РЕКОРДНА СУМА ЗА ФУТБОЛНИТЕ ТВ ПРАВА В БЪЛГАРИЯ

Телевизиите в България - за телевизионните канали, кабелните мрежи, сателитните оператори, телевизионните кули, телевизионните звезди, сериали и шоу програми
Аватар
Nasko
100+
100+

РЕКОРДНА СУМА ЗА ФУТБОЛНИТЕ ТВ ПРАВА В БЪЛГАРИЯ

Мнениеот Nasko » 22 Авг 2008, 14:06

TV 2 е платила рекордна сума за телевизионните права на българското футболно първенство, съобщи на пресконференция при подписването на договора директорът на медията Огнян Димов. Контрактът е за пет години. „Това е изключително важен момент за нашата телевизия. За нас това е изключително предизвикателство и гледаме на това като голям шанс. Освен качествен продукт за зрителите с тези пари ние помагаме на българския футбол. Ако гледаме към миналото, сумата наистина е нереална. Но ние гледаме към бъдещето и сме сигурни, че можем да си върнем похарчените пари”, каза още Димов.

„Първите седмици ще започнем с излъчването на един мач на живо, но постепенно ще се опитаме с помощта на колегите от Ринг да покажем цялата футболна палитра у нас. Разполагаме с правата на седем мача от нашето първенство”, добави заместник директорът на TV 2 Яна Иванова.

„Откакто съм президент на БФС нямам много щастливи мигове, но този е един от най-щастливите”, заяви Борислав Михайлов и добави: „Мисията на президента е да подпомага клубовете и да им предоставя все по-добри условия за работа. Този договор няма аналог в българския спорт. Благодаря на Вальо Михов, Константин Баждеков, Гриша Ганчев и Тодор Батков за свършената от тях работа!”

Президентът на ПФЛ Валентин Михов разкри, че в последните 3 месеца работната група за тв правата е направила около 45 срещи с различните телевизии. „Когато се получават пари, обаче и те трябва да се заслужат. Ще имаме около 10-12 условия към клубовете да си оправят стадионите за да стане този продукт хубав. Срокът ще е до 5 септември”, каза Михов.

Председателят на работната група Константин Баждеков разкри как ще става разпределянето на парите: „Една част от сумата ще бъде разпределена поравно между всички клубове. Това е един вид аванс, с който те да си оправят стадионите. Вторият критерий ще бъде на базата на класирането и гледаемостта, а третият на базата на спечелените точки. Повишението в парите за клубовете ще бъде 5-6 пъти”, завърши финансовият директор на Левски.

Източник : http://www.gong.bg
Пръдльо
Нов
Нов

НАЙ-ГОЛЯМАТА СДЕЛКА В ИСТОРИЯТА НА БЪЛГАРСКИЯ СПОРТ

Мнениеот Пръдльо » 22 Авг 2008, 16:43

Днес, 22 август, беше подписан договорът между ТВ2 и БФС за излъчването на Българското футболно първенство. Договорът е за 5 години, а телевизията ще започне да излъчва футболни срещи още от септември.

На пресконференция в зала „Родина”, намираща се на Националния стадион „Васил Левски”, беше подписан пет годишен договор между БФС и ТВ2 за изключителните права по изпъчването на Българското първенство по футбол. От страна на БФС присъстваха Борислав Михайлов и Валентин Михов, както и Константин Баждеков, изпълнителен директор по финансовите въпроси на футболен клуб „Левски”, който е бил част от работната група работила 3 месеца по осигуряване на най-добрия договор за родния футбол. От страна на ТВ2 присъстваха Огнян Димов, генерален директор на медиата, Керън Харисън, финансов директор на ТВ2 и представител на СМЕ за България, и Яна Иванова, заместник генерален директор на медиата.

Това е най-голямата сделка в историята на българския спорт. Представителите на БФС изразиха задоволството си от добре свършената работа през изминалите месеци и възможността за покачване на продукта български футбол. От своя страна Огнян Димов коментира сделката така: „ Ние гледаме на тази сделка не като на закупуване на обикновени телевизионни права, а на инвестиция в Българския футбол, с която се надяваме да повишим качеството на играта по нашите терени, да върнем публиката по трибуните и пред телевизорите, а клубовете да могат да инвестират в детско-юношеските школи. Убеден съм, че заедно с БФС, РСА и всички клубове ще успеем да постигнем поставените високи цели. Радваме се на дългогодишното партньорство, което стартираме от днес и обещаваме на нашите зрители, че ще гледат български футбол както никога досега.”

tv.dir.bg
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
Enchev
1000+
1000+

Мнениеот Enchev » 22 Авг 2008, 17:47

edit
Последна промяна 1 на Enchev, променена общо 23 пъти
Аватар
Радио София
100+
100+

