ТВ "Евроком-България" се активизира

Телевизиите в България - за телевизионните канали, кабелните мрежи, сателитните оператори, телевизионните кули, телевизионните звезди, сериали и шоу програми
Аватар
georgi bancov
1000+
1000+

Re: ТВ "Евроком-България" се активизира

Мнениеот georgi bancov » 12 Апр 2008, 23:21

Евроком е една наистина добра телевизия и хубавото е ,че предават футболни срещи!
А колкото до името и - защо трябва да се сменя? ???
Изображение
Аватар
>>> FM STEREO <<<
1000+
1000+

Мнениеот >>> FM STEREO <<< » 13 Апр 2008, 14:58

Тук,в този форум са се събрали хора с различни идеи и проблеми.За да не се съгласиш с мнението на някого,това значи,да не можеш да зачиташ правото на човека да бъде отделна единица от цялото общество.Ако всички тръгнем като овце след коч,това няма да е форум,а нещо като говорилня.Не бягайте от темата,гледайте да се събирате в нея,защото се губи връзката тема-отговори.
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 13 Апр 2008, 19:01

Миро,позволявам си един коментар и съвет към теб,имайки предвид,дейността ти,за която сам признаваш... Говориш за тенденциозност у моите постове,нека да е така,но какво лошо има човек да е тенденциозен по своему. Аз твърдя,че и при теб има тенденциозност,да не би да искаш да кажеш,че не си тенденциозен. При всеки има тенденциозност и стил на писане. Аз например,мога да позная чии са постингите на 5-6 човека от нас,спорящите,без да чета никнеймовете им,включително и твоите.Ти имаш свой маниер,свой речников запас,свой подход,свой стил,както и своя тенденциозност,нали си чул познатата фраза:"абе знам накъде биеш",точно за това става въпрос... Точно поради този признак,всеки се различава от другия,точно затова спорим и всеки разчита на своето его. Не бива да ме упрекваш,че не признавам твои постове за точни,казвам ти за пореден,поне пети път.Съгласен съм с поне 70% от твоите тези и съм ги подкрепял,дори съм ги давал за пример на други колеги,както и сега заявявам,да ,абс. си прав в тези проценти,поне те съвпадат с моите тези,но има 20-30%, с които не съм съгласен или изразявам неубеденост в тях. Не ми е ясно защо продължаваш нон-стоп да ме упрекваш,че отхвърлям всяко чуждо мнение,това е некоректно.Ще се наложи да изгубя време и ще ти покажа моите коментари към твои тези,в които изразявам пълно съгласие. Даже в последния спор, бих се съгласил почти с всичко казано от теб,има незначителни разлики, бих посочил мои мисли отпреди месеци,които ти сега ги казваш с твои думи. В България се ширят още комунистически критерии в публицистиката-тенденциозност,манипулативност,крайност и пр. какво по-добре един пишещ да е "краен" в разсъжденията си,точно по този начин той изразява най-точно своите идеи,без да шикалкави (и без двусмисленост). И при теб има крайност в изводите,и много пъти съм ги подкрепял категорично,ззапомнил съм дори много неща от тях. За манипулативност , в негативния смисъл на думата се счита позиция,която е неясна,комбинират се верни и неверни факти,точно поради тази причиа ти знаеш много добре колко пъти съм молил колеги да оспорват или категорично да отхвърлят мои тези и факти,молил съм и теб,но ти наблягаш на квалификациите,а не на спора....
Дори,когато някой е тенденциозен според смисъла ,в който ти ме упрекваш,посочи му в очите,че говори неверни неща,разобличи го,пък той нека си бъде тенденциозен,колкото си иска,хората отстрани ще се убедят кой прав,кой крив...
Налице е и остарелия подход да се оприличава някой за чужд,за далечен,за не свой,ето и тук при нас,досега абс. никой не е казал нещо от рода на :" Абе Миро,следя споровете ви с оня,зад океана,ама досега никъде не намерих и една обидна дума от него към теб,верно,сигурно не е прав в много свои постинги,но има и верни неща,толкова ли пък си сигурен,че нищо не е верно в тях... Ти спори с него ,колкото си искаш,но да го оприличаваш на такъв или онакъв ,не е много изискано" . Има поне 5-6 човека,които твърдо изразяват подкрепа към фактите,които представям,но нито един не се е обърнал директно към теб да преразгледаш мненията си,защо ли,за да не направят "лошо" впечатление,за да не се поставят на една редица с "чуждия",далечния.... Дори в един диспут,колега изнесе факти,които поне в 90% потвърждават моята теза,но не каза :"Миро ,информацията ти е верна донякъде,ама оня ,далечния е по-близко до истината от теб,не се сърди,ама си е така..." Дълбоко в душите на хората са се загнездили догматични стереотипи от комунизма и не могат да се отърват от тях,дори да твърдят,че са антикомунисти в убежденията си. Това страшно личи при Руснаците,общувам с тях и направо ме е жал за тях,но спасение няма,такива ще си останат до края. Не се търси истината Миро,или ако се тъси,има фактори,които не позволяват да се изнесе,самият ти даваш такъв пример преди два месеца,убеден ли си,че истината в страната е над всичко ,аз не съм,поне засега... Бъди сигурен,че не съм страшен и ако един ден съдбата ни срещне,ще се убедиш сам в това,но засега си мисли това,към което те води твоята тенденциозност,не се плаша от нея... И бъди сигурен,че някои неща се разбират на определена възраст,така че има време,ти си млад човек,няма страшно...
efron
Нов
Нов

