Що е то туй телевизионер?...

Телевизиите в България - за телевизионните канали, кабелните мрежи, сателитните оператори, телевизионните кули, телевизионните звезди, сериали и шоу програми
apostol
Нов
Нов

Що е то туй телевизионер?...

Мнениеот apostol » 16 Юли 2007, 13:38

В своята книга Фелини е написал черно на бяло: "В телевизията посредствеността е върховна добродетел."

Наскоро прочетох нещо още по- страховито в книгата на проф. Воробец Сперанский:

"Телевизионерът е кръстоска между *****, ***** и идиот!"

Леле, майко!

Апостол Апостолов
Аватар
dimitar.b
100+
100+

Re: Що е то туй телевизионер?...

Мнениеот dimitar.b » 16 Юли 2007, 19:48

Здравейте,много тежко определение,но "второто "определение е по близко до истината.наистина след 30г.работа в "медиите"съм заприличал на "идиот".Но с първото определение не бих се съгласил ,че хилядите мой колеги и приятели могат да бъдат определени с това сравнение.Чудесни спомени имам с покойния "бат"Райчо/вечна му памет.Това на което ме е учила Божана Димитрова никога не бих забравил.Ами Диляна Грозданова,чудесен човек и журналист.Да за нежния пол съм с тези спомени.И сега в Ефира имаме достойни журналисти.За да не обидя някой като го забравя,няма да давам повече примери от ежедневието ни.Поогледайте се и помислете ,кои са е будната съвест на това общество ,което мислим че сме опазили от цинизъма на ежедневието?А дали сме разбрали тази съвест,обременени от корупцията ,политическия цинизъм и злобата един срещу други. :Chair?Темата е безкрайна,но споменът да израстнеш под антената на "Радио София", и да си останеш такъв какъвто майка ти те родила е най голямята заслуга да се наречеш "телевизаонер".
                                                        Димитър Богоев /БНТ/
kare_sedmici
Нов
Нов

Мнениеот kare_sedmici » 23 Юли 2007, 11:49

Браво, бай Митьо, думата на ветераните трябва по-често да се чува!
Не всичко в бранша е черно-бяло!
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 23 Юли 2007, 23:12

Mite,otnovo nostalgija,otnovo samouspokoenie,kakto go e kazal  edin covek:"Ne vsicki sa maskari..." Tocno tova e goljamata zabluda na poveceto hora v B-ja. I cakat li cakat nebeto da padne na zemjata-da ,ama takuv film njama.Tova e psihologija na primirenieto i rezultatite gi vizdate po-dobre ot men.Tova ,ce ima v stranata mnogo hora,koito ne sa maskari e dobre,no na tozi etap,ne TE davat oblika na obstestvoto,a drugite.Vse oste ne si ni objasnil za dostojnstvoto na edna istoriceska licnost ,kakto taka ja naricas.Vprocem,mozes li da posocis oste njakoja takava kato neja?
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 24 Юли 2007, 01:17

bubic написа:    Mite,otnovo nostalgija,otnovo samouspokoenie,kakto go e kazal  edin covek:"Ne vsicki sa maskari..." Tocno tova e goljamata zabluda na poveceto hora v B-ja. I cakat li cakat nebeto da padne na zemjata-da ,ama takuv film njama.Tova e psihologija na primirenieto i rezultatite gi vizdate po-dobre ot men.Tova ,ce ima v stranata mnogo hora,koito ne sa maskari e dobre,no na tozi etap,ne TE davat oblika na obstestvoto,a drugite.Vse oste ne si ni objasnil za dostojnstvoto na edna istoriceska licnost ,kakto taka ja naricas.Vprocem,mozes li da posocis oste njakoja takava kato neja?

Много пъти съм го казвал и пак ще го повторя: ако тези, които могат да пооправят облика на тази страна, бягат зад граница, както си направил ти bubic, ще продължава да ги има само ония, които градят настоящия й облик.
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 25 Юли 2007, 18:30

