Въпрос за ТВ България

Телевизиите в България - за телевизионните канали, кабелните мрежи, сателитните оператори, телевизионните кули, телевизионните звезди, сериали и шоу програми
Аватар
747
500+
500+

Въпрос за ТВ България

Мнениеот 747 » 12 Фев 2008, 02:22

Здравейте,
някой знае ли чие е (и кое е) парчето, с което по ТВ България (сателитния на БНТ) озвучават разписанието на програмата си?
Доскоро мислех, че е композирано специално за тях, но днеска (вече вчера) го чух и по "Хоризонт" и реших, че няма как да се случи, ако е композирано специално за сателитния канал... то е някакъв джазиран фолклор...

Благодаря!
Аватар
Monk
100+
100+

Re: Въпрос за ТВ България

Мнениеот Monk » 12 Фев 2008, 21:03

747 написа:Здравейте,
някой знае ли чие е (и кое е) парчето, с което по ТВ България (сателитния на БНТ) озвучават разписанието на програмата си?
Доскоро мислех, че е композирано специално за тях, но днеска (вече вчера) го чух и по "Хоризонт" и реших, че няма как да се случи, ако е композирано специално за сателитния канал... то е някакъв джазиран фолклор...

Благодаря!

Възможно е! това парче, може и да си прав1 Но за мен, неведнъж, е стоял въпросът за т.н. "Телевизия България"!? Докога при толкова богат архив и от съвременна и от стара музика, филми и програми, ДА НЯМА 24 - ЧАСОВО ПОКРИТИЕ НА ТОЗИ КАНАЛ, ЗА НАШИТЕ СЪНАРОДНИЦИ В ЧУЖБИНА!? И стига соц.филми "На всеки километър" и пр., докога с тази соц.носталгия!? Нека съвременната българска сателитна национална програма да отразява настоящото състояние на българските национални медии! Дори и да заеме част от позициите на поп-фолка! Нищо лошо няма в това! :Drunk :Horray
Аватар
Бумеранг
Нов
Нов

Мнениеот Бумеранг » 12 Фев 2008, 21:45

Тази песен беше музиката към рекордите на гинес по Бтв.
Аватар
Monk
100+
100+

Мнениеот Monk » 13 Фев 2008, 20:39

След доста време пак се връщам на този въпрос, защото темата "Въпрос за ТВ България" за мен задава още доста въпроси, а не само за мелодията!
Като държава и нация имаме ли адекватна сателитна максимално достъпна държавна медия, която да е прозорец за всички наши сънародници по целия свят - Европа, Америка, Австралия, Азия,защо не!? Ако ТВ България претендира за такава - то какъв е този абсурд - част от времето да не се използва - а да излиза заставака - ТВБ, а на фон да звучи максимално неслушаемото българско радио "Христо Ботев"- един анахронизъм, който все още съществува!?
Защо не погледнем какво правят другите - съседите, колегите по ЕС, а и други!
Какъв е проблемът тази т.н. ТВ България да бъде едно огледало на бългасктие тв.медии - да преизлъчва добрите аналитични, обществено значими , предавания на БТВ, НТВ, и други телевизии, защо във времето, в което няма програма и излиза на екрана само една заставка, да не върви , примерно, рекламна програма на българските курорти, или видеоклипове на български поп-рок-фолк- хитове, които да се въртят непрекъснато за нашите сънародници в чужбина! Те повечето са хора с минимална култура и искат поп-фолк забавления да им напомнят за родината - трябва да им ги дадем! Такава трябва да бъде една масово достъпна безплатна национална сателитна програма, наред с всичките информационни емисии на БНТ, които трябва и да се повтарят по няколко пъти в различните времеви пояси1 :o
Аватар
a69
1000+
1000+

Мнениеот a69 » 13 Фев 2008, 20:44

Преди седмица питах в сайта на БНТ, откога ще започне 24-часовото излъчване на ТВ България - отговор няма :Icecream !?! :Icecream
Аватар
747
500+
500+

Мнениеот 747 » 13 Фев 2008, 22:59

Това, вашето е малко като: "Добър ден, ама сестра ми обича сладко от ягоди" - попитах си най-мило, кротко, възпитано и боязливо някой има ли идея това - например - Теодоси Спасов ли е, Булгаро или който и да било там - чие е като авторство, за да си го намеря и да си го слушам, защото ме кефи. но става въпрос за подложката на разписанието на програмата им, не съм искал да се впускаме в странични на замисъла трактовки върху съдържанието на програмата... :Icecream
Аватар
Lupus
1000+
1000+

Мнениеот Lupus » 17 Фев 2008, 18:07

747 написа:Това, вашето е малко като: "Добър ден, ама сестра ми обича сладко от ягоди" - попитах си най-мило, кротко, възпитано и боязливо някой има ли идея това - например - Теодоси Спасов ли е, Булгаро или който и да било там - чие е като авторство, за да си го намеря и да си го слушам, защото ме кефи. но става въпрос за подложката на разписанието на програмата им, не съм искал да се впускаме в странични на замисъла трактовки върху съдържанието на програмата... :Icecream

От скоро съм във този форум, но имам усещането, че това е нещо като заболяване при някои от пишещите тук. Никога не знаеш кога ще предизвикаш поредния пристъп на словестно разстройство. Почне ли обаче, спиране няма докато не си изпразнят съдържанието на стомасите (пардон за грубия израз - на душите).
Аватар
Радио София
100+
100+