Мнениеот efron » 15 Апр 2008, 14:42

Какво да кажем за националните БНТ, БТВ И НТВ където е препълнено с говеждо-чорбарски пристрастия.
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 15 Апр 2008, 17:50

efron написа:Какво да кажем за националните БНТ, БТВ И НТВ където е препълнено с говеждо-чорбарски пристрастия.

Колега,внимавай да не те обвинят в нихилизъм,манипулативност ,шпионаж и пр.,когато казваш,че има неграмотни и просташки неща в медиите и в страната въобще. Хората,които говорят истината или са близко до нея,не се гледат с добро око. Поне няколко заявиха,че не гледат вече "бозаджийски" програми,изпълнени с цинизъм и арогантност,но явно модата в страната е такава,нека да продължават така,един ден всичко това ще бъде изучавано като пример на гов-чорбарски предавания...
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 15 Апр 2008, 19:05

ФМ,или неправилно съм, разбрал мисълта ти,или не казваш това,което искаш. Животът в много отношения е борба спор,противостояние,налагане на свои интереси,къде с добро,къде с лошо,къде с насилие. Демагогия навсякъде,от най-висико ниво,от най-известни личности,без лъжа не може да се живее,... Никой не се е преборил с нея( и няма изгледи скоро това да тсане),но поне ние,дребните хорица можем да говорим трезво,ако щеш, да спорим. Ако един ден изразиш несъгласие с мен,бъди сигурен,че няма да те упрекна,камо ли да те нарека с онези епитети,които" по-изисканите "използват. Ще се стремя да изясня първо какво точно искаш да кажеш,второ,дали аз съм запознат с темата ,която обсъждаш,а после ще оформя мое мнение,което може да съвпада с твоето,но може и да не съвпада,а един ден ще стигнем до истината,или поне ще се приближим до нея.Ползата ще бъде взаимна,дори и по-широка.Така мисля аз,така правя. Дори,когато споря с някого,аз още повече неща научавам и още повече го считам за единица!!! Ето,аз никога няма да забравя споровете с моите опоненти,защо ли,защото те отстояват упорито своите убеждения и нека така винаги да правят,аз съм доволен от тях,обидите им съм ги дал "на маса",даже се радвам понякога че ги използват. Всеки си е различен и аз по-добре приемам различието,отколкото шаблона. Бъди сигурен,че и те няма да ме забравят,е може и да ме псуват,аз пък твърдя,че ги уважавам,такива са нещата,прав ли съм,крив съм един Господ знае,нека отстрани ме съдят,винаги съм готов да се откажа от думите си..
Аватар
>>> FM STEREO <<<
1000+
1000+

Мнениеот >>> FM STEREO <<< » 15 Апр 2008, 19:26

Да,прав си,не казвам това,което искам,не защото не мога,а просто защото не е за този форум!Трябва да се прави разграничение между смислени спорове и такива,които са само за спорта.Определено не смятам темата комунизъм за актуална,мисля че вече е отживелица.Знам че ти ще оспориш това мое мнение,но не бива да вървим както казах по-горе като "овце след коч" и само да кимаме с глава на всичко каквото ни се казва.Писнало ми е от цялостното държание на народа ни към случващото се около него!!!Няма такава нация,която да се дава така да я тормозят,освен нашата!!!
Аватар
Pandjarov
100+
100+