Ugli,blagodarja za komplimenta,izrazjvam suglasie s teb,no taka postupih ot otcajanie.Az i poveceto hora mislehme,ce stranata sled komunizma zapocva da se samoosvobozdava ot bolsevikite.Kolko emocii,kolko nadezdi,kolko sulzi i pr. i pr. i pr.....No luzata pak pobedi,zloto otnovo e na vlast v B-ja.Dostojnite i budnite hora v B-ja sa potisnati ot cinizma.Takiva kato teb sa malko i ne mogat da probijat.Eto edin slucaj ot minalata godina.Moj prijatel ot Burgas kaza ce si trugva zavinagi v B-ja,ima Amerikanski pasport,dve deca,rodeni v Statite,posubral dobra suma pari,razprodade imustestvoto si,izprati predi Nova Godina majka si,decata i zena si ,a sled dva meseca si zamina i toj.Vizdam go sled tri sedmici v ofisa i se ocudih,pitam go nali stese da si hodis be covek,kakvo stana,da ne si otlozil putuvaneto.Otgovorut mu bese:"Nisto ne sum otlozil,hodih si,vidjah kakvo e v B-ja,iztrupnah i s zena mi resihme da se vrustame,az dojdoh onzi den,a ostanalte sled dva meseca,da minat studovete..."  Az go pitah,ama kakvo stana,zasto ti se promeniha namerenijata.Toj:"Tocno tova e ,nisto ne stana i nisto ne moze da stane v B-ja i nikoj ne dava da stane nesto".Predi tri godini si zamina covek s okolo 400 000$ za B-ja-vidjah go predi tri sedmici i mi kaza ,ce se boril okolo godina v stranata i ce se e vurnal tuk otnovo-ima stroitelna agencija.Daj Boze nestat da opravjat,no az imam silni rezervi.Ako ti vizdas tendencii za opravjane,posoci mi gi,ste ostana dovolen.Blagodarja ti otnovo.
Аватар
R R П
1000+
1000+

Мнениеот R R П » 25 Юли 2007, 21:59

За голямо съжаление Бубич е прав.
Едно нещо или става или не.
Вече е ясно, че нещата няма да се променят достатъчно и при това няма да стане скоро, защото такива са нравите тук.
Последна промяна 1 на R R П, променена общо 25 пъти
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 26 Юли 2007, 01:53

Прекалено малък съм, за да съм наясно с нещата, но ако вярата я няма, на практика няма нищо. Това само ще ви кажа. Нека целият ми живот мине в преход, нека съм изнурен, нека се трепя и мъча, но поне децата ми да са тук. Тогава именно ще се надявам, че когато те имат деца, всичко вече ще е наред. Както беше казал един германец - съпруг на колежка на майка ми - ние, българите, само си въобразяваме, че сме най-зле в Европа и само си въобразяваме, че не е имало държава, която да е била толкова зле, колкото нас и да не е излязла от калта. В момента работя работа, за която ми плащат по 70 кинта на седмица. Живея в Студентски град, нашите ми помагат само да си плащам наема. Така ще е цяло лято, море ще видя само за малко, и то по работа. Плащам си интернета сам. Не искам и не смея да искам повече от живота на този етап. Това ми е напълно достатъчно като финанси, за да изкарам лятото. Не съм мизерник, нашите могат да ме издържат, сам пожелах да работя и да остана в София. Не ми се прибираше в Сливен за ваканцията. Обичам България и искам да живея тук. Не се чувствам нито мизерник, нито нещастен.
apostol
Нов
Нов

Мнениеот apostol » 31 Юли 2007, 18:40

Бравос! Нейсе, запуши го!

Апостол Апостолов
Аватар
dimitar.b
100+
100+

Мнениеот dimitar.b » 04 Авг 2007, 10:05

Приятели мой,българи,направо ме просълзихте.Прави сте ,но за личността ще Ви кажа една случка от моя тридесет годишен "медиен"живот.Седемдесете години,трябваше да презапишем от "фотоносител" 16мм.филм.лента на новите за онова време магн.лента РЕЧТА на АНТИФАШИСТА ГЕРГИ ДИМИТРОВ/между другото паметници има в цала Европа на него?/."Вожда"както го определят политическите к...казва накрая :И пазете Държавата и народа от зараждащата се "червена буржоазия...за нея няма свян ,достойство и цена на труда на народа,защото "ТЯ"не е научена да работи...."Е това е човек наистина с достойнство,въпреки прекалените му идиялистически възгледи.Къде са сега такива хора като него"Имаше скоро един двама но те си отидоха огорчени от прехода на Демокрацията.Призванието на медиите е именно да търси и популязира тези между нас готови в името на Демокрацията,плурализма и най вече човечността да бъдат в предните редици на обществото.Сред Вас има такива .Поогледайте се! :Clap
Аватар
jb
Нов
Нов

Мнениеот jb » 05 Авг 2007, 21:21

Поздравления към всички истински телевизионери в България!Нека с опита си помогнат на много нови телевизионни предавания! :up
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 05 Авг 2007, 22:35

