ТВОРЧЕСКОТО БЕЗСИЛИЕ НА ЕДНА "ЗВЕЗДА"

Телевизиите в България - за телевизионните канали, кабелните мрежи, сателитните оператори, телевизионните кули, телевизионните звезди, сериали и шоу програми
Аватар
radiator
1000+
1000+

ТВОРЧЕСКОТО БЕЗСИЛИЕ НА ЕДНА "ЗВЕЗДА"

Мнениеот radiator » 21 Яну 2009, 22:38

Гледам за първи път от не знам кога "Шоуто на Слави". Някаква игра явно има за някаква сватба или нещо подобро. И какво виждам - поредното "предизвикателство" - ТОТАЛНА КРАЖБА НА ФОРМАТА "AMAZING RACE" :o

Чудя се, как е възможно човек да не се усеща какво прави. Как може така да се подценявят зрителите, сякаш ка толкова тъпи, че не гледат въпросното предаване, което върви по AXN сигурно от 3 години и повече.

От друга страна, защо представителствата на съответните компании, продуценти на оригиналното предаване не предявяят искове.
Аватар
>>> FM STEREO <<<
1000+
1000+

Re: ТВОРЧЕСКОТО БЕЗСИЛИЕ НА ЕДНА "ЗВЕЗДА"

Мнениеот >>> FM STEREO <<< » 21 Яну 2009, 23:38

Радиатор,защо след като знаеш перфектно отговорите на своите въпроси,продължаваш да се чудиш?
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 21 Яну 2009, 23:41

Ми нали уж "национална" телевизия, голямата работа, високите световни стандарти... големите продуценти, голямото чудо...
Аватар
>>> FM STEREO <<<
1000+
1000+

Мнениеот >>> FM STEREO <<< » 21 Яну 2009, 23:48

Като добавиш малкият ресурс в БГ за големи реалитита,картинката е ясна.Още повече,че пари трябва да се печелят.
Големи продуценти има в големите държави.Тук какво да правят?Само да се припичат на плажа през лятото 8)
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 22 Яну 2009, 00:27

Хм, публична тайна е, че тук телевизиите дават пари за направата на много от риалити програмите. Де факто, продуцентите не си търсят парите от кол и въже, просто телевизията ги финансира. И после си прибира парите от рекламите, а цената на рекламите е безбожно скъпа.
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 22 Яну 2009, 08:00

Е,ФМ,не става братко,възраст ли е ,какво ли е, ама не можеш да влезеш в тон с по-будни хора,не ти се отдава. Радиатора изразява отношение към пошлостта,неговата ерудиция не е на ниво очудване,а много по-високо,ама ти не можеш да прозреш нещата, въртиш се в един омагьосан кръг и се чудиш на кого да сложиш прът между спиците,продължавай така,щом като мислиш,че това е достойно поведение.
Кой ли ми изтри предишния пост,абе грижовници колкото искаш....
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 22 Яну 2009, 08:04

bubic написа:Е,ФМ,не става братко,възраст ли е ,какво ли е, ама не можеш да влезеш в тон с по-будни хора,не ти се отдава. Радиатора изразява отношение към пошлостта,неговата ерудиция не е на ниво очудване,а много по-високо,ама ти не можеш да прозреш нещата, въртиш се в един омагьосан кръг и се чудиш на кого да сложиш прът между спиците,продължавай така,щом като мислиш,че това е достойно поведение.

От това, което разбирам от постинга, позицията на FM е същата като тази на radiator.
Аватар
Miss_Smart
100+
100+

Мнениеот Miss_Smart » 22 Яну 2009, 10:30

bubic написа:Е,ФМ,не става братко,възраст ли е ,какво ли е, ама не можеш да влезеш в тон с по-будни хора,не ти се отдава. Радиатора изразява отношение към пошлостта,неговата ерудиция не е на ниво очудване,а много по-високо,ама ти не можеш да прозреш нещата, въртиш се в един омагьосан кръг и се чудиш на кого да сложиш прът между спиците,продължавай така,щом като мислиш,че това е достойно поведение.