Мнениеот Pandjarov » 15 Апр 2008, 23:48

Бубич, нямам намерение да влизам в километрични спорове. Изказах си мнението и не задължавам никой с него. Никой не може да попречи да си регистрирам фирма Обичам България, ако някой не го е направил вече. Всеки се развива както може. Добрите оцеляват, некачествените - не, това е пазарната икономика.
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 16 Апр 2008, 16:45

ФМ,казваш ,че ти е писнало от държането на народа към всичко,ставащо около него. Категорично съм съгласен,ама опитай се да разбереш причините за това,нали като го заболи някого глава,и той и лекаря търсят причините,а после медикаментите. Нали не изпитваш задоволство от твоята констатация,,да не кажа разочарован. Ами дай да се опитаме заедно да разберем откога и как е това държание. Ето,в другата тема едни настояват да се гордеем от произхода си,ти не си доволен като цяло от народа,ами предположи хипотетично,че някой млад човек влиза във форума,нищо не разбира,но прочита тези две протовоположни позиции и...... на кого да вярва.
Г-н Панджаров,уважавам чувството Ви,което изразявате,лошо няма,но бихте ли бил малко,(не много),по-конкретен,Впрочем,има ли нещо,което не обичте или не харесвате в страната. Или обичате всичко-и лошото и доброто. Защото вув всяка страна има позотиви и негативи,иделна няма.Позамислете се преди да отговорите,но не сте длъжен и да отговаряте. Моя въпрос не го считайте за провокация,както други правят,питам чисто от любознателност,нищо повече... примерно,казва някой ,че харесва творчеството на Лили Иванова.Друг го пита,защо какво намираш,че имаш такова мнение. Нали нищо лошо няма във въпроса на последния...
Аватар
Pandjarov
100+
100+

Мнениеот Pandjarov » 17 Апр 2008, 09:48

Е да де Бубич, ама тоя разговор да седнем да си го водим на чаша бира в продължение на няколко часа ок, ама да си приказваме за тия работи в темата за Евроком България е бесен офтопик просто.
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 17 Апр 2008, 22:55

Е,тук вече си прав категорично,малко поотрезнях от тези думи,един ден и това ще стане,сядаме и по бира,а за десерт Джони Уокър,(Блу Лейбл),навито....
ico_pol
1000+
1000+

Мнениеот ico_pol » 18 Апр 2008, 15:20

Много весело ми стана, когато Гриша Ганчев и доста от босовете на водещите отбори се бяха събрали на "кръгла маса" и се ядосваха, че парите от ТВ права били малко, че трябвало да се повишат и че с новата телевизия Евроком-България, закупена наскоро от г-н Ганчев щели за в бъдеще да пускат по няколко български мачове, че даже и платени такива. По няколко мача - добре, но платени... :Bounce За Бога - та Диема не издържа с тая глупост за по две левчета да гледаш Ман. Юнайтет - Ливърпул и Барселона - Реал Мадрид, както остава за български мачове. Как се виждат тия пичове да искат и 20 сотинки да гледам ЦСКА - Локо Пловдив, или ако щеш Литекс - Локомотив Сф!? Иначе, нека си ги дават мачовете, но... малко изцепка ми се струват някои работи.
Аватар
Enchev
1000+
1000+

Мнениеот Enchev » 18 Апр 2008, 15:45

Има една друга особенност. (Дано да не стане това във България.)
Т.нар. футболни босове да последват европейксата практика на "блокирани часове" и телевизиите да не могат да излъчват мачове от чужди първенства, когато във България се играят срещи от А или Б група. За да могат да си ги предават по (платените) канали! Такова нещо просто не е за България, кой ще тръгне да си плаща за да гледа нискокачествен български футбол, вместо да гледа срещи от английското, испанското, италианското и прочие първенство?
Аватар
Monk
100+
100+