Ugly,napuni se da razberes njakolkoto frazi na RRP,te imat stojnost na sintez i sa s dulbok filosofski i zitejski smisul.Kakto poznah,ti si mlad covek i se zadovoljavas s minimuma,zastoto si sam ,no ja si predstavi,ce vseki den te gledat tvoite deca,kakvo ste im kazes,kak ste izkarate meseca,s pensiite-zaplatite na roditelite ti,taka li vizdas dobroto blagosustojanie,s 200-300lv.Goljama cast ot vas se izkarvat golemi nacionalisti,patrioti i pr.,kato ste takiva,zasto ne se vurnete kum geroicnite epopei na Bugarskija narod ot predi povece ot vek,kogato turcite sa vilneeli.Ja si pripomnete za podviga na Koco Cistemenski.Ami kato govoris za deca,dragi Ugly,ne se vruzva tvojata logika s nepovtorimija tragicen slucaj.Ako i Koco e razsuzdaval kato teb i Mitaka,stese li da se stigne do tam,da ubie sobstvenite si deca i zena si.Toj go e napravil ot otcajanie,ot bezizhodica,ama vie ne vnikvate seriozno v tezi primeri.Ja se postavi na negovo mjasto,puk togava da vidim kakvo ste kazes.Ili ti pravis razlika mezdu sobstvenite i cuzdite glavorezi,az smjatam,ce njama razlika koj ste mi otreze glavata-turcina-porobitel ili komunista-ubiec.Za spravka,razrovi iz publicistikata na Botev,a dosega nikoj ne e oprovergal negovite idei i nikoga njama da stane tova.Ama  tova e bilo mnogo odavna,nali...Ja se razkaraj iz Bojana i pitaj kude se namira starija kvartal na vilite na golemite komunisti,az imah vuzmoznostta da vlizam njakolko puti.Ta ,v tozi kvartal se vlizase prez propuskatelen punkt i bariera.Za drugarite se grizese 5-to upravlenie na DS.Idi i viz kude sa segasnite bogatasi i mizernici,te sa susto ot tehnite redici,samo ce njama barieri,a licna ohrana.A ti se silis,ce 200lv ti stigat,samo zastoto zivees v rodnata si strana.Kolko e naivna dusterjata na Stalin,ce ot1968g dojde i do den-dnesen zivee v USA,v susednija stat Wyskonsin.Da ,ama tja ne misli kato teb,javno e mnogo naivna i ne razbira ot zivota,oste po-malko ot komunizum,puk ot nacionalizum,oste po-malko.Tja e nabor na Kastro-1926.    Mite,sega vece sum najasno kum tvoite cenosti.Stom stigas da davas na mladite hora na foruma za primer naj-golemija predatel v Bugarskata istorija(za vsicki vremena),zaradi kogoto sa iztekli reki ot kruv ,nestata sa nespasjaemi.Ne e eticno da izpolzvam dumata "luza" kum teb i kum kogoto i da e ot foruma,no koja duma da izpolzvam,sled kato tvurdis,ce v cjala Evropa ima pametnici na ubieca na Bulgarskata kauza-G.Dimitrov.Ako govoris za Surbija,Rusija i dr.bivsi komunisticeski strani,tova e vjarno,no za cjala Evropa,molja,ottegli dumite si.Cjala Evropa ne e Iztocna (kom-ska) Evropa.Nali se sestas,ce rusnak i ruski komunist njamat nisto obsto.Kakvo obsto namiras mezdu Botev(Bugarin) i ovcara(Bugarin),kojto kazva na Botev slednoto:"Vojvodo,ajde da si opravim smetkite,ce Turcite idvat"???!!! Ti na cija strana si,ja ni kazi!!! Dimitrov bil kazal,da se pazi Durzavata i naroda ot Cervenata burzoazija.Askolsun-masalah,kakto kazvat komsiite...Toj e covekut,kojto suzdade tazi mafija,kojato izsmuka dusata na cjal narod,puk dava suvet da se predpazi D-ta ot neja.I si mislis,ce kazvas nesto mnogo-mnogo hitro.Ste povjarvas li na njakoj kradec,kojto te poucava da ne krades.Tocno toj se vuzmustava,ce njakoj ne rabotel.Ami kakvo e toj rabotil???Dojde ot Sojuza prez ljatoto na 1923g,podluga selskite rajoni  okolo granicata s Jugoslavija,izbiha se vzaimno njakolko stotin sunarodnici,obra bankata vuv Ferdinand(gr.Montana) s Vasil Kolarov,izbjaga v Ju-ja,posle Avstrija s parite i ot tam v kvartirata si v Moskva.A ti ni go davas za primer.A naivnite Levski,Botev ,Karadzata i mnogo drugi treperjat ot stud i glad v Rumunija(Vlasko) s ednickata cel da dojdat da razbudjat zaspalija narod...Izglezda oste e zaspal.Pravis li razlika mezdu dvete grupi Bugari-ednata si dade zivota za B-Ja,a drugata ja napravi vasal na cuzda durzava.Dokoga be Mite ste se razdate takiva antibulgari be covece ,njama li kraj na tazi divotija,kakvo oste iskate da se sluci v B-ja,za da kazete nesto ot roda na: "Stop ,drugari-gospoda,taka ne biva,kakvo oste iskate ot nas normalnite i izmuceni Bulgar"i.Ne si suglasen s men,dobre,ne sum prav.Eto oste edna legenda ot istorijata.N.J.Vapcarov-(edinstvenata mu rodnina zivee v USA)-rabotnik,poet,terorist,ekzekutiran s oste njakolko komunisti-teroristi prez juli 1942g.Kolko pokolenija trjabva da se minat,ce tvoite ljubimci da razsekretjat arhivite ot sledstvieto i sudebnija proces srestu Vapcarov i negovata grupa.I vie s Ugly mi tvurdite,ce v B-ja vurvi prehod i ste vurvi bezkrajno,javno tova vi haresva.Navremeto se stroese "naj-humanoto" obstestvo i ne moza da se postroi,sega se stroi prehoda kum kakvo...kum divotija (za mnozinstvoto).Znaes li kolko sa dovolni golemite hora ot takiva kato vas. Ti si na vuzrast moze bi kato men,ne e vazno,no si informiran covek.Cel li si togava dosieto na General Vladimir Zaimov-bolseviski spionin,susto osuden na smurt.Pravis li razlika mezdu negovata dejnost i tazi na basta mu Stojan Zaimov.Kato napravis tazi razlika,produlzavame diskusijata...
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 05 Авг 2007, 23:17

