телевизия "Делта"

Телевизиите в България - за телевизионните канали, кабелните мрежи, сателитните оператори, телевизионните кули, телевизионните звезди, сериали и шоу програми
bavareca83
Нов
Нов

Re: телевизия

Мнениеот bavareca83 » 11 Окт 2008, 02:55

Севера е на 39-ти канал а МСАТна 40-ти.
tonivet
Нов
Нов

Мнениеот tonivet » 11 Окт 2008, 07:50

Добре, разбрах - аз съм кьорав, извинявай!
Аватар
deian
100+
100+

Мнениеот deian » 11 Окт 2008, 10:22

bavareca83 написа:Севера е на 39-ти канал а МСАТна 40-ти.

Много поздрави имаш от тунерите на двата ми телевизора!
http://www.predavatel.com/bg/7/rus.htm
Програма Север с нова честота от 2-ри юни:
Съобщението е от регионалния център в Русе. Комисията за регулиране на съобщенията е предоставила за целта честота 623,25 MHz /40-и телевизионен канал/.
http://rousse.dir.bg/2008/05/23/news3030617.html
От сайта на Делта:
54. MSAT Бълг K40 623,25
35. Програма " Север" Тур S39 447,25
Правиш ли разлика между CH39 и S39? Щото са съвсем различни честоти...
http://www.deltacatv.com/delta/tv.html
Аватар
Enchev
1000+
1000+

Мнениеот Enchev » 11 Окт 2008, 14:18

Не допустимо е една кабелна телевизия да излъчва програма върху честота, дадена на ефирна телевизия!
Аз с обикновена антена гледам всички канали от Делта, а уж били "кабелна".
Заради глупостта на онзи неграмотник решил да сложи МСАТ на 40 канал, програма СЕВЕР на БНТ е невъзможно да се гледа ефирно!
Смятам че БНТ трябва задължително да бъдат информирани за това деяние на КТ Делта!

bavareca83 много е смешно когато от Делта се взимат за нещо повече от конкурентите им.
Смешно е цял град Русе да ти се подиграва заради аматьорските услуги и ниското качество на програмите, а в същото време да се тупате в гърдите че другите са по-черни и от дявола.
Ахахахахахахахахаха
Смешно е просто.
Първо погледнете в собствения си двор, и чааааак тогава погледнете конкуренцията, там във високото, където е NETWORX-BG и CableTel.
пределно ясно ми е на какво дередже е кабеларката в кварталите на Русе. Аз като искам да гледам тв имам сат.
Просто сте трагични. Но ви е срам да си го признаете и за това петните конкурентите! Жалко!

Ето това е показателно:
започвам да режа оранжеви кабели и въобще не ме интересува нищо

Това говори за безсилие пред конкуренцията.
Не е тайна че все повече и повече русенци се отказват от услугите на Делта и преминават към NETWORX-TV.
Е ако около Коледните и Новогодишните празници останете без заплати, няма да е чудно защо.
bavareca83
Нов
Нов

Мнениеот bavareca83 » 11 Окт 2008, 14:42

За Север и МСАТ грешката е моя и си ги признавам и аз се сетих вчера че съм сгрешил.Oтносно рязането на кабели съм написал защо а именно че конкуренцията е нелоялна и съботира умишлено.А ако знаете колко хора в града се готвят да издърпат оранжевите кабели от входовете си.Другото е че ако няма кой да им даде ключ за общите помещения да си пуснат кабела, вратите на тия помещения след тях остават с разбити врати това може би не го знаете но аз го знам.Във входовете като пробиват панела да си вкарат кабела откъртват половината мазилка и правят дупка за 5 броя RG11.При прекарването на кабелите през кутиите във входовете откъртиха капаците на упоменатите кутии и ги оставиха да зеят.Ако ние трябва да излезем на някои покрив хората ни пускат ама няколко пъти са ни бъркали с тях и не щяха да ни дават а един дори налетя на бой като си помисли че сме от тях. А знаете ли техниците им как вързват абонатите си-за един човек двоен тап с празен изход.А как настройват магистрален усилвател знаете ли-109/116 супер нива ама надали МИРО знае на какви нива трябва да работи един усилвател така че сигурно няма да ме разбере. :D
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 11 Окт 2008, 16:10

В Сливен едно време Discovery ми беше на честотата на Канал 1. На телевизори с по-добри тунери излизаше добре, на моят също излизаше горе-долу добре, но имаше и хора с по-скапани телевизори. На някои тв-та, когато пуснеш съответния канал, телевизорът сам преценява дали излъчването на звука е на 5.5 или на 6.5 MHz, затова се получаваха някакви зверски обърквации - чуваше се ти звукът Discovery (на 5.5), ту на Канал 1 (на 6.5). Иначе, у нас преблеми нямах. Между друогото, и до ден-днешен Кейбълтел Сливен транслират някоя от програмите си на честотата на TV2 (бившата честота на Топ ТВ), но предавателчето на TV2 е само 100 вата и затова не забелязвам смущения.
Аватар
deian
100+
100+

Мнениеот deian » 12 Окт 2008, 10:39

Хайде да не вадим кирливи ризи, че преди няколко години КейбълТел като си пускаха оптиката и кабелът съответно влиза вече в мазето. Та хората си качиха един коаксиален кабел от оптиката долу до последния етаж на блока и оставиха навити около 10-15 метра, които като активират оптиката да закачат горе в усилвателя.
Идват техници от Делта веднъж и съседката ги пита - този кабел ваш ли е? Отговор "Не, пречи ли ви?" Понеже се беше развил малко и висеше (както обясних, беше навит там и си чакаше реда). И хоп, колегата от Делта с клещите директно... След няколко дена идват от КейбълТел и аз естествено не им спестих кой им е отрязал кабела. Само поклатиха глава, но не посегнаха на кабел на Делта.

