Булсатком, ITV Partner или кабелна?

Телевизиите в България - за телевизионните канали, кабелните мрежи, сателитните оператори, телевизионните кули, телевизионните звезди, сериали и шоу програми

Булсатком
21
53%
ITV Partner
3
8%
Кабеларка
16
40%

Общо гласове: 40
Аватар
wildboy
100+
100+

Мнениеот wildboy » 27 Сеп 2008, 17:47

Кое предпочитате?
радио Витоша - - радио Веселина - - радио The voice - - радио Magic FM - - The voice tv - -
Аватар
hot_fan
1000+
1000+

Re: Булсатком, ITV Partner или кабелна?

Мнениеот hot_fan » 27 Сеп 2008, 18:40

Определено залагам на Булсатком, защото подбора на каналите им е по-добър от този на ITV Partner.
Аватар
moni9307
Нов
Нов

Мнениеот moni9307 » 27 Сеп 2008, 20:14

Първо Булсата, е на един спътник, второ, итвто е на 3 ако не се лъжа, които иска да гледа чуждустранни програми може да си завърти всички спътници, трето кабелната е със звездички, некачествен сигнал. Булсат е най-евтино за най-добро качество и количество.
nelko77
Нов
Нов

Мнениеот nelko77 » 28 Сеп 2008, 09:39

Кабеларките са по-хубави.
Аватар
hot_fan
1000+
1000+

Мнениеот hot_fan » 28 Сеп 2008, 10:08

nelko77 написа:Кабеларките са по-хубави.

Коя от кабеларките имаш предвид, със сигурност не е КейбълТЕЛ, защото те са много ниско ниво( поне за София)
Аватар
dhamitak
500+
500+

Мнениеот dhamitak » 28 Сеп 2008, 13:35

hot_fan написа:
nelko77 написа:Кабеларките са по-хубави.

Коя от кабеларките имаш предвид, със сигурност не е КейбълТЕЛ, защото те са много ниско ниво( поне за София)
Защо смяташ така за Кейбъл Тел в гр. София?От чисто любопитство питам! ;)
Аватар
hot_fan
1000+
1000+

Мнениеот hot_fan » 28 Сеп 2008, 14:58

От няколко години съм абонат на КейбълТЕЛ, защото в района няма друга мрежа( за съжаление). Направи ми силно впечатление пенебрежителното отношението им към абонатите и купищата лъжи, които се сипят по ТВ реклами, билборди и прочие... няма такова нещо като ""..кабелна с кристална визия.."" глупости! Тяхната свръх модерна опрична мрежа, с която се хвалят навсякъде е просто плод на въображението им. Оптиката им свършва на 50 метра от моя блок, останалото трасе е с телефонен кабел. И за какво изобщо са дали луди пари за оптични трасета като те свършват някъде в нищото и от там какво? ТЕЛЕФОНЕН КАБЕЛ! А да не говорим за подбора на канали... забележете Telestar TV, 7 дни, та дори и Шанс ТВ(която даже и звук няма), какво да говорим повече!
Аватар
deian
100+
100+

Мнениеот deian » 28 Сеп 2008, 15:18

Къв телефонен кабел, ти луд ли си? Коаксиален да, ама телефонен?!?
Аватар
Enchev
1000+
1000+

Мнениеот Enchev » 28 Сеп 2008, 15:58

MIRORUSE написа:често абонатите им остават без сигнал, когато капнат две капки дъжд.

Тук вече всичко зависи от монтажа на антената и конвертора.
Но не е за учудване, с тия антенки на Булсатком и iTV Partners.
Макар и с 2м парабола да си, ако пред нея е огромен по размери (хоризонтални и вертикални) плътен облак, няма начин да няма загуба на dB и качество в %-ти на приемания сигнал.
Но във всеки случай аз бих предпочел да гледам от сат. Е, да първоначалното оборудване излиза скъпо, но кефа след това е огромен.
Забравяш за тия преобладаващи чалга канали по кабеларките.
За какво да дава човек пари за договори и такси, след като може да гледа по-качествен сигнал и по-качествени радио и тв програми по друг начин.
Аватар
hot_fan
1000+
1000+