Re: РЕКОРДНА СУМА ЗА ФУТБОЛНИТЕ ТВ ПРАВА В БЪЛГАРИЯ

Мнениеот Радио София » 22 Авг 2008, 20:24

Енчев, успокой се малко де. Ква е тая злост...... :'(
Хрумна ми идея - що не се оплачеш някъде?
:Hmmm
ico_pol
1000+
1000+

Мнениеот ico_pol » 22 Авг 2008, 21:28

Оставете на страна задкулисните игри (ако ги има). Само по себе си, на мач средно се събират по 2000 души. Има логика, ако на хората толкова им се гледа БГ първенството, пък БНT не отделя време за мачовете и пуска по 1-2 най-много, да ходят и да си задоволяват глада хората по стадионите. Е, да ама някой да се е юрнал!? Е, вярно, сигурно има не малко като мен, които предпочитат безопасно да си стоят пред телевизорите, вместо да се чудят как да се спасяват от безумията на "ултрасите", ама... това е смешно и се радвам, че БНТ не затри парите на данъкоплатеца за такова нещо, като първенството на А ПФГ. Привърженик съм на един български отбор, но дори и той играе колкото да отибе номера. И въобще всички са така. Не са им проблем парите, друг им е проблема, а въпросните средства от ТВ права май май ще влязат по-скоро в нечий джоб. Левски, като набара голямата пара от ШЛ, какво стана? На следващата година хоп и изтрещя от Тампере Юнайтед. Е, къде са отишли тия пари? Май там, дето ще отидат и тия от ТВ правата. :) Ама нека дават! Не е луд тоя, дето яде баницата, а тоя дето му я дава.
Между другото, и сега Гриша Ганчев си инвестира в нови игрища и школата (евалата му за което), ама шуробаджанащината не виждам с какви средства ще я преобри, освен ако не набие малко акъл. ;)
Последна промяна 1 на ico_pol, променена общо 23 пъти
Аватар
moni9307
Нов
Нов

Мнениеот moni9307 » 23 Авг 2008, 12:05

Забележете, че е имало представител на СЕМ, а преди 1-2 месеца повреме на европейското правиха нова програма със задължителни събития, сред които е и Българското футболно първенство на ПФГ "А", което трябва да бъде на БНТ, при положение, че от 50 милиона, 40 дават на БТК, за какво да говорим, 3 милиона за кино, за какво да говорим,вместо държавата чрез МКултурата да плаща за кино отделно и на БТК от М Транспорта и Съобщенията.
Аватар
moni9307
Нов
Нов

Мнениеот moni9307 » 23 Авг 2008, 12:11

ТВ2 аз по кабелната я хващам лошо, с антена е по-добре, ама тези дето разитат на кабел само, както е по повечето от селата с кабел. С БУлсатком мисля че е много добре, не съм гледал много, но поне сигнала е ОК.
kryten
Нов
Нов

Мнениеот kryten » 23 Авг 2008, 16:13

вместо да се чудят как да се спасяват от безумията на "ултрасите"
Дам, заради такива меко казано 'безумни' твърдения има по 2000 човека по стадионите ::) Слушайте Крум Савов как 'малоумниците постигнаха своето' и пр. Всеки необлъчен човек знае че това са глупости. Та това ми беше малкото лирическо отклонение :)
Колкото до ТВ2 - еми всъщност ако се предложи на пазара качествен продукт, качествено излъчване, хич не ме вълнува какви пари са изпрали и откъде са. Колкото до футболните клубове и конкретно за босовете - да, съгласен съм на 100% че повечето средства потъват и не се използват по предназначение, като някои като уважавания мустакат адвокат, който се стиска за последната стотинка. Някои пък правят надуваеми скъпоплатени отбори вместо да си плащат данъците... Но другата страна на въпроса е защо държавата не им позволи да си построят стадиони и към тях заведения, че все пак да има откъде да се самоиздържат донякъде и нещата да вървят напред вместо да посещаваме съборетини.
Та аз съм ЗА идеята на ТВ2, защото БНТ тотално занемариха работата с този 1 мач на кръг, а и от 20 години не са мръднали с техниката и гледаме предаване като през бутилка. Пък до къде ще го докарат - предстои да видим
Аватар
Nasko
100+
100+

Мнениеот Nasko » 24 Авг 2008, 00:49

50 милиона лева за 5 години !
Аватар
Nasko
100+
100+

Мнениеот Nasko » 24 Авг 2008, 16:18

Само не можах да разбера...от кога почват да излъчват мачове
Аватар
moni9307
Нов
Нов

Мнениеот moni9307 » 24 Авг 2008, 17:18

Аз дочух, че от септември почват, 10 млн. за година, то май за шампионска лига не е толкова.
Аватар
Nasko
100+
100+

Мнениеот Nasko » 25 Авг 2008, 19:04

moni9307 написа:Аз дочух, че от септември почват, 10 млн. за година, то май за шампионска лига не е толкова.

Аз до колкото разбрах първата година ще дадът най-малко пари...разделени на отборите по някакви критерии

Назад към