Мнениеот Monk » 18 Апр 2008, 21:11

Аз тук от доста време не бях поглеждал, но виждам, че се е разгоряла сериозна дискусия! Има един лаф - София не е България - може би оттук идва и идеята за назоваването на Тв.Евроком или Еуроком, във вариант Пловдив - Тв.Евроком-България, за разлика от Тв.Евроком-София!
През годините Евротур Сат Тв се разклони - как точно - не смея да гадая, но резултатът бе, че се създадоха две кабелни мрежи, а и две тв.програми, обслужващи съответните кабелни мрежи - едните в София, другите - в Пловдив!/ и, съответно, някои региони в страната - едни - верни на първите, други, на двете...
Но, години минаха, нещата се промениха, окрупниха, глобализираха - вече други собственици първо взеха софийския евроком, а после и пловдивския,кабелната мрежа, без тв. програмата! Но ето , че и тя 49 на 51 или 51 на 49 % - не знам колко точно и как, нямам вътрешна информация, но този тв.канал е вече частична собственост на Гриша Ганчев! Сред служителите на канала има брожение - някои вече напуснаха, други се чудят, а Гришата нищо не е казал за бъдещето - дали в Пловдив или в София ще бъде централата на телевизията, дали ще запази политематичния си облик, или ще стане предимно спортна, ще има ли място за регионалните новини от Пловдив!?
Много ми е чудно, защото няма нищо по-лесно и по-продуктивно от промяна на името и формата на една телевизия, но Гриша Ганчев иска точно това име и формат... да му се чудиш защо? Обира всички регионални негативи, без да добави нещо ново от себе си! Засега още има неяснота какво предстои да се случи с Телевизия "Евроком-България", със студио в Дома на техниката на улица Гладстон в Пловдив!? Ще ги уволняват ли, ще ги местят в София ли, или в Ловеч!?
Нищо друго засега не мога да кажа, тъй като нямам необходимата информация! Поживьом-увидим! :Happy
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 18 Апр 2008, 22:51

Монки,та малко ли време живяхме бе братле,малко ли надежди угаснаха.Може ли някой да даде по какви мотиви се използват тези имена към телевизинната компания-Европа,България и пр.
Аватар
Pandjarov
100+
100+

Мнениеот Pandjarov » 20 Апр 2008, 14:25

bubic написа:Е,тук вече си прав категорично,малко поотрезнях от тези думи,един ден и това ще стане,сядаме и по бира,а за десерт Джони Уокър,(Блу Лейбл),навито....

Ей тва е приказка, аз съм всяка седмица в София, скоро и за постоянно, ще измислим нещо. Ромче с количка и портокалче вътре и такива ми ти работи, по хубаво е от форума, ще видиш :D
ico_pol
1000+
1000+

Мнениеот ico_pol » 21 Апр 2008, 16:18

Enchev написа:Има една друга особенност. (Дано да не стане това във България.)
Т.нар. футболни босове да последват европейксата практика на "блокирани часове" и телевизиите да не могат да излъчват мачове от чужди първенства, когато във България се играят срещи от А или Б група. За да могат да си ги предават по (платените) канали! Такова нещо просто не е за България, кой ще тръгне да си плаща за да гледа нискокачествен български футбол, вместо да гледа срещи от английското, испанското, италианското и прочие първенство?

Ами, то преди две-три години, ако не се лъжа имаше такова правило, което просъществува точно един сезон. Помня как по Диемите и Евроком коментираха мачовете, без картина. А пък, честно казано, ако това го направят отново колко, мислиш хора ще плащат за БГ мачовете!? Мислиш ли, че някой ще се бръкне и 50 стотинки за да гледа Левски-ЦСКА, когато вместо това изпуска Ман. Юнайтед - Ливърпул? По-скоро ще псува до двето коляно пичовете, дето са го хакнали да седи като изпразнен х... пред телевизора и да слуша коментарите. Малко са хората, като мен, които имат нервите и желанието поне от време на време да гледат БГ първенството. Пък, честно казано, искат ли ми пари да имат много здраве, че ще ги гледам. :) Та... от цялата работаще ударят кьоравото доставчиците на сат. оборудване и пунктовете на Еврофутбол и кръчмите, дето има сателитни системи. Завчера съквартиранта ми разправяше, как в един такъв пункт въртяли една чиния и обрали света и чудо. Вече дали с емулатор са отваряли каналите, незнам, но факта е, че са гледали всички първенства.
Аватар
Monk
100+
100+