Мнениеот hot_fan » 29 Сеп 2008, 08:47

Съжалявам, поправям се Коаксиален кабел. Та аз нямам нищо против кабелната ТВ като цяло, имам към Кейбъл ТЕЛ. Не знам на какво ниво с в страната, но в София определено има какво да подобрят.
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 29 Сеп 2008, 13:05

Абе, дреме ми Булсатком ли е, кабелна ли е. Качеството на услугата е еднакво отвратително, просто защото това е България. Вали ли дъжд, цифрата насича и това е.
Аватар
Adv
1000+
1000+

Мнениеот Adv » 29 Сеп 2008, 14:26

На някой от вас опитаха ли се да му пробутат от Булсата 18 месечен договор като "подарък"? :-\
Изображение

Изображение
ico_pol
1000+
1000+

Мнениеот ico_pol » 29 Сеп 2008, 18:41

MIRORUSE написа:Енчев, като казвам, че абонатите им остават без сигнал, имай предвид, че не говоря само за момента в който виждаме изписан надписа NO SIGNAL, а и за всички онези """мръцкания""" забивчици, квадратчета и чертички, които се появяват преди това.
=========================================================================================
Гарантирам, че монтажа е перфектен, поне на антените, които съм монтирал аз!!! Да съгласен съм с теб, за размера, правилно - от значение е :D :D :D :D :D само дето от Булсат искат с малкия, големи п...и да е..т!!!
=========================================================================================
А по въпроса със сателитната телевизия - да пак съм съгласен, само дето тя е вече за маняци и за хора, които малко или много разбират и се занимават с това, но не и за обикновеният тв зрител, за него сателитната телевизия е DTH приемането, от което, май не е много доволен :Hmmm :Hmmm :Hmmm

Някой да е вързал хората да купуват отбий номер чиниите и на двата оператора!? С 1.2м офсет или парабола дали ще има проблем за Булсатком!? За ITV може и да има, като гледам, че по принцип използват по-големи антени.
Относно въпроса кое се предпочита тук е хубаво да се отбележи кой къде живее. ;) Защото в София може и да има алтернатива на това да се набузиш със скъпо оборудване и да имаш повечко канали чуждестранни, ама я ми ела в Троян, ако щеш в Свищов. В Свищака поне има две кабелни, едната на Кейбъл Тел, ама и там инвазията на DTH-а е осезателна. За моя град какво да говоря - вчера се качих в комплекса и гледай ти - всяка втора, ако не чак да е 3-та тераса с "маргаритката" на Булсатком. Та... за втори и т.н. приемник скъпо, сигнала пада при дъжд и въореки това само антени. Просто... къде слагаш 14-15 лева и 18-20. :D Това, че се пикселизира сигнала се търпи и е в пъти по-добре от това да гледаш омазана картина, защото някой мишок е връзвал кабели както свари. Да не говорим, че в Свищов специално на Видеосат като се скапе времето излизат сервизни надписи на iTV, та дали ще си на кабел или на DTH май е все едно. :) Така, че всичко зависи от това, къде живее човек. Лично аз бих избрал Булсатком първо, защото е с по-добро качество, второ - защото е по-евтино, трето - посочените от мен проблеми с кабела и не на последно място - защото не искам да спонсорирам кметския официоз на копоя на Бойко Борисов. :D А, и да не забравя - няма да се цаня на антенката, а ще взема нещо по-солидно. ;)
Аватар
Enchev
1000+
1000+

Мнениеот Enchev » 29 Сеп 2008, 21:23

При кабелните оператори има една малка, но важна подробност.
Те вържат колкото се може повече приемници на една антена (един спътник).
dB в първия ще са най-силни, но постепенно затихват по "веригата" следващ - по-следващ и т.н. приемник. В последния ще е най-слаб, dB на границата ако приемания транспондер е по-слабичък.
Големината на антената има значение, конвертора също.
TocadiSco
Нов
Нов

Мнениеот TocadiSco » 30 Сеп 2008, 13:40

сношти гледахте ли Ббт Към 1 4аса като говориха за кабелната и цифровата доста нешта научех
Аватар
borosport
1000+
1000+

