Прецакването на българският зрител от фирамата на Геров

Телевизиите в България - за телевизионните канали, кабелните мрежи, сателитните оператори, телевизионните кули, телевизионните звезди, сериали и шоу програми
Аватар
moni9307
Нов
Нов

Прецакването на българският зрител от фирамата на Геров

Мнениеот moni9307 » 07 Юни 2008, 20:53

Защо българският зрител бе прецакан за пореден път, този път от кой ли ами от Геров, който с Диема +, спечелиха лиценза за Евро2008, как може за едни 0,5 млн. лв. от горе личи си колко са богати, имат късмет, че БНТ не може да си го позволи. как може вместо през безплатна телевизия, който покрива 98% от Република България чрез ефирно излъчване, да не говорим за интернет, сателит, кабел, на всякъде ще я намериш, а Диемата само по кабеларките даже и сателит е малко вероятно въпреки, че съм я срещал, как може УЕФа да издава лиценз на такава малка телевизия, разбирам да е Нова или БТВ, ама Диема просто, аз тази телевизия не я и гледам щом вече и гафовете по господари на ефира не ги дават значи съвсем не е телевизия, изключително лошо качество, горе- долу като седем дни като изключим спортни сабития, които се снимат в българия ама друг път. Бих предложил на УЕФА, да се издават лицензи на телевизии с много голямо покритие, такава е само БНТ в България, частните БТВ и Нова покриват под 90 % България чрез ефир.
Аватар
Enchev
1000+
1000+

Re: Прецакването на българският зрител от фирамата на Геров

Мнениеот Enchev » 07 Юни 2008, 22:30

Е, чак пък УЕФА да издава лиценз на телевизии. Не се занимават с това. :D
Който извади повече пари на масата, той взима правата. И аз съм недоволен, от факта че Диема Вижън ще излъчва Евро 2008, но каква можем да направим пред свършен факт? Не съм съгласен правата за такива големи събития да се дават на не ефирни телевизии колкото и пари да извадят, колкото и големи да са.
Но губещия е зрителя, нямащ кабелна, Интернет или сат. антена.
БНТ трябваше да се пребори на всяка цена, не мога да повярвам че приоритет на националната ни телевизия са някакви други продукции вместо такова мащабно и голямо събитие.
За какво ли им плащаме тия данъци, да ни връщат отново партиеца Димитър Цонев и старите муцуни. :Devil :Devil :Devil
Аватар
Lupus
1000+
1000+

Мнениеот Lupus » 07 Юни 2008, 22:55

Да, наистина глупаво се получава. Все пак в България футбола е най-популярния спорт, а това е европейско първенство. Нали се бием в гърдите, че сме европейци, а сега 2/3 от любителите на футбола няма да могат да гледат най-добрите отбори на Европа.
Когато мирогледа на един човек се свие толкова,че се превърне в точка,той казва:"Това е моята гледна точка"
http://www.bsms.bg - SMS услуга за фирми
http://www.tscommunication.com
HG07,MG08 - GSM устройства за охрана и управление на обекти.
Аватар
R R П
1000+
1000+

Мнениеот R R П » 08 Юни 2008, 01:03

Enchev написа:БНТ трябваше да се пребори на всяка цена, не мога да повярвам че приоритет на националната ни телевизия са някакви други продукции вместо такова мащабно и голямо събитие.:Devil :Devil :Devil

Предполагам, че БНТ нарочно не се е "преборила", за да може Диема удобно /по-евтино/да вземе правата.
Аватар
moni9307
Нов
Нов

Мнениеот moni9307 » 08 Юни 2008, 01:09

Верно може и така да е, щом като даваха репортажи за мачовете се виждаше знака на Диема, ама съвсем се оляха този път - аз бях горе - долу единствения защитник на БНТ, ама просто нямам коментар , нито качеството на Диемата е добро, нито БНТ не искаха да вземат някой лев от това мащабно европейско събитие и според мен колкото по-бързо се променят правилата лицензи да получават големи телезии, а не който повече пари даде, въпреки че не ми се вярва тези пари на Диема да са нейни.
Аватар
borosport
1000+
1000+

Мнениеот borosport » 08 Юни 2008, 12:28

Понеже БНТ са толкова зле, че няма накъде вече и затова изпуснаха милионите от реклама по време на европейско. А засега Диема се справя много по-добре от БНТ. Ама докато БНТ не се промени дано не хване нито едно известно първенство.
Изображение
Аватар
>>> FM STEREO <<<
1000+
1000+