Мнениеот Радио София » 17 Фев 2008, 19:30

a69, няма и да има скоро. Докато лелята отвори сайта, да прочете, да предаде, да й кажат, пак да отвори, да й кажат как да го напише и т.н. знаеш ли колко време минава....
:D
Иначе парчето, за което питате, се изпълнява от една ученическа група - това е сборна група от музикалното училище в София - тяхно авторско парче - и предполагам са го преотстъпили на ТВ България, за да не плаща БНТ авторски права - демек да мине метър, както винаги. Името на парчето не го знам, името на групата също, защото това е любителска формация - съученици от едно училище. Джазирано е, да, с доста фолклорни елементи. Шефчето на групата свири на кавал и оттам идват тези елементи. Участваха в няколко предавания на БНТ и там са го свирили.
Може да питате Дядо Петко от ТВ България за повече инфо - ако е трезвен и му се занимава, ще го изрови... а пък после може и да го пусна на мр3.
:Baby
Бъдете здрави!
Аватар
747
500+
500+

Мнениеот 747 » 17 Фев 2008, 21:58

оф, аре, стига!
аз си питах директно в БНТ и си ми казаха хората - стига сте се занимавали с глупости, верно!

освен това - парчето не е на ученици от музикалното училище, а е на "Булгара"... ей, аман от тролове! >:(
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 18 Фев 2008, 06:45

Monk написа:
747 написа:Здравейте,

Благодаря!

Възможно е! това парче, може и да си прав1 Но за мен, неведнъж, е стоял въпросът за т.н. "Телевизия България"!? Докога при толкова богат архив и от съвременна и от стара музика, филми и програми, ДА НЯМА 24 - ЧАСОВО ПОКРИТИЕ НА ТОЗИ КАНАЛ, ЗА НАШИТЕ СЪНАРОДНИЦИ В ЧУЖБИНА!? И стига соц.филми "На всеки километър" и пр., докога с тази соц.носталгия!? Нека съвременната българска сателитна национална програма да отразява настоящото състояние на българските национални медии! Дори и да заеме част от позициите на поп-фолка! Нищо лошо няма в това! :Drunk :Horray

Монки,а ти какво очакваш,комунистите да излъчват ,"Доктор Живаго" ли, или филмирани версии на книгите на Солженицин,поне "Архипелагът Гулаг". Нали виждаш някои от колегите как скачат само на думите,които казваш,а ти на какво се надяваш.Очакваш ли скоро да видиш Българския филм "Прокурорът" с Георги Парцалев???Не,комунистите няма да го покажат,изобщо не се надявай...
Аватар
a69
1000+
1000+

Мнениеот a69 » 18 Фев 2008, 20:43

[quote="Радио София"]a69, няма и да има скоро. Докато лелята отвори сайта, да прочете, да предаде, да й кажат, пак да отвори, да й кажат как да го напише и т.н. знаеш ли колко време минава....
:D
ем да приятелю и виж то пак дошло време за кафе и цигара - това е БНТ!
По този повод ще ви разкажа една случка от "онова време" с мен в БНТ. Трябваше да отида за консултант на една реклама - "продуцентката", която дойде на работа в 13 часа ме посрещна и заведе в монтажната. Но, там имаше опашка от сруги нейни колеги също за озвучаване на реклами /3-4 човека/ Моята т.н. продуцентка ми каза да се помолим да минем първи защото уж имам самолет в 16ч.и съм от далеко /е то че съм да/и хората ни направиха реверанс и минахме първи при озвучаването. Та, така "колежката" си отиде в 14 часа, а иначе може би щяхме да стоим чак до...15ч. Еми това е! :Icecream
Аватар
fmstereo
Нов
Нов

Мнениеот fmstereo » 19 Фев 2008, 14:01

Извинете,че малко ще се отклоня от темата,но мен винаги ме дразни факта,че БНТ се обявяват за спортната телевизия на България,а основно спорт дават по ТВ България,която НЕ Е ЕФИРНА!!!!!!!!Само ме дразнят >:(
"Aici,Yambol,Radio 999 - Nu tine deloc pasul cu viata"
eli_vp
Нов
Нов

Мнениеот eli_vp » 23 Мар 2008, 21:37

Здравейте! ;) Пиша относно песента по ТВ България и първия пост на 747!Скоро гледах Римска баня в Сатиричния театър,след това гледах малко ТВ България и забелязах,че музиката от пиесата е същата като тази по телевизията...потърсих програмата на театъра и открих че музиката е на Булгара...но незнам коя е песента?
Maxell
Нов
Нов

Мнениеот Maxell » 29 Мар 2008, 13:54

Парчето май се казва "Фънк кавал" :)

Може ли някой да помогне в намирането на едно друго парче, шапка на предаванито от близкото минало "ТВ Справочник" вървяло по Канал 1?
пиша в тази тема за да не пускам отделна
благодаря на всеки отзовал се с някакво инфо :)
Аватар
ogibo
1000+
1000+

Мнениеот ogibo » 31 Мар 2008, 17:16

Ай де честито на тези, които искаха ТВ България да е денонощна. Снощи по новините обявиха, че от днес започва 24 часова програма + титри на английски.
Аватар
747
500+
500+

Мнениеот 747 » 01 Апр 2008, 01:02

Maxell написа:Парчето май се казва "Фънк кавал" :)

Може ли някой да помогне в намирането на едно друго парче, шапка на предаванито от близкото минало "ТВ Справочник" вървяло по Канал 1?
пиша в тази тема за да не пускам отделна
благодаря на всеки отзовал се с някакво инфо :)

Парчето не се казва "Фънк кавал". Казва се "О, ела, ела!"

ПС: Стига сте ми тролили темата! :Devil :Devil :Devil

Назад към