Мнениеот Monk » 02 Май 2008, 22:21

Евроком Пловдив ТВ е лицензиран национален кабелен оператор с капацитет на мрежата от 20 до 860 MHz. Ретранслира програмите на 56 елитни световни канали, най-значимите български медии и разполага с два канала със собствена телевизионна продукция, която е достъпна чрез сателитно разпръскване на територията на Европа и Русия. Те е сред лидерите в предлагането на услуги по кабелната мрежа, инвестирайки в съвременни технологии и апаратура, в оптимизиране на организацията и контрола на всички етапи на работа,
Фирмата е изградила

MAN (Metropolitan Area Network)
на територията на Пловдив - хибридна оптично-коаксиална мрежа под управлението на единен контролен център. Мрежата е реализирана с оптични кабели с дължина над 72 км и брой на оптичните влакна от 12 до 84. Това осигурява високо качество на доставяния сигнал във всяка точка на града. Използвани са Layer 3 комутатори на Extreme Networks. Към така създадената опорна мрежа могат да се свързват корпоративни клиенти. Така например тази възможност вече се ползва от Банка Хеброс, ”Електроразпределение”-Пловдив и др. В опорната градска мрежа са включени, разбира се, и 12-те офиса на Евроком в Пловдив, които работят централизирано в реално време с интегрираната информационна система на компанията.
В процес на завършване е изграждането на оптични линии до кабелните мрежи на фирмата в други градове на южна България. Следващ етап на разширяването е оптична свързаност на мрежата на Евроком с мрежите на другите големи кабелни и телекомуникационни оператори в страната.
Използваните досега съвременни технологии и стратегията на фирмата за развитие позволяват плавен преход към

единна система за пренос на данни,
върху която Евроком Пловдив започна да предоставя на своите потребители широколентови услуги за пренос на данни и високоскоростен достъп до Интернет. За целта се ползват устройствата и експертния опит на водещите производители в областта - Cisco Systems, Nortel Networks, Allied Telesyn и Motorola. Евроком работи в партньорство с фирма BTNet, предоставяйки своята инфраструкура за услуги в областта на VоIP телефонията услуги - TV Phone карти и TV Phone кабел, които са предназначени както за индивидуални потребители, така и за фирми.
Други основни съдружници на BTNet са големите кабелни оператори Евротур САТ ТВ и МСАТ Варна.

Технология на излъчване и обработка на видеосигналите
Телевизия “Евроком България” ползва няколко формата за излъчване (Betacam, Digital S, DV, MPEG2, DVD ), което я прави много гъвкава по отношение на видеоносителите, постъпващи от външни продуценти. Внедрена е

високотехнологична MPEG2 система
на цифрово излъчване в ефир, базирана на софтуерното решение Playbox на фирма Дигитални Медийни Технологии ООД. Видеосървърът, изграден от Евроком на база на RISC архитекурата на Sun Microsystem, е с капацитет 30 TB. Той позволява всички собствени и външни продукции да бъдат записани в MPEG2 на Sun StorЕdge A1000, А3500 и D1000 (8 - 15 Mbps), което улеснява максимално системата за излъчване и подреждане на цялостната програма. Всички постъпващи SDI сигнали от Compaq Proliant - SDI Stradis Playbox и централна апаратна - студио 1 и 2, се контролират чрез SDI Kramer крос шина. Крайният сигнал се обработва от Leitch 575 - SDI, позволяващ финални корекции на изходния видео и аудио сигнал,както и излизащите в ефир лого знаци.
Всичките директни предавания на телевизия “Евроком България” се излъчват от две студия, като всяко от тях е с независима апаратна и монтажна система.