Бубич, има моменти, в които сякаш не четеш какво е написано, или не вникваш в смисъла :)
Момчето по един много елегантен начин се съгласи с Радиатора.
И недей да съдиш кой е буден и кой не, защото това е доста разтегливо понятие. Ако ти си "буден" на безкрайно втръсналите ни теми "антикомунизъм" и т.н., то Фм си живее тук, бори се с нашата действителност, и съответно е "буден" на тази тема..Ако ще даваш оценки за хората, поне го прави на място.
В случая коментара ти е много лошо изпълнение, много лошо.

И не става дума за слагане на прът между спиците, а за очевидното творческо слабоумие на целият екип на Слави. За БТВ е ясно, че не им пука. За собственика на тази телевизия единствените неща, които имат значение са рекламните приходи и това, да върши услуги на приятелчетата си.

Поздрави за всички фенове на Amazing Race...аз го обожавам от самото начало :)
Аватар
Adv
1000+
1000+

Мнениеот Adv » 22 Яну 2009, 12:36

@radiator Танцувай с мен също беше изкопирано много добре знаеш откъде. Но побългарено по славчовски. А и Пей с мен. Не разбирам какво се учудваш? Имал си съмнения в левента ли?
Изображение

Изображение
Аватар
R R П
1000+
1000+

Мнениеот R R П » 22 Яну 2009, 13:40

Ако погледнем по-надълбоко, основното съдържание на шоуто му е като на Джей Лено, Дейвид Летърман и т.н. Как стои въпросът с правата за това? По света как се уреждат такива шоу програми?
Освен това, от няколко години шоуто се разнообразява допълнително с идеи от най-различни лицензирани световни шоу и реалити програми. Само дето още не е направил и нещо като Биг Брадър.
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 22 Яну 2009, 15:32

Adv,

Учудих се, защото специално в този случай е брутална кражба... или поне на мен ми се видя най-брутална. Още повече Amazing Race е наистина уникално и много различно риалити... Другите си приличат все по нещо, докато този формат наистина се отличава, поне за мен... Предполагам затова съм толкова учуден. Ако щеш и детайлите - Иво Сиромахов чака състезателите на чек-пойнтовете, опциите за дитур изобщо... 1:1.. Не че нещо, ама поне малко да се бяха понапънали за измислят нещо.. или пък да се оттеглят. :Hmmm

Иначе - съмнения в Славчо? НИКОГА :tooth треа да има жик-так уееее...
Аватар
Adv
1000+
1000+

Мнениеот Adv » 22 Яну 2009, 15:57

Слави и оттегляне?!? Не ми прилича на човек, който би пуснал кокала. Но това е проблем предимно на БТВ, не негов. Иначе не съм гледал сватбеното му риалити, но гледам рекламите за него и май тече от лятото. Пак го е издължил с няколко месеца, типично по българските разбирания.
Изображение

Изображение
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 22 Яну 2009, 15:58

Идеологията на жик-така е добре позната нам! :D
Аватар
>>> FM STEREO <<<
1000+
1000+

Мнениеот >>> FM STEREO <<< » 22 Яну 2009, 17:31

Bubic,не мислиш ли,че преди да говориш каквото и да е било(явно си ми сърдит нещо :-\ )трябва да прочетеш за какво иде реч.Аз не на 100,а на 300% подкрепям мнението на Радиатор.Просто не четеш явно.
Радиатор описа поводът,аз описах причините.Това е.Ако искаш конфронтация с мен,поне нека е реална.Да не говорим наизуст,ако може.

P.S.Аз ти изтрих последния пост :-[
Жик-Так:
Идеологията Жик-Так съществува от близо 20 години в България,а като термин се е наложила малко по-късно.Тя описва идеалите в кухните на съвременните медии,като по-специално обръща внимание на бързото печелене на пари,чрез минаване през просото. :D
Последна промяна 1 на >>> FM STEREO <<<, променена общо 22 пъти
ico_pol
1000+
1000+

Мнениеот ico_pol » 22 Яну 2009, 18:28

Еее, Станислави Трифонов далеч не е открил топлата вода. Един чичка от Южна България отдавна е прозрял тия идеи и сега ходи по пари. Е, само сегмента му е друг, но изпълнението е приблизително еднакво от юридическа страна. Само дето дългия, поне на мен, от ден на ден ми се струва все по-пошъл и по-пошъл.
Аватар
>>> FM STEREO <<<
1000+
1000+

Мнениеот >>> FM STEREO <<< » 22 Яну 2009, 18:32

Пошлото продава,Ицо.Но при него вече втръсва.Едно и също няколко години.
ico_pol
1000+
1000+

Мнениеот ico_pol » 22 Яну 2009, 18:38

>>> FM STEREO <<< написа:Пошлото продава,Ицо.Но при него вече втръсва.Едно и също няколко години.

