22 » 03 Дек 2020, 19:06

На мен ми е интересно дали след появата на новия канал, новините по главния канал ще намалеят.
Роси
1000+
1000+

Мнениеот Роси » 03 Дек 2020, 23:22

На мен ми е любопитно да продължим свързаната тема - http://forum.predavatel.com/viewtopic.php?f=23&t=20696&start=1440#p212595
Аватар
viliqnko.petkov
500+
500+

Мнениеот viliqnko.petkov » 04 Дек 2020, 16:11

На свое заседание на 4 декември 2020 г. Съветът за електронни медии реши да заличи регистрацията на Елит Медиа България ЕООД за програма „Канал 3” и да регистрира нова аудио-визуална услуга на доставчика на медийни услуги Нова Броудкастинг Груп ЕООД – телевизионна програма „Nova News”, със специализиран (новинарски) профил, пише сайтът на СЕМ. Съветът прехвърля от Елит Медиа България ЕООД на Нова Броудкастинг Груп ЕООД цифровата лицензия за програма „Канал 3”, като от 04.01.2021 г. програмата ще се разпространява с наименование „Nova News”.

Източник: https://cem.bg/displaynewsbg/705
Аватар
hater
100+
100+

Мнениеот hater » 04 Дек 2020, 20:05

Изображение

Мисля, че навремето нова много сбъркаха с тия планетки.. толкова ли не можаха да измислят едно нормално хубаво лого?

Иначе за канала какво можем да кажем... поредната про-герберастка фекална медия. :D

#СвободниДаВиждамеИстината :Horray :Horray :Horray
Изображение

:Horray :Horray :Horray

Назад към