Честоти, на които работят мултиплексите в София

Телевизиите в България - за телевизионните канали, кабелните мрежи, сателитните оператори, телевизионните кули, телевизионните звезди, сериали и шоу програми
Стефан
Нов
Нов

Честоти, на които работят мултиплексите в София

Мнениеот Стефан » 15 Фев 2021, 20:51

В информация за последните промени в мултиплексите, осигуряващи телевизионното разпръскване в София, видях, че регионалния мултиплекс 12 работи на 27 канал (522 MHz), но за мултиплекс 2 там няма данни за канала и честотата. В по-стара публикация се дава 40 канал (626 МHz), но не знам дали това се запазва и след промените през 2020 г. Информацията ми е необходима за изчисляване размерите на антени. Ще бъда много благодарен, ако някой може да потвърди горното или ми посочи сега ползваните канали (или честоти)!
nradkov
500+
500+

Re: Честоти, на които работят мултиплексите в София

Мнениеот nradkov » 16 Фев 2021, 06:04

27к/40 к. за София, от къде ще ги приемаш?
Стефан
Нов
Нов

Re: Честоти, на които работят мултиплексите в София

Мнениеот Стефан » 20 Фев 2021, 09:44

Благодаря Ви много! Реши да пробвам и аз с тези честоти и то с най-елементарната антена и резултата беше превъзходен. Аз съм в София, "И.Вазов", но нямам пряка видимост към към Копитото и по-рано, при аналоговата телевизия, трябваше да кача антената на покрива (през 5 етажа), за да получа образ. Сега това става с антена в стаята. Ако това представлява интерес за Вас, тук може да видите най-простия вариант: https://youtu.be/SUw0WpIJHf0. Има и много други, по-сложни, но за София това е достатъчно.

Назад към