Re: Нов телевизионен гигант в Европа

Телевизиите в България - за телевизионните канали, кабелните мрежи, сателитните оператори, телевизионните кули, телевизионните звезди, сериали и шоу програми
C.R.U-TO
500+
500+

Нов телевизионен гигант в Европа

Мнениеот C.R.U-TO » 27 Юни 2007, 15:41

Германският телевизионен концерн ПроЗибенСат обяви днес, че е купил компанията Ес Би Ес бродкастинг, което ще доведе до създаването на нов телевизионен гигант в Европа, предадоха световните агенции.
Германската компания съобщи, че сделката на стойност 3,3 млрд. евро (4,42 млрд. долара) й осигурява дял от 100 процента в дейността на Ес Би Ес, посочва ДПА. Сливането беше разрешено от регулаторните органи още през декември, когато ПроЗибен обяви намерението си, отбелязва АП. Обединяването се очакваше, тъй като мажоритарни собственици и на двете компании са частните инвестиционни фондове Колбърг Крейвис Робъртс и Пермира, които през март 2005 г. купиха дял от 50,5 процента в ПроЗибен за 3,1 млрд. евро (4 млрд. долара), а през октомври същата година придобиха Ес Би Ес за 1,7 млрд. евро, посочва АП. Обединената компания ще извършва дейност в 13 европейски държави и ще има 24 свободни и 24 платени телевизионни канала, както и 22 радио мрежи, достигайки аудитория от 77 милиона домакинства, посочва ДПА. Новата компания, която ще запази името ProSiebenSat. 1, ще се превърне във втория по големина телевизионен концерн в Европа, конкуриращ Ер Те Ел.

Източник: BgNewsroom
Аватар
mita6ki
1000+
1000+

Мнениеот mita6ki » 27 Юни 2007, 21:40

тва означава ли че рдаио Веселина е собственост на Про7, да знаят само с кво се сдобиват  :G :lol: :lol2
Аватар
PatrioT
500+
500+

Мнениеот PatrioT » 27 Юни 2007, 22:05

mita6ki написа:тва означава ли че рдаио Веселина е собственост на Про7, да знаят само с кво се сдобиват  :G :lol: :lol2

А е т'ва радио имам чувството ,че според теб е виновно за двете световни войни , плюс войната в залива , плюс падането ни под турско робство . Какъв ти е проблема не моа разбера ?! И както казах има различни радиа с различна музика кат не ти е приятно едно радио  просто е ... сменяш честотата ! Никъде не пише , че всички радиa ТРЯБВА да се харесват на всички !  :Mad
Съвет за Електронни Малоумници
Аватар
mita6ki
1000+
1000+

Мнениеот mita6ki » 27 Юни 2007, 22:08

ясно  :) аз сега специално го казах на майтап
7а и имам в предвид че така на българския пазар стъпва про7
Аватар
Ritmo
100+
100+

Мнениеот Ritmo » 29 Юни 2007, 18:01

Това са законите на глобализацията!
Но на най ниско ниво, каквото и нашето, с тв.им програма и радиоверигите, едва ли нещо ще се усети като промяна. Местните ефири са просто /и само/  още един довод към аргументите им за сериозен рекламен обхват, а рекламните приходи остават далеч от България. Не си струва да коментираме и изобщо да обръщаме внимание на нещо, което е далеч от нас :-[
van4aa
Нов
Нов

Мнениеот van4aa » 30 Юни 2007, 00:26

PatrioT написа:
mita6ki написа:тва означава ли че рдаио Веселина е собственост на Про7, да знаят само с кво се сдобиват  :G :lol: :lol2

А е т'ва радио имам чувството ,че според теб е виновно за двете световни войни , плюс войната в залива , плюс падането ни под турско робство . Какъв ти е проблема не моа разбера ?! И както казах има различни радиа с различна музика кат не ти е приятно едно радио  просто е ... сменяш честотата ! Никъде не пише , че всички радиa ТРЯБВА да се харесват на всички !  :Mad

на мен пък ми печи това радио заради него затриха най-доброто радио в пловдив
Аватар
Xemyc
100+
100+

Мнениеот Xemyc » 30 Юни 2007, 13:54

van4aa написа:на мен пък ми печи това радио заради него затриха най-доброто радио в пловдив

Ще ти олекне ли ако ти кажа, че на мен не ми пречи радио Веселина, но никак не го харесвам. Ама като махна него и остават Хоризонт, Хр. Ботев и Дарик. Това е избора у дома. Е какво да си избера? В Пловдив имаш 20 станции, аз избирам между Веселина и почти нищо друго.

Винаги има и по-зле от теб, наслаждавай се на това което имаш и не съжалявай за това което си загубил! Само ще страдаш!

Назад към