Системата PlayBоx
е базирана на стандарта MPEG2. Комбинира наложени световни технологии със специфичните изисквания на българската телевизия в момента, значително намалява разходите за поддръжка на излъчващото оборудване и ефирен екип от специалисти и реализира безлентово излъчване с качество, сходно с това на BetaCAM SP и DV. Евроком Пловдив е телевизията, с най-мащабното внедряване на PlayBox системата в България, ползвайки 30 лиценза.
AirBox е основният модул на системата. Чрез него се автоматизира безлентовото излъчване на MPEG2 видеоматериали, като дава възможност за промени в ефирната програма и в последния момент. Няма т.нар. “подготвени” или “заключени” материали, които да не могат да бъдат променяни по време на възпроизвеждане. Всеки неизлъчен материал от програмата може да бъде разглеждан, скъсяван, местен или премахван. При това редът на предаванията в програмата може да бъде променен моментално чрез команди като “next” или “jump”. Силата на AirBox се състои в неговата универсалност, базирана на MPEG2 стандарта, който се използва в световен мащаб за разпространение и архивиране на визуални програми. Към момента българските производители на визуални програми и телевизионните станции обменят редица видеоматериали директно в MPEG2 формат, записан на CD-R или DVD-R носител – това стана в следствие на масовото внедряване на PlayBox и дефакто налагането му като стандарт за работа в нашата страна.
DataBox е модулът, който поддържа базата данни на PlayBox системата. Тя съдържа данни за всеки MPEG материал, описание за неговата категория, жанр, име, изпълнител, продуцент, страна на произход и много други. Базата данни позволява сортиране по име или изпълнител, както и дефиниране на филтър във всяко едно поле. Включен е и механизъм за претърсване според определени критерии.
Всеки MPEG материал в базата данни съдържа атрибути като: относителна сила на звука (за изравняване силата на звука при различни материали), прекъсваемост, начална и крайна точка (In/Out Trimming), включване/изключване на запазения знак на ТВ канал (използва се предимно при реклами), информация за архива (т.е. на какъв и кой № носител е архивиран) и много други, улесняващи както ефирния оператор, така и програмния директор, архивиращия оператор, системния администратор.
Всички PlayBox модули черпят от DataBox информация (метаданни) за видеоданните. Има възможност за многопотребителски и мрежови достъп до данните.
ListBox е редактор на ефирни блокове в off-line режим. Позволява строене, допълване и редактиране на ефирната програма за бъдещи периоди, както и преглеждане и скъсяване на отделните материали – по чисто софтуерен път. За тази цел не е нужно скъпо компютърно работно място, нито от специализиран хардуер. Предвидени са и функции като групово редактиране, отпечатване на хартия, текстово търсене, както и възможност за многостъпково undo и redo, които са от изключително значение за свободата и удобството при предварителната подготовка на ефирната програма.
TitleBox е модул за наслагване и интерактивен контрол на множество красиви графични обекти, чрез които се постига завършеност на визуалното въздейстие върху зрителите. Тези обекти могат да бъдат статични или динамични. По този начин става възможно автоматизирането на иначе еднообразните дейности като вмъкване на надписи с обяви и поздрави върху определени клипове, което обикновено изисква специален оператор и допълнително работно място в така или иначе претъпканите с техника ефирни апаратни. TitleBox работи в пълен синхрон с излъчваната програма на AirBox. Така става възможно изключително точното времево позициониране на графичен обект спрямо началото и края на определен видеоклип. TitleBox може да вмъква видеоклипове в програмата на AirBox и така може да се приемат например поздрави за определен клип, който ще се вмъкне в определен час от деня, наслагването/премахването на запазен знак или часовник, добавяне на допълнителни текстове или графична информация и т.н.

Студио 1 е новинарско
и обслужва всички информационни емисии. Новините се заснемат на JVC DV 500, след което суровият материал се “сваля” и записва на сървърите в MPEG2 формат.

Монтажът
се извършва в няколко варианта, които позволяват да се запази максимално качеството на постъпилите видеоматериали:
нелинейно
на Perception Recorder (материалите се записват от JVC DV 600E и се експортират в MPEG 2 формат за излъчване от сървърите)
на Velocity 8.0 ( материалите се записват от JVC DV 600E и се експортират в MPEG 2 формат за излъчване от сървърите).
на Vegas (в този вариант се използва вече записаният MPEG2 формат и се експортира в същия).
линейно - на JVC MINI DV монтажна (JVC DV 600E Player и JVC DV 6000E Recorder).
Чрез системата Optibase Player всеки репортер има достъп до SCSI базираните дискови масиви Sun StorЕdge, за да прегледа и опише вече записаните видеоматериали.

Новините се излъчват
от компютър чрез Compaq Proliant - SDI Stradis Playbox MPEG2 и се миксират чрез For a Component видеомиксер. Камерните канали на студио 1 са JVC KY 27 2/3, свързани чрез CCU RM-P210.