Мнениеот >>> FM STEREO <<< » 08 Юни 2008, 14:26

Между другото,з да получи една телевизия лиценз за излъчване на световно или европейско първенство,тя ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да има национален ефир.Това е едно от най-важните условия.На това се надяваха от БНТ,че ще спечелят пред Диема,понеже кабеларката не е ефирна.Но как тогава са спечелили Диема?!?!Тук мирише,и то мнооооого мирише.....
ico_pol
1000+
1000+

Мнениеот ico_pol » 08 Юни 2008, 23:45

Диема спечели, чрез правилата на пазара. Тук е въпросът да попитам пък аз - е, като е толкова осрана БНТ, пък бТВ-то и Новата са толкова яки защо не се надпреварваха те за тези състезания? Оплимпиада, Световна лига по волейбол и т.н.? Ха! Какво е виновна сега БНТ, че някой е извадил повече пари. Това е! Пазарна икономика! Като имаш пари за кабел-DTH-нет гледаш. Като нямаш люпиш семки и псуваш. ;)Едно време беше крив вечния монополист БНТ, че само те давали и то некъдърно големи шампионати, сега са криви, че някой е извадил повече пари от тях и ги е надцакал. А, да се спрем а!? ;)
Аватар
>>> FM STEREO <<<
1000+
1000+

Мнениеот >>> FM STEREO <<< » 09 Юни 2008, 05:00

Ицо,има си закони!!!Не може щото онея дали повече пари и затова да им се дава лиценз.Не парте са най-важното за неговото получаване.Да ти кажа,скъсах се да търся телевизия диема със стайна антена и за мое огромно учудване,не можах да я намеря.А К1 намерих на пет места...Не ми е затова че някоя друга телевизия го излъчва,а затова че си има закон,както казах,телевизията,излъчваща световно или европейско първенство трябва да има национален ефир.Това не го казвам аз,а ФИФА!!!Добре,кажи ми как дядо Гочо ще гледа Диема на старата "Опера" на село?!?
ico_pol
1000+
1000+

Мнениеот ico_pol » 09 Юни 2008, 19:36

Хъм! Е, нали отпадна тоя закон!? Пък дядо Гочо... жалко за него, ама жалко и за мен, че ме препикаха близо 7 години да не гледам Формула 1. Ама кой ме пита! Като искаш Формула 1, оди стани абонат на "великата" ви кабеларка в Тасмания (Троян). Ка'т не... ай да не изпадам в крайности. :) Това е положението! Пък казваш ФИФА, УЕФА... тия са много стриктни, бе! Виж как изловиха ЦСКА! Щом не са изловили ДИЕМА, значи всичко е ОК и при тях. Сега, къде отиваш ти - щом с шампиона на мижия БГ футбол най-безцеремонно се разправиха, какво остава за тая телевизия, дето ще им предава целия шампионат. Така, че всичко е било в нормите, Диема са извадили парите и толкова. Това е положениеро. ;)
Аватар
>>> FM STEREO <<<
1000+
1000+

Мнениеот >>> FM STEREO <<< » 09 Юни 2008, 21:13

Сега има ли смисъл да се вържа към кабелната само заради ш..тъпото първенство,само защото ония глупаци от БНТ не можали да цръцнат малко повече евро!?
Аватар
liubo
500+
500+

Мнениеот liubo » 09 Юни 2008, 22:44

Аз в последния момент разбрах че тая диема ще предава фубола и си реших че вероятно няма да го гледам, и така и става. То поне да имаше качество, резолюцията е за 14 инчов дисплей, тия техника нямат а къде се . . . , да не казвам колко пари искат за телевизията си дето иначе изобщо не я гледам /и не само аз/ та ако ще и още пет канала да пуснат . . . . Това е голяма излагация за България, една аматьорска телевизия дето никакъв рейтинг няма да излъчва европейско. Да си го гледат. ;)
Аватар
liubo
500+
500+

Мнениеот liubo » 09 Юни 2008, 22:55

Румънците го предават по TVR 1 и резолюцията е по добра от на диема, а дори и по добре звучи от тия нашите двамата дето се надвикват :)
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 10 Юни 2008, 11:00

>>> FM STEREO <<< написа:Ицо,има си закони!!!Не може щото онея дали повече пари и затова да им се дава лиценз.Не парте са най-важното за неговото получаване.