Някой нещо непрофесионално вижда ли в това:
ИзображениеИзображение
Аватар
deian
100+
100+

Мнениеот deian » 12 Окт 2008, 11:24

Всъщност кабелът с муфата, овита в синьо тиксо, е на КейбълТел и въпросната муфа нямаше да я има ако Делта не бяха срязали кабела, чакащ да бъде включен в усилвателя! Е, недочака горкия...
Аватар
Enchev
1000+
1000+

Мнениеот Enchev » 12 Окт 2008, 11:44

Изображение

bavareca83
Това меню до кога ще седи на Планета Фолк? Тая телевизийка въобще не я гледам, ама е глупаво да стои това меню пред всички! Вече цял месец като сменям каналите го виждам:
"Уважаеми клиенти с цел добавянето на нови услуги, моля да посетите офисите за замяна на приемниците с нови безплатно"
:lol:

И вземете оправете Нова и bTV!!! Ясно е че взимате сигнала от сат!, ама поне се постарайте да не "забиват" националните ни телевизии! >:D
И задължително сменете приемника на Нова! Тая грозна зелена черта е отврат. Да не смееш да си пуснеш Нова 16:9. Издира ти очите тая зелена хоризонтална черта в долния ляв ъгъл!!!!!!!!!!!
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 12 Окт 2008, 11:55

Абе, Enchev, вече почвам да се чудя дали някога си написал един коментар, в който да не използваш язвителен тон и да се храниш някого? :lol:
bavareca83
Нов
Нов

Мнениеот bavareca83 » 12 Окт 2008, 21:34

Няма да кажеш защото не знаеш а не толкова умишлено.Отнозно споменатите зулуми никъде не се е случвало да поискаме ключ за някой покрив и да ни бъде отказано но да дойдат оранжевите да ми искат ключ няма да видят такъв а само да смеят да разбият вратата оранжев кабел във входа няма да оставя.А и не само при нас няма да им дадат а и на много други места.Относно глоби от СЕМ и т.н как ще го докажеш това то е много лесно да се пише но го докажи по някакъв начин не само да плямпаш г-н Разбирачо.А относно шефовете не знаеш ли че с Юлиян нямаме работа а с друг човек като много знаеш кажи как се казва техническия ръководител на отдел поддръжка. :Hmmm
bavareca83
Нов
Нов

Мнениеот bavareca83 » 15 Окт 2008, 20:43

Нямам отношения с радиото.А ти не си намерил кого да плашиш боклук с боклук.Намери си да плашиш някои друг че при мен няма да ти мине номера.А относно жалките душички ти май си още по-жалка душичка и от тях.Недей да плашиш че ставаш смешен но ти май си си смешен по рождение. :D
tonivet
Нов
Нов

Мнениеот tonivet » 15 Окт 2008, 22:12

А аз си мислех, че русенци сме културни хора! :-[
bavareca83
Нов
Нов

Мнениеот bavareca83 » 15 Окт 2008, 23:54

Дори и цървули биткаджии.Миро БИЯЧА. ;D
bavareca83
Нов
Нов

Мнениеот bavareca83 » 15 Окт 2008, 23:57

А какво пише в закона за тия които разбиват общите помещения на входовете на хората.Това е запазената марка на NETWORX BG.
Аватар
deian
100+
100+

Мнениеот deian » 16 Окт 2008, 10:06

Добре бе, стига се плюхте :)
Ще видим накрая кой колко клиенти има.
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 17 Окт 2008, 13:36

Това, че в Русе няма само културни хора, е добре. Аз съм за нехомогенно развитие на градовете. Всеки трябва да живее, където си иска, трябва да няма русенци, софиянци и не знам си к'ви, а просто хора, които живеят в съответните градове. И хората трябва да са от най до най. Да си има пъстрота на характерите. И всеки сам да си избира микросоциума, от който да бъде част и с който да общува.
Аватар
>>> FM STEREO <<<
1000+
1000+

Мнениеот >>> FM STEREO <<< » 18 Окт 2008, 15:56

Опитал си се да го кажеш по доста деликатен начин...Става въпрос за това,не кой от кой град е,а кой каква личност е,и дали изобщо е личност.Тук няма селянин и гражданин.Наистина в големия град има нехомогезирано население,но и в малките градове можеш да срещнеш хора на същия акъл и простотия :D
bavareca83
Нов
Нов

Мнениеот bavareca83 » 18 Окт 2008, 20:09

На теб пък кой ти е казал че живея в Чародейка-Юг.Че и къдравелко. :D. А между другото днес ходих да настроя тв-то на един комшия които се включи на оранжевия кабел и като пуснах да сканира графиката на уреда се уплаших.Планини и низини и какви ли не дефекти-рошава картинка отвсякъде с 3-4 децибела разлика от канал до канал с ужасно съотношение сигнал-шум.Кабела в апартамента беше хвърлен като мърша нито накован нито нищо.ВЕЛИКАТА И МОДЕРНА ОПТИЧНА МРЕЖА :o .Нашата графика тук е като конец равна и без дупки и пропадания.Hевероятното качество на NETWORX TV.Пази боже от такова качество.
bavareca83
Нов
Нов

Мнениеот bavareca83 » 18 Окт 2008, 20:16

Що се отнася до бой господин съветнико на парламента и СЕМ ти беше първия които заплаши с бой,но с това можеш да плашиш само двегодишната ми дъщеричка и децата в детската градина.Просто не си уцелил човека когото да плашиш с каквото и да било.

Назад към