Като чета какво пишеш, чак ми е смешно. САЩ е велика държава, потвърждавам... И затова ние всички трябва наготово да се възползваме от нейните блага, от благата, които друг е създал, но не за нас. Като сме некадърници да се оправим, няма да се оправим, затова хайде да ебем отзад тези, които са се оправили и да отидем да живеем в техните държави и нашата некадърност да се възползва от тяхната кадърност.
bubic, майка ми взима 300 лева, баща ми има 300 лева пенсия и освен това работи и изкарва 300 лева за една седмица. И това става в България по една случайност. Разбира се, ти си изпитал мъките на Кочо Честименски като си живял тук. Направо ти вярвам, че си бил в същото положение - на роб. Хайде да върнем теб 141 години назад и да видим дали ще направиш разлика между България тогава и сега? И не подценявай историческите ми знания, като казваш, че не знам нищо за миналото, оправдавайки се, че то е било отдавна. А за кирилицата и Windows Vista, вече ти отговорих на въпроса.
ico_pol
1000+
1000+

Мнениеот ico_pol » 06 Авг 2007, 19:15

@bubic

Из товите постове има много неща с които съм съгласен, но и доста с които не съм.
За Георги Димитров - противоречива личност е, наистина. Но има много "но". Да, служил е на Комунистическия интернационал, но ако беше такова послушно кученце на съветските комунисти, щеше ли Джугашвили да го върне в ковчег!? Защото е публична тайна, че Сталин е отровил Г.Димитров под предтекст, че последния е отишъл да се лекува и е умрял от болест. Истината е била, че Г.Димитров е искал да прави балканска федерация с Югославия, а това не се е харесвало на другаря Сталин. Тито е бил хитър и не е отишъл в Съюза, затова и се е отървал от тая си участ. До известна степен смятам, че това е добре за днешна България, защото ако беше част от това политическо недоносче Югославия, войната, която не спира да се вихри дори в днешна Сърбия нямаше да ни отмине тук. Не мисля, че Георги Димитров е толкова голям предател, колкото го изкарваш. И май забравяш Белринския процес в който Димитров не само се онивинява, но и измива срамното петно от лицето на България. Това, дори днес все още се помни с добро в умовете на хората, както се помни с добро умерената политика н Борис Трети към Съветския съюз, която ни спасява от прегазването на България от "червения" ботуш и частичното смекчаване на положението на страната след края на войната. В заключение бих казал - не смятам, че Георги Димитров е по-лош от Борис Трети. Както и, че свинщините, правени по царско време са били по-малко от тези по другарско. И през двата периода е имало безчинства на властимащите. Освен това - наскоро коментирах с познати, колко е вярно, незнам, но все пак, едно изказване на Ленин - пазете се от Сталин. Не смесвай истинските комунисти, изповядвали едни идеали, с тези, след 1949, които са "яхнали" източния блок. Бих казал още доста неща, но... мисля, че само ще се повтарям.
За България - наистина, страната е зле, управлява се от бивши другари, разграбва се, цари... да не казвам абсолютно беззаконие, но... слаба власт, корупция и т.н. В Щатите е добре! Хубаво! И какво правим...!? Ставаме гастербайтери! Ако това те удовлетворява - добре! Може би и аз някой ден ще стана такъв, ако не намеря реализация тук, но... ще се постарая да се реализирам не заради другаря Серж, не заради псевдодемократите от СДС, а заради това, че съм Българин. И съм горд с това, че съм българин, а другарите... те са преходни! Ще пукнат, както и отрочетата им... а България ще остане, както е останала след Визнантикците, турците, ако щеш и аварите и руснаците. А, това, че си избрал да духнеш зад граница си е чисто твой избор базиран на... големите пари, които получаваш там и... които гълта тамошния стандарт на живот. По подобие на големите пари в София, които живота изяжда там. Е, наистина в САЩ и Западна Европа ти остава доста повече излишни пари, но... и тук ще огрее слънце... стига да останат хора. И да ти кажа ли, трудно, но и тук се върти бизнес, и тук се работи и тук можеш да изкараш пари за жилище. Въпрос на мотивация и на размърдване на сивото вещество. Не всичко е толкова черно, колкото се изкарва
Аватар
just listen
100+
100+