Колега, при закупуване на права единственото важно са парите! Не коментирам игричките у нас, но това е истината. Не само тук е така. Различни телевизии се преборват за различни права винаги.
А който няма Диема - има радио.
Аватар
>>> FM STEREO <<<
1000+
1000+

Мнениеот >>> FM STEREO <<< » 10 Юни 2008, 21:03

Виж сега,то и аз мога да си купя Айшето от околовръстното,ама ако ме хванат,ще ме опандизят за това :D Когато си има закони,трябва да се спазват.Нормално е в България,даже е задължително,всичко да се купува с пари,но тук говорим за чуждестранна организация...
Аватар
Lupus
1000+
1000+

Мнениеот Lupus » 10 Юни 2008, 21:49

но тук говорим за чуждестранна организация...

А там нещата се купуват с мноооого пари. Да им кажем: "Продай правата на БНТ и марш в строя!" ли?
Манченко плачеше тая вечер, че те виждате ли, те били предложили двойно повече спрямо цената на правата за предишното, но цената се оказала четворно повече.... С трици маймуни не се ловят - или плащаш цената или подсмърчаш после.
Когато мирогледа на един човек се свие толкова,че се превърне в точка,той казва:"Това е моята гледна точка"
http://www.bsms.bg - SMS услуга за фирми
http://www.tscommunication.com
HG07,MG08 - GSM устройства за охрана и управление на обекти.
Аватар
koksiko
Нов
Нов

Мнениеот koksiko » 13 Юни 2008, 13:04

do kolkoto znam ve4e nqma takav zakon samo nacionalna televiziq da kupuva pravata . tova si e pazar i koito dade pove4e toi pe4eli . ako ne me laje pameta na svetovnoto germaniq2006 Ispaniq ima6e podoben problem kato tam pravata se darjaha ot tv koqto ima6e 65% pokritie.To i F1 6te zapo4ne da se predava po tv7koqto ne e nacionalna .
docs
Нов
Нов

Мнениеот docs » 13 Юни 2008, 18:35

Амиии така ще е кво ли е наред в българия че излъчването на някакви си мачове....... Да не говорим, че тия коментатори по Диема+ нестават за нищо. Тотален крах. бъркат отбори кой с кой играе, играчи и т н. Но какво ли може да се очаква от някаква си кабеларка от тези където в българия с лопата да ги ринеш.... >:(
Аватар
Enchev
1000+
1000+

Мнениеот Enchev » 13 Юни 2008, 21:01

СЕМ пише до УЕФА заради "Диема"
Съветът за електронни медии няма правомощията да изземе правата за Европейското първенство по футбол от кабелна телевизия „Диема” и БНТ да излъчва финалните мачове, заяви в интервю за Дарик радио председателят на медийния орган Мария Стефанова. Тя съобщи, че според последната статистика 65 процента от домакинствата у нас имат кабелна телевизия, 33 на сто от хората гледат само ефирни телевизии, а останалите разчитат само на сателит.

Ето какво още каза Мария Стефанова за Дарик:

В СЕМ ние нямаме яснота по въпроса как фирмата, която е организирала търга, е оценила националното покритие на съответните телевизии, така че всички граждани на държавата да имат достъп до тези мачове. След това решихме, че е добре да напишем едно писмо най-напред до УЕФА и европейската комисия по медии и аудиовизия, защото трябва да се информираме, тъй като не подлагаме на съмнение как е спечелен търгът, но в същото време имаме информация, че България не е единствената държава, която е в това състояние.

Ако по някакъв начин се окаже и докаже, че е преувеличена гледаемостта на оператора, който е спечелил, в случая „Диема”, какво ще се случи оттук насетне?

Въпросът би трябвало да се разгледа именно в ЕК.

Възможно ли е по някакъв начин СЕМ да задължи „Диема” да преотстъпи правата за финалните срещи от първенството на ефирна телевизия – в случая БНТ?

Не смятам, че това е в нашите правомощия.

dariknews.bg
Аватар
borosport
1000+
1000+

Мнениеот borosport » 14 Юни 2008, 12:19

Айде едни смешници пробват да имитират дейност и да помогнат на едни други смешници. Абе СЕМ къде бяхте досега? От колко време се зне, че Диема ще излъчва Европейското. Аман от тарикати ей >:(
Изображение

Назад към