Студио 2 за директните предавания
е организирано с Bluebox и възможност за лесно преподреждане на декорите. От това студио всеки ден се излъчва директно 6-часова собствена продукция. Камерните канали са JVC KY 29 2/3, свързани чрез CCU RM-P300. Видеомонтажът се осъществява с Velocity 8.0 и позволява по време на директните предавания да се използват Alpha Chanels за допълнителни ефекти. Видеомиксерът JVC KM 5000/12 , позволява изцяло цифрова SDI система за излъчване в ефир.
Апаратурата в централна апаратна - студио 1 и 2 се синхронизира чрез GVG SYNC. Generator и Kramersync Distributor. Апаратните са оборудвани и със For a Digital Time Base Corrector, който позволява да се синхронизират несинхронни източници, и Abekas COX – Colour Encoder за стабилизиране на видеосигнала.
Звуковите канали на студиa 1 и 2 се обслужват от два аудиомиксера - Yamaha 03D with ADAT & JL Cooper Datasync-2, като за крайни корекции и отстраняване на премодулация се използва Presonus ACP 88.
Изходни сигнали на двете студия се контролират от Leith 3005 SDI с възможност за корекция на цвета, редуциране на шума и т.н. Сигналът към централна апаратна ”Ефир” е SDI.
Телевизията разполага с Media център за изработка на реклами и студио в София, оборудвано със камерни канали JVC KY 17 x3, аудиопулт Behringer 12/8 и видеомиксер GVG - 100/8, репортажни камери JVC DV 500E, видеомонтажна линейна система JVC BR-DV 600 25 Mbps и компютърна нелинейна система DV Master с възможност за директни предавания.
В телевизията е изградена

видеомонтажна система за собствена продукция,
даваща възможност за:
линеен монтаж - JVC - Digital S 50 Mbps, JVC DV 25 Mbps със видеорекордери JVC - BRD 81 - 50 Mbps , JVC BR-DV 600 25 Mbps
нелинеен монтаж – Perception Realtime Editor Station, Velocity 8.0 - 2 работни станции, DV Master - 3 работни станции, Matrox RT 2000 - 3 работни станции.
Разпределението на компонентните сигнали се извършва с Extron 8/4 Component Switcher.
Цялата собствена продукция на телевизията се заснема с JVC DY 700E -DIGITAL S 50Mbps и JVC DV 500E 25Mbps, което позволява високо качество на излъчване. Всички спотове, шапки на предавания и реклами се изработват от аниматорски екип, работещ с модерни 3D софтуерни средства .Телевизията разполага със рендер ”ферма”, позволяваща повишаване обема и качеството на изработваните анимации.

За архивиране на продукцията
се използва Pioneer DVD RW носители в MPEG2 формат, което позволява максимално качество и възможност за използване на части от нея или премонтаж. До момента архивът съдържа над 3000 DVD носителя.

EuroPro,
интегрираната система за управление на доставките към клиенти, плащания и обслужване, е съвместна разработка на dSoft – България и Евроком Пловдив. Тя е платформено независима, базирана на Java. В Евроком тя се ползва централизирано в реално време от 12-те офиса на компанията с над 100 ”тънки” клиентски работни места, базирани на технологията Sun Ray на Sun Мicrosystems. Приложният сървър е JBoss.
Предстои интегрирането й с

Географската информационна система
на база MapInfo, в която данните за абонатите са ”геопривързани” към картата по местоживеене. Системата се ползва от 1998 г. и за документиране на изградените трасета. С нея се улеснява планирането на нови трасета, както и контрола на количеството изразходвани материали, като се работи с точност до 1м.

ЕRP системата
в Евроком Пловдив е навлизащата на българския пазар Singular. Тя е внедрена от фирма AKT Пловдив. Локализирана е – преведена на български език и съобразена с българските стандарти. Ползва се централизирано в реално време от офисите на Евроком през опорната градска мрежа. Платформата, на която работи, е Windows. Чрез Singular е описан бизнес моделът на компанията, по който са автоматизирани основните работни процеси. На тази база се поддържа работата с корпоративни клиенти

Първоначалните кабелни системи
работят обикновено в диапазона до 330 MHz или до 450 MHz, докато съвременните хибридни оптично-коаксиални системи работят до 860 MHz.
Частта от 5 MHz - 65 MHz от спектъра, обикновено е запазена за канали за комуникация от домовете на абонатите. Всеки стандартен NTSC телевизионен канал заема 6 MHz от радиоспектъра. Така традиционна кабелна система с 400 MHz честотна лента може да пренесе еквивалента на 60 аналогови ТВ програми, а модерна система със 860 MHz лента има капацитет за над 100 канала.