Мнениеот just listen » 06 Авг 2007, 19:49

dimitar.b написа:Приятели мой,българи,направо ме просълзихте.Прави сте ,но за личността ще Ви кажа една случка от моя тридесет годишен "медиен"живот.Седемдесете години,трябваше да презапишем от "фотоносител" 16мм.филм.лента на новите за онова време магн.лента РЕЧТА на АНТИФАШИСТА ГЕРГИ ДИМИТРОВ/между другото паметници има в цала Европа на него?/."Вожда"както го определят политическите к...казва накрая :И пазете Държавата и народа от зараждащата се "червена буржоазия...за нея няма свян ,достойство и цена на труда на народа,защото "ТЯ"не е научена да работи...."Е това е човек наистина с достойнство,въпреки прекалените му идиялистически възгледи.Къде са сега такива хора като него"Имаше скоро един двама но те си отидоха огорчени от прехода на Демокрацията.Призванието на медиите е именно да търси и популязира тези между нас готови в името на Демокрацията,плурализма и най вече човечността да бъдат в предните редици на обществото.Сред Вас има такива .Поогледайте се! :Clap

до колкото знам Г.Димитров е бил поставено лице...и не толкова с достойнство колкото описваш, моя баща ми е обяснявал за него и Станке Димитров истории, но не смея да засягам тази тема...
Изображение
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 07 Авг 2007, 01:26

Ugly,izvinjavam ti se licno,ce sum obrustal vnimanie na tvoite postingi,gubil sum tvoeto i na njakoi kolegi vreme...Sega vidjah istinskija ti oblik-ti se okaza prosto nevuzpitano i cinicno momce.Prekratjavam kontakta s teb.
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 07 Авг 2007, 02:08

