БНТ, телевизиите и цифровизацията

Телевизиите в България - за телевизионните канали, кабелните мрежи, сателитните оператори, телевизионните кули, телевизионните звезди, сериали и шоу програми
kalin_vod
Нов
Нов

Re: БНТ, телевизиите и цифровизацията

Мнениеот kalin_vod » 07 Апр 2008, 09:19

да то за БТК е характерно това - много добре ги познавам!
но докогали ще е така?
докогали като имаш проблем с телефона техника ще се крие и като дойде ще чака почерпка?
та да неговорим за останалото
Пипката
Нов
Нов

БНТ, телевизиите и . . . приватизация

Мнениеот Пипката » 27 Апр 2008, 07:01

Христос воскресе!

simeon.bg написа:. . . цифровизацията трябва да започне коклоко се може по рано и да върви с бързи темпове, като БНТ, БНР и БТА трябва да са със най-съвременна техника, за да са на пазара. Вие допълвайте със сигурност има какво още да се говори по таз голяма тема.

Ето за какво всъщност става въпрос:
БНТ иска поне 300 млн. лв. за цифровизация :Clap
БНТ, БНР и БТА струват годишно на българския данъкоплатец над BGN 130 000 000.
Тези над BGN 300 000 000 за цифровизацията са отделно. Ясно е като бял ден, че simeon.bg още от сега се облизва, предвкусвайки гуляя по случай успешното инсталиране на новата техника :Icecream - от тези 300 млн. колко ли ще останат за почерпка. . . направо не смея да си помисля. И ще има за всички: за сонисти, панасониковисти, джейвисисти, филипсисти. . . ех, трудно ми е да ги изброя всички.
Всичките тези пари се изливат като в каца без дъно за медии, които почти никой не гледа, слуша и чете - има си частни такива, които успяват да се самофинансират. Препоръчвам на хората, които изобщо не гледат програмата на БНТ да изгледат веднъж за обща култура един епизод от сериала "Дързост и красота" за да добият представа в какви морални ценности възпитава зрителя скъпата ни родна телевизия. Така или иначе някой е платил с парите от данъците им правата за излъчване на "продукцията". Ами предаването "Елит" и въобще. . . цялата програма! :Happy
Парадокс (граничещ с абсурда) е, че с данъциите които плащат частните медии се финансират няколко техни държавни конкурента. И simeon.bg нарича това "пазар". Не Симеончо, това не е пазар. Това е комунизъм. Комунистите (всички български "политици" слагам в тази категория) успяха да го построят само за подбрани хора чак когато намериха начин да го финансират - като одират кожата на "народните изедници". Срещу тази значителна част от бюджета (около 1%) обществото не получава нищо полезно - т.е. няма никаква възвращаемост. В същото време не достигат пари за транспортна инфраструктура, образование и здравеопазване.

Според мен е крайно време БНТ, БНР и БТА да бъдат изцяло приватизирани или поне бюджетната издръжка да бъде прекратена до стотинка. :Hmmm

Пипката
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 27 Апр 2008, 08:01

Ей,Пипка,добре опипа темата,абсолютно си прав,ама такива като теб не са на мода в тази страна,модата е кражба и лъжа на народа,което съвсем не е нещо непознато. Българина притежава изключителното качество,приличащо на мазохизъм,все да го лъжат и все да се надява,че нещо ще се промени и така до следващата лъжа.Кръговрат,също като в природата,а тя е непобедима,като нашите комунисти,които аз скромно и непретенциозно наричам за по-кратко бандити,ако не си съгласен,извинявай...
Навремето биеха и убиваха за "доброто" на народа,сега го крадат пак за негово добро,само че по много рафиниран начин,ти посочваш как...
Пипката
Нов
Нов

Мнениеот Пипката » 27 Апр 2008, 08:32

bubic написа:Кръговрат,също като в природата,а тя е непобедима,като нашите комунисти,които аз скромно и непретенциозно наричам за по-кратко бандити,ако не си съгласен,извинявай...

За мен думите са синоними. Аз предпочитам думата "разбойници". На никой не му прави впечатление и това, че в парламента винаги има представени и по няколко уж "демократични" и "десни" партии, но нито веднъж през последните години не е поставян въпроса за приватизация на въпросните "медии". :'(
Аватар
Lupus
1000+
1000+

Мнениеот Lupus » 27 Апр 2008, 11:21

Пипката написа:
bubic написа:Кръговрат,също като в природата,а тя е непобедима,като нашите комунисти,които аз скромно и непретенциозно наричам за по-кратко бандити,ако не си съгласен,извинявай...