Мнениеот borosport » 30 Сеп 2008, 14:57

Миро не знам кой ти ги развива теориите за спиране на телвизията при две капки дъжда ама вземи го удари с нещо тежко по главата. Аз нямам никакъв проблем вече при няколко пороя с Булсатком, да е говорим за това, че с два приемника ми струва 21 лева на месец, а при ЕК знаеш ли колко е месечната такса? А знаеш ли колко и какви канали имат? Качеството знаеш ли го? Хубаво е човек да се усведоми добре преди да говори. ;) Да на село кабеларката като завали дъжд спира, но цифровите телевизии, а и кабеларките по-големите градове нямат нищо общо.
Изображение
Аватар
dhamitak
500+
500+

Мнениеот dhamitak » 30 Сеп 2008, 22:56

TocadiSco написа:сношти гледахте ли Ббт Към 1 4аса като говориха за кабелната и цифровата доста нешта научех
:o И какви са тези неЩа,ако не е тайна?
cabletv
Нов
Нов

Мнениеот cabletv » 01 Окт 2008, 08:41

Гласувах за кабелна телевизия защото:

1. Според мен за почти всички програми важи неравенството - качеството при кабелната телевизия е по-високо или равно от това при приемане от сателит.
Цифровата кабелната телевизия разполага с много голям ресурс като скорост на цифровия поток.
Например CableTEL в повечето градове разпространява около 20 цифрови пакета, докато сателитните оператори са с по 4-5 пакета(макар че някои от тях са с малко по-голяма скорост). Това означава че в кабелната мрежа спокойно могат да бъдат пуснати едновременно всички програми на три подобни сателитни оператора със същото качество каквото е ако се гледат със сателитен приемник. Големите кабелни оператори имат техническата възможност да го правят без абсолютно никаква промяна в качеството.

2. Разполагам с по-голям брой подбрани програми. Естествено има и няколко рекламни канала но без тях неможе. Те са в бройката и при DTH операторите.

3. Това че програмите се разпространяват по кабел нямалява зависимостта от метеорологичните
условия. Естествено в главната станция повечето (всички чуждестранни) програми се приемат от Сат, но това става с антени с голям диаметър. Като завали пороен дъжд с градушка спасение няма и много програми спират но за много по-кратко отколкото ако сте със малка антенка. Част от Българските програми обаче се приемат по кабел директно от студиото и дори при буря продължават да работят.

4. Предпочитам като се прибера и си пусна телевизора да гледам телевизия а не да се занимавам с задачи като почистване на снега от антенката или да се ослушвам за всеки летящ обект от съседите от етажите над мен попаднал върху моята чиния.

Написаното по-горе се отнася за цифровата телевизия предлагана от големите кабелни оператори. Мрежата обикновено е хибридна - оптично-коаксиална. Кокасиалните кабели имат предимството че по-лесно се прекарват в дома. Оптичното влакно може да се огъва но само в определени граници и се чупи лесно. Тенденцията е поради високия капацитет на пренос и шумозщитеност оптичните крайни възли все повече да се доближават до крайните абонати.
mitko_bs1988
Нов
Нов

Мнениеот mitko_bs1988 » 01 Окт 2008, 16:12

Кабална тв ама цифрова,защото аналоговата куца!СКат Бургас!
Аватар
borosport
1000+
1000+

Мнениеот borosport » 02 Окт 2008, 13:16

Много дребнаво заяждане Миро, много дребнаво . От целия пост откри точно една правописна грешка, която съм сигурен, че в друг мой пост няма да намериш, и няколко грешки от бързане и веднага пробваш да се заядеш. Знаеш ли тук имам една колежка от Русе и тя така като теб женицата се чуди за какво да се заяде с колегите :) Ей така за спорта. Ако не познавах достатъчно русенци бих казал, че е заразно ама явно само някои са го прихванали.
Колкото до "стената" от дъжд ти казах, че Булсатком е изпробван при пороен дъжд,а не съм го пробвал само при сняг, но затова съм прочуил много добре. И ако не се сещаш тези антени се почистват от време на време от снега и проблеми няма.
Освен това аз в нас досега бях с 3 телевизора( не може всички да сме баровци като теб с 4!) и бях на ЕК. И какво от това. Единият почти не се пускаше. Сега ще си стои на антена. А за HD кой въобще ти говори? В България няма HD оператор и аз въобще не съм търсил такова нещо. HD сигнал мога да си набавя като ми потрябва. Въобще дребнав човечец си, много заядлив при това. Да в УНСС уча, но в училище са ме учили да правя разлика между груби правописни грешки и технически такива ;).

P.S. Горката ти майка...
Изображение

Назад към