Ico,ti pak ne si imal vreme da otvoris njakoi ucebnici po istorija i otnovo pravis greski,obektivni,ne subektivni,no vuzrastta i emociite ti otnovo dopulnitelno usloznjavat nestata. Eto oste njakoi nesta ot men za G.D-rov.  1.Ne si prav,ce kazvas,ce licnostta mu e protivoreciva.Njama po-pravolinejna licnost ot nego v novata istorija na stranata.Sled kato se postavja v usluga na cuzda durzava,toj neotklonno sledva tozi put do samata si smurt.Tazi dejnost e fiksirana v negovi reci i knigi,kakto i na komunisticeskite forumi,kato clen na Kominterna,VKP(b) i BKP.Nikude toj ne se dvoumi v svojata kauza,nito postavja na sumnenije nito edna teza na komunizama-leninizma-stalinizma.Negovata dejnostse okaza napulno uspesna.toj ocelja,a njakolko hiljadi bulg.komunisti i njakolko stotin bulg.grazdani-vojnici,oficeri,generali i dr.predstaviteli na vlastta i obstestvoto otidoha v groba.Idvajki na vlast-edna godina sled Kom-ja prevrat,narecen 9-toseptemvrijska revoljucija,toj zasili bratoubijstvenite meroprijatija na kom-te satrapi.Zapazeni sa dokumenti za tazi mu dejnost.Za kakvo protivorecie govoris v negovata licnost,a ne kazvas kakvo e tova protivorecie.Malko sa Bulgarskite politici s takuva dulga i posledovatelna dejnost,bez nikakvi otklonenija i dvoumenie.      2.Vupreki,ce si cel po-ranen moj komentar,otnovo si go zabravil.Stalin i negovite strapi otravjat G.D-v ne za tova,ce se e vuzprotivil srestu tjah i tehni pozicii,a za tova,ce Stalin e DOPUSNAL,ce sustestvuva vuzmoznost Bulgarskoto Komunisticesko rukovodstvo da se otdeli ot SSSR i politikata mu,po primera na Jugoslavjanite.Nikakvo protivopostavjane ne e demonstriral nito Dimitrov,nito Kolarov,nito Kostov.Nameri njakude nesto podoben material i ste otteglja moeto tvurdenie.Siguren sum,ce ne znaes,ce v Sovetskoto zakonodatelstvo-NPK-Nakazatelno-procesualen kodeks,sustestvuvase clen 16b,kojto obrazuvase prepiska za sudebno direna kum,lica,za koito sledovatel ili prokuror bi mogul da dopusne,ce edi-koj si "... bi mogul da si pomisli ili da dopusne antisovetska dejnost..." Obrazuvase se sustav na prestuplenie.Ako pozelaes,ste ti dam tocnija tekst na tozi clen,kojto bese otmenen cak,kogato Sovetskite komunisti vidjah,ce komunizum ne mogat da postrojat.Taka ce,dimitrov NOKOGA  ne e imal nikavi antisovetski i antikomunisticeski projavi.Toj i negovite pobratimi bjaha likvidirani kato prevantivna mjarka.Ico,ami proceti knigata za procesa srestu Trajco Kostov i ste se ubedis dali govorja istinata ili si izmisljam.        3.Tito,Edvard Kardelj i Milovan Djilas susto sa bili zaedno s nasite komunisti,no sa otkazali kategoricno politikata na Balkanskata federacija da "minava prez Moskva",kakto se e izrazil Stalin.      4.Jugoslavija ne e suzdadena sled 2-ta Svetovna vojna,a prez 1919g.        5.Ne az izkarvam Dimitrov predatel,a samija toj sebe si pravi takuv i negovata dejnost potvurzdava moeto mnenie.Ti ne si cel negovite proizvedenija,a sporis.Az sum gi cel i sum polagal izpiti,kakto i mnogo drugi...              6.Za kakvo onevinjavane na Bulgarija govoris na procesa v Lajpzig,nesto si v greska.Nito edna Bulgarska institucija ili organizacija ne sa izpratili,nito Dimitrov,nito Blagioj Popov,Nito Vasil Tanev v Germanija.Nito edin Bulgarin ne e imal nikakva vruzka s Van Der Ljube(ekzekuturan po-kusno).Ti Ico puskas nesustestvuvasta teza i posle sporis,ne go razbiram dobre.Pljus tova ,togava-1933g njama "Belrinski proces",a kakto posocih po-gore.    Ste produlza po-kusno,prostavaj.
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 07 Авг 2007, 13:16

bubic, позволих си да бъда циничен, защото стигнах до един много прости извод - това е спор или, ако искаш, можеш да ги наречеш диспут, от който всеки си "излиза" със своето мнение. Каквото и да пиешм, до консенсус няма да стигнем. Просто има неща, за които ти никога няма да промениш мнението си, нито аз, нито ico_pol. Какво целиш изобщо тогава? Аз лично едва ли бих намразил толкова много родината си, за да я напусна. Ако си някой агент, предназначен да лобира за САЩ и за капитализма (това в кръга на шегата, разбира се), това си е твой проблем. Аз лично предпочитам да ме управляват каквито и да било, но не и хора, които подпалват войни, за да изразходват старото си оръжие и да го заменят с ново, които подпалват войни за достъп до петрол, които стимулират социалните контрасти в собствената си държава, с цел да има размирици и хората да нямат време да обръщат внимание на много по-циничната им от моето изказване външна политика. Ами да, циник съм. Отношението ми към политиката, която теб сигурно преследва и в сънищата ти, bubic, е цинично. Вече го казах, тя е мръсна курва, пачавра, която спи, с когото й е удобно.
Това е един майтап, с който те поздравямвам (слушай го с WMP):
http://www.amazon.com/gp/music/wma-pop- ... 36-5429415
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 08 Авг 2007, 07:23