За мен думите са синоними. Аз предпочитам думата "разбойници". На никой не му прави впечатление и това, че в парламента винаги има представени и по няколко уж "демократични" и "десни" партии, но нито веднъж през последните години не е поставян въпроса за приватизация на въпросните "медии". :'(

Абе вие като пишете, мислите ли? Коя държава няма държавни или обществени радио, телевизия, информационна агенция? Дайте пример за държава, където всички медии са само частни.
Когато мирогледа на един човек се свие толкова,че се превърне в точка,той казва:"Това е моята гледна точка"
http://www.bsms.bg - SMS услуга за фирми
http://www.tscommunication.com
HG07,MG08 - GSM устройства за охрана и управление на обекти.
ceci66
Нов
Нов

Мнениеот ceci66 » 27 Апр 2008, 17:54

На 50км. от София към Радомир има ли покритие на наземна цифрова тв?
Пипката
Нов
Нов

Мнениеот Пипката » 27 Апр 2008, 21:10

Ето една интересна стенограма:
Състояние и приоритети на Българската национална телевизия при прехода от аналогово към цифрово излъчване 12.03.2008
Ще се въздържа да коментирам техническата грамотност на събеседниците, защото съм сигурен, че повечето от нас имаме по-висока.
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 28 Апр 2008, 03:59

Вълчо,предполагам че не си обърнал внимание(не нарочно),че аз много пъти съм изказвал мнение,че задължително трябва да се продължи традицията в България,т.е. да съществува Държавно радио,представящо официалната политика на България и всички държавни институции,инстанции,органи,агенции и пр..Второ,застъпвам се името му да бъде само БР,или Радио София.Трето,програмите да бъдат само две.Четвърто,да не се развива локална(регионална)мрежа на Държавното радио, а ежедневно ,или ежеседмично да се предавт избрани новини от други райони,ако се реши ,че има нужда,т.е.има смисъл. В много райони има много информация,но тя много често не е обвързана с Държавата и властите.Който иска,нека я отразява за негова сметка-община,частни станции и пр.Пето,да не се допуска по Държ.радио невъзпитан ,циничен,жаргонен, и подобен език.Да се говори на литературен Български език.Който не спазва тези и др. правила да бъде уведомен,че не може да бъдат излъчвани негови материали.Ако трябва, да се наложи цензура,с която всички да се съобразяват.Друг въпрос е,ако това радио има и обществена значимост,а би трябвеало да има. Още повече,дали ще се дава възможност да се коментират и критикуват програмите ,които се излъчват,както и официалната политика на Държавата.Чак тогава би се смятали,че Държавното радио е и обществено,иначе да се наименова нещо като обществено,национално и т.н.,без да попада в съответните рамки,не върви. Ако ти пожелаеш,да се включиш в предаване с твое мнение и бъдеш допуснат до микрофона,без разлика дали водещия,кореспондента,директора и Мин.-Председателя дори ,да са съгласни с него,тогава всеки нормален човек може убедително да твърди,че БНР(държавното радио на Б-я) има обществена значимост. Аз бих казал същото. Лошото е,че в страната се живе все още по твърди,тесни,политически "канали"(критерии).Нали си спомняш с какво желание и мъст дори се сменяха директорите на БНР,БНТ,БТА след всяка смяна на властта от политическите партии,а практическото значение или липсваше ,или беше минимално. Засега ,посочените три институции изключително са прополитически,т.е. прокомунистически,дори без да проповядват комунизъм марксизъм и пр.,те просто подържат комунистите,които са на власт и вечно ще останат на власт,това засега е трудно да се оспори,който може,нека заповяда. Но народа си ги избира и ще си ги избира,"демокрация",какво да се прави. Може би е по-добре отново комунистите да забранят съществуването на др. политически партии,защото рязко ще спадне политическата демагогия ,лъжа,корупция и др. Също като в Куба.Който не му харесва,ето лодките,палете моторите,Щатите са наблизо. А радиозаглушителите им работят 24часа ,и на СВ и на КВ.Смущават се дори амарикански станции,не само РТВ "Марти",но това е друг въпрос.
ico_pol
1000+
1000+

Re: БНТ, телевизиите и . . . приватизация

Мнениеот ico_pol » 28 Апр 2008, 21:38

Пипката написа:Христос воскресе!

simeon.bg написа:. . . цифровизацията трябва да започне коклоко се може по рано и да върви с бързи темпове, като БНТ, БНР и БТА трябва да са със най-съвременна техника, за да са на пазара. Вие допълвайте със сигурност има какво още да се говори по таз голяма тема.