О, не, приятелю! Не съм съгласен, че е едно и също. Шоуто му претърпя доста трансформации в последните години. И поне за себе си мога да кажа, че с всяка една хептем ми се убива мерака да го гледам. Едно време гостите му седяха по половин час, а сега- здрасти, как си, ще ни изпееш ли това или ще направиш ли това, айде чао. И ми прави някакви пародии на риалита- танцувай с мен, сватби... знам ли. Може би неприязънта ми към тоя тип програми оказва влияние, но... не, не ми харесва в тоя си начин и всяка една трансформация ми става все по-противна и скучна. А едно време гледах всяка вечер шоутата му... :-\
Аватар
>>> FM STEREO <<<
1000+
1000+

Мнениеот >>> FM STEREO <<< » 22 Яну 2009, 19:37

Всички едно време гледахме всяка вечер с интерес.Имаше наистина добри гости и предаването се движеше по различен сценарий.Имах предвид,че пошлостта се върти няколко години в това шоу,само че под различни форми.
Аватар
Adv
1000+
1000+

Мнениеот Adv » 22 Яну 2009, 19:52

В началото на всички ни беше интересно. Но после хората се промениха, израстнаха в много отношения, докато Слави си остана непроменен. Затова и вече не ни харесва. Той е архаизъм, останка от миналото. Просто още един "спомен" в ефир.
Изображение

Изображение
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 22 Яну 2009, 20:12

ФМ, склонен съм веднга да ти се извиня,даже го правя моментално,връщам си думите назад,съжелявам за грешката. Но не мисля,че съм забравил чак дотам българския,че да не мога да разбера смисъла на едно изречение,но много те моля да ми го поясниш ,т.е.смисъла на постинга ти от 21-ви януари,в 10ч.38мин. И можеш ли да обясниш мотивите си за изтриването на поста ми,защо някой друг не го изтри и защо трябва въобще да се трият постове.
Мис Смарт, понеже досега съм се възхищавал от Вашите постове и съм ги давал за пример много пъти,ще се въздържа от коментар на репликата Ви към мен,само бих казал,че не отива на дама да е арогантна,независимо от способностите,които притежава. Особено това има стойност,когато се държите към някого,който твърдо застава зад Ваши тези. И трето,ако съм сбъркал към ФМ,с нищо не съм засегнал Вашето достойнство,нито пряко,нито косвено,но едва ли думите ми имат значение за Вас,така че,спокойно...
О,впрочем забелязвам,че ми приписвате дейност,която не съм провел,а тази,че определям кой е буден и кой не,не допускате ли,че грешите,ако не,посочете кого съм определил за буден и кого не. Аз не си спомням такова нещо. Що се касае за антикомунизма ,който проявявам,изглежда ,че също нещо не сте разбрала. Хем твърдите ,че ФМ (навярно и други) се бори с "нашата действителност",хем изразявате неодобрение от втръсналия ми антикомунизъм. Ами нашата действителност е обусловена от комунизма и комунистите,това не го ли знаете, за това пишат толкова много българи,аз чета някои текстове. Или Вие ,комунистите вече ги ряазглеждате като капиталисти,които нямат нищо общо с "нашата действителност"-( фразта е на М.Смарт). Скромната информация,с която разполагам ми подсказва,че Република България се управлява от комунистическата партия,но под името БСП. Президентът и министър-председателя на страната са комунисти и никога не са се отричали от своите идеологически убеждения. Всички лостове на властта,бизнеса,икономиката,дипломацията,армията,службите за сигурност и пр. са в ръцете на комунистите. Точно това са факторите,които определят "нашата действителност". Ако нещо греша, посочете други фактори,които определят "нашата действителност", срещу която се бори ФМ и други като него,навярно и Вие. Доколкото си спомням,точно Вашите 4-5 коментара за "нашата действителност" дълбоко разобличаваха комунистите. Какъв е изводът,или аз греша,или Вие,е, ако грешката е у мен,следват искрени извинения...

Назад към