За доставка на данни чрез кабелна мрежа
един ТВ канал (в обхвата 112 - 860 MHz) се определя за пренос към домовете, а друг канал (в обхвата 5 - 65MHz ) се използва за пренос в обратна посока. Оборудване в главната станция, наречено CMTS (Cable Modem Termination System), комуникира чрез тези канали с кабелните модеми, намиращи се в домовете на абонатите, за да създаде виртуална локална мрежа (LAN). Повечето кабелни модеми са външни устройства, които се свързват с персоналния компютър чрез стандартна 10Base-T Ethernet платка или USB порт.
Мрежата за достъп с кабелен модем действа на ниво 1 ( физическо ) и ниво 2 (контрол на достъп до средата/контрол на логическата връзка) на Open System Interconnect (OSI) модела. По този начин, протоколите от ниво 3, например IP трафика, могат лесно да достигнат чрез кабелните модеми до крайните потребители.
Един канал към клиента може да поддържа до 27 Mbps скорост на данните с използване на модулация 64 QAM. Скоростта може да се увеличи до 36 Mbps с модулация 256 QAM. Каналите от страна на клиента могат да достигнат от 500 Kbps до 10 Mbps с използване на 16 QAM или QPSK, в зависимост от широчината на спектъра, отделен за услугата. Каналите и в двете посоки се споделят от активните потребители, свързани към даден мрежов сегмент - типично от 500 до 2000 абоната в модерните мрежи.
Самостоятелен абонат с кабелен модем може да достига скорости до 1.5 Mbps и повече в зависимост от мрежовата архитектура и натоварването на трафика.

Интернет достъп по кабелната мрежа
За да предлагат високоскоростен Интернет достъп, кабелните оператори трябва да направят повече от простото инсталиране на модеми. Те трябва да изградят сложна IP мрежова инфраструктура, достатъчно надеждна, за да обслужва абонатите. Това включва неща като свързаност към опорните Интернет- мрежи, рутери, сървъри, устройства за управление на мрежата, както и системи за сигурност и за плащания. Накратко, кабелните оператори са изправени пред задачата да изградят някои от най-големите в света интранет мрежи - сериозно инженерно и управленско предизвикателство.
Кабелните оператори работят по-скоро за доставянето на високоскоростен интранет достъп, вместо на директен Интернет достъп, поради следната причина: мрежовата връзка като цяло е не по-бърза от най-бавната си част. С други думи, предимството на 1 Mbps кабелна връзка се губи ако абонатът се опита да достигне съдържанието на сървър, който е свързан към Интернет чрез 56-Kbps линия. Решението на този проблем е да се измести съдържанието върху локални сървъри, така че, когато абонат с кабелен модем иска да види страница от Интернет, той ще бъде пренасочен на максимална скорост към сървър в главната станция, вместо да бъде насочен навън, към претоварения Интернет трафик.
Аватар
Lupus
1000+
1000+

Мнениеот Lupus » 02 Май 2008, 22:36

@Monk,
От къде го "копна" тоя материал? :)
Когато мирогледа на един човек се свие толкова,че се превърне в точка,той казва:"Това е моята гледна точка"
http://www.bsms.bg - SMS услуга за фирми
http://www.tscommunication.com
HG07,MG08 - GSM устройства за охрана и управление на обекти.
Аватар
Monk
100+
100+

Мнениеот Monk » 30 Май 2008, 14:39

Гришата се отказа от пловдивския "Евроком"
Пет, 2008-05-30 14:27

"Литекс Комерс", основен спонсор на ПФК Литекс, продаде акциите си в телевизия "Евроком България", съобщава официалният сайт на клуба.

Причината e липса на рентабилност в проекта. "Литекс Комерс" се сдоби с дял от медията преди 3 месеца, но към днешна дата страните нямат нищо общо.

Не се казва има ли нещо общо с отвличането ... ;)

Назад към