Малко помощ относно BULSAT и ITV

Телевизиите в България - за телевизионните канали, кабелните мрежи, сателитните оператори, телевизионните кули, телевизионните звезди, сериали и шоу програми
damian_gut
Нов
Нов

Малко помощ относно BULSAT и ITV

Мнениеот damian_gut » 17 Окт 2008, 01:29

Поради куп причини твърдо реших да се откажа от кабеларките и да се насоча към сателитките .От това което прочетох по форумите стигнах до извода че маи БУЛСАТ са по добрите за момента ама май ще ми трябва чиния с по голям диаметър от това което предлагат като стандартно оборудване ако искам всичко да е ОК А колкото до техническите термини малко съм объркан ..трансподери хоризонтални вертикални поляризаций ...та ще бъда благодарен на ниакои който разбира да ми даде акъл как да постъпя и каде мога да прочета нещо повече на достъпен език за да си изясня всичките тези термини ....! А понеже ме интересуват освен нашите TV и руските , турските и англоезичните май ще трябва и втора чиния да си слагам :o :'( :Blink
tonivet
Нов
Нов

Re: Малко помощ относно BULSAT и ITV

Мнениеот tonivet » 17 Окт 2008, 08:42

Първо реши на колко тв искаш да гледаш сат, защото за всеки ще ти трябва отделен ресивер, след това от кои сателити искаш да гледаш тв, каква антена ти трябва за да хващаш тези порограми!
Ако искаш да гледаш на едно тв и с една антена с мотор става да гледаш различни спътници, или със DISEqC ключ и втори конвентор например за турския спътник който е на 3 градуса от този на булсатком.
Прочети този форум ако искаш, има доста инфо:
http://www.dvb-bg.com/index.php
на този сайт има таблица със сътелитите:
http://www.satcodx2.com/bul/
damian_gut
Нов
Нов

Re: Малко помощ относно BULSAT и ITV

Мнениеот damian_gut » 18 Окт 2008, 14:16

Много ти благодаря за съвета и за линковете ще ги прегледам още сега ;)

Назад към