Северозападна България - с.Гъмзово, приемателна станция Мони

Телевизиите в България - за телевизионните канали, кабелните мрежи, сателитните оператори, телевизионните кули, телевизионните звезди, сериали и шоу програми
Аватар
moni9307
Нов
Нов

Северозападна България - с.Гъмзово, приемателна станция Мони

Мнениеот moni9307 » 09 Сеп 2008, 21:27

Проучването е направено на 06 и 07 Септември 2008г. часови пояс на иследването 01 - 04 ч., станция Мони в с.Гъмзово, обл.Видин. ТВ канали - аналогово ефирно приемане.
Реда е според съответните държави и вида телевизия - национална, регионална.
България - BG 1.Канал 1 БНТ 2.bTV 3.nova television
Румъния - RO 1.TVR1 2.TVR2/TVR Craiova 3.Pro TV 4.Prima TV
Сърбия - RS 1.РТС1 2.РТС2 3.FOX TELEVIZIJA 4.TV AVALA 5.PINK TV 6.TELEVIZIJA KOSAVA/HAPPY TV 7.TV B92 8.РТЗ 9.РТВ БОР 10.К/MCTV 11.FOLK DISK
Последното проучване откри един нов румънски канал с ясен сигнал, при това проучване отново не бе намерен един сръбски канал, но при многократно преминаване през честотата му приемника ми го хвана и запази в паметта си. Антената, която използвах е външна, под покрива, под керемиди, на тавана, 3-ти етаж,антената не много чувствителна, но аз я предпочитах заради мотора, коти не работи. Първата антена е същата, само че от София, а тази с която съм правил проучванията лятото е от Видин. И на двете антени моторите не работят. Френска ама не работят. Вероятно до година може да си взема от тези дето са като чиния и пръчки от пред. Сегашните две са само с пръчки. Надявам се до година да хвана още тв канали, и дано някой от тях е български - вероятен такъв е TV2.
Аватар
moni9307
Нов
Нов

Re: Северозападна България - с.Гъмзово, приемателна станция Мони

Мнениеот moni9307 » 09 Сеп 2008, 21:42

Допълнение на информация за с.Гъмзово и околностите. РРС Брегово откъдето мистериозно излъчва Нова телевизия, се намира на сградата на общината, снимки скоро няма да има, но когато имам възможност да отида до селото ми, ще ходя до Брегово да ви пратя снимки. Местността на която е разположен телевизионни ретранслаторен станция Гъмзово, не знам защо се води също и телевизионна радиорелейна станция Гъмзово. Местността се казва Метериз, но хората от селото казват с окончание -а накрая, и се получава Метериза, но понеже този говорят на влашки, може така да се произнася на румънски или валшки език. Също за Ахтопол върхът, на които е разположена телвизионната станция е Папия на 505м. надморска височина, това е официална информация за Ахтопол, там докато бях на море се хващаха три български тв канали това са 1.Канал 1 БНТ 2.bTV 3.nova television.
Аватар
moni9307
Нов
Нов

Мнениеот moni9307 » 11 Сеп 2008, 16:16

Окачквайте скоро приемник за това, което се хваща в софия - ефирно, аналогово, и каналите по кабел на СКК, Софийска Кабелна Компания.
Аватар
borosport
1000+
1000+

Мнениеот borosport » 13 Сеп 2008, 17:54

Мони Нова не излъчва от сградата на общината, а от покрива на една къща наблизо. Като отида до село ще направя няколко снимки ;)
Изображение
Аватар
moni9307
Нов
Нов

Мнениеот moni9307 » 14 Сеп 2008, 03:36

коя къща точно, на мен хора в началото на брегово ми казаха, че на една къща има антена, ама GSM клетка е била. Не съм я видял да кажа с точност, но казват, че на общината имало много антени.
Аватар
borosport
1000+
1000+

Мнениеот borosport » 18 Сеп 2008, 17:28

На една къща близо до читалището. Амтената е боядисана в червено. Антените върху Общината са на мобилните оператори и на кабеларката.
Изображение
Аватар
moni9307
Нов
Нов

Мнениеот moni9307 » 19 Сеп 2008, 22:20

мерси за инфото, вероятно ако си ходя до село към края на октомври, може да отскоча, до там и да направя някоя снимка.

Назад към