Ето за какво всъщност става въпрос:
БНТ иска поне 300 млн. лв. за цифровизация :Clap
БНТ, БНР и БТА струват годишно на българския данъкоплатец над BGN 130 000 000.
Тези над BGN 300 000 000 за цифровизацията са отделно. Ясно е като бял ден, че simeon.bg още от сега се облизва, предвкусвайки гуляя по случай успешното инсталиране на новата техника :Icecream - от тези 300 млн. колко ли ще останат за почерпка. . . направо не смея да си помисля. И ще има за всички: за сонисти, панасониковисти, джейвисисти, филипсисти. . . ех, трудно ми е да ги изброя всички.
Всичките тези пари се изливат като в каца без дъно за медии, които почти никой не гледа, слуша и чете - има си частни такива, които успяват да се самофинансират. Препоръчвам на хората, които изобщо не гледат програмата на БНТ да изгледат веднъж за обща култура един епизод от сериала "Дързост и красота" за да добият представа в какви морални ценности възпитава зрителя скъпата ни родна телевизия. Така или иначе някой е платил с парите от данъците им правата за излъчване на "продукцията". Ами предаването "Елит" и въобще. . . цялата програма! :Happy
Парадокс (граничещ с абсурда) е, че с данъциите които плащат частните медии се финансират няколко техни държавни конкурента. И simeon.bg нарича това "пазар". Не Симеончо, това не е пазар. Това е комунизъм. Комунистите (всички български "политици" слагам в тази категория) успяха да го построят само за подбрани хора чак когато намериха начин да го финансират - като одират кожата на "народните изедници". Срещу тази значителна част от бюджета (около 1%) обществото не получава нищо полезно - т.е. няма никаква възвращаемост. В същото време не достигат пари за транспортна инфраструктура, образование и здравеопазване.

Според мен е крайно време БНТ, БНР и БТА да бъдат изцяло приватизирани или поне бюджетната издръжка да бъде прекратена до стотинка. :Hmmm

Пипката

Виж, сега! Националните медии на държавна издръжка, в частност БНТ не са перфектни. Имат си доста недостатъци, някои не толкова големи, други направо конфузни. Наистина, сериали като "Дързост и красота" са малко смешнички, но... от твоя и моя гледна точка. А има хора, за които са интересни, не мислиш ли. Аз мисля, че са доста, колкото и да не ми се харесва това.
Говориш за ценностните, които изповядва тоя сериал. Да - прав си! Определено много неща в него са... най-малкото смехотворни, да не говорим, че малко... възпитават един вид във безразборно връткане на гаджоци. ;) Обаче... какво ще кажеш за ценностите на "Мюзик идиот"... пардон - на "Мюзик айдъл"? Какви ценности се изповядват там!? Някаква си дебеланка (нищо против пълните хора), крякаща на нещо, подобно на английски език и още по-подобно на песен на Марая Кери? Или пък там някакъв си шут, дето се правеше на големия пич. Да не говорим за великите пичове Иван и Андрей, които ми харесваха до преди година-две като водещи на сблъсък, а в момента не мога да ги гледам (поне в Айдъла). Какви ценности изповядва това предаване!? Не случаино казах "Мюзик идиот". Идиот, защото правят от разни пълни идиоти звезди и величия, а после... после младо, че и старо почва да се прави на гламури, защото видиш ли, било яко да си като оня, Иван (така ли беше), или да се дерат като оная... знам ли я как се казва, повръща ми се от нея. Какви ти мюзик айдъли... за бога - че един очевидно луд чичко в Свищов, дето щъка наза-напред с патериците, псува и вкарва разни мисли, че и пее супер грамнотно и вярно е по-свсичкия си от тия... идиоти. Какви ценности изповядват тия... хора! Язък за момчетата и момичетата, които наистина притежават качества. Уви, акцента не е толкова върху тях, колкото върху разните му там кен ли-та, мними майкъл джексъновци и подобни. И имаш смелостта да се възмутиш на ценностите, изповядани в "Дързост и красота"!? На фона на това, което се прави по бТВ - е, извинявай, но по-добре да гледам богати кръшкачи, отколкото хора, определено, дето не са със всичкия си и ги възвеличават, едва ли не колкото Апостола!
Аватар
dhamitak
500+
500+

Мнениеот dhamitak » 30 Апр 2008, 00:42

Аз гледам на кабелната с цифров приемник много добре каналите,но мога ли все пак да пробвам да погледам ефирни цифрови телевизии и как? Да извадя кабела от приемника ли и да вкарам ефирната антена или.. кажете ако може ( от любопитство просто) ,мерси!
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 30 Апр 2008, 08:45

Ицо,пак си прав,за съжаление...
Аватар
ogibo
1000+
1000+

Мнениеот ogibo » 30 Апр 2008, 12:49

dhamitak написа:Аз гледам на кабелната с цифров приемник много добре каналите,но мога ли все пак да пробвам да погледам ефирни цифрови телевизии и как? Да извадя кабела от приемника ли и да вкарам ефирната антена или.. кажете ако може ( от любопитство просто) ,мерси!

Първо трябва да си купиш приемник за цифрова ефирна телевизия (DVB-T). С този приемник, който имаш не става (DVB-C).

Назад към