Ицо,ето още нещо:    7.Ако говорим за срамни петна в историята на България навярно ще се окажеш много прав,то и всяка Държава ги има без съмнение,но за Б-я най-срамния период(петно) е комунистическата тирания.И не че страната-държавата е навредила на по-близки или далечни страни(народи),а че комунистите изгориха душата и сърцето на мнозинството от народа,собствения си народ,това е трагедията.Точно поради тази причина Българските комунисти не говорят за комунизма-нито защо не го построиха,нито дали някога пак ще започнат да го строят.Това е голямата им игра-нито се връщат назад,нито казват какво ще строят занапред.А не са казали ,че повече няма да строят нещо,каквото и да е.Това е т.нар.преходен период,който нито един комунист не казва или не предвижда до кога ще продължи.И хората са доволни-отново в режим на изчакване-преход,докога,хайде се опитай да импровизираш.И сега идва време да припомня най-срамната,най-унижаващата и самоунижаваща се фраза,казана някога от политически функционер (в света подобно нещо няма)."Дружбата ни (на НРБ) със Съветския Съюз е както въздуха и водата за всяко живо същество".Потърси сред каквито поискаш документи с изказвания на политици,философи,историци,социолози и пр. нещо подобно,аз не мога да открия.Тази фраза е обект на анализ от психиатри,това е нещо нечувано,някой да каже,че собственият му народ може да съществува само ако е в "дружба" с някоя друга страна.Животът опроверга комунистическия лидер.Съветски Съюз няма и няма повече да има,пък и никой не може да го върне,а Българският  народ си съществува и дълго ще съществува без СССР.Булгария ще си я има-лоша или добра,бедна или богата,това си е нейна работа,ама Болшевишка Русия никога няма да има на този свят.Чул ли е някой от този форум някой комунист да е казал,че техният любимец е сбъркал или поне малко се е поувлякъл.Не ,при комунистите няма такъв момент.Българските революционери ако възкръснат,веднага ще се върнат в гроба като прочетат тази убийствена фраза и като видят колко паметници има на автора Г.Д. А като разберат защо са издигнати паметниците на Съветската Армия в Б-я,наречена от комунистите Армия-"освободителка",съвсем ще онемеят.Паметници на армия,която я няма и никога повече няма да я има. Какво ще кажеш драги Ицо,ако сега някой каже подобно нещо за България по отношение на сегашните съюзници,направо ще го заплюеш,и с основание,ама я тогава някой да се опиташе да изрази съмнение в истиността на този идиотизъм...            8.За какво "непрегазване" на страната от "Червения ботуш" говориш.Нали чете мои постове за 5,8 и 9-ти септември 44г.Аз не съм историк,но кой нормален човек не знае,че СССР обяви официално война на България,окупира я за три дни и даде простор на вилнеещите комунисти да избият около 30хиляди сънародници.Ако това не е прегазване,кажи какво смяташ,че е прегазване.Окупационните войски останаха до 47-ма година.Ако пожелаеш може да познаеш за чия сметка беше този престой.По време на войната Булгария издържаше Съветските представители в Б-я,цели 4 години,без да падне косъм от нито един руснак-дипломатите,съветниците,техническия персонал и членовете на семействата им.Съветското посолство водеше без ограничения свояата дейност,при условия,непознати до този момент,благодарение на Н.В. Цар Борис lll.        9.Казваш,че не смяташ Г.Д. за по-лош от Царя.Не го казвай това пред нормални хора(пред комунисти може),защото е много  обидно и смешно.Да сравняваш Държавен глава с човек ,който двадесет години се бори по насилствен начин срещу своята страна в интерес на чужда такава.И това го заявява многократно навсякъде.Ами ако и други Български политици и функционери се бяха поставили в служба на чужди страни,до къде щяхме да стигнем.Как ти звучи:"Аз съм член на Българската Социалдемократическа партия и ще служа за интересите на Франция,защото без нея Булгарският народ не може да диша и пие вода,т.е.не може да существува..."  Харсва ли ти това?          10.Фразата ти "Царско време" е комунистически термин и не отговаря на реалния статус на Българската държава-Третото Българско Царство.Това е под достойнството ми да го коментирам.          11.Абсолютно си прав,че е имало безчинства както преди 9.9.44,така и след това.Но я отговори на въпроса,кой започна тези безчинства-властите или нелегална,въоръжена,терористична организация,която ОФИЦИАЛНО твърди и тръби,че служи на чужда страна,защото тази страна е щяла да построи най-хуманното общство в света и после ще направи целия свят комунистически.Знаеш ли какъв беше герба на СССР?Резултатие са ти ясни-нито комунизъм се построи,нито строителят  му оцеля.А реките от кръв,които болшевиките направиха...Ами прочети поне една книга от Солженицин и ще видиш за какво говоря,изпитвам вече неудобство да отривам топлата вода.В Русия има такива издания за Руския болшевизъм,че косата ти ще настръхне,и то подкрепени с документи.Русия е много по-напред в интелектуално отношение от България,въпреки че масите са още много онеправдани,но поне няма изстъпления.        12.Цитатът на Ленин за Сталин е абсолютно верен,съществува документ за това .Но какво те очудва-един диктатор да упреква друг,същото се получи и между Сталин и Хитлер-двамата се упрекват,после правят съюз,после взаимно се готвят да се нападнат,но единият изпреварва другия.          13.Ицо,кои са тези "истински комунисти",всички комунисти се смятат за истински,ти чул ли си някой да каже ,че не е истински комунист,точно обратното,всеки се е правил на по-истински комунист от другия.За какви комунистически идеали говориш бе Ицка.Защо сегашните комунисти-социалисти не ги изразяват,просто ей така да ни ги припомнят.Политика се води на маса-спорове,дискусии,обиди,псувни дори,но да сложа бомбите на кръста и да те издебна в тъмното,да ти пръсна главата,само защото не си с мен,е политик ли съм или терорист.Ако поискаш,може да взривя някой православен храм (или джамия)когато се провежда опело или литургия и да погубя стотици мирни граждани,вкл.деца и жени,е политик ли съм или терорист.Какви са тогава моите идеали.За какво говориш...        14.Гастарбайтер не е обидна дума,комунистите вложиха негативен смисъл.Г.Димитров като е живял толкоз години в чужбина как се е издържал,какво е работил? Нищо,ама абсолютно нищо,само е писал неща,които никой не чете и нямат никаква стойност,просто няма ги и няма да ги има в живота.Бих те посъветвал ако имаш време и възможности излез извън страната за да видиш как се живее и в други страни.Не е обидно дали човек живее в родната си страна или в чужбина-това е личен избор.Никой не бива нито да се хвали,нито да се упреква,че живее в чужбина,нещата са комплексни.В последните ти мисли има голяма доза истина.Да, тук се изкарват добри пари,но има много други неща в живота,които не са свързани с тях,но това е друга тема.      Позволявам си да те посъветвам да прелистиш ако имаш време някоя книга от Виктор Суворов,ще останеш доволн,повярвй ми...
ico_pol
1000+
1000+

Мнениеот ico_pol » 08 Авг 2007, 22:57

Така... :) С най-нормалне тон ще продължа изказването си. Държа да го подчертая.
Относно Г.Димитров. Може да си прав... може да не си. Казваш, че си държал изпити за Димитров... но от къде си чел!? В интерес на истината... по-скоро бих слушал какво ми говорят хора от онова време, отколкото да чета каквото и да било - ако изданието е от соц. времето ще се прехвалва нещо измислено, ако е днешно или от преди това най-вероятно ще се изопачават нещата пак.
Колкото до Борис Трети. Наистина имал е и своите положителни страни. Баба ми, от страната на баща ми, го помни с добро - по негово време построили половината от днешното село на баща ми (Генерал Инзово) с държавни пари, за да се приемат бежнаците от Беломорска и Одринска Тракия. От друга страна дядо ми, от към майчина страна, помни само с лошо царската власт. Заради тъпата случайност, че е бил съсед на партизанка е лежал 4-5 години в концлагерите в Белене и някъде към Сандански. Прибрал се е с малария и едва не е умрял. Казваш, че хиляди са били убити от комунистите... а, да не би да са били по-малко при царя, когато синчето на Райна Княгиня е водило царските войски да колят селяните.
Не ме разбирай погрешно - не съм партиец, дори комунист в чистата му форма. За мен двете системи са допускали еднакво големи грешки, а това, че сме попаднали в сферата на влияние на Съюза... вече да се сърдим на тримцата приятели. Казваш, че комунистите са възхвалявали открито СССР. Е... да... казвали са го открито, а сега... сега ни пълнят главите с глупости, че сме независима държава, а в същото време каквото нареди другаря Буш това и става. И... сега да не би да няма чужди войски!? Или тия копелета, дето са в Безмер не са чуждестранни войници, които правят каквото им скимне!?
За Запада до известна степен съм съгласен - искам да видя как живеят, но... да остана там... не ми се иска! Не бих се чувствал добре в земя, където е проведен най-големия геноцид в историята и да възпитавам децата си в това да са горди жители на една държава, в чийто основи са вложени костите на една раса. Не нация - раса! Не искам да съм част от това! Поне все още! 
А, да... за Югославия! Дори и днес е под Руска шапка, та... какво ли остава по съветско време. Ако не беше, щеше ли цялото Югославско въоражение да е съветско!? Русите и сърбите са се подпирали винаги. Нормално, все пак са от едно потекло.

Назад към